Kārtot: Augošā secībā
1 2
Palaidniex 01.06.2020 20:04

Mums vesels strēķis brauc bez bremzēm un atstarotājiem - hipsteri ar fiksīšim, un cporta felleriem bieži nav neviena atstarotāja, bet pustumsā pa šosejas malu min...

Par to oglekļa rāmi - ja jau tas tik trausls, turi majās aiz stikla.

Palaidniex 01.06.2020 18:41

Oglekļa rāmja velopisēc ir sacensību tehnika.

Ar F1 un rallijrosa tehniku arī ikdienā pa ielam nebrauc...

Palaidniex 01.06.2020 12:07

Davai nemurgo.

Es esmu pa pilsētu braucis vēl ilgi pirms parādījās šie noteikumi un veloinfrastruktūras ieskicējumi. Ja grib - var pabraukt, nav nekur jānesās kā apsvilušam, jo satiksme nav nekādas ātrumsacensības, kur uz spēles pirmkārt likta paša veselība un dzīvība.

Prāvai daļai velosipēdistu ir ļoti attāla apjausma par CSN un punktiem, kas tos varētu skārt. Gluži tāpat, kā sen likušiem vai kategoriju pirkušajiem auto vadītājiem arī ir slābana nojausma par pēdējo CSN redakciju.

Tiesa var redzēt uzreiz - kurš velosipēdists un/vai gājējs ikdienā brauc arī ar auto vai motociklu. Tie brauc vai iet daudz paredzamāk un cik necik ievērojot CSN, bet, ja tos pārkāpj, tad domā līdzi tam ko dara un netaisa tik daudz "ūdu...

Palaidniex 01.06.2020 8:52

Kanibaals rakstīja: Kādreiz vēl atsaucies uz šo punktu - 6. Katram ceļu satiksmes dalībniekam ir tiesības uzskatīt, ka arī citas personas ceļu satiksmes norisē izpildīs noteiktās prasības.

Tāda punkta vairs nav, bet tas ir tāpat loģiski izsecināms.

Šī prasība ir ierakstīta Ceļu satiksmes likumā, tāpēc, lai nedublētos to svītroja no MK noteikumiem ar nosaukumu "Ceļu satiksmes noteikumi".

Palaidniex 01.06.2020 8:49

uupis rakstīja:

Eriks_Grigis rakstīja: iAuto.lv: Par gājējiem un velosipēdiem uz neregulējamas gājēju pārejas, kā pareizi to šķērsot

www.iauto.lv/pie-stures/satiksmes-drosiba/20740-iauto-lv-par-gajejiem-un-velosipediem-uz-neregulejamas-gajeju-parejas-ka-pareizi-to-skersot

Šis vairs NAV aktuāls!

Tagad ar čello var braukt pāri gan regulējamai gan neregulējamai!

Drusku pielabošui - arī agrāk drīkstēja braukt pāri neregulētai pārejai, tikai nevarēja izmantot gājēju tiesības uz priekšrocību. Tagad arī nenokāpjot no velosipēda ir tās pašas priekšrocības.

Atceros kā kādu laiku atpakaļ, kad vēl nevarēja, kāds, kurš censenos laikos, laikam pirka, tiesības man vērdams vaļa logu bļāva, ka man neesot tiesību šķērsot ielu pār pāreju, savā paštaisnumā nemaz negribēja dzirdēt manu atbildi, kas saskanēja ar manu rīcību, ka varu to ielu škērsot, tikai man viņš ir jālaiž... Tagad tas patiešām irt savādāk - uz pārejas arī velobraucējam ir priekšroka, tiesa gan arī tad jābrauc gājēja ātrumā...

Palaidniex 01.06.2020 8:44

Tik pat slidens pasākums esot, dzīvojot Dānijā, nopirkt mašīnu AR MOTORU, piereģistrēt to Vācijā dēļ nodokļiem...

Palaidniex 02.05.2020 19:02

Tur ir drošības saliņa, citur tās, lai kāds neiedomātos pa to braukt, izveido ar bortakmeņiem uz paaugstinājuma vai aprīko ar stabiņiem.

Tur ir ātruma ierobežojums 70 km/h

Tur ir zīme - apdzīt aizliegts

Un uzreiz aiz šī Volvo ir jābrauc tikai 50 km/h, jo ir zīme Baltezers ar pilsētas siluetu uz balta fona. (Augšā kalnā mēdz stāvēt arī fotoradars...

Tajā vietā, kur ielika Volvo sānos no kreisās puses nevienam īsti nebija jāuzrodas, jo pa kreisi ir saliņa, jo aiz Volvo ir josla, lai nogrieztos tikai pa kreisi...

Palaidniex 27.04.2020 20:51

WALA rakstīja: Kad benzīns maksās 50 -60 saņi /litrā - es pieliešu savam amerikānim-džipam pilnu bāku un aizbraukšu uz kādu trasi to izkūpināt gaisā - aiz laimes

Nu tālu vairs nav, ej nu sazini cik ilgi jāpagaida...

Es te nesen lēju 98. pa 0,999 Eur/litrā

Tas sanāk cik? 0,70 Ls/litrā? lai būtu 60 santīmi litrā, ir jāpalien zem 0,939 Eur/litrā. Gan jau kādā Neste, ar visādam Rimi/Maxima kartēm, kādas nu tur jālieto, jau ir teju klāt šim ciparam par 95.

Palaidniex 23.04.2020 6:24

Pastāsti, kas tieši manā tekstā kā saki “vernona vajāšanas” tēmā ir saknē “nepareizs” un “demagoģisks”? Nu tā uz pirkstiem? Ja kāds izsaka pamatoti greizu viedokli var argumentēti norādīt us to tikai ja tas nav vernons vai viņa augstība “650”?

Tevi te kāds vārdā ir nosaucis? Gribu redzēto to pasi ar ierakstu “650” vārda vai uzvārda vietā. Un konkrētā video redzamie konkrētie satiksmes dalībnieki ir nogānāmi jebkādiem rupjiem vārdiem un tas esot “okej”, bet pie mazākām aizdomām, kad pret kādu, ar vārdu “650” tiek pateikts precīzi tad pats - tā “vilna gaisā”, aizskarta cieņa, patmīlība? Nebūs sakāpis pārāk galvā pašam?

Par lietotājvārdu klinēšanu - ko Tu tur murgo??? Tev jau visur rādā? Vai kas ar tevi?

Idejiskie oponenti. Tev viss labi?

Man ir pat bail iedomāties cik Tu esi uzvelcies un atriebīgi izpildiestāde pie stūres... īpaši pret cilvēkiem ar “nabagauto”.

Te viens viruālajā vidē aizvaino tais vakar esot nonācis pat slimnīcā...

Palaidniex 22.04.2020 22:07

Palasi, kādiem vārdiem tu sauc tos auto braucējus, kuri uzsāk kustību pie zaļās gaismas “vernova vajāšanas” topikā. Un pastāsti kā uz situāciju attiecināms vernona lietotais termins “aizņemts krustojums” pirms aizstāvi savu aizstavāmo, kuram te “nepamatoti” kāds “braucot augumā”.

Un šī ir publiska vieta un tev jābūt gatavam, ka kāds pamatoti un argumentēti versīsies pie tevis un iebildīs taviem visai rupjaiem tekstiem, kas ir pilni pretīgu jēlību un tādas pat attieksmes.

Man un nevienam citam šajā publiskajā forumā nav jāprasa atļauja vērsties pie “aizvainotā lielskunga”, nedz arī argumentēti izteikties par tēmu. Nepatīk - ignorē. Jūties aizvainots - izdzēsies no šīs vietas un neviens tevi nespēs uzrunāt.

Palaidniex 22.04.2020 21:44

Vernona vajāšanas tēmā? Tev viss labi?

Būtu labak pārlasījis savus tekstus jebkurā tēmā, kur pretīgi apsaukā, verbāli pazemo un gāni visus un visu. Tu mums te vienīgais, izrādās, runā īsi, kodolīgi un pieklājīgi, bet tikai pārejie gānās un to vien dara kā vajā vernonu...

labāk palasi, ko pats sludini un kādas muļķības raksta vernons. Pie kam, viņu tajā topikā neviens neiztiek, tikai argumentēti norāda uz viņa greizajām idejām, apgalvojumiem un “secinājumiem”.

Palaidniex 16.04.2020 11:04

smaidiigais rakstīja: paņem un salīdzinu prognozes un gultu skaitu Zviedrijai un Latvijai

covid19.healthdata.org/latvia

covid19.healthdata.org/sweden

Un tad turpini atbalstit.

PN - ar ko mums diži sliktāk kā Zviedrijā? Ka nedrīkstam pulcēties? bet ekonomikai - ko tu diži piesauc - no tās pulcēšanās ne silts, ne auksts. Mums, tāpat kā SE, ir vaļā krogi un veikali, un uzņēmumus neviens neklapē ar varu ciet; cits jautājums, ka paši uzņēmēji never savus krogus vaļā, jo tūristu ta naff...

Zviedriem vienīgais reālais ierobežojums ir uz pulcēšanos...

Palaidniex 16.04.2020 11:00

GB12 rakstīja: Sūdzas gan... nezinu, kā medijos, bet man viens draugs Vācijā dzīvo, pašam savs neliels bizness. Viņš saka, ka ļoti jūtami krītas pirktspēja. Tikai starpība tāda, ka vāciešiem ekonomika bija stiprāka, sociālā sistēma labvēlīgāka, līdz ar to, krīze mazāk sāpīgi skars. Pie tam, vāciešiem izteiktāki lielākai daļai ir arī dažādi uzkrājumi nebaltai dienai, bezdarba apdrošināšanas bez valsts noteiktajiem pabalstiem u.tml. aizsardzības, tāpēc viņi nekrīt tik ļoti panikā.

Nejauc divas lietas - apgrozījuma kritums ikdienā pret apgrozījuma kritums krīzes laikā ar apgrozījumu un pirkumu apjomu valstī, kurā sestdienās/svētdienās veikali ir ciet arī bez visas krīzes pret valsti (un valsts par ekonomiku tad nesūdzās), ar valsti kur sestdienās un svētdinās krīzes laikā veikelai aizvērti lielcentros sestdienās un svētdienās... Kā vācieši pagūst visu nepieciešamo nopirkt darba dienās?

Palaidniex 14.04.2020 11:27

Veikali ciet Vācijā brīvdienās ir krietni sen. Kaut kā tamdēļ neviens nesūdzās par ekonomikas pagrimumu tur...

Palaidniex 09.04.2020 13:30

Un, uz kāda pamata tās robežas aizslēgtu?

Pat inficēto neviena nebija. Kad bija SARS -1 un MERS epidēmija, cūku gripa - nekādas robežas netika slēgtas.

Mums bariem līdz pēdējam brīdim vēl martā centās nokļūt uz Alpiem. Domāja veidus ko darīt, ja neļaus lidot, kā aizbraukt utt. Un tad vēl kāds apjoms skrēja uz mājām, kad robežas tika noslēgtas.

Palaidniex 09.04.2020 13:26

Lūk esi gatavs tik pat profesionāli atvadīties no savām emocijām un profesionāli pat stoiciski pieņmet, kad ārsts ar pilnīgi pelēku profesionālu pokerface bez emocijām paziņos, ka tavus vecīšus vai kādu radinieku nemaz netaisās glābt, jo tas drusku neatbilst kritērijiem un ir perspektīvāki glābjamie.

Vai esi tā čaļa vietā, kas to tik pat bezkaislīgi paziņo kāda pacienta radiem.

Tad arī parunāsim!

Palaidniex 09.04.2020 12:18

Nevienam nenovēlu būt tā mediķa vietā, kam jāpieņem šādi lēmumi. No malas viegli teikt - ārsti viņus atstās nomirt.

Atceries nav karš un ārsti arī ir dzīvi cilvēki.

Palaidniex 09.04.2020 11:40

Un vēl - tur jau tie podi, ka Tu šādu pieņēmumu izsaki no droša attāluma. Ne Tevi personīgi ir skāris šitais draņķis, ne Tavā uzņēmumā ir kāds slimnieks. Uz savu biznesu sāksi skatīties daudz savādāk, ja, nedod Dievs, atnāks pirmais darbinieks ar asimptomātisku slimības gaitu un paraus kādu daļu kolektīva.

Tāpat Tu diez vai būtu gatavs no TV ekrāna dajebkura valdības pārstāvja vietā, uzņemoties pilnu atbildību par savu lēmumu, izsludināt pilnīgu krīzes stāvokļa un ar to saistīto ierobežojumu atcelšanu.

Tāpēc arī te no šīm atbildēm vairies, sakot ka nu ko tur esi kaut kur izlasījis. Uz doto brīdi vesels bars uzskata sevi par profesionāliem virusologiem/epidemiologiem un traktē statistiskos datus dajebkādā, reizēm arī pilnīgi jebkādu loģiku neietverošā formātā ar tādiem talantiem priekšgalā kā slavas kāri žurnālisti, Gobzītis un mugurkaula ķirugs.

Vai esi dzidējis par pārmaiņu uzveres 5 vai 7 stadijām?

Septiņās stadijas ir šādas:

1. Šoks

2. Noliegums

3. Dusmas

4. Tirgošanās

5. Depresija

6. Testēšana

7. Pieņemšana.

Padomā pats, kurā no stadijām pašlaik esi. Tas arī izskaidro Tavu rīcību. Un tajā nav nekā nepareiza, tā tas vienkārši ar cilvēku psiholoģiju notiek. Domāju, bet nebrīnīšos, ja kļūdos, ka atrodies kaut kur starp Dusmām un Tirgošanos...

Palaidniex 09.04.2020 10:59

Un - ja ģimene jau bija uz izjukšanas un to kopā turēja tikai "bērni un hipokredīs", tad šeit nav vainīga karantīna. Agrāk vai vēlāk tāpat izjuktu.Vai tas ir labi ka ir divi nelaimīgi cilvēki, kas savu bērnu priekšā izdzīvo greizu attiecību modeli, liedzot laimīgu bērnību arī saviem bērniem, un tas viss speidoideālu vārdā - tev vajag apprecēties, tev vajag bērnus, tev vajag hipokredīu - nu un ka ar cilvēku, kuru ilgstoši sev blakus nevari izturēt, bet vajag, jo visu zinošajai sabiedrībai šķiet, ka tā vajag un ir vienīgais pareizais dzīes ceļš...

Palaidniex 09.04.2020 10:53

Es arī daudz ko esmu dzidējis. Uzzināt, ka tā tas gluži tomēr nav un ka samērīga krīzes regulācija bija pareizs lēmums es personīgi nevēlos. Nekas tam biznesam pa divi mēneši nenotiks sliktāks, kā tas ir JAU noticis Spānijā, Itālijā utt. Kā Tev šķiet kā viņiem ar biznesu tagad?

Igauņiem uz mazāku iedzīvotāju skaiti cipari arsaslimušajiem ir dubultā, mirušo vairāk, smagi slimo arī... Viņi tak arī "potējās pret tuberkulozi". Ko Latvijā dara nepareizi?

Palaidniex 09.04.2020 9:56

kasinsh79 rakstīja: Es noteikti neesmu ar mieru zaudēt savus dārgos radiniekus. Bet - kāds ir iedomājies, ka situācija, kas šobrīd, pilnībā IZNĪCINA PENSIONĀRU PENSIJAS arīdzan? Par ko viņi dzīvos, no kā iztiks tie nestrādājošo tūkstoši utt.? Nav biznesa vides - nav arī valsts. Vienkārši un traģiski.

Es uzzīmēšu versiju par otru perspektīvu. Nepretendēju uz 100% pareizību, bet pieļauju, ka tā tas varētu izskatīties ar lielu varbūtību:

Un tātad - palaižam vaļā savu "karantīnu". Mēs to lēmuma gadījumā varam izdarīt tikai pie sevis, savā valstī, un citas valstis uz to mierīgi drīkst nepavilkties! Pat vēl vairāk - kaimiņu valstis var un drīkst izdomāt ieviest īpašus, daudz stingrākus pārvadājumu ierobežojumus kravām/precei, sargājot savu "karantīnas" rezīmu. Importa un eksporta operācijas, piekritīsi - visai būtiska ekonomikas sastāvdaļa, vēl vairāk šādi var tikt sabremzēta/ierobežota. Vai tas ir ieguvums?

Laiks, kad saslimst un vienlaicīgi slimo kādi 30-40% iedzīvotāju, tas nav brīdis - tās ir vairākas nedēļas vai pat mēneši, jo slimības ilgums ir sākot no 3 nedēļām. Tāpat pazūdot 30-40% darba roku - ekonomika tāpat stājās - patīk vai nē - slimības lapa, karantīna vai pašizolācija - mainās tikai nosaukums. Pie kam nav pietiekamu datu par imunitāti un spēju nesaslimt ar citām vīrusa mutācijām pēc izslimošanas vai pieķērt citu mutāciju vēl slimojot. Nav datu par to, cik viegli/smagi tiek slimots, saslimstot atkārtoti, pat, ja pirmā saslimšana ir bijusi kaut īpaši vieglā formā, jo imunitāte un gļotādu aizsargbarjera ir cietusi...

Pieaugot saslimušo skaitam, ir normāli, ka slimnīcas ar šādu pandēmiju vairs nespēj tikt galā. Atceries - arī tur medpersonāls ir dzīvi cilvēki un tiem arī trūks 30-40% darbinieku, kas vēl vairāk samazina slimnīcu kapacitāti. Tur nav imūni roboti. Vai piedāvā medpersonālu ietērpt skafandros un nelaist no slimnīcas ārā piespiedu metodēm? Algu viņiem Saeima muļļā gadu desmitiem, līdz ar to šis varētu neiet cauri. Šajā sakarā jautājumi tieši Tev:

1. Pēc kādiem parametriem glābt smagā stāvoklī esošos. No cik gadu vecuma vai kādām citām pazīmēm atteikt stacionēšanu un mākslīgo elpināšanu?

2. Ja uz vienu gultu ir teiksim 5-10 cilvēki - pēc kādiem parametriem izvēlēties - kuru ārstēt, kuriem atteikt? Tu būsi tas, kas 4-9 personīgi acīs skatoties izteiks atteikumu?

3. Uz slimības lapas esošajiem tāpat jāmaksā darba nespējas lapa, pie kam pat viņu attālinātās darba spējas var būt ļoti variablas par labu - nespējai.

4. Esi gatavs strādāt slimnīcā iespundēts par sanitāru morga ratiņu stumšanai?

Es saprotu, ka ikkatrs mēģina vērtēt šo situāciju no sava zvanu torņa un no sava personiskā biznesa. Bet der palūkoties plašāk un kritiski izvērtēt reālās alternatīvas, iespējamo notikumu gaitu, reālos ieguvumus un iespējamos patiesos mīnusus.

Nav jau tā ka šī ir krīze tikai pie mums. Nav tā, ka šitam beidzoties visur citur viss būs "kulē", tikai mēs Latvijā būsim bankrotējuši uz pārējo "veiksminieku" fona.

Palaidniex 09.04.2020 9:30

Nu nepirks dārgus aizjūŗas augļus, vai stilīgus Jamon un vēl kādus prīščikus. Jā - vegāniem skarbi - ar vietējiem produktiem vien - ātri sāks nākties ēstarī gaļu...

Ne pirmā ne pēdēā epidēmija vai dižkrīze. Domā pēc pirmā vai otrā pasaules kara visi nu baigi cepuri kuldami dzīvoja?

Reālu badu masveidā mira tikai padumjijā, kur apspiežot ukaiņus, liekot tiem strādāt un audzēt labību, lai varētu pārdot Ādolfam, tie tika apzināti mērdēti badā.

Palaidniex 09.04.2020 9:27

Kas valdes loceklim licis strādāt bez oficiālas atlīdzības algas formā un maksāt nodokļus? Tie, kuri saņēma algu par būšanu par valdes locekli - dīkstāves arī varēs saņemt kompensācijas.

Tas ir tas pats, ka tagad tie, kas ar lozungu - labāk es saņemu minimālo + konvertu, uztraucās, ka tiem baigi maza dīkstāves kompensācija. Nu tad, lai starpību izlīdzina no saviem uzkrājumiem, jo tak teica, ka no valsts neko negaida un labāk pats krās pensijai un nebaltai dienai. Tad nu lai tad ņēm savus nebaltās dienas iekrājumus un liek lietā! Ir ļoti negodīgi tiem, kuri maksāja nodokļus godīgi, uzvelt arī šo optimizatoru uzturēšanu...

Palaidniex 09.04.2020 9:23

Nedomāju ka nu tik vienkārši visi taisās te nomirt badā. Mūsu valsts ir gana pašpietiekama pārtikas ražošanā, mums pat ir zināma pārprodukcija. Bada nāve te nedraud nekādā gadījumā! Nav tā ka ekonomika būu apstādināta pilnībā. Un ja tā padomā - izdzīvošanai nepieciešamā pārtika nav nemaz tik ļoti dārga, lai tai te mazlie tpārprofilējoties nevarētu nopelnīt. Atceries - tiem zemniekiem tāpat arī būš tā pārtika kaut kur jārealizē. Pārvērtējot savas izdevumu prioritātes un patiesās nepieciešamības ne to vien var.

Vienīgais nemainīgais šajā pasaulē ir tas, ka viss nemitīgi mainās. Spēja pielāgoties izmaiņām, lēnākām vai straujākām kā reizi raksturo cilvēkus. Noskaisdrosies vesels strēķis bezjēdzīgu "mākoņstūmēju profesiju", kas līdz šim bija gana labi atalgotas, neskatoties uz to ne pārāk vajadzīgo reālo pienesumu. Es drīzāk ticu tam, ka varētu pēc šīs globālās pandēmijas visai būiski izmainīties pasaules ekonomika kā tāda, jo būs spiesti mainīties ekonomikas, principi un mērauklas. Pēc reālā prioritāšu izvērtējuma ļoti daudz ko nāksies pārskatīt...

Bet jautājums labs - esi gatavs personīgi ziedot savus vecākus, savas sievas vecākus?

Palaidniex 06.04.2020 15:24

Iestājās nevis zvizģec, bet lielai daļai iestājās papīrīšu trūkums. Esošais ekonomikas modelis ir modelis ar pseidovērtībām. Izkristalizēsies, kas ir patiešām nepieciešams un kas ir "dārgi ponti".

Lai piemājas dārzā izaudzētu dārzeņus vai augļus - lasi pārtiku, pietiek ar pirmskrīzes laikā iegādātu lāpstu, vai prāvākā lauciņā ar pirmskrīzes laikā sarūpētu Belarusu. Bet bez ēdamā nevar. Pēckrīzes laikā pārtika būs kādu laiku svarīgāka par bezvērtīgajiem gabuļiem un papīrīšiem. Ja krīze būs pietiekami ilga, esmu pārliecināts, ka daudzi visai nopietni vēlēsies inventarizēt šībrīža vērtību samērus un kas ir patiešām vērtīgs.

Ekonomiku agrāk vai vēlāk var sakārtot, ar cilvēku dzīvībām ir "mazliet" savādāk...

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti