Kārtot: Augošā secībā
1 2
Palaidniex 03.04.2020 21:25

Tātad - ir vērts padomāt par iespēju izslimot. Vari droši ceļot neaplīpot pats un lai neaplipinātu citus.

Palaidniex 03.04.2020 21:22

Kā ar astmātiķiem, cukurdiabētiem, plaušu slimniekiem, pīpmaņiem jebkurā citā vecumu grupā?

Palaidniex 03.04.2020 21:20

Nav starpība - šaubīgi repatrianti, komandējumos braucošie apzinīgie, ārvalstu vainpašmāju tūristi nešaubīgi. Pie 30-40 avio reisiem dienā vs 12 lidmašīnas divi nedēļu laikā... nopietni? Tās 12 lidmašīnas atveda vairāk potenciālo kā vairāki desmitu avioreisu ik dienas ar neko nenojaušošiem PR savunpotenciālo inficētību?

Palaidniex 03.04.2020 15:49

Redzi nu!

Tik liela kuģa komandā personālsastāva izmaiņas ir nemitīgs un permanents process.

Palaidniex 03.04.2020 15:45

Pačukstēšu - vēljoprojām ir desmitiem valstu, kuras turpina pasažieru komercpārvadājumus neskatoties ne uz ko.

Šeit tie ir apturēti salīdzinoši agrīnā stadijā. Tās 10-12 lidmašīnas repatriantu ir sīkums uz parastas tūristu dienas caurplūdes/aprites fona Lidostā un valstī.

Tīri ieskatam - cik daudz lidmašīnu CITUR vēljoprojām lido... www.flightradar24.com/46.4,10.14/3

Palaidniex 03.04.2020 15:39

Piekrītu, tikai no šī var secināt, ka ekonomikas, visticamāk, sabruks ne tikai te. Dažiem ļoti bieziem cilvēkiem un ģimenēm “zaudējumi” būs milzīgi un nāks apjausma, ka naudu nevar ēst.

Par eksportu - tas pats, kas ar Itāliju - vislielāko peļņu sāks nest pārtikas ražošana - pamatvajadzības nodrošina tieši ēdiens, nevis aifonu vāciņi...

un jā - ja visur nobrūk ekonomikas - pazūd arī tie tirgi, kam eksportēt.

Man ir visai pamatotas aizdomas, ka izslimos >60% planētas iedzīvotāju. Es uz šo skatos no šīs perspektīvas, nevis no perspektīvas reāli apturēt pandēmiju. Jautājums tiki kā ir labāk - visi saslimst uzreiz, zaudējam daļu iedzīvotāju, 2-10% robežās no saslimušajiem, bet pēc tam var mēģināt sastutēt pussabrukušo ekonomiku atliekas, vai arī taupam dzīvības un nāksies vien principiāli saknē pārvērtēt visu, sākot ar tirgus kredītekonomikas pašiem pamatiem... kaudzi kredītu nāksies norakstīt...

Jo esošā ekonomika ir radījusi milzumu iluzoru vērtību, peļņa pāri jēgai, naudas bedri finansistiem, kā arī kaudzi vērtību absurdu - sākot ar pārtikas preču vērtību pret “imidža precēm”, līdz iepakojuma un transporta izmaksu izvērtējumam, kas ļoti bieži pat vairākkārtīgi pārsniedz pašas preces vērtību, kur nu vēl pašizmaksu...

Palaidniex 03.04.2020 15:29

Kā būs nezina neviens, tikai Tu. Tavs viedoklis ir vienīgais pareizais. Nu vēl vernons ir satiksmes noteikumu orākuls un Dievs. Palika labāk?

Kā tieši tā plazma palīdz vai nepalīdz redzēsim pēc laika. Tagad var kaut vai salūtu šaut. Kas būs iedarbīgākais līdzeklis nezina neviens, izņemot Tevi vienīgo, protams.

Vai būs. Ai nebūs otrais vilnis redzēsim 1. Maijā un 21. Maijā. Visa šitā ir zīlēšana kafijas biezumos, bet nu. Ēno liedzām Tu visu zini. Gaidām 1. Un 21. Maiju.

Palaidniex 03.04.2020 15:25

Paga - no tā ka man makā ir 1 kEUR, kuru vērtība ir vairs tikai 0,5 k neko nemaina. Tikai virtuālos cipariņus...

Nevar tupa aizņemties uz parādu tukšus papīrīšus bez preču un pakalpojumu seguma...

Tie tukšie papīrīši tāpat būs jāatdod...

Palaidniex 03.04.2020 14:02

Beidz dzert vai ko Tu tur lieto.

Nevienu es te neapdiršu, kur nu vēl tevi.

Un? Visā pārējā valstī toties slimnieku ir krietni vairāk. Un?

Rīgas reģiona dzīvo vairāk kā puse no valsts iedzīvotājiem. Vīnē tik daudz nesanāks.

Nesaprotu, Tev vienkārši nav ko darīt? Katru tekstu beigt ar holerisku un histērisku lanāšanās lēkmi? Ar nerviem viss ir labi? Aizskarts mazvērtības komplekss? Kas Tev tieši liek tik debili izpildīties? Uzvilkties un mierīgi visus par lohiem saukāt? Tevi tā es te saucu? Vai varbūt vajag? Tad varēsi patiesās dusmās eksplodēt?

Palaidniex 03.04.2020 13:57

Maza piezīme - ar uzskaitītajām problēmām saskaras pilnīgi ikviena valsts - katra ar savas veselības aizsardzības sistēmas īpatnībām. Nevienā valstī nekā tāda iepriekš nav bijis un neviena valsts ne medicīniski, ne sociāli, ne psihologiski, ne ekonomiski nekam tādam nav gatava.

Tas tikainparāda vai, kā un cik katra valsts spēj mobilizēties, paturot prātā, ka risinājumi, kas der vieniem, ir bezjēdzīgi vai nav realizējami pie citiem.

Palaidniex 03.04.2020 13:53

Uz tā kuģa nemitīgi kāds ir atvaļinājumā, vai kādam atbrauc ciemiņi. Jā - esot operācijā jūrā, kaujas uzdevumā tas ir ierobežotāk, bet ļoti bieži šādi kuģi pavada krietni laiku mācībās blakus savas valsts krastiem ar regulāru pietauvošanos ostā.

Tā nav 100% noslēgta iestāde kā stingra režīma cietums.

Palaidniex 03.04.2020 13:50

Sev jau testu uztaisīji?

Es ko galīgi aplamu pateicu/uzrakstīju? Vai vienkārši lecies?

Kāpēc man būtu jāiet un jāveic tests, lai iegūtu tādu vai citādu rezultātu, pieņemot, ka testu patiešām trūkst un kādam, kura pārbaude būtu daudz nepieciešamāka, tas varētu pietrūkt?

Palaidniex 03.04.2020 13:46

Bingo!

Ļoti labi no asimptomatisku pacientu esamības fakta skatu punkta.

Jo nav arī skaidrs vai un cik asimptomatiskie “slimnieki” ir infekciozi. Varbūt tie “slimo” ar tik novājinātu vīrusa mutāciju, ka tas ir līdzvērtīgi vakcīnai.

Palaidniex 03.04.2020 13:38

Kas tieši Matemātikai sakars ar virusologiem un vīrusa izcelsmi kā tādu?

Par matemātiku - Secinājumu un datu bāzes izejas datu atšķirīgā kvalifikācija un savākšanas veids būtiski ietekmē salīdzināšanu, tās rezultātus, secinājumus un jēgu.

Nosacīti nemainīga uzskaite ir tikai par:

Murušo skaits ar apstiprinātu diagnozi COVID-19. Te gan tāpat neietilpst tie, kas vienkārši nomira un netika pārbaudīti.

Ne pārāk konkrēts un ļoti variabls izejas datu apjoms ir sekojošās pozīcijās:

1. Analīžu skaits var būt atkarīgs no valsts un uzskaites sistēmas:

A unikāli pacienti, kam veiktas analīzes, vai

B. principiāli veikto testu skaits “pacientiem” ar visām atkārtotajām pārbaudēm. Piemēram, vienam pacientam 6 analīzes - pirmā negatīva, otrā pozitīva, trešā un ceturtā pozitīva mēģinot apstiprināt izveseļošanos un beidzot divas secīgas negatīvās atbildes, kas apstiprina atveseļošonos?

2. Slimo skaits - ok - visi, kam konstatēts vīruss un/vai ir pozitīvs testa rezultāts pārbaudot izveseļošanās faktu. Bet ir arī valstis, kuras ierobežotas testa reaģentu pieejamības situācijā nesteidz veikt izveseļošanos apstiprinošas testus.

3. Slimības smagums. Dažādās valstīs var atšķirties kritēriji, pēc kuriem nosaka ir vai nav pacienta uzskatāms par smagi slimu vai nē. Vieni pie smagi slimiem šķita tiki tos, km nepieciešama elpināšana, citi, arī tos kam vajag tikai ar skābekli bagātinātu gaisu, vēl citi arī tos, kam ir drudzis un pneimonija, bet bez iepiriekš minētiem papildlīdzekļiem.

Nu lūk - pie tik raibi variējamiem izejas datiem runāt par precīzu matemātiku - pagrūti.

Vēl arī nedrīkst izmest no aprēķina kultūrsociālās atšķirības dažādu valstu/nāciju/tautu līmenī. Cik valsts atvērta tūrismam, cik paši ceļo, kāda ir tūrisma ģeogrāfija abos virzienos, cik savlaicīgi sākti izolējošo pasākumi, kāda ir indivīdu izpratne par nepieciešamību sekot epidemiologu norādēm un valstī pieņemtajiem noteikumiem.

Lūk arī viss, kas jāzina veicot ļoti raibas izcelsmes daru salīdzinājumus, kas būtiski mainās dažādu faktoru ietekmē.

Palaidniex 03.04.2020 10:22

Nesatraucies, cik nu ir zināms no drošiem informācijas avotiem, var noteikt ne tikai vai tas ir vīruss, kā tāds, ne tikai ka tas ir kroņa vīruss, nevis iesnu vai gripas vīruss. Un viņu izmeklējumi ir uzrādījuši arī zināmu procentu citu kroņa vīrusu formu analīzēs - SARS parastais un MERS, nevis SARS-2. Līdz ar to sliecos uzskatīt, ka analīzes ir tālu no tava apgalvojuma par "sūda vērtumu". Vēl vairāk, analīzēs var noteikt arī ģenētisko mutāciju īpatnības, kas padara to izsekojamu - no kurienes tieši tas ievazāts - pa tiešo no Ķīnas, vai jau paceļojis un ģenētiski paguvis nedaudz mutēt un jau nāk ne pa tiešo no Ķīnas, bet, piemēram, caur Itāliju vai Austriju!

Par to ir gana izsmeļošs raksts. www.tvnet.lv/6939846/covid-19-islandes-testesanas-strategija-atklaj-ka-pusei-inficeto-neparadas-simptomi

Labāk palasi, ko saka nopietni virusologi/epidemiologi, nevis spriedelē par tēmu. Mums te viens mugurkaula ķirurgs ar 20 gadu stāžu, it kā jau ārsts, bet sastāsta čupu ar muļķībām un māca strādāt virusologus un epidemiologus. :facepalm: Interesanti, ko viņš teiktu, ja epidemiologs vai virusologs ar 20 gadu stāžu sāktu viņam mācīt kā "pareizi" operēt stapskriemeļu trūces, rekonstruēt bojātus skrimšļus utt.

Bet tā - skatos un priecājos - tev ir bijis gana daudz brīva laika mediķu, virusologu un epidemiologui vietā, ar nenoliedzami pamatīgām zināšanām no dīvāna malas, paskatīties uz to visu un nākt pie "viediem" secinājumiem. Tici man, viņiem sen ir skaidrs, kas un kā. Vīrusi ir, bija un būs, neatkarīgi no laboratorijām! Skaidrs, ka cilvēku pa tiešo nenogalina COVID-19. Tas ir tikai katalizators citām hroniskām slimībām vai, piemēram, plašai, nu jau bakterioloģiskai pneimonijai / plaušu mazspējai, kas varēja attīstīties pateicoties šim vīrusam.

Radīt vīrusu, prognozējami ļaunu utt. ir vājprātīgs darba apjoms, izmaksas un pats galvenais - ar pilnīgi neprognozējamu rezultātu. Daba pati ar to tiek galā daudz labāk un "lētāk". Vīrusi paši lēnu garu mutē un attīstās - dabā izdzīvo tāds vīruss, kas pamanās vislabāk pielāgoties nēsātājam - atrod zelta vidusceļu starp savu noturību pret imūnsistēmu un spēju nenogalināt un vairoties neiznīcinot nēsātājorganismu, bez kuriem tas nevar izdzīvot. Vīrusi bija sen pirms mugurkaulniekiem un būs ilgi pēc pat tie izzudīs.

Lielākā daļa virusologu ir vienisprātis, ka tā draza šajā formā nāk no Ķīnas. Arī vienisprtātis tajā, ja tas SARS-2 ir jau dabīgā ceļā ir paguvis mazliet mutēt un tieši ģenētisko mutāciju raksturiezīmes palīz to izsekot.

Palaidniex 03.04.2020 5:26

Pastāsti kā tieši es Tevi apdir$u?

Vienīgais kurš nemitīgi kādu apdirš, sauc par lohiem utt ir tas, kuru vari aplūkot spogulī. Dari to izvērstos necieņas pilnos komentāros. Es tevinpar lohu &daru un vēl kā saucu? Esi tā pieradis citus adirs$t, k vairs sen neredzi, bet attiecībā pret sevi neesi “mazliet” hiperpārjūtīgs?

Tun mums apgalvo, ka mums jāmācās no Austrijas, jo viņi ejot “savu sāpīgo ceļu”. Es un citi kaut ko atkal nepareizi saprata? Es pamatoti apvaicājos, ko tieši mums būtu no viņiem jāmācā - Tu saki - lietot maskas un vairāk veikt testus. Skatāmies faktus - mums gan testēti tiek proporcionāli vairāk, gan inficēto bez visām maskām ir mazā, letālu iznākumu nav. Kādi man ir jāizdara secinājumi? Ka vēljoprojām ir jāmācās no Austrijas? Vai ka mūsējie kaut ko dara nepareizāk? Tiešām?

Negribi pasēdēt Kariņa vai viņķeles krēslā? Pieņemt tos lēmumus?

Es uzskatu, ka viņi rīkojas gana profesionāli. Ka mums ne tuvu nav sliktāka krīzes vadības komanda. Kura ar visiem “pašiem gudrākajiem” panāk to rezultātu kāds mums ir. Mums pilni soctīkli ar “zinātājiem” kā “labāk”, kā “pareizāk”.

Es ticu faktiem - fakti rāda, ka esošajā situācijā attīstība šeit ir salīdzinoši laba.

Palaidniex 03.04.2020 5:19

Es neņemtos apgalvot ka tie testi ir sūda vērti.

Palaidniex 02.04.2020 20:52

Mums ar to SARS-2 ir citi sūdi - tas ir ticis dažos veco ļaužu pansionātos - Bolderājā kādai cienījama vecuma klientei, Allažu sociālās aprūpes centrā kādai darbinicei.

Lūk lielākā riska grupa - sociālās aprūpes centri, patversmes, pansionāti. Veci cilvēki, vai cilvēki, kas ir aprūpējami.

Jautājums kā tur šī zaraza tika?

Palaidniex 02.04.2020 20:48

Latvija dara visu tik nepareizi, ka mums tāpat kā Monako, Maltai un Lihtenšteinai vēl nav neviena mirušā...

Palaidniex 02.04.2020 20:44

Piedrukāt naudu...

Ok - Kā tas izpaudīsies un palīdzēs tiem, kas ir bezdarbnieki? Kas ir dīkstāvē?

Kā tieši tā sadrukātā nauda nonāks cilvēku makos?

Kā tieši tas palīdzēs slēgtai viensīcai? Bankrotējušai tūrisma aģentūrai, restorānam? Kā tas mazinās ierobežojumus doties uz ielas baros, sporta pasākumu rīkošanai, koncertiem un citai atpūas/izklaides industrijai? Kā tas samazinās īri uzņēmumiem?

Kā tas paglābs nu jau dažos pansionātos trāpījušā vīrusa pacientiem?

Palaidniex 02.04.2020 17:53

Precīzi 10 inficēto bija 7. martā, tas ir 25 dienas atpakaļ skaitot no 1. aprīļa.

13. martā bija 18 pozitīvo

14. martā - 27.

Palaidniex 02.04.2020 17:43

Austrijā ir 4,5x vairāk cilvēku. Tur veic tikai 3700 pārbaudes dienā, pie mums ~970. Vismaz tāds ir vidējais temps pēdējās 10 dienās. UN TAS IR SALĪDZINOŠI VAIRĀK NEKĀ AUSTRIJĀ!!!

Uz 1. Aprīli LV ir pārbaudīti 15810, Austrijā 55864. Tas atkal liecina, ka LV veic vairāk analīžu attiecībā pret iedzīvotāju skaitu!!!

Tev kā matemātika galīgi neiet???

Ir vēl kāda “problēma” - nav tā ka ir pieejams neierobežots skaits reaģentu. Ne Latvijai, ne Austrijai.

Jautājums - salīdzinot skitļus, ko tieši Latvijā dara nepareizāk?

Palaidniex 02.04.2020 17:34

Kāds ir reālais risinājums? Kā tieš savādāk ir jādara?

Nu tā - uz pirkstiem...

Palaidniex 02.04.2020 17:33

Cik % no Austrijas iedzīvotājiem bija pārbaudīti uz to brīdi un cik % pie mums?

Palaidniex 02.04.2020 17:32

Tevi moš par ministru?

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti