Sākumā Taizemē - Toyota Hilux izmēģina elektrību

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com/watch?v=eclM_c0SuyY

iAuto.lv | 5.novembris 2025 5:09

No 2025. gada beigām Toyota pirmo reizi piedāvās savu populāro Hilux pikapu pilnībā elektriskā versijā.

Šis jaunais modelis, kas būs pielāgots galvenokārt Taizemes tirgum, tiks ražots turpat uz vietas, un tas iezīmēs nozīmīgu pavērsienu uzņēmuma pieejā akumulatora-elektriskajiem transportlīdzekļiem.

Ideja par elektrisko Hilux nav radusies pēkšņi – Toyota jau iepriekš testējusi Hilux Revo BEV prototipu, kas tika prezentēts 2022. gada beigās. Pikaps veiksmīgi izturēja lauka izmēģinājumus Taizemes un Austrālijas raktuvēs, pierādot savu izturību un piemērotību smagiem darba apstākļiem. Pēc šiem testiem Toyota Motor Asia izpildviceprezidents Prass Ganešs paziņoja, ka elektriskā Hilux ražošanas versija būs gatava jau 2024. gada maijā, un sērijveida ražošana sāksies 2025. gada beigās – reizē ar devītās paaudzes Hilux izlaišanu. Oficiālā prezentācija paredzēta 10. novembrī.

Taizeme nav izvēlēta nejauši – Hilux tur ir ļoti iecienīts un dominē tirgū, pikapiem kopumā veidojot apmēram pusi no visiem jauno automašīnu pārdošanas apjomiem. Toyota šajā segmentā saglabā iespaidīgu 46,4 % tirgus daļu, un tās tuvākais konkurents ir Isuzu D-Max, kas jau piedāvā elektrisku versiju. Arvien lielāka konkurence no Ķīnas ražotājiem, kas tirgū ienāk ar elektriskajiem un hibrīda komerctransporta modeļiem, arī rosinājusi Toyota aktīvāk iesaistīties elektrifikācijas procesā.

Sagaidāms, ka Hilux BEV tehnoloģiski balstīsies uz Revo BEV prototipu, jo praktisko testu rezultāti ir bijuši pārliecinoši. Toyota vadītājs Ganešs minējis, ka nobraukums ar vienu uzlādi varētu būt ap 200 kilometru, lai gan daži avoti, piemēram, autoblog.com, prognozes ir optimistiskākas – līdz pat 400 kilometriem. Uzņēmums gan uzsver, ka akumulatoram nevajadzētu būt pārāk lielam, lai saglabātu pikapa kravnesību un samazinātu svaru.

Hilux vienmēr bijis slavens ar savu izturību – kopš 1968. gada visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 18 miljoni šo pikapu. Interesanti, ka arī tagad, Toyota negrasās atteikties no pārbaudītās kāpņu rāmja konstrukcijas, kas nodrošinās izcilu izturību arī nākamajā paaudzē.

Pagaidām nav zināms, vai elektriskais Hilux tiks eksportēts arī ārpus Taizemes, taču uzņēmums plāno saglabāt plašu piedziņas klāstu, ietverot iekšdedzes motorus un hibrīdus.

 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO) 4

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Kāpēc “Renault 4” konkursā “Latvijas Gada auto 2026” palika “Renault 5” ēnā (+ VIDEO)

Konkursa “Latvijas Gada auto 2026” finālā elektroauto “Renault 4 E-Tech” pēc žūrijas balsojuma atdeva vietu savam tuvākajam radiniekam “Renault 5”, kurš ieņēma ceturto vietu un saņēma veselas piecas papildu nomināciju balvas. Lasīt vairāk

 

No 341 000 uz 15 000 eksemplāriem: Škoda Ķīnā vairs nepērk, Volkswagen to atsauc no tirgus 5

Volkswagen koncerns apstiprinājis ziņu, ka čehu zīmols aiziet no Ķīnas tirgus, pamatojot to ar drastisko pieprasījuma kritumu, ko uzņēmums piedzīvojis pēdējo gadu laikā. Lasīt vairāk

 

Kā izskatās jaunā Toyota RAV4, kura cena ir no 40 500 līdz 56 000 EUR (+ VIDEO) 5

iAuto.lv novērtē jauno Toyota RAV4 - šobrīd pieejams neliels ieskats dažās detaļās, bet pilnvērtīgs tests ar tehniskajiem datiem būs vēlāk. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti