Desmitkārtīgi pieaudzis apdrošināto mopēdu un skuteru skaits

6.aprīlis 2012 9:59

Līdz šā gada 1. aprīlim mopēdu un skuteru īpašnieki ir iegādājušies 888 OCTA polises saviem spēkratiem. 74 % no tām jeb 653 polises iegādātas martā.

„Seesam” ir apdrošinājis 30% no visiem līdz šim Latvijā apdrošinātajiem mopēdiem.

 

Salīdzinot ar pagājušā gada šo pašu periodu, kad līdz 1. aprīlim brīvprātīgi bija iegādātas 85 mopēdu un skuteru OCTA polises, pieaugums ir vairāk nekā desmitkārtīgs. Tik ievērojams statistiskais kāpums šajā pavasarī izskaidrojams ar to, ka no 2011. gada 26. oktobra spēkā ir likuma norma, ka OCTA polise jāiegādājas arī mopēdu un skuteru īpašniekiem. Līdz minētajam datumam šie transporta līdzekļi tika apdrošināti salīdzinoši reti – 2011. gadā kopumā bija iegādātas tikai 917 mopēdu vai skuteru OCTA polises, no kurām 359 tika iegādātas “Seesam”.

CSDD uz šā gada 1. aprīli ir reģistrēti 21 456 mopēdi un skuteri. Jāatzīst, ka mopēdu īpašnieki pagaidām visai kūtri apdrošinājuši savus spēkratus – OCTA polises iegādātas tikai 4 % no reģistrētajiem mopēdiem un skuteriem. Tas ir ļoti maz, piemēram, salīdzinot ar motocikliem iegādātajām polisēm – uz 1. aprīli apdrošināti bija jau 43 % jeb 4088 no 9487 tehniskajā kārtībā esošajiem motocikliem.

Mopēdu un skuteru apdrošināšanas zemo līmeni pagaidām var izskaidrot gan ar auksto pavasari, gan ar to, ka ne visi mopēdu un skuteru īpašnieki ir informēti par izmaiņām likumā, jo mopēdu un skuteru īpašniekiem nav jāveic savu transportlīdzekļu tehniskā apskate CSDD. Tāpēc “Seesam” vēlas atgādināt, ka OCTA polise ir nepieciešama katram mopēdam vai skuteram, ja ar to piedalās satiksmē.

Šāda likuma prasība satiksmi kopumā padara drošāku, jo visiem motorizēto transportlīdzekļu vadītājiem tagad ir līdzvērtīga atbildība. Agrāk, notiekot negadījumam, kuru bija izraisījis mopēdists, bija sarežģīta atlīdzības noskaidrošanas procedūra un zaudējumu piedziņa bija jāveic civiltiesiski. Tagad satiksmes negadījumi, kuros iekļuvuši vai kurus izraisījuši mopēdisti, var tikt noformēti tāpat kā pēc auto sadursmēm, pusēm sastādot saskaņoto paziņojumu un vēršoties pie vainīgās puses apdrošinātāja.

Mopēda vai skutera OCTA polises izmaksas, iegādājoties to “Seesam” interneta mājas lapā, ir aptuveni 5 lati sezonā. Atsevišķos paaugstināta riska gadījumos, piemēram, kad apdrošinājuma ņēmējs ir ļoti jauns braucējs vai ņem dalību pilsētās ar paaugstinātu satiksmes intensitāti, polises cena var sasniegt 10 latus. Salīdzinājumam – sods par braukšanu ar neapdrošinātu transportlīdzekli ir no 60 līdz 80 latiem. Kā liecina “Seesam” pieredze, ieteicamais apdrošināšanas periods ir deviņi mēneši. Bieži gadās, ka klienti nepietiekami izvērtē braukšanas sezonas ilgumu un iegādājas polisi uz īsāku termiņu. Bet, ja rudenī ir braukšanai labvēlīgi apstākļi, tad nākas pirkt vēl vienu polisi, kas galu galā sanāk dārgāk, nekā vienas polises iegāde ilgākam termiņam.

Pagājušajā gadā “Seesam” izmaksāja vairākas atlīdzības saistībā ar negadījumiem, kuros bija iekļuvuši brīvprātīgi apdrošinājušies mopēdisti. Vidējā atlīdzības summa, ko saņēma cietušie, bija aptuveni 300 lati.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu mopēds ir divriteņu, trīsriteņu vai četrriteņu transportlīdzeklis, kura motora darba tilpums ir ne lielāks par 50 kubikcentimetriem un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 45 kilometrus stundā.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cauri ūdenim ir jāprot braukt (+ VIDEO) 7

Mazā upīte, kas citkārt rāmi plūst pāri Ford Line ielai Rafordas Abatijā (Apvinotā Karaliste) reizēm sadumpojass un krietni pieaug izmēros, līdz ar to kļūstot par īstu pārbaudījumu dažādu spēkratu un to vadītāju prasmēm. Lasīt vairāk

 

Pašbraucoši auto un gudrā infrastruktūra – ar kuru sākt un vai viens bez otra var pastāvēt? 5

Bezpilota jeb autonomās mašīnas ir viens no pēdējo gadu tehnoloģiju nozares aktuālākajiem jautājumiem. Lasīt vairāk

 

Krievijā avarējis autovedējs ar jauniem Lada Vesta (+ FOTO) 3

Sabojātas visas automašīnas, kas bija smagā spēkrata kravā. Lasīt vairāk

 

Elektriskā Audi e-tron GT pirmizrāde gaidāma jau februārī – Audi raksturo tā dizaina tapšanu (+ FOTO) 1

Šodien, 21. janvārī, izziņots šī gada gaidītākā Audi elektroauto, pilnībā elektriskā Gran Turismo, pirmizrādes datums – pasaule to varēs tuvāk iepazīt jau 9. februārī. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti