Tehnikas attīstības prognozes.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Pēdējā laikā katrs ražotājs izceļas ar kaut ko savu - cits spiež uz mazajiem dīzeļiem vai jaunu degvielas iesmidzināšanas sistēmu, citam ir visādas jauna veida kārbas - DSG, Nissan Murano variators utt. ; cits atkal attīsta hibrīdzinējus vai arī Bifuel degvielas sistēmas - brauc ar bioetanolu 85%spirtu un 15%benzīnu vai tīru rapša eļļu. Ir arī elektrodzinēji, jauni daudz ietilpīgāki akumulatori, kuru cena samazinās, ūdenraža degvielas šūnas utt. Kāds izskatīsies vieglais auto pēc 10-20-50 gadiem?

 
1 2 3 4 5 6
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: vecais labais dzinējs nav nemaz tik labs, 35-40% lietderības koeficients

Tas jau tik vasarā. Ziemā jau pie -10 mazajiem EkoTeciem pietrūkst siltuma salona apsildei. Attiecīgi pieeugot motora lietderības koeficientam parādās tādas lietas, kā autonomās apkures, kas ietaupīto devielu notērē siltuma ražošanai.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:Tas jau tik vasarā. Ziemā jau pie -10 mazajiem EkoTeciem pietrūkst siltuma salona apsildei. Attiecīgi pieeugot motora lietderības koeficientam parādās tādas lietas, kā autonomās apkures, kas ietaupīto devielu notērē siltuma ražošanai.

dīzeļniekiem sevišķi švaki ir ar siltumu.

ne velti tur visādus jokus izdomā - kvēlsveces tosola sildīšanai un vēl daudz ko.

autonomkas jau ir pa šiko.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

nav gan vecas, strādā pie uzlabojumiem

funktieris ir... batka, pastāsti

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: nav gan vecas, strādā pie uzlabojumiem

funktieris ir... batka, pastāsti

Ko gribi zinat??Kas japaststa???

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

es ta zinu, bet pastāsti, kāpēc jāmaina

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: es ta zinu, bet pastāsti, kāpēc jāmaina

da ņifiga, tu, raimi nezin...

tik plāties...

atbrauc uz manu galu... iedošu tev metināmo un safistu auto... sataisīsi vai sviestu dzīsi?

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: es ta zinu, bet pastāsti, kāpēc jāmaina

Tapec ka kamer nav iegriezies turbo tikmer motora liederibas koeficents ir stipri zemaks deļ zemakas kompresijas pakapes.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: www.kfz-tech.de/...

...

maināma kompresijas pakāpe

Vecajma labajam dzinējam nav absolūti nekādas vainas:

a) vienkārši remontējams

b) diezgan ilgdzīvojošs

c) ir pieejamas tehnologijas kas principā daudz nemaina unnesaražģī konstrukciju, bet padara dzinēju ekonomiskāku utt.

Principā ir ļoti daudzas lietas ko var darīt neaiztiekot pašu dziņēju - Piem. apvienot spararatu ar starteri un ģeneratoru vienā elementā - cik zinu tāds ir izgatavots, tikai acīmredzot ir problēmas ar tā ilgmūžību. Tapat ir vēl gana daudz jomu kurās var uzlabot auto, un kuras krietni uzlabos auto ekonomiskumu un ekoloģiskumu.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Turbo vispār ir zemāka kompresijas pakāpe, nekā parastajam. Un ar pusgāzi braucot var taisīt to kompresiju lielāku, jo detonācija nedraud. Proti, ar sesto robu uz 100km/h pie kadiem piemēram 2000rpm braucot kompresijas pakape var būt lielaka - motors efektīvāks - patērinš mazaks.

Šitas tika jau aprunāts par tām skābekļa membranām, detonāciju pie lielāka skābekļa satura un rekuperāciju.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Turbo vispār ir zemāka kompresijas pakāpe, nekā parastajam. Un ar pusgāzi braucot var taisīt to kompresiju lielāku, jo detonācija nedraud. Proti, ar sesto robu uz 100km/h pie kadiem piemēram 2000rpm braucot kompresijas pakape var būt lielaka - motors efektīvāks - patērinš mazaks.

Šitas tika jau aprunāts par tām skābekļa membranām, detonāciju pie lielāka skābekļa satura un rekuperāciju.

un kaa buutu ar degkameras formu, virzuljiem utt

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

scope rakstīja:

Seene rakstīja:Tas jau tik vasarā. Ziemā jau pie -10 mazajiem EkoTeciem pietrūkst siltuma salona apsildei. Attiecīgi pieeugot motora lietderības koeficientam parādās tādas lietas, kā autonomās apkures, kas ietaupīto devielu notērē siltuma ražošanai.

dīzeļniekiem sevišķi švaki ir ar siltumu.

ne velti tur visādus jokus izdomā - kvēlsveces tosola sildīšanai un vēl daudz ko.

autonomkas jau ir pa šiko.

man ir diizelis.....vecais labais vw R6 (LT busa motors)

kameer neielika "karsto termostatu" tikmeer arii nefiga nesila, kaa ielika, taa iipasu atskjiriibu nejutu-diizelis vai benziins...pie pagaajusaas ziemas -10 bija silts un jau peec nobraukta puskilometra...

driizaak man liekas ka vaina buus mazajos motorinjos, kuros dzeses škjidrums 3 piles iet ieksaa un mazinjaa salona radiatorinjaa, jo prieks kam likt lieku, ja masiina paredzeeta lietosanai ekvatora rajonaa...

pie mums vispaar tirgo automasiinas, kas paredzeetas muusu klimatiskajiem apstaakljiem imo diileris (kurš nav sveetais) lai iesiptu sani pakjer visleetaako un vissuudiigaak nopakoto mizu un tirgo šeit kaa muusu klimatam atbilstosu

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Pats saprati ko uzrakstīji? Lai turbo būtu efektīgs, neviens ar to nebrauc 6-tajā uz 100-taku. Efektivitāti var panākt tikai ar lielāku turbīnu, spiedienu, u.t.t.

turbiina speej papuust pie 2000 rpm apmeeram 0.3-0.5 bar. 6 katlu motoram...

4 katliniekam nezinu, varbuut arii nepietiek...

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: man ir diizelis.....vecais labais vw R6 (LT busa motors)

kameer neielika "karsto termostatu" tikmeer arii nefiga nesila, kaa ielika, taa iipasu atskjiriibu nejutu-diizelis vai benziins...pie pagaajusaas ziemas -10 bija silts un jau peec nobraukta puskilometra...

driizaak man liekas ka vaina buus mazajos motorinjos, kuros dzeses škjidrums 3 piles iet ieksaa un mazinjaa salona radiatorinjaa, jo prieks kam likt lieku, ja masiina paredzeeta lietosanai ekvatora rajonaa...

pie mums vispaar tirgo automasiinas, kas paredzeetas muusu klimatiskajiem apstaakljiem imo diileris (kurš nav sveetais) lai iesiptu sani pakjer visleetaako un vissuudiigaak nopakoto mizu un tirgo šeit kaa muusu klimatam atbilstosu

Kas tas par "karsto termostatu"? Vēlāk veras vaļā?

Man ir mazais(1.9) VAG dīzelis - pie slodzes silst normāli, bet tukšgaitā gan švakāk.

Man jau likās, ka dīzelim tas normāli.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

Stāsts ir apr detonaciju.

Kompresijas pakape ir sarēķināta pie pilnas gāzes un maksimālas degvielas un gaisa koncentrācijas, kad nav detonacijas.

Bet ar maksimālu gāzi brauc tikai, kā nu kurš, piemēram 2% laika

Tādējādi pārēja laikā mierigi varētu to kompresijas pakāpi taisīt lielāku, līdz ar to arī motoras būtu efektivāks.

bet tad tajā brīdī, kad iespiež gāzi grīdā, būtu detonācija.

Tāpēc , mainot kompresijas pakāpi un ar pusgāzi braucot ar efektīvāku motoru, panāk ietaupījumu.

Tas pats ir ar 20%(gaiss) vai 40%skābekli pēc skābekļa membrānas.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

scope rakstīja:

Ozz rakstīja: man ir diizelis.....vecais labais vw R6 (LT busa motors)

kameer neielika "karsto termostatu" tikmeer arii nefiga nesila, kaa ielika, taa iipasu atskjiriibu nejutu-diizelis vai benziins...pie pagaajusaas ziemas -10 bija silts un jau peec nobraukta puskilometra...

driizaak man liekas ka vaina buus mazajos motorinjos, kuros dzeses škjidrums 3 piles iet ieksaa un mazinjaa salona radiatorinjaa, jo prieks kam likt lieku, ja masiina paredzeeta lietosanai ekvatora rajonaa...

pie mums vispaar tirgo automasiinas, kas paredzeetas muusu klimatiskajiem apstaakljiem imo diileris (kurš nav sveetais) lai iesiptu sani pakjer visleetaako un vissuudiigaak nopakoto mizu un tirgo šeit kaa muusu klimatam atbilstosu

Kas tas par "karsto termostatu"? Vēlāk veras vaļā?

Man ir mazais(1.9) VAG dīzelis - pie slodzes silst normāli, bet tukšgaitā gan švakāk.

Man jau likās, ka dīzelim tas normāli.

taa laikam sanaak....

iisti uz sitiena nezinu ,bet ir termoststi kas veras valjaa pie dazaadaam temperatuuraam....

ja Tev paveersies pie 70 graadiem un palaidiis pa lielo loku, tad liidz pečkas radiatoram atnaaks knapi 50 graadi...

ja paveersies pie 90 graadiem, tad uz radiatoru atnaaks 70 graadi...kaut kaa taa...laikam.

ja kaads zina labaak- palabojiet.

PN- ka tik diizelim nebija vislielaakaa temperatuura sadegsanas briidii...tikai robustais bloks un galva krietni vien apeeda siltumu

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

www.yourguideto.info/...

vajag tādu, kas uzkrāj un piemet klāt 5-10% koncentracijas. Pie normāla svara un izmēriem

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Dīzeļiem, it sevišķi busiem, ir tāds netikums nesildīt brīvgaitā. Gan jauniem, gan veciem. Stāvot jāspiež gāzi.

maz degvielas, vnk...

ja esi taksists, liec vebasto.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Dīzeļiem, it sevišķi busiem, ir tāds netikums nesildīt brīvgaitā. Gan jauniem, gan veciem. Stāvot jāspiež gāzi.

Tāpēc, vismaz koijotiem, ir poga, kas uztur apgriezienus.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

www.cuil.com/...

spiedis uz ekologi9ju

redzēs, ar kuru datumu registrēs o2 membrānas

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

taa laikam sanaak....

iisti uz sitiena nezinu ,bet ir termoststi kas veras valjaa pie dazaadaam temperatuuraam....

ja Tev paveersies pie 70 graadiem un palaidiis pa lielo loku, tad liidz pečkas radiatoram atnaaks knapi 50 graadi...

ja paveersies pie 90 graadiem, tad uz radiatoru atnaaks 70 graadi...kaut kaa taa...laikam.

ja kaads zina labaak- palabojiet.

---------------------

Taa apmeeram arii ir. Sevishkji populaara shii lietinja ir Ziemeljvalstiis. Ja papeeta Zviedrijai, Somijai, Norveegjijai domaatos rezerves dalju katalogus, uzreiz var pamaniit t.s. "vasaras" un "ziemas" termostatus, kuriem veershanaas saakuma un pilna atveeruma temperatuuras ir pabiidiitas juutami "uz augshu". Taisni nesilshanas ziemaa deelj ...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

nu re....intuitiivi man bija taisniiba...

abi divi 900tie man ir made in gôteborg, un nekaadas nesilšanas ziemaa neesmu maniijis...

UUSA Reģ.: 30.10.2003
0 0 Atbildēt

Vēl viens stāsts par hibrīdu taupīgumu www.auto-motor-und-sport.de/...

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt
UUSA Reģ.: 30.10.2003
0 0 Atbildēt

Tas "activewheels" LV skarbajos ceļos nezvai tālu aizripos-kā minimums jānoizolē no dubļu un sniega putras piekļuves tāds ritentiņš.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

raimondsm rakstīja: Pēdējā laikā katrs ražotājs izceļas ar kaut ko savu - cits spiež uz mazajiem dīzeļiem vai jaunu degvielas iesmidzināšanas sistēmu, citam ir visādas jauna veida kārbas - DSG, Nissan Murano variators utt. ; cits atkal attīsta hibrīdzinējus vai arī Bifuel degvielas sistēmas - brauc ar bioetanolu 85%spirtu un 15%benzīnu vai tīru rapša eļļu. Ir arī elektrodzinēji, jauni daudz ietilpīgāki akumulatori, kuru cena samazinās, ūdenraža degvielas šūnas utt. Kāds izskatīsies vieglais auto pēc 10-20-50 gadiem?

Nu, kā ta ir?

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti