Vadītāji ignorē neredzīgos gājējus - policija Liepāja pusstundas laikā sastāda septiņus protokolus 23

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 17.oktobris 2019 15:43

Liepājā pusstundas laikā septiņiem šoferiem noformēti protokoli un katram uzlikts 15 eiro naudas sods par neredzīgu gājēju nepalaišanu pāri ielai, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Viņa stāstīja, ka atgādinot autovadītājiem par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, VP vakar, 16.oktobrī, sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību pilsētā rīkoja eksperimentu. Tā laikā personas ar redzes problēmām centās šķērsot ceļu, izmantojot horizontāli paceltu balto spieķi, kas norāda, ka autovadītājiem šis gājējs ir jāpalaiž.

Policijas ekipāža, autovadītājiem, kuri neievēroja ceļu satiksmes noteikumos paredzēto norādījumu par balto spieķi, atgādināja par šīs norādes nozīmi, tāpat par šo pārkāpumu tika noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, sacīja VP pārstāve.

Vakar Liepājā, Flotes ielā, īstenojot eksperimentu, aptuveni pusstundas laikā tika noformēti septiņi administratīvo pārkāpumu protokoli autovadītājiem, vecumā no 30 līdz 57 gadiem.

"Autovadītāji, kuri tika apturēti, nezināja to, ko nozīmē pacelts baltais spieķis un izrādīja izbrīnu, kad viņiem tas tika izskaidrots. Latvijas ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka transportlīdzekļa vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām jāpalaiž neredzīgais gājējs, kas rāda horizontāli paceltu balto spieķi," uzsvēra Šeršņova.

VP aicina automašīnu vadītājus pievērst uzmanību ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tādējādi veicinot un nodrošinot drošāku līdzdalību ceļu satiksmē.

Eksperimenta iniciators ir Liepājas Neredzīgo biedrība, kuras biedri ar šo problēmu sastopas ikdienā, tāpēc Baltā spieķa dienas laikā vēlējās rīkot šādu aktivitāti sadarbībā ar VP.

Šeršņova teica, ka VP ir apmeklējusi Liepājas neredzīgo biedrību arī iepriekš, kur tika uzklausītas ikdienā radušās problēmsituācijas. Tolaik klausītājiem policisti stāstījuši par to, ka ceļu satiksmē pamanāmākās krāsas ir balta, dzeltena, oranža un sarkana, tāpēc vislabāk savu apģērbu vai vismaz atsevišķus elementus izvēlēties šādās krāsās, jo autovadītājs apģērbu pamanīs pat ātrāk, nekā balto spieķi.

"Taču jāizglīto un jāmācās ir ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem, jo kā novērojām vakar - daudzi nezina, ka vājredzīgiem cilvēkiem ar paceltu balto spieķi ir priekšroka," piebilda VP pārstāve. 

Šeršņova atgādināja, ka saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ceļa nedošanu neredzīgiem gājējiem, kas rāda signālu ar baltu spieķi, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no septiņiem līdz 30 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - no 15 līdz 70 eiro, teica VP pārstāve.

 
Visi komentāri
 
Vernons 17.oktobris 2019 16:17
6 7 Atbildēt

Man šķiet ka jau aizvakar baltajam spieķim bija jābūt aprīkotam ar gaismas diodēm!

Velosipēistam vajag, gājējam parastam arī kaut ko spīdīgu, atstarojošu, bet šiem nevajag. Vai eksperiments atbilst CSL 19. panta 3. punktam? Stipri tālu no tā.

Hmm 17.oktobris 2019 17:05
4 0 Atbildēt

man liekas, ka bija pat firma (mūsu), kas solīja labākus, vieglāk lietojamus un saskatāmus spieķus, nez tik, kur pačibēja. P.S. vadītājiem jāliek sodi, tad mūžam par balto spieķi atcerēsies

Vernons 17.oktobris 2019 19:18
2 4 Atbildēt

Policisti stāsta loģiski!

CSN 100. Punkts paredz samazināt ātrumu pirms Š Ķ Ē R Š Ļ A kuru spēja PAMANĪT!

Tai darbībai vai bezdarbībai no tā Baltā spieķa lietotāja ir jābūt tādai, lai viņu spētu pamanīt!

Bildē redzamais nav "ne balts, ne pūkains".

tas gan 17.oktobris 2019 20:31
3 2 Atbildēt

bet, ja tu tādu kā bildē vairs nespēj saskatīt, tad pie stūres labāk nesēdies

Kanibaals 18.oktobris 2019 8:35
0 0 Atbildēt

Vernon pats tu esi šķērslis un dzīvnieks. Gājēji nav un nevar būt šķēršļi, šķēršli ir objekti nevis subjekti.

Vernons 18.oktobris 2019 9:11
0 6 Atbildēt

Var un kā vēl! Izlasi, kas rakstīts CSN 100. punktā! Izdari kaut minimālu secinājumu!

Kanibaals 18.oktobris 2019 23:57
0 0 Atbildēt

Skaidrs tevī gajēji iedveš bailes un briesmas.

uupis 19.oktobris 2019 17:56
0 1 Atbildēt

Oppā! vernons grib iekāpt fašista kastā? Vēlies iznīcināt vājākus un nespējīgākus!!! A nu ka stāsti kāda ir tava attieksme pret invalīdiem! Tūliņ redzēsim vernona patieso seju!

Vernons 19.oktobris 2019 21:34
0 0 Atbildēt

Ja Tu uz saviem pleciem vari invalīdu uznest otrā stāvā, kuram svars 120 kg, tad mēs esam līdzvērtīgi! Ja nē, piedod.

Ar savu komentāru Tu raksturo sevi, ne mani!

uupis 19.oktobris 2019 21:44
2 0 Atbildēt

Nebēdz no tēmas! Pa trepēm uz otro stāvu es neesmu redzējis nevienu automaģistrāli! Tā kā atgriezies atpakaļ uz satiksmes noteikumiem un savu drošības garantēšanu. Invalīdiem ir tiesības brīvi pārvietoties un tev būs jāredz balts spieķis da jebkur un da jebkad!

reku 17.oktobris 2019 21:53
5 0 Atbildēt

Ğeniāli.Katrā ekipāžā vienu pārģēbt par bomzi, aprīkkt ar balto spieķi.Nauda ķešā ripos vairāk nekā no radariem.Vajag pasludināt konkursu ko vēl labu izgudrot.Pašiem viņiem ar iztēli pavāji.

iJuris 18.oktobris 2019 7:05
5 0 Atbildēt

Policijas darbinieki kuri formēja protokolus ir sodāmi iekšējā kārtībā. Netika veikts preventivais darbs, bīstamas situācijas novēršanai pirms negadījuma. Skat likums par policiju.

Tas lai atkal nav vienos vārtos.

Es 15 gadu laikā esmu redzējis to spieķi tikai 2 reizes, es zinu ko tas nozīmē, bet ticu ka citiem tas piemirsies. Akcija neizdevusies, uzreiz ar sodiem. Būtu apturējuši un kārtīgi izskaidrojusi, parunajusies ar neredzīgajiem, būtu abpusēja cieņa un sapratne. Bet tagad autovadītāji atkal sliktie.

Šķiet apsēsties pie stūres jau būs pārkāpums.

uupis 19.oktobris 2019 17:59
0 1 Atbildēt

Nē! Pārkāpums ir CSN neievērošana! Atliek ievērot noteikumus un nebūs soda! Elementāri!

Juris 18.oktobris 2019 8:19
2 0 Atbildēt

nu nē - tādas akcijas ir katru gadu. Tagad internetu lieto gandrīz katrs un, ja var sekot kiviča un viņa meiteņu seriālam, tad var izlasīt arī kādas nopietnākas ziņas

k442 18.oktobris 2019 11:58
1 0 Atbildēt

Šāda veida "akcija" Liepājā notiek faktiski katru gadu, arī šogad informācija bija jau labu laiku iepriekš - www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedr...a-dienu-243098 .

Protams, ja kādam vairāk interesē "kivičveidīgo" tipa aktualitātes, tad ir, kā ir...

JanJan 18.oktobris 2019 10:14
3 0 Atbildēt

Protams, vidējais autovadītājs CSN zina tikai daļēji. Ļoti izteikts piemērs ir CSN 124.punkts, kuru zina tikai retais. Daudzi mēdz dusmīgi mahāties ar rokām, neapzinoties, ka paši pārkāpj CSN.

uupis 19.oktobris 2019 18:01
1 0 Atbildēt

Tas tiesa! Vadītāja pienākums ir zināt un ievērot noteikumus! Bet daudziem ir pajāt uz savu pienākumu!

BaibaB. 18.oktobris 2019 13:16
3 0 Atbildēt

Vēl labāk to spieķi atcerētos, ja autovadītāja eksāmena laikā tāds priekšā uz ielas parādītos. Aizmirsi piebremzēt - viss, liec eksāmenu atkārtoti!

Vernons 19.oktobris 2019 9:28
0 0 Atbildēt

Vēl labāk uz ielas ar četrām kustības joslām un dubulto nepārtraukto līniju pa vidu, kaut kur starp krustojumiem!

uupis 19.oktobris 2019 18:04
0 0 Atbildēt

vernon - da jebkur!

Vernons 19.oktobris 2019 21:43
1 0 Atbildēt

Es varētu Tev piekrist, tā tam būtu jābūt!

1. Grupas invalīdam paredzēts pavadonis.

Un kā Tu komentēsi CSN 18. punktu šajā kontekstā? Vai CSL arī nav teikšana?

uupis 19.oktobris 2019 22:27
4 0 Atbildēt

Njā! Ne tikai ar lasīt prasmi ir problēmas, bet ar loģiku. 18. punktā nekur nav minēts NEREDZĪGS GĀJĒJS! un kā NEREDZĪGS gājējs tavuprāt paskatīties un pārliecināsies par drošību?

Nu es tak saku vernons=dubultmorāle. Aiz ausīm piestieps neatbilstošus punktus, tas nekas ka neattiecas uz tēmu!

iJuris 22.oktobris 2019 20:13
0 0 Atbildēt

Ar CSN viss skaidrs. Bet policijai ir savs uzdevums, kas netika veikts. Nedrīkst būt akcija, kurā policija neveic savu darbu, bet soda pārkāpējus. Man būtu jautājums policistam, ja reiz zināja, ka tur ir neredzīgs gājējs kurš grib šķērsot ielu, kādēļ netika veiktas darbības, lai tas būtu droši iespējams.

Ja gājējs tikai tēlo aklo, tad neizpildās CSN, jo pēc būtības nevar jebkurš tēlot aklo un ar spieķi pieprasīt, lai visi apstājas.

Atceries visam ir divas puses...

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Bažas par negodīgu CSDD numurzīmju iepirkumu (+ VIDEO) 24

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pirms vairākiem gadiem rīkotais automašīnu numurzīmju iepirkums bijis labvēlīgs vienam konkrētam uzņēmumam un noticis faktiski bez konkurences, konstatējusi Konkurences padome. Lasīt vairāk

 

Toyota: pārsvarā uz atsaukuma kampaņām reaģē jauno automobiļu īpašnieki

Toyota ir sākusi atsaukuma kampaņu ar mērķi rosināt Toyota automobiļu īpašniekus pārbaudīt, vai uz viņiem piederošo automobili attiecas atsaukums. Lasīt vairāk

 

Jaunais Citroen C4: augstākais komforts, unikāla balstiekārta un mājīgs interjers (+ FOTO)

Sekojot sauklim “Citroën goes Ëlectric for all” jeb “Citroën kļūst elektrisks ikvienam”, franču zīmols 2020.gadā izlaidīs sešus elektrificētus modeļus. Iepazīstinot pasauli ar jaunajiem C4 un ë-C4 - 100% ëlectric, Citroën turpina elektrifikācijas ofensīvu, kā arī atver jaunu nodaļu savā hečbeku vēsturē. Lasīt vairāk

 

Lada uzmet kūleni (+ VIDEO) 27

Žigulīša vadītājs steidzas pakaļ citam ātram braucējam, taču saprotot, ka nepagūs izspraukties pa spraugu starp citu vieglo un kravas auto, strauji nospiež bremzes. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti