Jauns Dīzelis vai Benzīns ???

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003

Kā jums šķiet - pērkot jaunu automašīnu un zinot savu nobraukumu (28 000 km gadā) - vai ir vērts samaksāt, piemēram, 1500 Eur vairāk par dīzeļa dzinēju, ja es zinu, ka šāds gājiens atmaksāsies tikai 3 gadu laikā?

Respektīvi, nafig man pie pirkšanas samaksāt uzreizi par 1,5 - 2 tk EUR vairāk, ja pie mana konkrētā nobraukuma (vairāk toč nebūs) es šo papildus izdoto naudiņu reāli atgūšu 3 gadu laikā... Hren zina, kas pa to laiku notiks.

 
1 2 3 4 5 6 7 ..12
DeaDMoroZZZ Reģ.: 12.02.2003
0 0 Atbildēt

ja gadaa novaalee 35 000 km un vairaak un tavaa budgetaa ir +/- 20 000 - 25 000 EUR jaun auto iegaadei, tad njem dizeli. Ja vari atljauties daargaaku auto - tad vairs nav noziimes km un L

George Reģ.: 06.02.2003
0 0 Atbildēt

Dreipis rakstīja: George, civica 6.4 litri ir uz šosejas, pilsētā???.

Vismaz iepriekšējā paaudze rija 8-9 litri droši, aktīvi braucot.

šogad pie -30 grādiem negāja arī ļoti liela daļa benzīndzinēju. Arī jaunas mašīnas tai skaitā.

Sunis, benzīns lētāks nekā dīzels, manuprāt dīzels turās biški zem 60saņiem visu pēdējo laiku, Statoilā 60.4 kaut kur. Benzīnam stabili virs 60saņiem.

Patēriņš ir vidējais pēc kopmja, bet rupji sarēķinot ielietos litrus un nobraukto tāpat apmēram sanāk.

par benzīnniekiem pie -30 piekrītu

Dreipis Reģ.: 03.05.2003
0 0 Atbildēt

George rakstīja:

Dreipis rakstīja: George, civica 6.4 litri ir uz šosejas, pilsētā???.

Vismaz iepriekšējā paaudze rija 8-9 litri droši, aktīvi braucot.

šogad pie -30 grādiem negāja arī ļoti liela daļa benzīndzinēju. Arī jaunas mašīnas tai skaitā.

Sunis, benzīns lētāks nekā dīzels, manuprāt dīzels turās biški zem 60saņiem visu pēdējo laiku, Statoilā 60.4 kaut kur. Benzīnam stabili virs 60saņiem.

Patēriņš ir vidējais pēc kopmja, bet rupji sarēķinot ielietos litrus un nobraukto tāpat apmēram sanāk.

par benzīnniekiem pie -30 piekrītu

George, vai tiešām tik mazs? Vienkārši ir uz jauno gadu doma paņemt to 1.8 eksemplāru op. līzingā. Vienīgi baumas klīst, ka ~ 6 -12 mēn jāgaida rindā.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Es par savu Opel-Meriva vedu tādu aprēķinu, kura rezultāts ir tāds, ka, līdz šim sešarpus mēnešos pie 10,7 tūkst.km nobraukuma par dīzeļdegvielu esmu izdevis 368 latus, taču, ja būtu pircis auto ar 1,4 litru benzīnmotoru, tad izdevumi par degvielu būtu 484 latu apmērā. Tātad esmu ietaupījis 116 latus, bet dīzeļauto iegādes cena bija par 840 latiem (1200 eiro) lielāka. Tātad dīzeļauto iegāde pie mana nobraukuma atmaksājas kādos 4-5 gados, bet, ja ņem vērā dārgākās apkopju izmaksas - tad kādos 5-7 gados. Es domāju, ka tik ilgi ar savu Opel-Meriva 1,3 CDTI braukšu, jo auto ir izdevies patiešām labs.

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

Nea, vairāk par 30 tk km nobraukt neplānoju. Motora tilpumu skatos toč zem 2 litri (nevajag stāstīt par to, ka nav forši, bremze utt.. - i don't care par to), un grasos pirkt uz līzes.

Mja, hren zin tagad pēc šitās komentāru gūzmas sapratīsi, vai pirkt jaunu mazklases auto ar benzīnu vai dīzeli, vai arī ņemt mazlietotu vidējās klases auto (ar benz/ vai dīz), bet bez garantijām... Vispār pilnīgs ķīselis galvā...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

LyNx8 rakstīja: Nea, vairāk par 30 tk km nobraukt neplānoju. Motora tilpumu skatos toč zem 2 litri (nevajag stāstīt par to, ka nav forši, bremze utt.. - i don't care par to), un grasos pirkt uz līzes.

Mja, hren zin tagad pēc šitās komentāru gūzmas sapratīsi, vai pirkt jaunu mazklases auto ar benzīnu vai dīzeli, vai arī ņemt mazlietotu vidējās klases auto (ar benz/ vai dīz), bet bez garantijām... Vispār pilnīgs ķīselis galvā...

Ņem Nissan-Note benzīnnieku un vairāk nelauzi galvu, jo par šo auto ir vēl labākas atsauksmes nekā par Opel-Merivu, kura pēc manas pieredzes ir lielisks auto. Tātad jāsecina, ka Nissan-Note ir vēl pārāka par lielisku.

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja:

LyNx8 rakstīja: Nea, vairāk par 30 tk km nobraukt neplānoju. Motora tilpumu skatos toč zem 2 litri (nevajag stāstīt par to, ka nav forši, bremze utt.. - i don't care par to), un grasos pirkt uz līzes.

Mja, hren zin tagad pēc šitās komentāru gūzmas sapratīsi, vai pirkt jaunu mazklases auto ar benzīnu vai dīzeli, vai arī ņemt mazlietotu vidējās klases auto (ar benz/ vai dīz), bet bez garantijām... Vispār pilnīgs ķīselis galvā...

Ņem Nissan-Note benzīnnieku un vairāk nelauzi galvu, jo par šo auto ir vēl labākas atsauksmes nekā par Opel-Merivu, kura pēc manas pieredzes ir lielisks auto. Tātad jāsecina, ka Nissan-Note ir vēl pārāka par lielisku.

Hmm, jā, skatījos uz šito arī, bet pēc manām vēlmēm (CD un A/C), tas auto maksā kā minimums EUR 14 450... Bet tas jau ir par daudz manām vēlmēm. Arguments - "ja jau ņem uz līzi, tad 1 tk EUR šur vai tur" absolūti netiek akceptēts, jo tad jau var nez līdz kam aizdomāties... man robeža ap 13500 un vsjo, inače es vispār nošaušos...

George Reģ.: 06.02.2003
0 0 Atbildēt

Dreipis rakstīja:

George rakstīja:

Dreipis rakstīja: George, civica 6.4 litri ir uz šosejas, pilsētā???.

Vismaz iepriekšējā paaudze rija 8-9 litri droši, aktīvi braucot.

šogad pie -30 grādiem negāja arī ļoti liela daļa benzīndzinēju. Arī jaunas mašīnas tai skaitā.

Sunis, benzīns lētāks nekā dīzels, manuprāt dīzels turās biški zem 60saņiem visu pēdējo laiku, Statoilā 60.4 kaut kur. Benzīnam stabili virs 60saņiem.

Patēriņš ir vidējais pēc kopmja, bet rupji sarēķinot ielietos litrus un nobraukto tāpat apmēram sanāk.

par benzīnniekiem pie -30 piekrītu

George, vai tiešām tik mazs? Vienkārši ir uz jauno gadu doma paņemt to 1.8 eksemplāru op. līzingā. Vienīgi baumas klīst, ka ~ 6 -12 mēn jāgaida rindā.

auto ir sedans exc. komplekt. meh.kārba.

Ja netici varu nobildēt info paneli, kur ir redzami tie cipari. Par rindām nezinu, uz mūsējo dabūjām gaidīt 2 mēn.

p.s. braukts gan tiek diezgan prātīgi. pavisam prātīgi un uz lielākiem gabaliem, pamaisoties arī pa lielpilsētām, patēriņs bija pat zem 6l/100 km.

hacis Reģ.: 03.04.2003
0 0 Atbildēt

LyNx8 rakstīja: Nea, vairāk par 30 tk km nobraukt neplānoju. Motora tilpumu skatos toč zem 2 litri (nevajag stāstīt par to, ka nav forši, bremze utt.. - i don\'t care par to), un grasos pirkt uz līzes.

Mja, hren zin tagad pēc šitās komentāru gūzmas sapratīsi, vai pirkt jaunu mazklases auto ar benzīnu vai dīzeli, vai arī ņemt mazlietotu vidējās klases auto (ar benz/ vai dīz), bet bez garantijām... Vispār pilnīgs ķīselis galvā...

uuu tad tev jaapalasa veel shis topics

www.iauto.lv/...

un buus taaaads kljiiselis

un veel tam visam paari muuzhiigaa diskusija gaaze - par un pret...

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

Nu lūk, ļaudis, papētīju te mazliet cenas. Te ir jauni auto ar manu minimālo vajadzību - motors no 1.4 līdz 1.6, A/C un CD. Pārējais štrunts..... Nus, kādi būtu secinājumi?

Chevrolet Lacetti 5d h/b EUR 13 132

Renault Megane EUR 13 700

Fiat Grande Punto EUR 13 849

Opel Meriva (Enjoy) EUR 14 020

Mitsubishi Lancer W EUR 14 080

VW Golf EUR 14 200

Nissan Note (Visia) EUR 14 450

Opel Astra (Enjoy) EUR 15 390

Mazda 3 (Elegance) EUR 15 450

Honda Civic EUR 15 650

Sunis Reģ.: 01.03.2002
0 0 Atbildēt

Ja gribas lēti pārvietoties var pirkt veco (līdz 1996g) Passat 1.9tdi. Protams, vecs auto, grūti dabūt nenodzītu un ar A/C vai klimatu, bet tik pat ekonomisks cik jaunā Meriva, po par degvielas kvalitāti, maza iegādes cena un mazi apdrošināšanas izdevumi, mazi uzturēšanas izdevumi, liela ietilpība ...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

LyNx8

Tagad var pasūtīt arī pavisam jaunā modeļa Opel-Corsu. Tās cena ar A/C un CD noteikti iekļaujas iekš 13500 eiro.

www.adamauto.lv/...

artis318 Reģ.: 04.12.2002
0 0 Atbildēt

1) atmaksajas peec trijiem gadiem, ja njem cashaa, ja njem liizingaa, tad uzreiz atmaksaajas

ka?

rekaa:

ja njem uz 5 gadiem

pa 20k (benziins) meenesii 377Ls (ar visiem procentiem)

pa 21k (diizelis) meenesii 396Ls (ar visiem procentiem)

sanaak par 19Ls daargaak meenesii

pateerinsh pienjemsim benziinam 12l/100 diizelim 8l/100

meenesii nobrauc 2k km ietaupiisi 4x20l degvielas, kas naudinjaas aptuveni ir 48Ls

principaa jau no pasha pirmaa meenesha ietaupiisi 29Ls meenesii Nevaru iedomaaties jeegu pirkt jaunu benziinnieku liizingaa, ja domaa braukt vairaak par 3 gadiem. Un nevajag aizmirst, ka lietots diizelis tikuntaa maxaa vairaak kaa lietots benziinnieks tos pashu 1k Ls.

George Reģ.: 06.02.2003
0 0 Atbildēt

LyNx8 rakstīja: Nu lūk, ļaudis, papētīju te mazliet cenas. Te ir jauni auto ar manu minimālo vajadzību - motors no 1.4 līdz 1.6, A/C un CD. Pārējais štrunts..... Nus, kādi būtu secinājumi?

Chevrolet Lacetti 5d h/b EUR 13 132

Renault Megane EUR 13 700

Fiat Grande Punto EUR 13 849

Opel Meriva (Enjoy) EUR 14 020

Mitsubishi Lancer W EUR 14 080

VW Golf EUR 14 200

Nissan Note (Visia) EUR 14 450

Opel Astra (Enjoy) EUR 15 390

Mazda 3 (Elegance) EUR 15 450

Honda Civic EUR 15 650

tā kā tev tur ir meriva , ta ieliec arī honda Jazz, kādu Škodas modeli ari gan jau var dabūt šajā cenu kategorijā

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

Vecu auto negribu principā. Mans laiks daudz dārgāks, nekā dzīvoties pa servisiem, turklāt pats neprotu diagnosticēt vainas, lai mani servisā neaptītu ap pirktus ar tekstie "Tev tas un tas ir obligāti jāmaina!!!" ....

Opel Corsa ir totāls mazauto... NEz, protams, neesmu sēdējis iekšā, bet nu man šķiet, ka kaut vai tas pats Grande Punto ir ievērojami plašāks!

George - Meriva ir Jazz izmērā??? Nopietni? Es saprotu, ka Meriva nav nekāds minivens, bet tomēr....

Arti, benzīna un dīzeļa patēriņa atšķirība uz manu motora tilpumu (1.6) ir ~1,5 litri uz 100 km. Tāpēc Tevis norādītie 4 litri nebūs objektīvi.... Es izrēķināju, ka 3 gadu laikā varēšu ietaupīt uz degvielu 900 Ls ar jaunu dīzeli, bet neskaitīju klāt biežākas un mazliet dārgākas apkopes utt.

vol Reģ.: 21.02.2003
0 0 Atbildēt

Vai tādus vārdus kā,man patīk,pavisam nevari atļautie?

LyNx8 Reģ.: 21.01.2003
0 0 Atbildēt

vol rakstīja: Vai tādus vārdus kā,man patīk,pavisam nevari atļautie?

Kā Tu to domā? Pēc principa, kas patīk vizuāli - to ņem? Nus, man tas patikšanas jēdziens lielā mērā balstās arī uz saprāta un aprēķinu pamata. Kāda jēga patikt jaunākajam Mersim, ja nevaru to ne nopirkt, ne - būtiskākais - pēc tam to uzturēt!

vol Reģ.: 21.02.2003
0 0 Atbildēt

LyNx8 rakstīja:

vol rakstīja: Vai tādus vārdus kā,man patīk,pavisam nevari atļautie?

Kā Tu to domā? Pēc principa, kas patīk vizuāli - to ņem? Nus, man tas patikšanas jēdziens lielā mērā balstās arī uz saprāta un aprēķinu pamata. Kāda jēga patikt jaunākajam Mersim, ja nevaru to ne nopirkt, ne - būtiskākais - pēc tam to uzturēt!

Runa ir par saprāta robežām.+.-100-200Ls kalkulēt uz 3 gadiem,ja man patīk,uzticos, benzīnam?

protams Reģ.: 29.10.2004
0 0 Atbildēt

Kas tur ko mocīties,es ņemtu gadīgu ar 4873 km nobraukumu un garantiju.Dīzeli vai benzīnu tad atkal jārēķina.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

LyNx8 rakstīja:

Opel Corsa ir totāls mazauto... NEz, protams, neesmu sēdējis iekšā, bet nu man šķiet, ka kaut vai tas pats Grande Punto ir ievērojami plašāks!

George - Meriva ir Jazz izmērā??? Nopietni? Es saprotu, ka Meriva nav nekāds minivens, bet tomēr....

Opel-Corsa nav totāls mazauto - tas izmēros ir ļoti tuvs Grande Punto. Jaunie auto šajā klasē kļūst aizvien lielāki - garumā tuvu 4 metriem, kā kādreiz otrais Golfs, ir gan Renault-Clio, gan Peugeot-207, gan Fiat-Grande Punto, gan jaunā Opel-Corsa. Es Tavā situācijā, iespējams, nopirktu jauno Corsu ar 1,2 litru 80 zirgspēku benzīnmotoru, kurš līdz 100 km/h ieskrienas 13,9 sekundēs un patērē vidēji 5,8 litrus benzīna uz 100 km.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Par Merivu pretstatā Jazz varu teikt, ka par vienu un to pašu cenu Meriva piedāvā vairāk telpas, bet Jazz - labāku aprīkojumu. Kas kuram svarīgāks, to katrs lai pats izdomā. Meriva ir par apmēram 15 cm garāka un 10 cm augstāka nekā Jazz, un salonā tas ir jūtams.

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

Secinājumi - ietaupījuma pie nobraukuma 20 000 - 30 000 gadā praktiski nav !!!!!!!

Jāņem izmēģināt abi un kurš pēc sajūtām labāk patīk, tas jāpērk jo šie 100 ls gadā nav būtiski.

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

Arī jaunie benzīna dzīnēji ēd ar vien mazāk un mazāk.

Mans 2,5 ar automātu 2,0 t smagai mašīnai, paņem uz šosejas zem 8 l, visu laiku braucot atļautais +20.

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

No visa taa saraksta Golfam vareetu buut laba 'atlikusii' veertiiba . A runaajot par apkopju biezjumu - PD TDI dzineejiem ir tikpat biezji kaa FSI penciinam un apkopju 'daargums' ar ir visai nosaciits . Mana pieredze ir, ka razjotaaja soliitajiem ,vid.pateerinjiem droshi var neticeet . Un, lai nu kaa sevi nemaaniitu , leetaak par TDI Golfu , braukt (nevis ledu grauzt ) nau iespeejams .

superb Reģ.: 26.04.2003
0 0 Atbildēt

parekinat nav gruuti

benzinieka 1,6 FSI vid.paterins ~8,5 l/100kmx0,62=5,27

dizelja 1,9 TDI PD ~6 l/100kmx0,590=3,54

starpiba 1,73 Ls t.i. 173 Ls uz 10000 km. nobraucot tos pasus viena k-ga minetos 28tkm sanak starpiba 485 Ls gada par labu D. Rupji rekinot pie 90tkm benzinnieka un D cenas izlidzinas. Apkopju cenas pienemam lidzigas, jo kas D dargaks filtros ,ellas u.c. tas benzinniekm sveces, spoles, komutatoros, lambda zondes utt. Ja DD cena bus mazaka (EU ta ir visas valstiis), tad pec 100 tkm sakas ietaupijums. Ja lizings uz 5-7 gadiem un auto nemaina tad biku sanak ietaupiit - apmeram vienu braucienu uz skaistu kurortu ar all inclusive katru gadu.

1 2 3 4 5 6 7 ..12
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti