Zudusi atšķirība starp viedtālruņa un spoguļkameras uzņemtām bildēm 16

 

Foto: Publicitātes attēls

Huawei | 18.maijs 2018 15:55

Viedtālruņi mūsdienās kļuvuši par ko vairāk, kā tikai saziņas ierīci. Tagad lietotāji, izvēloties jaunu telefonu, galveno uzmanību pievērš tieši kameras kvalitātei. Bet vai viedtālruņa kamera var būt tik pat laba kā profesionālās spoguļkameras?

Huawei kopā ar fotogrāfi Natāliju Berezinu mēģināja to noskaidrot un šodien pasākumā tika atklāti šī eksperimenta rezultāti.

Portreta režīms, tālummaiņas funkcija, melnbaltas fotogrāfijas, zems apgaismojums un asuma dziļuma kadri – to visu visu fotogrāfe Natālija Berezina izmēģināja, uzņemot bildes dažādos apstākļos gan ar P20 Pro, gan ar spoguļkameru. 

Manā pieredzē šī bija pirmā reize, kad žurnāla fotosesijas bildes taisīju ar viedtālruņa kameru. Jāatzīst, ka sākumā tas šķita kā liels izaicinājums, taču rezultāts mani patīkami pārsteidza, jo bildes sanāca patiesi radošas, kvalitatīvas un tādas, ko var izmantot kā profesionālu darba rezultātu. Fotosesijas rezultātā mums izdevās panākt vienlīdz skaistus fotoattēlus kā ar profesionālo spoguļkameru, tā arī ar viedtālruni,” par savu pirmo pieredzi fotografējot ar Huawei P20 Pro stāsta fotogrāfe Natālija Berezina.

„Visvairāk man patika viedtālruņa kameras iespējas fotografējot sarežģītos gaismas apstākļos, piemēram, ļoti saulainā vai zema apgaismojuma vidē, tāpat interesants šķita kameras portreta režīms, kur izpludinot fonu ar bokē efektu, iespējams panāk patiesi māksliniecisku rezultātu,” tupina Natālija Berezina.

„Huawei P20 Pro kameras lielākais pluss ir tāds, ka ar to iespējams uzņemt patiesi kvalitatīvus foto attēlus un iemūžināt mirkļus, kas reizēm ir apgrūtinoši ar profesionālo fotokameru. Profesionālās kameras režīmu uzstādīšana prasa laiku, taču reizēm, lai iemūžinātu mirkli, nepieciešams reaģēt nekavējoties. Ikdienas darbā laba viedtālruņa kamera ir ļoti noderīga piemēram modes fotosesiju aizkulišu iemūžināšanai, kā rezultātā sanāk interesants materiāls, ko bieži neredzam glancēto žurnālu lapaspusēs,” par viedtālruņa nozīmību ikdienas darbā stāsta Natālija.

Huawei P20 Pro viedtālrunī ir iestrādāta kamera ar līdz šim lielāko pikseļu skaitu tirgū piedāvāto viedtālruņu vidū. Huawei P20 Pro kameru konfigurācijā iestrādāts 40 megapikseļu RGB sensors, 20 megapikseļu melnbaltais sensors un 8 megapikseļu sensors ar telefoto lēcu. Tāpat tālrunim ir arī krāsu temperatūras sensors, kas nodrošina labāku krāsu attēlošanu. Visos šos fotogrāfijas sasniegumus nodrošina Huawei sadarbība ar Leica, kas ļāvusi piedāvāt tālruni ar trim kameras lēcām un integrētu mākslīgo intelektu. To novērtējuši arī DxOmark eksperti, novērtējot P20 Pro kā tālruni ar vislabāko kameru viedtālruņu tirgū.

Huawei P20 Pro kamera aprīkota ar jaunu Leica 3x telefoto lēcu (VARIO-SUMMILUX 1:1.6-2.4/27- 80ASPH), kā arī 5x Hybrid Zoom funkciju. Tāpat kamera aprīkota ar f / 1.8, f / 1.6 un f / 2.4 diafragmas atvērumiem, kā arī īpaši jutīgu attēlu sensoru, lai spētu uzņemt bildes zema apgaismojuma apstākļos, nodrošinot gaismjutību līdz pat ISO 102400.

Savukārt Huawei P20 tālrunis ir aprīkots ar pilnīgi jaunu Leica divkāršo kameru, kura iekļauj 12 megapikseļu sensoru ar maksimālo pikseļu izmēru līdz pat 1.55 mikrometriem, kā arī 20 megapikseļu melnbalto sensoru, kas ievērojami uzlabo tālruņa spēju uzņemt lielisku foto pat zema apgaismojuma apstākļos.

Huawei P20 sērijas tālruņi atpazīst līdz pat 500 dažādiem fotografēšanas scenārijiem 19 dažādās kategorijās, kā arī spēj izvēlēties pareizos uzstādījumus vajadzīgajā brīdī, vienmēr nodrošinot profesionālas kvalitātes fotoattēlus.

Jāpiebilst, ka Huawei MI attēlu stabilizēšanas funkcija palīdz uzņemt lieliskus, naksnīgus foto pat bez statīva palīdzības. Jaunums Huawei P20 sērijas telefonos ir arī mākslīgā intelekta atbalstīta kompozīcijas funkcija, kas piedāvā viedus ieteikumus grupu bilžu un ainavu foto uzņemšanai.

Tāpat nav aizmirsts arī par selfiju piekritējiem. Papildus gan P20, gan P20 Pro viedtālruņi ir aprīkoti ar 24 megapikseļu priekšējo kameru, ar mākslīgā intelekta darbinātu skaistuma uzlabošanas funkciju un 3D portreta apgaismojumu, kā rezultātā tiek iegūtas skaistas pašbildes, panākts dabiska izskata ādas toņa uzlabojuma efekts, delikāti izceltas sejas kontūras un iespējami reālistiski 3D uzlabojumi.

 
Visi komentāri
 
Palaidniex 18.maijs 2018 16:36
5 2 Atbildēt

Vārdu sakot - visi profesionāļi ar kamerām ir lohi, jo nebildē ar jauno P20?

Nu, nu...

viencexperc 18.maijs 2018 17:00
3 8 Atbildēt

Lieta nevis viedtālruņos vai spoguļkamerās. Visa sāls slēpjas foto apstrādes programmās, kuras ir krietni progresējušas. Var bildēt kaut vai ar tosteri, bet ar fotošopu uztaisīt kā vajag. Tagad daudzas lietas vieglāk ir uzzīmēt nevis nofotografēt, piemēram - sniegu.

Palaidniex 19.maijs 2018 20:44
7 0 Atbildēt

Īsti nevar un tik drīz nevarēs arī...

Cilvēkiem ar sliktu redzi un vāju izpratni par bildi - programmas jau pārsniegušas vajadzību un to, ko tāds cilvēks spēj vispār ieraudzīt un novērtēt, tas gan tiesa!

ezis71 18.maijs 2018 18:53
0 12 Atbildēt

Vispār īsti profesionāļi fočē ar filmiņu kamerām nevis spoguļkamerām.

Bradypus 18.maijs 2018 19:40
8 0 Atbildēt

Vispār zini, kas ir spoguļkamera?

ezis71 18.maijs 2018 22:37
1 11 Atbildēt

Labi kad tu tāds gudrinieks,laikam spogulenes īpašnieks.

Kanibaals 18.maijs 2018 23:02
0 2 Atbildēt

Kāpēc tieši salīdzina ar spoguļkamerām, tām kā reiz ne vienmēr matricas ir vislielākās, spoguļkamerās spoguļu sistēma ir dārgākā komponente.

mh 19.maijs 2018 14:46
9 0 Atbildēt

Kas ir matrica?

Jeb Tu domaji sensoru?

Ja ta, tad tiesi "spogulenem" ir viss lielakies sensor piemeram haselblad, phase one, mamiya un taml. Tuklat ne - spogulu mehanisms tur galigi nav viss dargakais tajos aparatos...

Kanibaals 20.maijs 2018 13:35
0 0 Atbildēt

Latviski tos nesauc par sensoriem, sensors latviski ir uztvērējs, bet kamerās tās ir matricas.

Bet piekritīsi, ka spoguļkamera nenozīmē ka bilde būs kvalitatīva, jo spoguļa mehānismam nav nekāda saistība ar attēla kvalitāti.

mh 20.maijs 2018 18:37
6 0 Atbildēt

Kur ir tas "Latviskojums" par to matricu?

Spguļa mehānismam nav gan sistība, taču viss labākos attēlus pašlaik rada tieši spogulkameras - vidējā formāta.

mh 19.maijs 2018 16:58
9 0 Atbildēt

Un vispar raksts mulkigs.

Vidtalruna kamera labakaja gadijuma ir spejiga konkuret ar kadu letu kompaktkameru un tas ari viss!

Tas sensors vienkarsi fiziski ir par mazu un optika ir - "nekada".

Lr 20.maijs 2018 12:01
1 0 Atbildēt

Ir spoguļkameras, digitālās spoguļkameras, digitālās kameras hibrīdkameras utt. Arī daļā filmiņkameru ir spogulis.

Vasilijspetrovichs 21.maijs 2018 14:09
0 0 Atbildēt

tiem, kas strādā AUTO režīmā

Artūrs 21.maijs 2018 17:27
1 1 Atbildēt

Pieņemu, ka dienā uzņemot atšķirību arī neieraudzīsi, tomēr naktī mobīlais telefons vēl nestāv blakus, piemēram, kādam crop fočukam ar gaišo stiklu.

Palaidniex 22.maijs 2018 6:12
2 0 Atbildēt

Arī dienā elementāri var ieraudzīt atšķirību.

Lai panāktu nelielu asuma dziļumu skaistu, pareizu - ar pēcapstrādes foto efektu var nepietikt...

mh 22.maijs 2018 7:31
3 0 Atbildēt

Mobīlais telefosn arī tagad "nestāv blakus" un arī dienas laikā. Tik pat labi mēs varam teikt, ka kompaktkamerinas jau pirms 10 gadiem bija, kā spguļkameras utt.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Palika 18 kilometri: 3 miljonus vērts Ferrari F40 piedzīvo avāriju Vācijā 6

Automašīna bija ceļā uz automobiļu izstāžu un pārdošanas kompleksu Motorworld Bublingenē, netālu no Štutgartes. Līdz mērķim bija atlikuši 18 kilometri. Lasīt vairāk

 
 

Viens no iemesliem - pieprasījuma kritums: "Tesla" Vācijas rūpnīcā likvidēs 400 darbavietas 5

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla Motors" tā vienīgajā Eiropas ražotnē Vācijā likvidēs 400 darbavietas, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā. Lasīt vairāk

 

Mediķu secinājums bargs: Elektroskrejriteņi ir neveiksmīgi (+ VIDEO) 27

Elektroskrejriteņu mazie ritenīši, augstais smaguma centrs un pietiekoši lielais ātrums veicina to, ka pat dūres lieluma, pāris centimetrus dziļa bedrīte var izraisīt smagu kritienu. Tā intervijā “Rīta Panorāmā” sacīja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti