Sāks izbūvēt vairākus nozīmīgus objektus 4

24.janvāris 2007 0:02

Šogad Rīgā ir paredzēts uzsākt vairāku pilsētai stratēģiski svarīgu objektu būvniecību. Ir paredzēts uzsākt satiksmes pārvada pār dzelzceļa līniju Rīga-Skulte ar pievadceļiem būvniecību, Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķersojuma izbūvi, kā arī turpināt A.Deglava ielas rekonstrukciju posmā no Baltinavas ielas līdz Lubānas ielai.

Tāpat šogad ir plānots renovēt Akmens tilta labā krasta satiksmes pārvadu un tiltu pār Pilsētas kanālu Maskavas ielā, kā arī veikt rekonstrukciju 16 citu ielu posmos un atjaunot ielas segumu 18 ielu posmos, veikt veloceliņa Centrs- Mežaparks un t.s. Zaļā veloceliņa jeb atpūtas veloceliņa gar Mārupīti izbūvi.

  Satiksmes pārvads pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga-Skulte ir būtisks satiksmes plūsmas uzlabošanai pie dzelzceļa pārbrauktuves Tvaika ielā, kā arī stratēģiski svarīgs ātrgaitas ielu tīkla sakārtošanai. Šis pārvads nodrošinās autotransporta un dzelzeļa satiksmi divos līmeņos, kā rezultātā dzelzceļš vairs nekavēs autotransporta satiksmi un iedzīvotājiem vairs nebūs jāstāv sastrēgumos abpus dzelzceļa pārbrauktuvei. Nākotnē šis pārvads savienos Austrumu maģistrāli ar Tvaika ielu, tādējādi sniedzot iespēju novadīt kravu transportu no pilsētas centra.

Brīvības gatves un Juglas ielas divu līmeņu šķērsojuma izbūves mērķis ir mazināt sastrēgumu veidošanos Juglā, iebraucot Rīgā un izbraucot no pilsētas. Šis šķērsojums nodrošinās satiksmi divos līmeņos tiem transportlīdzekļiem, kas brauc taisni, un tiem, kas veic kreiso pagriezienu no Brīvības gatves uz Juglas ielu. Tādējādi abas šīs satiksmes plūsmas neaizkavēs viena otru, kas ir viens no galvenajiem sastrēgumu veidošanās cēloņiem Rīgas iebrauktuvē šobrīd.

Savukārt A. Deglava ielu rekonstrukcijas turpinājuma laikā ir paredzēts izbūvēt pa jaunu trasi gar Dreiliņu mikromasīvu līdz Lubānas ielai, kur būs izveidots rotācijas aplis.Tādējādi kādreizējās šaurās brauktuves vietā no Andreja Saharova ielas līdz Lubānas ielai būs plaša brauktuve, lai nodrošinātu raitu satiksmes plūsmu no Rīgas centra uz pilsētas apvedceļu.

Tāpat šogad Rīgā tiks turpināta luksoforu sistēmas modernizācija, jaunu luksoforu objektu izbūve un sakaru līniju būvniecība. Šogad ir plānots izbūvēt luksoforus 19 krustojumos, tostarp gājēju pārejās, uzstādīt gājēju drošības barjeras 2400 metru apjomā, lai gājēji nešķērsotu ielu vietās, kur tas ir bīstami; 4 vietās plānots izbūvēt gājēju drošības saliņas, 8 gājēju pārejas aprīkot ar papildus apgaismojumu un izbūvēt 20 ātrumvaļņus.

Lai uzlabotu sabiedriskā transporta kustību pilsētas centrā, vairākās pilsētas ielās šogad ir paredzēts ierīkot sabiedriskā transporta joslas. Piemēram, šādu joslu pašreizējo stāvvietu vietā ir paredzēts ierīkot Raiņa bulvārī, posmā no K. Valdemāra ielas līdz 13.janvāra ielai, kur ik dienas ir ļoti blīva satiksme un sastrēgumi ievērojami kavē sabiedriskā transporta satiksmi.

Tāpat šogad tiks uzsākta pilsētai nozīmīgu satiksmes infrastruktūras objektu projektēšana: tramvaja tunelim zem dzelzceļa posmā no Kr. Barona ielas līdz Brīvības gatvei, Dienvidu tilta 3.kārti (Bauskas iela-Ziepniekkalna iela), Austrumu maģistrāles posmam no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai, Kr. Valdemāra ielas un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezglam, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Akustiskās koncertzāles rajonā esošo ielu infrastruktūrai, gājēju pārvada pāri K. Ulmaņa gatvei Beberbeķos, lietus ūdens sūkņu staciju un kolektoru rekonstrukcijai, tilta pār Baltezera kanālu Jaunciema gatvē renovācijai u.c.
 
Visi komentāri
 
223822. viesis 24.janvāris 2007 11:20
0 0 Atbildēt

Khmm, kad sāks risināt transporta stūķu problēmu, Akments tilta galā daugavas kreisajā pusē? Dēļ tā katru vakaru ir stūķis uz Akmens tilta un Daugavas labajā pusē visos virzienos?

223843. viesis 24.janvāris 2007 13:19
0 0 Atbildēt

Nu ir gan sākts tas krustojums ar projektēt-tur būs tunelis, kas savienos Ranķa dambi ar Mūkusalas ielu un Vienības gatvi.

Bez tam Slokas iela cauri parkam tiks likvidēta (Imho-stulbs lēmums)

bet problēma Uzvaras bulvārī ir tāda, ka neļauj nojaukt to sarkano ēku, kas ir Uzvaras bulv.- Raņķa d.stūrī-tas esot arhitektūras piemineklis. Reāli uz tās ēkas rēķina varētu vēl 2 joslas izveidot.

223980. viesis 25.janvāris 2007 12:23
0 0 Atbildēt

Kā saprast,ka sāks projektēt tramvaja tuneli zem dzelzceļa starp Kr.Barona ielu un Brīvības gatvi?

224124. viesis 25.janvāris 2007 23:21
0 0 Atbildēt

Beidzot ir Riigas Dome, kas kaut ko saak arii dariit!

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Baltās vai dzeltenās "zebras"? 1

Zināms, ka ceļa apzīmējuma krāsai ir liela nozīme - no darbu izpildījuma, kvalitātes un pat krāsas atkarīgs, cik viegli tos pamanām, uztveram un saprotam, tādēl vaicājam: "Kādas gājēju pārejas drošākas - baltā vai dzeltenā krāsā?" Atbildi rakstam komentāros. Lasīt vairāk

 

Jānis Holšteins–Upmanis izmēģina Peugeot 208 (+ VIDEO) 2

Šodien raidījumā Tavs Auto TV aci pret aci tiksimies ar vienu no slavenākajām “lauvām” autopasaulē! Kopā ar mūs viesi Goran Gora atcerēsimies satiksmes noteikumus, dziedāsim un pārbaudīsim Peugeot 208 veiklību slaloma trasē! Lasīt vairāk

 

Vai dzelzceļa dotēšana no budžeta - neizbēgama? (+ VIDEO)

Krievijas kravu kritums nopietni iesitis “Latvijas Dzelzceļam”, kas paziņojis par 1500 darbinieku atbrīvošanu. Šī darbinieku atlaišana attiecas uz dzelzceļa mātes kompāniju, bet uzņēmumam ir vairākas meitas, un nav izslēgts, ka arī tām būs jāpielāgojas jaunajai situācijai. Lasīt vairāk

 

Normunds brauc: Luksuslaineris septiņiem - Audi Q7 50 TDI (+ FOTO) 1

Lielākais Audi ražojuma SUV pieņēmis digitālā kokpita ticību, kurai jau agrāk pieslējušies citi augstākās kategorijas modeļi ar četriem riņķiem priekšā. Brauciens ar jauno Audi Q7 50 TDI vēlreiz apstiprina šī auto spēcīgo statusu, taču raisa pārdomas par attiecībām Audi modeļu gammā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti