"Toyota" lidojošais auto aizdegs Tokijas 2020.gada Olimpisko spēļu uguni 1

Toyota lidojošais auto Foto: Publicitātes foto

iAuto | 16.maijs 2017 6:21

XXXII vasaras olimpisko spēļu uguni aizdegs "Toyota" lidojošais auto. Jau nākamā gada nogalē būs gatavs funkcionējošs lidojošā auto prototips, bet 2020.gadā Tokijas Olimpisko spēļu ceremonijas laikā tam nāksies izpildīt augstākminēto misiju.

 Zināms, ka lidojošā auto garums ir 2,9 m, bet platums -  1,3 m. Tas komplektēts ar trīs riteņiem un četriem rotoriem, kas ļaus sasniegt ātrumu līdz pat 100 km/h un pacelties 10 m augstumā virs zemes, savukārt uz zemes lidmobilis varēs attīstīt līdz pat 150 km/h. Plānots, ka komplektācijā ietilps arī bezpilota vadības tehnoloģija.

Japāņu lidojošā auto projekts aizsākās 2012.gadā, kad vairāki jaunie inženieri kopā ar "Toyota" speciālistiem uzsāka darbu pēc brīvprātības principa. Pamazām tas uzņēma apgriezienus un 2014.gadā pie tehnoloģiju izstrādes bija nodarbināti jau vairāk nekā 30 speciālistu. Jādomā, ka jaunu impulsu lidojošā auto projekts iegūs tagad, kad "Toyota" apsolījusi savu finansiālo palīdzību 42,5 miljoni jēnu (375 000 dolāru) apmērā.

Aprīļa beigās slovāku kompānija "AeroMobil" paziņoja, ka uzsāk pieteikumu pieņemšanu no klientiem, kas vēlas iegūt viņu lidojošo automobili piegādes solot uzsākt 2020.gadā.

Toyota lidojošais auto

Slovāku AeroMobil

Visi komentāri

2 1 Atbildēt

Labāk būtu dizaineri noalgojuši, lai netaisītu kropļus priusa stilā, nevis marasmus ražojuši.

Lidmašīnas ar auto formu un nolokāmus spārnus jau ražoja80.-tajos gados. Kam tas vajadzīgs 21.gs?

Tāpat rūpnieciski tādus neražos un cik tas būs praktiski. Kā artādu lidmašīnu nolaisties uz koplietošanas ceļa, nemaz nerunājot par pilsētu.

Un otrkārt, - tāpēc aviotransports ir visdrošākais transports, ka to regulē dispečeri. Kas būs, ja katrs celsies un lidos kur grib. Viena lieta lidot pa lauku apvidu, cita, virs pilsētām un mājām.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Genesis GV90 iegūs „Rolls-Royce” stila durvis un debitēs augustā

Genesis jau šomēnes prezentēs savu jauno flagmaņa elektrisko krosoveru GV90, kas izcelsies ar neparastu risinājumu – aizmugurējām durvīm, kuras atveras pretējā virzienā, līdzīgi kā Rolls-Royce Cullinan un Ferrari Purosangue. Lasīt vairāk

Vai tiešām Vanšu tilta slēgšanu var aizstāt ar dažiem Park&Ride? (+ VIDEO) 7

Vai ar dažiem Park&Ride laukumiem tiešām pietiks, lai Vanšu tilta slēgšanas laikā Rīga neiestrēgtu? Šajā sižetā skatāmies plašāk un izstrādājam alternatīvu satiksmes plānu. Mērķis — nevis cerēt, ka autovadītāji pazudīs, bet laikus sagatavot reālus maršrutus Vanšu tilta remonta periodam. Lasīt vairāk

Arī Mercedes atgriezīs fiziskās pogas, tomēr ekrāni dominēs 6

Mercedes-Benz atzinis, ka pēdējos gados automobiļu salonos ir pārāk tālu aizgājis fizisko pogu aizstāšanā ar skārienjutīgām vadības ierīcēm. Lasīt vairāk

"Zvaniet prezidentam" - likumsargi Āgenskalnā aiztur agresīvu un, iespējams, iereibušu autovadītāju (+ VIDEO) 3

4. augusta vakarā Rīgas valstspilsētas pašvaldības policijas darbinieki devās izsaukumā uz Āgenskalnu – tur apkaimes iedzīvotāji bija ievērojuši kādu autovadītāju, kurš, iespējams, vadīja transportlīdzekli reibumā. Lasīt vairāk

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti