No 69 900 eiro - jaunais BMW X5 sasniedz Latviju (+ VIDEO) 23

iAuto | 16.novembris 2018 15:49

Jaunās ceturtās paaudzes BMW X5 ieradies Latvijā un jau nopērkams pie BMW dīlera. Cena ir no 69 900 eiro par bāzes versiju.

Tieši X5 modelis veido 25% no visiem pārdotajiem jaunajiem BMW Latvijā.

Ceturtās paaudzes modelis pieaudzis izmēros, turklāt visās dimensijās. Tagad tas ir 4,93 m garš (+36 mm), 1,75 m augsts (+19 mm) un 2,04 m plats (+66 m), bet riteņu bāze sasniedz teju trīs metrus (2,98 m). Bagāžas nodalījumā ietilpst 650 litri, ar nolaistām aizmugures sēdekļu atzveltnēm – 1860 litri.

Komfortu nodrošinās jaunie multifunkcionālie sēdekļi, panorāmas jumts, glāžu turētāji ar apsildes un atdzesēšanas funkciju, komforta apgaismojums, 1500 vatu Bowers & Wilkins Diamond Surround audio sistēma, aizmugures pasažieru izklaides sistēma ar 10,2 collu skārienjutīgu ekrānu, caurspīdīgie “stikla” dekori, kas īpaši efektīgi izskatās viduskonsoles un režīmu izvēles sviras noformējumā. Par papildu maksu var pasūtīt trešo sēdekļu rindu, kas X5 pārvērš par septiņvietīgu transportlīdzekli.  

Vadītājam priekšā 12,3 collu ciparu mērinstrumenti, kas savienojas ar tāda paša izmēra multimediju sistēmas ekrānu. Funkciju pārvaldīšanai var izmantot stūres taustiņus, iDrive kontrolieri, skārienjutīgo ekrānu, balss un žestu vadības funkcijas.

X5 pieejami LED starmeši,  pneimatiskā piekare (par piemaksu), kas ļauj pacelt virsbūvi par 30 mm, piestūrējošie aizmugures riteņi, Driving Assistant Professional ar parkošanās palīgu un sistēmu, kas brīdina par šķēršļiem, kas tuvojas no aizmugures un sāniem, aktīvā kruīzkontrole ar Stop&Go funkciju, aktīvais joslas uzturēšanas asistents ar izvairīšanās funkciju potenciālās sadursmes gadījumā, automātiskās bremzes, kā arī sistēma, kas vadītāja rīcībspējas zuduma gadījumā (bezsamaņas stāvoklis, sirdslēkme utt) automātiski samazinās ātrumu un novietos automašīnu brauktuves malā.

Motoru piedāvājumā tikai sešcilindru agregāti. Versijā BMWX5 xDrive40i krosovers tiks aprīkots ar 340 Zs (450 Nm) benzīna motoru, bet versija BMW X5 xDrive30d saņem dīzeļdzinēju, kas ar četru turbīnu palīdzību attīsta 265 Zs (620 Nm). Abi motori atbilst Euro 6 atgāzu normatīviem, abus komplektē ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

ASV tirgū X5 pieejams V8 benzīna motors ar 462 Zs (650 Nm) jaudu.

Foto: iAuto.lv

BMW X5 Foto: iAuto.lv

BMW X5

Elektroniski atveras un aizveras abas daļas Foto: iAuto.lv

Ātruma pārslēgs ar Swarowski kristālu Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

 
Visi komentāri
 
felix65 16.novembris 2018 17:48
7 13 Atbildēt

Atliek tikai nieks- kaut kur to naudu nozagt. Lielākas iespējas protams ir tiem, kas saistīti ar valsts budžetu.

gunbox 16.novembris 2018 18:00
2 11 Atbildēt

Vēl var paprasīt Ušakovam. Varbūt nesadedzinās visu, bet noziedos tev jaunam auto. ;)

gunbox 16.novembris 2018 17:59
8 12 Atbildēt

Nu patiešām... jauns ir jauns. Nedaudz pamainīts izskats nu noteikti nav jauns. Tas pats vecais, citā kulītē. Ja salīdzina ar pirmo kuzavu E53, tad izmaiņas praktiski nav bijušas jau 18 gadus. Vienīgās izmaiņas ir salonā. Bet teh. speceni nav korekti pieminēt, jo gan E53, gan E70 ir viens un tas pats auto un domāju, ka arī šim ir tas pats dzinējs ķipa uzlabots un nosaukts ar citu kodu, tā pati kārba, ķipa uzlabota un noteikti vēl virkne maiņa, kur pusei kļūdas ir izlabotas, bet otrai pusei pielaistas jaunas.

felix65 17.novembris 2018 7:55
11 0 Atbildēt

Kuzavu? Tad jau Tev pašam jāgriežas pie Ušakova. Es to saucu par virsbūvi.

iAuto 16.novembris 2018 18:45
8 4 Atbildēt

Pirmais BMW, kur attālināti var atjaunināt programmatūru, līdzīgi kā Tesla, vai Android viedtālruņiem.

Pirmo reizi pa īstam digitāls displejs pretī vadītājam, pirmo reizu ar iespēju rādīt tur navigāciju uc.

Pirmo reizi X5 vairāki bezceļu režīmi (4), kā sniegs, smiltis. Maināms klīrens.

Nonotestēju, bet esot labs daļējais autopilots.

Kamera, kura analizē vadītāja uzmanību

Iespēja automātiski automobilim doties pēdējos 50m atpakaļgaitā, šis gan bija forši, gan arī bīstami - pastāv risks, ka iesūdzēs tiesā par tās darbību un nāksies šo funkciju anulēt. Lielākā bīstamība ir faktā, ka pēc šiem 50m auto turpina braukt tālāk taisnvirzienā, vajadzētu tomēr apstāties.

Sīkums, bet aizmugurē bagāžniekam abas daļas aizveras automātiski.

Šis tiešām ir konceptuāli jauns un izdevies modelis BMW.

msh 17.novembris 2018 0:44
3 9 Atbildēt

Vienvārdsakot - pirmo reizi visādas nevajadzīgas figņas.

iAuto 17.novembris 2018 8:59
11 5 Atbildēt

Izbrauc un tad runāsim

msh 17.novembris 2018 13:04
9 5 Atbildēt

Ar ko man jābrauc, "iespēju atjaunināt "pa gaisu" programmatūru"? Jā, tā ir viena no lietām, kas man šausmīgi patīk astoņdesmito un deviņdesmito gadu mašīnās - fīča, kas saucas "programmatūra, kas izstrādāta līdz mašīnas izlaišanas brīdim" - iedomājies tikai - kādu vadības bloku ieliekot mašīnā, tas jau ir gatavs darbam, un nevis kā tagad - cilvēks nopērk jaunu prēmiumu, a nopircis gļukainu, pusuzceptu produktu... Acīmredzot te tā fīča ir ieviesta jo paliek vēl bēdīgāk, un tāpēc vajag atsvabināt dīlerus no bembiju rindām, kam vajag atjaunināt programmatūru...

Pirmo reizi ekrāns spidometra vietā - kāpēc vajag jūsmot par lētumu? Jā, tagad šitā mode ir panesusies jo ekrānu uzražot ir lētāk nekā spidometru ar ciparnīcām, un tas ir stilīgi. Mani interesē kā tie ekrāni uzvedas aukstumā vai spožā saulē, un jā, kas ar viņiem būs pēc 10 gadiem, vai nebūs kā deviņdesmito gadu audī spidometriem borta kompja/autočeka ekrānos, strīpas pa visu ekrānu...

Bezceļu režīmi - nu kādi vēl nah bezceļu režīmi X5? Tā mašīna ir domāta lai biedētu citus vadītājus pa dižo pilsētu un uz to vedošajiem ceļiem, nevis bezceļiem. Kaut kā neredzu ne lielus poliuretāna buferus, ne bleķa diskus ar augstām riepām - klīrenss arī tāds so so, var gadīties ka šito wannabedžipu ar visiem tā bezceļa režīmiem bezceļos izcērt kāda 30 gadus veca kvatra.

Kamera kas analizē vadītāja uzmanību - nu nah tas ir vajadzīgs? Vadītājam pašam ir sava uzmanība jāanalizē, nevis mašīnai. Vēl viens pīkstulis kam pīkstēt un mirkšķināt lampiņas - vai arī pievienotā vērtība bez pielietojuma.

iAuto 17.novembris 2018 13:53
7 7 Atbildēt

Kāpēc viedtālruņiem vajag atjaunināt Andoid un Ios?

Tuvākā laikā attālinātā programmatūras atjaunināšana būs visos jaunos auto. Sāks ar premium un tad jau arī pārējos.

Patīk, nepatīk, bet tas ir virziens, kurā attīstās autobūve.

Vēl grūti to apzināties, bet arī autopilots ir daudz tuvāk kā daudzi domā, piemēram, es jau šodien braucu ar daļēju autopilotu ikdienā.

msh 17.novembris 2018 18:20
2 7 Atbildēt

Nevis "vajag", bet "var". Tev neviens neliek atjaunināt - manam andrīša telefonam, piemēram, stāv virsū tā versija, ko tam uzinstalēja rūpnīcā, kādus 4-5 gadus atpakaļ - viss darbojas labi, kāpēc censties kaut ko sapist? Un par to, kāpēc var - jo plakanais telefons pēc idejas ir kabatā esošs dators. Tikmēr mašīnā esošiem vadības blokiem ir noteiktas funkcijas, kurām ir jādarbojas par visiem 100% brīdī kad mašīna izbrauc no rūpnīcas - šitas "uzlabojums" ir vienkārši veids kā veiklāk labot brāķi, vai arī nocirpt kādas mašīnas funkcijas pēc vajadzības - nu kā teslai, kur nesertificētām mašīnām ar šādiem atjauninājumiem nogriež pieeju supercharger tīklam. Pie viena tas ievieš vēl visādas jaunas, foršas funkcijas - teiksim, vakarā noliec savu bembiju ejošā stāvoklī, pa nakti šis atjauninās un no rīta kaut kas nestrādā... Par to, ka šāda fīča rada iespēju mašīnas uzlauzt un attālināti vadīt, kā tur toreiz ar tiem čursleriem, nemaz nerunājot.

Es arī braucu ar daļēju autopilotu ikdienā - kruīza kontrole + labs savērsums ļauj bezvēja laikā stūri aiztikt tikai līkumos...

ro 18.novembris 2018 1:02
4 5 Atbildēt

Pilnībā piekrītu..neredzu nekā tāda aiz kā lēkt no sajūsmas..kāreiz pirms kādām n nedēļām noskatījos tīri aiz intereses vienu ru abzorņiku par jauno X5...prikiņ, viņam tā programmatūra tak uzkārās testa laikā....man personīgi atbaida tieši visi tie n ekrāni un tml ...tāda sajūta ka nevis auto,bet kkāds telefons..

MSHphagagejs 17.novembris 2018 15:39
8 6 Atbildēt

Tam lauķim neviens nedos braukt pat jaunu Daciju

Šumba 16.novembris 2018 22:08
5 6 Atbildēt

Nobraukt nav māksla,- lai uzbrauc tai kalnā, kas pa kreisi no lejā braukšanas!!! Es tikai zinu trīs, kas tur ir uzbraukuši, t.sk. arī es ar fori.

Frenk 16.novembris 2018 22:19
6 0 Atbildēt

Ko tas gunbox tur raksta?????

Pietiekoši atšķirīgs modelis, nav un nevajag katru jauno modeli izdomāt no jauna, jo ja Modelis ir izdevies, tas jau ir atradis savus pastāvīgos klientus, velosipēds 2x nav jāizgrudo.

Hmm, lielās restes dzīvē nemaz tā nekož acīs, ka biju domājis.

Bet ar šīm restēm un to ažiotāžu ap tām, bija laba reklāma.

viencexperc 17.novembris 2018 1:07
0 7 Atbildēt

Māris bikses pielicis no prieka.

iAuto 17.novembris 2018 9:08
7 1 Atbildēt

Man pašam ir bijis otrās paaudzes BMW X5 un man tas nepatika tieši braukšanas ziņā.

Personīgi es nejutu to auto, līdz ar to bija diskomforts braucot.

BMW kopumā multimediju ziņa jau vairākus gadus atpalika no Mercedes-Benz, pat mazā A-klase kabināja. Tad tagad beidzot BMW salona ekrānos un funkcijās izskatās laikam atbilstoši, kas bija ļoti nepieciešams. Interesē vēl autopilota 2 darbība dzīvē.

BMW stiprākā puse kā motora jauda kopā ar lieliesko automātiskās ātrumkārbas darbību ir palikusi nemainīgi vācu premium top 1 līmenī.

Palaidniex 18.novembris 2018 22:24
6 5 Atbildēt

Auto ir brauceklis vai kinoteātris?

Man arī riebj ekrānspidometri, lai vai kurp tā autobūve attīstītos. Skaidra lieta, ka sen nav īstu mehanisko spidometru, bet reals spidometrs ar bultiņu, cipariem ir daudz smukāks un arī praktiskāks.

Jo vairāk paijājamo ekrānu, jo vairāk kam gļukot, grāmatiņu esmu lasījis... man te kolēģim “modernais, foršais, programmējamais” auto sāk nevietā ručeni raustīt... kolosāli!

Tad lai labāk vecais labais kloķis...

PĒHĀEMEL 17.novembris 2018 22:31
1 1 Atbildēt

Un cik būs jāmaksā par mazlietotu?

Bils 7.decembris 2018 18:37
0 1 Atbildēt

Mīnus 30% pirmajā gadā

HE 18.novembris 2018 12:41
2 4 Atbildēt

Ar šo attālināto atjaunošanu pastāv lielas iespējas dot komandu kādas detaļas iziešanai no ierindas

msh 18.novembris 2018 19:42
3 5 Atbildēt

..bet tā kā attālinātā atjaunošana nozīmē mašīnu, kas dzīvo internetā, tad pietiekami veikliem hakeriem tas nozīmēs arī floti ar uzlaužamām un kontrolējamām mašīnām - nu kā pāris gadus atpakaļ čurslerim, kur internetā esošo navigāciju varēja uzlauzt, un tālāk no tās sūtīt mašīnas blokiem pa CAN kopni komandas. Pēdējās desmitgades premium mašīnām vienīgais, ko kontrolē pats vadītājs - tas ir sajūgs un robi kārbā, pie noteikuma ka kārba ir mešalka - viss pārējais iet caur vadības blokiem, kuri vadītāja komandas izpilda tad, ja tas ir atļauts.

braucu 19.novembris 2018 10:00
4 2 Atbildēt

Līdz garantijas beigām šitādu var ņemt, pēc tam ātri jākratās vaļā.

jaaanis 20.novembris 2018 11:09
2 4 Atbildēt

Kādreiz tik nebūtiskas izmaiņas sauca par "Facelift" tagad jau par ceturto paaudzi. Man personīgi šķit, ka tas ir kārtējais facelifts 2.paaudzei.

Bezceļa īpašības, acīmredzot, arī nav uzlabojušās, jo video netiek parādīts kā uzbrauca kalnā, tikai tas kā nobrauca lejā. Kādu laiku atpakaļ ar savu Hyundai SantaFe (kas arī ir tikai parketnieks) mierīgi uzbraucu smilšu kāpā, kurā X5 ilgi un dikti mocījās un tā arī neuzbrauca

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Darbus pārtrauc avārija (+ VIDEO) 3

Tā vien šķiet, ka remontu zonā piemirsts par ceļa zīmēm, bet arī abi vieglo automašīnu vadītāji rīkojas tā, it kā bez viņiem uz ceļa neviena cita nebūtu. Lasīt vairāk

 

Vakar autobusa avārijā Horvātijā gājuši bojā desmit un cietuši 45 cilvēki (+ VIDEO) 4

Autobusa avārijā Horvātijā svētdien gājuši bojā desmit un cietuši 45 cilvēki, paziņojusi policija. Lasīt vairāk

 

Volkswagen Atlas krosovers iegūst 300 Zs GT versiju (+ FOTO) 8

ASV tirgū pieejamais Atlas krosovers ieguvis sportisko GT versiju ar 300 Zs, tiesa – pagaidām tam ir vien koncepta statuss. Lasīt vairāk

 

Viņš brauca dzēris; avārijā nogalēti trīs (+ VIDEO) 22

Kamaz šoferis, kurš pie stūres bija sēdies reibumā, uztriecas vieglajai automašīnai un vēl vienam smagajam transportam. Visi trīs cilvēki, kas atradās vieglajā auto, gāja bojā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti