Rasels uzvar F-1 Singapūras "Grand Prix"; "McLaren" nodrošina Konstruktora kausu

 

Foto: Ekrānbilde no Facebook.com/Formula1

Nozare.lv | 5.oktobris 2025 19:35

"Mercedes" pilots Džordžs Rasels svētdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) čempionāta Singapūras "Grand Prix" posmā, kamēr pirmo vietu Konstruktora kausa kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas nodrošināja "McLaren" vienība.

Rasels izcīnīja drošu panākumu, otro reizi šosezon kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Viņš par 5,4 sekundēm apsteidza "Red Bull" pilotu Maksu Verstapenu.

Labāko trijnieku noslēdza Lando Noriss ("McLaren"), kuram sekoja komandas biedrs Oskars Piastri, abus šķirot aptuveni divām sekundēm.

Jau sacīkstes ievadā "McLaren" piloti piedzīvoja nelielu sadursmi, pēc kuras abi varēja turpināt sacīksti, taču Piastri saziņā ar komandu pauda neapmierinātību par Norisa neveiksmīgo izvairīšanos no konkurenta mašīnas, kas rezultējās ar vieglu sadursmi ar Piastri vadīto mašīnu.

Piektais finišēja uzvarētāja komandas biedrs Kimi Antonelli, aiz viņiem bija "Ferrari" piloti Šarls Leklērs un Luiss Hamiltons, taču Hamiltons par nepamatotu trases atstāšanu saņēma piecu sekunžu sodu, kā dēļ atkrita uz astoto vietu aiz Fernando Alonso ("Aston Martin"). Devīto vietu ieņēma Olivers Bērmans ("Haas"), bet pirmo desmitnieku noslēdza Karloss Sainss ("Williams").

Pēc 18 posmiem kopvērtējuma līderis ar 336 punktiem ir Piastri, Noriss ir sakrājis 315, Verstapens - 273, Rasels - 237 punktus, bet Leklērs - 173 punktus.

Konstruktoru kausā pirmo vietu ar 650 punktiem ieņem "McLaren" vienība, kas kļuvusi nesasniedzama pārējām komandām. 325 punkti ir "Mercedes", 300 punkti - "Ferrari" un 290 punkti - "Red Bull".

Šosezon F-1 čempionātā tiek aizvadīti 24 posmi.

Pagājušajā sezonā ceturto reizi pēc kārtas par čempionu kļuva nīderlandietis Makss Verstapens, bet Konstruktoru kausā uzvaru svinēja "McLaren".

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO) 2

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Ražots Ķīnā: Ford piesaka pilnībā elektrisko Transit City (+ FOTO)

Ford ir paziņojis par jauno elektrisko Transit City modeli, kas tiek piedāvāts kā izmaksu ziņā izdevīgs transportlīdzeklis pilsētas vajadzībām. Lasīt vairāk

 

Ceļu satiksmes drošības jomā saskata vietu vērā ņemamiem uzlabojumiem 15

Lai arī Latvijā ir vērojams par braukšanu reibumā noķerto autovadītāju skaita samazinājums, kopumā situācija ir vērtējama kā stagnācija, šāds viedoklis ceturtdien izskanēja Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē. Lasīt vairāk

 

“Virši” vadītājam ir skaidrojums, kādēļ degvielas cenu kāpums Latvijā nerimst 35

Par to viņš Gundaram Rēderam klāstīja 24. marta sarunā LTV raidījumā “Viens pret vienu.” Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti