Fotoradari Somijā - nobildēja, ko tālāk?

theerny Reģ.: 08.02.2004

Stulbi sanāca, bet fotoradars noķēra (zibspuldze nostrādāja) ar aptuveni +20km/h.

Kurā brīdī tagad saņemšu apsveikuma kartiņu un cik man tā apsveikuma kartiņa izmaksās?

Tā kā no Somijas atgriežos ar prāmi tad gatavoties nomaksāt sodu ostā, vai arī gaidīt vēstuli no FALCK/Creditreform uz deklarēto dzīvesvietas adresi?

Padalās lūdzu ar pieredzi.

 
1 2
schizo Reģ.: 17.11.2007
0 0 Atbildēt

Jau pusotrs gads kopš bildēšanās uz ceļiem Francijā un Vācijā. Klusums, neviens naudu neprasa, bildes nesūta...

demo Reģ.: 30.08.2007
0 0 Atbildēt

..maksaat ostaa..? kas par sviestu..gaidi kviiti..chomakam no taas pashas zemes 'atnaaca' par 140 eeriishiem,ja nekljuudos bija plus 30..

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Ja atnak tad izmet droši misene

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

Un kā tad nodošana parādu piedzinējiem? Jeb nekā tāda nav?

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

theerny rakstīja: Un kā tad nodošana parādu piedzinējiem? Jeb nekā tāda nav?

parādu piedzinējus droši sūti tā patālāk

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ideots rakstīja: būtu jāsaprot, ka ES esam jau 5 gadus.

ja bija LV numurs, nekur tas sods nepazudīs, tikai augs %

Procenti var sākt augt tikai tad, kad sods ir saņemts un nav samaksāts. Pārkapuma nofotografēšana ir tikai fakta konstatēšana. Tā kā līdz brīdim, kad saņemsi kādu papīru vari satraukties tikai par pamatsummu. Arī pa pastu atsūtīta lapiņa, par kuras saņemšanu neesi parakstījies, nav pamats ne soda nodošanai tiesu izpildītājiem, ne papildus procentiem.

Dzonijs_007 Reģ.: 16.06.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Ideots rakstīja: būtu jāsaprot, ka ES esam jau 5 gadus.

ja bija LV numurs, nekur tas sods nepazudīs, tikai augs %

Procenti var sākt augt tikai tad, kad sods ir saņemts un nav samaksāts. Pārkapuma nofotografēšana ir tikai fakta konstatēšana. Tā kā līdz brīdim, kad saņemsi kādu papīru vari satraukties tikai par pamatsummu. Arī pa pastu atsūtīta lapiņa, par kuras saņemšanu neesi parakstījies, nav pamats ne soda nodošanai tiesu izpildītājiem, ne papildus procentiem.

Peec tavas teorijas sanaak ka mees visi varam nemaksaat sodu par staaveesanu neatlautaas vietaas???

theerny Reģ.: 08.02.2004
0 0 Atbildēt

Bez teorijām, kādam ir arī prakse par Somiju 2008.gadā ?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Seene rakstīja:

Ideots rakstīja: būtu jāsaprot, ka ES esam jau 5 gadus.

ja bija LV numurs, nekur tas sods nepazudīs, tikai augs %

Procenti var sākt augt tikai tad, kad sods ir saņemts un nav samaksāts. Pārkapuma nofotografēšana ir tikai fakta konstatēšana. Tā kā līdz brīdim, kad saņemsi kādu papīru vari satraukties tikai par pamatsummu. Arī pa pastu atsūtīta lapiņa, par kuras saņemšanu neesi parakstījies, nav pamats ne soda nodošanai tiesu izpildītājiem, ne papildus procentiem.

Tas ir atkarīgs no likumiem tajā valstī. Ja likums nosaka, ka pietiek tikai ar lapiņu vai sms, tad pietiek. Ja jāparaksta, tad jāparaksta.

Likums jebkurā valstī (ar to es domāju, kur ir spēkā uz romiešu tiesībām balstīti likumi) pieprasa, lai fakti būtu pierādāmi. Ja ir iespēja pierādīt, ka lapiņu esi saņēmis bez paraksta vai operators apliecina, ka SMS ar konkrētu tekstu ir nosūtīta, tad tas var būt iespējams. Pie mums šāds spēks ir tikai un vienīgi saņēmēja parakstam.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Ideots rakstīja:

Seene rakstīja: Procenti var sākt augt tikai tad, kad sods ir saņemts un nav samaksāts.

atceries, ka katrā valstī ir nianses

Vācijā piemēram, tev nekas nav jāsaņem rokās. Ir sods, pa pastu aiziet ierakstīta vestule. ja neiznem-pats vainīgs.

Saņemot ierakstītu vēstuli ir jāparkastās. Un tā arī ir tā saņemšana rokās.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Dzonijs_007 rakstīja:

Seene rakstīja:

Ideots rakstīja: būtu jāsaprot, ka ES esam jau 5 gadus.

ja bija LV numurs, nekur tas sods nepazudīs, tikai augs %

Procenti var sākt augt tikai tad, kad sods ir saņemts un nav samaksāts. Pārkapuma nofotografēšana ir tikai fakta konstatēšana. Tā kā līdz brīdim, kad saņemsi kādu papīru vari satraukties tikai par pamatsummu. Arī pa pastu atsūtīta lapiņa, par kuras saņemšanu neesi parakstījies, nav pamats ne soda nodošanai tiesu izpildītājiem, ne papildus procentiem.

Peec tavas teorijas sanaak ka mees visi varam nemaksaat sodu par staaveesanu neatlautaas vietaas???

Tieši tā - līdz brīdim, kamēr mēģināsi iziet skati vai pārreģistrēt auto. Vai tad tas tev kāds jaunums? Ja nu gadījumā auto ir noglabāts šķūnī, pēc gada saņemsi ierakstītu vēstuli pēc kuras ignorēšanas jau sods tiks nodotd parādu piedziņai.

BMW328 Reģ.: 17.08.2005
0 0 Atbildēt

Nē vecīt tās lietas tik viegli neies cauri.sāc jau laikus gatavoties Strasbūras tiesai.Novāc profesionālu advokātu grupu, izstrādājiet stratēģiju, nosakiet vājās vietas, stiprās vietas, pierādījumus, varbūt meklējiet esošus , vai neesošus lieciniekus. Kā arī gatavo kādus atkāpšanās ceļus. Varbūt pat nomainīt savu identitāti, dzīvesvietu u.tml.

Vobšim, īsāk sakot tava mierīgā dzīve beigusies..Katru rītu tu modīsies no murgaina miega nosvīdis,dienas laikā staigāsi ik pa brīdim atskatoties pār plecu , vakaros pārbaudīsi durvju slēdzenes un logus. Viens brauciens uz ārzemēm atstās lielu pleķi tavā dzīves gaitā

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Visi tie zibšņi ārzemēs - pohuj

Uz LAT nekas netiek sūtīts.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Visi tie zibšņi ārzemēs - *******

Uz LAT nekas netiek sūtīts.

Tiek jau gan. No dažām valstīm - piemēram Šveices - pedantiski un ĻOTI dārgi. No Itālijas ar garantiju dabūsi reķinu + sodu, ja aizmirsīsi par bāni smaksāt (par ātrumu gan ne). Bet nu lielākajā daļā gadīju tā arī ir - ārzemniekus liek mierā.

staar Reģ.: 19.03.2005
0 0 Atbildēt

Gaidi apsveikumu, ja apsveikuma nav, tad vari likties mierā. Cik atradu info, tad somijā par līdz 20 ir virs 100 eiro sods, ja tev ir vairāk par 20, tad sods var būt krietni lielāks. Ja atnāk vēstule, tad labāk samaksāt, jo, ja viņi šausmīgi sagribēs tad naudu no tevis dabūt ir ļoti vienkārši, ķipa dos uzdevumu attiecīgajām iestādēm un viss darīts.

Pie tam, atceries, ka, ja nesamaksāsi to sodu, tad būs ļoti štromna braukt pie somineniem, jo iespējams ir tas, ka policijai ir aprīkojums, kas tevi neiazmirsīs.

RLaguna Reģ.: 30.10.2006
0 0 Atbildēt

Ideots rakstīja: būtu jāsaprot, ka ES esam jau 5 gadus.

ja bija LV numurs, nekur tas sods nepazudīs, tikai augs %

nu nez par to numuru.

fotoradars jau parādīs ka LV karodziņš, bet piemēram par stāvēšanu uz soda kvīts ir tikkai auto NR un bez norādes ka no LV.

tā ka piemēram Zviedru/somu/igauņu/leišu Nr var būt pat vienādi - burtu ciparu kombinācijā, tā ka par stāvēšanas sodiem droši var sūtīt nuhaj

Chuguns Reģ.: 23.11.2004
0 0 Atbildēt

Nu man ar ir iekrājushies pāris papīriņi par stāvēšanu neatļautās vietās no Italijas, Austrijas un Šveices, ir tādi paveci un ar ne tik veci, bet nekas nav manīts ka kas būtu ticis atsūtīts. Kad jautāju pazīstamam CP darbiniekam - teica ka nēsot noslēgti starpvalstu līgumi kas ļautu piedzīt sodus ārpus valsts robežas. Itkā starp pāris valstīm esot tādi par īpaši smagiem pārkāpumiem, bet arī tad esot vajadzīgs īpaš rīkojums - tā kā ticamāk neko arī neviens nekur pagaidām nesūtīs.

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Visi tie zibšņi ārzemēs - *******

Uz LAT nekas netiek sūtīts.

Tu kļūdies

Čoms no DE saņēma glaunu fotõ par 40EUR , uz bāņa bauštelles bij kādi +20km/h

Autoss bij ar tranzīta nummuriem , brīfā bij viņa LV adrese !!!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Chuguns rakstīja: Nu man ar ir iekrājushies pāris papīriņi par stāvēšanu neatļautās vietās no Italijas, Austrijas un Šveices, ir tādi paveci un ar ne tik veci, bet nekas nav manīts ka kas būtu ticis atsūtīts. Kad jautāju pazīstamam CP darbiniekam - teica ka nēsot noslēgti starpvalstu līgumi kas ļautu piedzīt sodus ārpus valsts robežas. Itkā starp pāris valstīm esot tādi par īpaši smagiem pārkāpumiem, bet arī tad esot vajadzīgs īpaš rīkojums - tā kā ticamāk neko arī neviens nekur pagaidām nesūtīs.

Nu tak ja nekad mūžā nedomā vairs braukt uz šim valstīm, vari nemaksāt laimīgs. Pretējā gadījumā šeit jau neviens no tevis to sodu nepiedzīs, bet tur uz vietas gan vari iekluties nepatikšanās.

Bazhix Reģ.: 20.02.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Chuguns rakstīja: Nu man ar ir iekrājushies pāris papīriņi par stāvēšanu neatļautās vietās no Italijas, Austrijas un Šveices, ir tādi paveci un ar ne tik veci, bet nekas nav manīts ka kas būtu ticis atsūtīts. Kad jautāju pazīstamam CP darbiniekam - teica ka nēsot noslēgti starpvalstu līgumi kas ļautu piedzīt sodus ārpus valsts robežas. Itkā starp pāris valstīm esot tādi par īpaši smagiem pārkāpumiem, bet arī tad esot vajadzīgs īpaš rīkojums - tā kā ticamāk neko arī neviens nekur pagaidām nesūtīs.

Nu tak ja nekad mūžā nedomā vairs braukt uz šim valstīm, vari nemaksāt laimīgs. Pretējā gadījumā šeit jau neviens no tevis to sodu nepiedzīs, bet tur uz vietas gan vari iekluties nepatikšanās.

Ar citu auto arii nevar braukt?

Smart7 Reģ.: 16.11.2005
0 0 Atbildēt

PVZ un deviņi tatāri oh:

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Ja sanjemsi - droshaak ir samaksaat! Biezhi gan tie zibshnji esot tukshie - tipa briidinaajums. Nezinu kaa Somijaa, bet Islandee kopaa ar reekjinu ir arii labs foto pieminjai - redzams i nummurs, i vadiitaaja seja labi atpaziistama. Taa kaa otrreiz iebraucot valstii, pilniigi iespeejams, ka buus jaamaksaa tik un taa.

staar Reģ.: 19.03.2005
0 0 Atbildēt

Chuguns rakstīja: Nu man ar ir iekrājushies pāris papīriņi par stāvēšanu neatļautās vietās no Italijas, Austrijas un Šveices, ir tādi paveci un ar ne tik veci, bet nekas nav manīts ka kas būtu ticis atsūtīts. Kad jautāju pazīstamam CP darbiniekam - teica ka nēsot noslēgti starpvalstu līgumi kas ļautu piedzīt sodus ārpus valsts robežas. Itkā starp pāris valstīm esot tādi par īpaši smagiem pārkāpumiem, bet arī tad esot vajadzīgs īpaš rīkojums - tā kā ticamāk neko arī neviens nekur pagaidām nesūtīs.

Domāju ka tavs čoms no CP kļūdās. palabojiet, ja kas nev precīzi, bet cik atceros bija ES direktīva, kas noteica, ka ja ES dalībvalsts pilsonis pārkāpis likumu citā dalībvalstī tad valsts kurā pārkāpums izdarīts sūta pieprasījumu (ja zina, tad konkrētai iestādei, ja nē tad ārlitu ministrijas attiecīgam departamentam) par lēmuma izpildi un tad jau LV attiecīgās iestādes rīkojas. Ja lieta ir saistīta ar tās valsts tiesu, tad šitas mehānisms točna ir pa tēmu, kas attiecas uz vienkāršiem policijas sodiem, kas līdz tiesai nenonāk nezinu, bet daudzās valstīs lietas par ātrumu un citiem sīkumiem ātri nonāk līdz kaut kādai tiešelei. Cik sapratu no beļģijas vēstules kas man atnāca par ātrumu, tur bija jāieķeksē ķeksīši, piekrītu/nepiekrītu, ja piekrītu, tad jāapmaksā pievienotais rēķins, ja nepiekrītu, tad man jāizvēlas tiesāšanās valoda franču vai flāmu un viss lieta jau ir tiesā. Pie tam, ja nemaldos, ja sanāks tiesāties, tad tiesa būs pēc tās valsts likumiem un tiesā kurā likumpārkāpums izdarīts. Sodi par stāvēšanu daudzreiz pat saviem pilsoņiem netiek piesūtīti un gadās arī ka pa atrumu liek mierā, viss atkarīgs no tā cik attiecīgā valsts sāpīgi uztver attiecīgā veida pārkāpumu. Zinu ka Norvēģi dikti ņem pie sirds, par somiem nezinu.

bummerr Reģ.: 15.01.2004
0 0 Atbildēt

uz sakotnejo jaut-

neko nedari, visdrizak nekas neatnaks, bet ja oteiz brauksi uz somiju, moz viniem pasiem ir datubaze un velreiz parkapjot, tevi apturet menti un iedod kkviti

juriz Reģ.: 09.06.2001
0 0 Atbildēt

Ir gadījumi ka foto ar labu rēķinu atnāk tikai pēc gada. Viņi tur ar ārzemniekiem īpaši nesteidzas.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti