Latvijā pirmajā pusgadā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas kāpums par ES vidējo 6

 
Nozare.lv | 20.jūlijs 2023 8:18

Latvijā šogad janvārī-jūnijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija palielinājusies par 21,6%, kas bija straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina trešdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem pirmajā pusgadā mūsu valstī reģistrēja 9903 jaunus vieglos automobiļus.

Straujākais kāpums no ES valstīm janvārī-jūnijā fiksēts Horvātijā (+46,2%), Portugālē (+45,4%), Beļģijā (+35,4%) un Nīderlandē (+31,3%). Igaunijā jaunu vieglo automobiļu reģistrācija aplūkotajā periodā pieaugusi 9,5%, bet Lietuvā – par 5%.

Tikmēr kritums no visām valstīm, par kurām ACEA apkopo datus, bijis Ungārijā (-1,6%), Zviedrijā (-2,4%), Norvēģijā (-2,9%). 

Eiropas Savienībā vidēji janvārī-jūnijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija palielinājās par 17,9%, bet 31 ACEA aplūkotajā valstī bija kāpums 17,6% apmērā.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, ES neietilpstošajās valstīs, Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces, kā arī Lielbritānijā.

 
Visi komentāri
 
Imants Parāšnieks 20.jūlijs 2023 9:23
1 1 Atbildēt

Pa lielam Latvijā ar tehnoloģisko attīstību viss ir pakaļā, sausā ateja joprojām ir norma 70% iedzīvotāju. Bet zarkā liek 2x biežāk nekā piedzimst.

Un 20.jūlijs 2023 9:35
0 1 Atbildēt

Un?, kas būtu jādara, padoms būs?

imzz 20.jūlijs 2023 9:58
1 2 Atbildēt

Latvijā pēc Eurostat 66% iedzīvotāju dzīvo dzīvokļos, kuros nemēdz būt sausās atejas. Attiecībā uz dzimšanu, tur libido un audzināšana vainīga nevis tehnoloģiskā attīstība. Pēc statistikas, lielākā dzimstība tieši nabadzīgākajās valstīs Āfrikā :-/

GTD2 20.jūlijs 2023 10:18
1 1 Atbildēt

Raksts veidts ļoti optimistiski, spēlējoties ar procentiem. Ja ari piepildās statistiķu prognozes un gada laikā tiek notirgoti 20tūkst. jauni auto tas varētu būt par 20proc. vairāk ,kā pirms tam. Salīdzinot uz mūsu kopējo auto skatu aina nav vairs tik rožaina, sanāk ,ka mēs savu autoparku gada laikā atjaunosim par trīs procentiem, iepriekš bija drusku vairāk par diviem procentiem. Protams gads nav beidzies, un iespējams,ka otrajā pusgadā pirks mazāk un būs tie paši 15-17 tūkst jaunie auto ka pirms tam. Tā, ka vismaz pagaidām mes savu autoparku varam atjaunot tikai ar ievestām lietotām masīnām. Tapēc nebūtu pareizi ,kā daudzi vēlās likt šķēršļus lietoto auto ievešanai, savādāk mums autoparks paliks vēl vecāks

BMW 20.jūlijs 2023 11:24
2 0 Atbildēt

Tad jau daudzi būs izstāvējuši gadu ilgo rindu uz jauno auto!

:-) 20.jūlijs 2023 12:13
1 1 Atbildēt

Muļķības! Viss notikās, pasūtījuma izpide vēl 2 gadi atpakaļ uz individuāli komplektētu VW 1/2 gads, kas ir pat mazāk kā kā pirms mākslīgi radītās krīzes. Un ja vēl izvēlas no salonā esošajiem auto, tad vispār dienas jautājums. Mazāk klausies ko "viena tante teica", bet dodies pa tiešo pie autorirgotājiem.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Tikai Austrijai – Volkswagen Golf Falco Edition (+ FOTO)

Volkswagen Austrijā izlaidis divus īpašus “Golf Falco Edition” modeļus, godinot leģendāro mūziķi Falco un turpinot zīmola tradīciju apvienot auto ar mūziku. Šie modeļi pieejami tikai Austrijas tirgū, uzsverot vietējās kultūras nozīmi. Lasīt vairāk

 

Lētākais Cupra elektroauto Raval. Kas jauns Cupra ēdienkartē ? (+ VIDEO) 1

Izstādē Auto 2026, kas no 24. līdz 26. aprīlim norisināsies Ķīpsalā, ar visiem pārstāvētajiem zīmoliem un plašu stendu piedalīsies arī Cupra pārstāvis Autobrava Motors. Lasīt vairāk

 

Pārkāpums? - EK brīdina Spāniju un Poliju par PVN samazināšanu degvielai 5

Spānija un Polija, iespējams, ir pārkāpušas Eiropas Savienības (ES) noteikumus, samazinot pievienotās vērtības nodokli (PVN) degvielai, lai mazinātu karadarbības Tuvajos Austrumos radīto ekonomisko ietekmi, trešdien paziņoja Eiropas Komisija (EK) Lasīt vairāk

 

Elektroautobusu iegāde Dienvidkurzemē neattaisno cerības (+ VIDEO) 9

Dienvidkurzemes novadā divi pašvaldības iegādātie elektroautobusi skolēnu pārvadāšanai jau kopš to ekspluatācijas sākumā regulāri jāremontē un bieži tie ir dīkstāvē. Iztērētie Eiropas fonda un arī pašvaldības līdzekļi nav attaisnojušies un nav arī veicinājuši klimata mērķu sasniegšanu, lēš vietvarā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti