Latvijā visvairāk interesējas par lietotiem Audi un BMW markas auto 15

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 21.maijs 2024 11:36

Lai arī lietoto auto tirdzniecība pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi kā kāpumus, tā kritumus, pārdošanas apjoms gadu no gada turpina pieaugt. Kopumā inflācija un aizvien pieaugošas kredītlikmes pircējus ir vairāk mudinājušas izvēlēties lietotus spēkratus. Tāpat ierobežots skaits jaunu automašīnu arī ir viens no iemesliem, kāpēc lietotu transportlīdzekļu tirdzniecība piedzīvo izaugsmi.

Populārākie auto modeļi dažādās valstīs atšķiras - kas vienā tiek plaši atzīts, citā nav tik populārs. Auto nozares datu uzņēmums "carVertical" izpētīja 15 valstīs ģenerētas automašīnu vēstures atskaites - tostarp arī Latvijā -, lai uzzinātu kuri auto modeļi 2023.gadā tika visvairāk pārbaudīti.

Latvijā visvairāk pārbaudītais modelis - BMW 5. sērija

Jo biežāk "carVertical" ir pārbaudīts konkrēts automašīnas modelis, jo augstāks ir tā pieprasījums, tādēļ iespējams uzzināt pircēju ieskatā populārākos transportlīdzekļus.

2023.gadā Latvijā visvairāk tika pārbaudīta BMW 5. sērijas automašīnu vēsture, sasniedzot 7,8% no visām platformā ģenerētajām vēstures atskaitēm. Turpat līdzās ierindojas arī Audi A6 (7,3%), BMW X sērija (7,2%), Audi A4 (6,5%) un BMW 3. sērija (5,7%).

Latvijā kā populārākās automašīnas ir Vācijā ražoti luksusa klases spēkrati, jo tiem lietoto auto tirgū ir laba reputācija, kā arī to vērtība samazinās ne tik strauji kā citām markām.

Kopumā BMW markas automašīnas Latvijā pārbaudītas 23,8% gadījumu, padarot šo auto ražotāju par populārāko valstī. Audi (22,7%) un Volkswagen (14,9%) lietotu auto pircēju ieskatā arī ir atzītas markas.

"Interesantā kārtā Latvijā populārāko auto marku sarakstā dominē luksusa klases spēkrati. Tas skaidri norāda uz to, ka Latvijā tiek sniegta priekšroka nedaudz vecākiem un prestižākiem auto nekā mazlietotiem vai jauniem ekonomiskās klases transportlīdzekļiem," saka Mats Buzelis (Matas Buzelis), "carVertical" komunikācijas vadītājs.

Populāriem modeļiem, iespējams, ir "attīts" nobraukums un iepriekš gūti bojājumi

Lai arī lietoto auto tirdzniecībā dominē populāri modeļi, pircējiem ieteicams uzmanīties, pērkot šādus spēkratus. Daudziem no Latvijā pārbaudītākajiem auto ir konstatēts "attīts" jeb mainīts nobraukums, kā arī ievērojama bojājumu vēsture, kas ilgtermiņā var krietni paaugstināt automobiļa ekspluatācijas izmaksas.

12,8% BMW 5. sērijas automašīnu, kas pārbaudītas "carVertical", bija ar viltotu nobraukumu, savukārt 71,8% - bojātas. Audi A6 dati ir nedaudz labāki - 12,2% "attītu" un 59,4% bojātu spēkratu. 10,8% BMW X sērijas modeļi ir veiktas manipulācijas ar nobraukumu, taču 67,9% ir iekļuvuši mazāka vai lielāka apmēra avārijās. Audi A4 "attītu" un bojātu mašīnu īpatsvars ir mazāks nekā pirmajiem pieciem populārākajiem auto modeļiem - attiecīgi 8,5% un 58,7%. Savukārt BMW 3. sērijas spēkratiem 11,5% gadījumu ir mainīts nobraukuma rādījums, bet 67,3% no tiem ir iepriekš bojāti.

Vidējā 5. sērijas bojājumu vērtība jeb remontdarbu tāme bija 8168 eiro, A6 - 5902 eiro, X sērijai - 7542 eiro, A4 - 5791 eiro un 3. sērijai - 6478 eiro.

Auto vizuālais un tehniskais stāvoklis ir tiešā mērā atkarīgs no iepriekšējo īpašnieku veiktajām apkopēm. Tādēļ pirms spēkrata pirkšanas ieteicams pārbaudīt tā vēsturi un konsultēties ar profesionālu mehāniķi.

Pircēji visā Eiropā sniedz priekšroku BMW, Audi un Volkswagen

Ieskatoties vispasaules auto pirkšanas tendencēs, "carVertical" visvairāk pārbaudītais auto modelis bija Volkswagen Golf ar 4,91% īpatsvaru no visām ģenerētajām vēstures atskaitēm. BMW 3. sērijas (4,89%), Volkswagen Passat (3,75%), BMW 5. sērijas (3,68%) un Audi A4 (3,53%) modeļi arī bija kā populāra izvēle valstīs, kurās tika veikts pētījums.

Visi nosauktie modeļi ir plaši pazīstami kā uzticami, gana jaudīgi, komfortabli un praktiski auto, tādēļ tos atzinīgi novērtē visā Eiropā.

Visās valstīs kā populārākais automašīnu ražotājs konstatēts BMW ar 14,7% īpatsvaru no visām ģenerētajām atskaitēm. Turpat netālu novērojams arī Volkswagen (14,3%) un Audi (11,9%).

Valstīs, kurās veikts pētījums, Audi un Volkswagen marka tika konstatēta pirmajā populārāko zīmolu desmitniekā.

 
Visi komentāri
 
0pis 21.maijs 2024 13:49
5 5 Atbildēt

Lohi, kas pērk šauru dzīvoklīti bez stāvvietas par 200K+, neko citu kā Audi vai bmW arī nav pelnījuši...

Nu 21.maijs 2024 13:57
1 1 Atbildēt

Ļooti izsmeļoši.  Lietots ir gan 2 gadīgs. Gan 15 gadīgs  .  Bet principā var jau pirkt 15 gadīgu BMW, ja brauc tika brīvdienās vai tos maina ik gadu...

progress 21.maijs 2024 14:00
0 0 Atbildēt

Odometrus tiit vairs nav aktuaali, tagad lieto stop-km iekaartas, kas aptur jebkaadu nobraukuma fiksaaciju un regjistraaciju elektroniskajos blokos, taapeec nopirkt var auto ar mazu nobraukumu, kas ir fiziski stipri nolietots!

0pis 21.maijs 2024 14:27
21 2 Atbildēt

Nu viss kā ar damočkām un kavalieriem! Instagramā viss tik smuki, bet no rīta izrādās, ka šasija ir budžeta vai jau stipri palietota, daudz špakteles vai nelāgi ož no kartera ventilācijas! Un internetā rādītās sacīkšu riepas patiesībā ir navarkas ar nelīdzenu gumijas slāni!

Sergejs 21.maijs 2024 15:54
1 2 Atbildēt

👍Opim laba humora izjūta

ro 21.maijs 2024 15:43
8 5 Atbildēt

Opis savā elementā😂.nu bet katram ir savs..vienam portatīvai skompis pa 200- štukām, citam velo pa 10k... citiem patīk braukt ar labiem kvalitatīviem auto - un lietoti premium audi tieši tādi ir...man jau ir otrais audi a6 c7, perfekts auto, jaunās škodas(arī superb) un citi jaunie (2-3 gadus jaunie ar planšetēm) ne blakus nestāv audikam..tas braukšanas kaifs ir neaprakstāms - vadāmība, komforts..alņiem to nesaprast, un pi$t taisni😂 ar saviem jaunajiem zālespļāvējiem 😂...p.s. nav man šaurs dzīvoklītis bez stāvvietas, ja kas, bet neesmu privātmāju cienītājs, jo nu nepatīk neko remontēt un čiņīt , attiecīgi labs used premium auto, apartaments un viss notiek! Da ejiet di... visi audi un  bmw nīdēji..nevariet atļauties (kautgan audikam nekādas mega izmaksas nav , bmw tomēr būs dārgāks uzturēšanā), brauciet ar saviem jaunajiem bezmotora  sū par 30k..tikai braukšanas prieku tur nejutīsiet..peace!

Sergejs 21.maijs 2024 15:58
7 5 Atbildēt

Ir tikai viens "bet" , lai tas lietots audi būtu audi nevis šrots tajā ir pietiekami labi jāgulda iekšā un regulāri, cik no 100 tādu audi īpašniekiem to spēj darīt un dara?

 Jā, jā, zinu, "manam auģikam nekas nav jāiegulda, bremžu klučus pa laikam Aļikā nopērku kopā ar Sailuniem un tas arī viss"

ro 21.maijs 2024 16:34
4 3 Atbildēt

Nu tas ir pats pa sevi skaidrs, ka kautko tas auto paprasīs..piemēram iepriekšējam c7 priekšējie diski +kluči ar darbu nomaiņa man izmaksāja 600eur, kas ir pilnīgi fine with me..protams par lašarikiem , kas nopērk premiumu un visu grib pa lēto čiņīt te nerunāju..personīgi es braucu ar c7, jo man patīk šis auto, uzskatu šo par mūslaiku vienu no visu laiku veiksmīgākājiem audi modeļiem, gan tehniski , gan vizuāli( un šis ir tas stāsts, kad universālis izskatās daudz smukāks par sedanu) un mašīnai uz apkopēm un detaļām neekonomēju, tikai to labāko izvēlos..laikam next level varētu būt tikai un vienīgi c7 s6..jo c8 diemžēl jau vairs nav tas audi..neglīts, piepičkāts ar planšetēm, plus tantes pieturā runā, ka hadene arī švakāka (c8 īpašnieki drīkst argumentēt, peace 😊)

Viss 21.maijs 2024 17:19
4 4 Atbildēt

tas,  ir par neko. Lai varētu spriest jāzin cik nobraukums pērkot,  cik pēc tam gadā nobraukts. Tad var spriest, labi vai nē.

C7 21.maijs 2024 22:18
0 0 Atbildēt

To sāka ražot 2011. gadā.  

Ja jāmaina vidēji 10 gados vecam auto tikai bremžu diski un kluči, tad tiešām izcils auto.

imzz 22.maijs 2024 8:30
2 3 Atbildēt

c7 priekšējie diski +kluči ar darbu nomaiņa man izmaksāja 600eur, kas ir pilnīgi fine with me.

Izskatās pa lēto, tas noteikti nebija dīlerservisā. Man patīk, ka daudzlietotos premium sapirkušies sevi vēl uzskata par krutajiem ;)

ro 22.maijs 2024 12:29
1 1 Atbildēt

Mans pēdējais komentārs un secinājums..imzz Tu esi pamuļķis, šaurpierīte, kas domā, ka dīlerserviss automātiski garantē,ka tur visprofesionālākie,zinošākie darbinieki strādā... nav pat vērts te tālāk diskutēt ar interneta varoņiem..

imzz 22.maijs 2024 13:09
1 0 Atbildēt

Nē jau. Manu komentāru izprovocēja tas "600eur, kas ir pilnīgi fine with me".

Tas pilnīgi fine with me izskatās pēc lepošanās ar spēju samaksāt "veselus" 600 eur, ko kurš katrs mazāk turīgs vīrs vis nevarētu ;)

Sergejs 22.maijs 2024 13:04
2 0 Atbildēt

Jā, vajag braukt pie specialistiem kas zin un apzinīgi dara savu darbu kas nebūt ne obligāti ir dīlerserviss, vienīgi atliek atrast tādus kas izdarīs visu kā pienākās un ne par absurdi lielu ciparu. Var secināt ka esi viens no 100 kas uztur savu auto cilvēcīgā izskatā un neaizraujās ar lietota premiuma īpašnieku iecienīto sporta veidu - kapeikmīlēšanu (jo nopērk auto ko nevar reāli uzturēt pienācīgā izskatā).

 Pats braucu ar Octavia (jā, nopērkot ir jāieliek skaņasizolācija un tad ir ok), pirms tam bija Sonāta un tā kā braucu ar katru auto 5-7 gadi tad arī pēc garantijas apkopes pie dīlera taisu, negribās meklēties un testēt kur ko un kā sastrādās dēļ 100-300eur gadā

ZZZZ 21.maijs 2024 15:51
0 0 Atbildēt

ro arī Tu paliksi par opi un visi citi, kas izdzīvos. Bet katram jau savs stils un gaume. Redz kā laiks skrien kopā ar progresu un Tev būs līdzi skriet. Nē nu ir jau daudzi, patreiz uz tiem zirgiem krituši, bet tas siens maita dārgs paliek, jāved šu no faterlandes...

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

775 Zs, 20 tonnu graudu bunkurs, 18 m heders - New Holland pastāsta par jauno flagmani (+ FOTO) 7

Lauksaimniecības tehnikas ražotājs New Holland atklājis informāciju par jauno labības kombainu CR11. Lasīt vairāk

 

Mazāk par 20 000 eiro – Hyundai elektriskais mazauto Eiropas tirgum (+ FOTO) 20

Eiropas tirgū ļoti trūkst cenu ziņā pieejamu elektroautomobiļu, tādēļ Hyundai pieteikums, kas sola elektrisko mobilitāti mazāk kā par 20 tūkstošiem eiro, ir ļoti interesants. Lasīt vairāk

 

Kas būs, ja zvanīsiet uz 000 (+ VIDEO) 2

Tālrunis 112 zināms gan Latvijā, gan citviet pasaulē, kur ārkārtas situācijās iespējams izsaukt policiju, medicīnisko palīdzību un ugunsdzēsējus. Lasīt vairāk

 

Jeep pikaps par 70 000 dolāru 250 vienībās (+ FOTO)

Jeep Gladiator pikaps tagad arī Mopar versijā, kas paredzēta ASV tirgum un tikai 250 vienībās. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti