DEVALVACIJA

rudens68 Reģ.: 17.04.2006

Kā domājat ?

1.Latu NEdevalvēs

2.Latu Devalvēs

Es pašlaik domāju ,ka devalvēs tik nav zināms kad

 
1 2 3 4 5 6 7 8 ..25
juha Reģ.: 11.01.2003
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

juha rakstīja:

msh rakstīja: Apskaidrojiet man, nezinītim, ko tā devalvācija valstij dos. Nu, lats paliks nevērtīgāks, kāds no tā tolks? Tas ka mūsu jaukajā, lielajā galvaspilsētā mītošie penši apmirs?

Labums, ko var dot kādas nacionālas valūtas devalvācija ir eksporta konkurences spēju palielināšana - ražotājs staprtautiskajā tirgū savu produktu var piedāvāt par zemāku cenu, izskaužot konkurentus, vai arī par ierastajiem eirikiem (vai dolāriem, vai šekeļiem), kas devalvētas naudiņas zemē jau būs ar lielāku vērtību. Piemērs nav tālu jāmeklē - Krievija ir devalvējusi savu rubli, un tagad mūsu bērza saplāksnis (arī somu un poļu) ar viņiem vairs nespēj cenu ziņā konkurēt staptautiskajā tirgū.

Bet mans viedoklis ir tāds, ka mums ar to devalvāciju ir baigi jāuzmanās, jo kā jau te vairāki minējuši, mēs ražošanas vajadzībām daudz ko importējam. Lai arī mums ir nozares, kurām šis izejvielu importa īpatsvars ir minimāls, tad vienalga mēs esam pamatīgi atkarīgi no ārvalstu energoresursiem, kuri, devalvējot latiņu, automātiski kļūs dārgāki. Nu un, protams, devalvācijai sekos visi iekšzemes negatīvie aspekti saistībā ar kredītiem.

vot pastāsti man, muļķitim, kāda atšķirība devalvācijai par 50% un vienkāršai algu samazināšani 2 reizes????

ar konkurenci eksportā tām nav nekāda sakara....

devalvācija vienkārši legāli atņem vienkāršajai tautai uzkrājumus (tajā skaitā arī pensiju fondos) un par to naudu izglābj tās parsimt pakaļas, kas tuvāk tai silei sēž

Neesmu ekonomists, tāpēc nevaru pateikt, kādu labumu varētu dot tieši lata devalvācija, pagaidām tajā redzu daudzas sev personīgi neizdevīgas lietas.

Tas, ko es minēju par devalvāciju, bija vispārināti, kā piemērs arī bija valsts, kura ir pilnīgi citādākā situācijā nekā Latvija. Lasi uzmanīgāk tekstus!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Apskaidrojiet man, nezinītim, ko tā devalvācija valstij dos. Nu, lats paliks nevērtīgāks, kāds no tā tolks? Tas ka mūsu jaukajā, lielajā galvaspilsētā mītošie penši apmirs?

tā pa skarbo.... devalvācija paņems tavas vecāsmātes mirstamo naudu (nu to, ko viņa ir sakrājusi zārkam un bērēm) un atdos kalvītim lai viņš nenomirtu badā

ja katrs nabags labprātīgi atdotu valstij 50% no tā, kas viņam pieder, tad nekādu devalvāciju neviens bagātais pat nepieminētu

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Kaksis rakstīja:

Tādus cilvēkus, kuri patiešām ir gatavi strādā un nevis slaistīties ir ļoti grūti atrast. Pārsvarā ir pravu kačātāji, kuriem padavai visu gatavu - labu algu, apmaksātu telefonu, dienesta auto u.t.t.

Un kāpēc neprasīt?? Tu pats negribi?? Tas ir normāli, ja atbilstošam darbiniekam būs telefons, mašīna ( ja vajag) un,protams, laba ,attiecīga alga. Tu pats gribi sūro piķi, bet darbiniekam pabiras?? Un gribi,lai šis baigi kruta strādā?? Cita lieta, bet tas jau ir atsevišķas sarunas temats- cik kurš drīkst saņemt, ir tāda robeža,kura jāprot atrast.

Bonusus ir jānopelna. Pie piepildītas siles jau katrs māk...

nemāk vis...

Paskaties simtgalvaino pūķi...

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

msh rakstīja: Apskaidrojiet man, nezinītim, ko tā devalvācija valstij dos. Nu, lats paliks nevērtīgāks, kāds no tā tolks? Tas ka mūsu jaukajā, lielajā galvaspilsētā mītošie penši apmirs?

tā pa skarbo.... devalvācija paņems tavas vecāsmātes mirstamo naudu (nu to, ko viņa ir sakrājusi zārkam un bērēm) un atdos kalvītim lai viņš nenomirtu badā

Diemžēl Tev tainība...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

nu jau aizgaaja auzaas....

devalvaacija ir noticis fakts-tajaa briidii kad uzraava augsaa nodokljus un samazinaaja algas...pirktspeeja ta samazinaajaas.

tagad kombinaacijaa ar iisto devalvaaciju tas viss kopaa buutu nosaucams par maucību, izpakaļošanu bez ziepēm un brutālu naudas atņemšanu

ja notiek tikai naudas veertiibas samazināšana(devalvaacija), tad man atliek izveeles briiviiba ko un kad pirkt...

ja man atņem naudu, es taču vairs neko nevaru nopirkt un tas manī raisa visaadas ne paaraak likumiigas idejas

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

pirmatnējie cilvēki pensijā negāja un reti dzīvoja ilgāk par 30 gadiem.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Latu kredītņēmējiem arī nekas labs nav gaidāms, jo Rigibors vismaz divkāršosies.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: nu jau aizgaaja auzaas....

devalvaacija ir noticis fakts-tajaa briidii kad uzraava augsaa nodokljus un samazinaaja algas...pirktspeeja ta samazinaajaas.

tagad kombinaacijaa ar iisto devalvaaciju tas viss kopaa buutu nosaucams par maucību, izpakaļošanu bez ziepēm un brutālu naudas atņemšanu

ja notiek tikai naudas veertiibas samazināšana(devalvaacija), tad man atliek izveeles briiviiba ko un kad pirkt...

ja man atņem naudu, es taču vairs neko nevaru nopirkt un tas manī raisa visaadas ne paaraak likumiigas idejas

katram gadījumam jau uzspļauj ziepju gabaliņam tūlīt draugi no čekas mūsdienu analoga klauvēs tev pie durvīm ar biksiņām pusmastā

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

vareetu pateikt ka es kaut ko īpašu pateicu...

vakar staavot absoluuti tukšā XXX maksimaa plkst 20.03 uz reklaamas monitoriem nez kaapeec TV24 griezaas, un tur rimševica apgarotā atziņa, ka akcīzi degvielai vajagot veel paaugstinaat

tipa- ja jau veel daži pa ielaam brauc, tad arii tos nolikt mierā.

Chuguns Reģ.: 23.11.2004
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: vareetu pateikt ka es kaut ko īpašu pateicu...

vakar staavot absoluuti tukšā XXX maksimaa plkst 20.03 uz reklaamas monitoriem nez kaapeec TV24 griezaas, un tur rimševica apgarotā atziņa, ka akcīzi degvielai vajagot veel paaugstinaat

tipa- ja jau veel daži pa ielaam brauc, tad arii tos nolikt mierā.

Es ar šito redzēju - absurds manuprāt ka jau galējs, tā tie piiii.... cenšas mums palīdzēt... tāpat jau daudziem ir vakars, jāsāk domāt ka izeja no šādas valdības ir veselīga un brutāla revolūcija

Zaps Reģ.: 06.01.2004
0 0 Atbildēt

Chuguns rakstīja:

Ozz rakstīja: vareetu pateikt ka es kaut ko īpašu pateicu...

vakar staavot absoluuti tukšā XXX maksimaa plkst 20.03 uz reklaamas monitoriem nez kaapeec TV24 griezaas, un tur rimševica apgarotā atziņa, ka akcīzi degvielai vajagot veel paaugstinaat

tipa- ja jau veel daži pa ielaam brauc, tad arii tos nolikt mierā.

Es ar šito redzēju - absurds manuprāt ka jau galējs, tā tie piiii.... cenšas mums palīdzēt... tāpat jau daudziem ir vakars, jāsāk domāt ka izeja no šādas valdības ir veselīga un brutāla revolūcija

tas jau tik bailēs, ka sāksies deflācija.. vot tad gan būs pakaļā..

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

kamēr neviens pat ar pusplēstu vārdu nemin, ka vajadzetu cīnīties ar tiem kas nekad nav maksājuši nodokļus un netaisās maksāt.. bet tikmēr tik kāš no tiem, kas maksā no pēdejās kapeiciņas..

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

turbopiile rakstīja: kamēr neviens pat ar pusplēstu vārdu nemin, ka vajadzetu cīnīties ar tiem kas nekad nav maksājuši nodokļus un netaisās maksāt.. bet tikmēr tik kāš no tiem, kas maksā no pēdejās kapeiciņas..

Tas ir kā aicinājums deportēt 100 taukumūļus, kuri paši neko nedara un dzīvo no citu nodokļiem vai kaimiņu Vaņu, kurš tīra sniegu un saņem pudelei?

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

kaut vai kā cerība, ka šī Saeima tiks atlaista pirms termiņa un esošais budžeta deficīts tiks segts no neiegūtajiem nodokļiem..

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: nu jau aizgaaja auzaas....

devalvaacija ir noticis fakts-tajaa briidii kad uzraava augsaa nodokljus un samazinaaja algas...pirktspeeja ta samazinaajaas.

Ja būtu devalvācija tad tavi un visu mūsu uzkrājumi izkūpētu, pa saņemto algu varētu iegādāties attiecīgi mazāk, kamēr viss imports uzlektu augšā to skaitā gāze degviela utt, kas paceltu atkal cenas pat mūsu pašu ražotajiem produktiem un aiziet karuselis līdz vemšanai.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Pārak stipri esam atkarīgi no importētajiem resursiem, lai devalvācija dodu mums vairāk labumu, nekā sliktumu.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Siksparnis rakstīja:

Ozz rakstīja: nu jau aizgaaja auzaas....

devalvaacija ir noticis fakts-tajaa briidii kad uzraava augsaa nodokljus un samazinaaja algas...pirktspeeja ta samazinaajaas.

Ja būtu devalvācija tad tavi un visu mūsu uzkrājumi izkūpētu, pa saņemto algu varētu iegādāties attiecīgi mazāk, kamēr viss imports uzlektu augšā to skaitā gāze degviela utt, kas paceltu atkal cenas pat mūsu pašu ražotajiem produktiem un aiziet karuselis līdz vemšanai.

a man arii nau uzkraajumu

no kurienes man

ja man nahrenizee 30-50% algas-domaa ka man ar to summu kas ir tagad ir tikpat komfortabli kaa agraak

ja man atstaatu to summu kas bija , bet devalveetu tikai latu-buutu apmeeram tas pats kas tagad, tikai man buutu iespeejas izveeleeties.

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

turbopiile rakstīja: kaut vai kā cerība, ka šī Saeima tiks atlaista pirms termiņa un esošais budžeta deficīts tiks segts no neiegūtajiem nodokļiem..

Saeimu atlaist nav būtiska efekta, bet samazināt liekēžu skaitu, piemēram, uz katriem 100tk nodokļu maksātājiem 1 deputāts, ar šoperi un sekretāri. Samazinātos birokrātiska aparāta uzturēšanas izmaksas, konkrētāk zinatu kurš pa ko atbild utt.

P.S. Devalvācija ir bezjēdzīga, jo LV nav ražošana ko stimulēt. Par to visas iepriekšējās valdības ir godam pacentušās.

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

tas būtu vismaz solis uz priekšu.. jo patreizeja jaunā valdība, manuprāt, pilnīgi ne ko nemainīs..

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja:

Siksparnis rakstīja:

Ozz rakstīja: nu jau aizgaaja auzaas....

devalvaacija ir noticis fakts-tajaa briidii kad uzraava augsaa nodokljus un samazinaaja algas...pirktspeeja ta samazinaajaas.

Ja būtu devalvācija tad tavi un visu mūsu uzkrājumi izkūpētu, pa saņemto algu varētu iegādāties attiecīgi mazāk, kamēr viss imports uzlektu augšā to skaitā gāze degviela utt, kas paceltu atkal cenas pat mūsu pašu ražotajiem produktiem un aiziet karuselis līdz vemšanai.

a man arii nau uzkraajumu

no kurienes man

ja man nahrenizee 30-50% algas-domaa ka man ar to summu kas ir tagad ir tikpat komfortabli kaa agraak

Protams, ka diez kas nav.

ja man atstaatu to summu kas bija , bet devalveetu tikai latu-buutu apmeeram tas pats kas tagad, tikai man buutu iespeejas izveeleeties.

nebūtu tev nekādas izvēles, jo attiecīgi viss paliktu dārgāks.

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

recluse rakstīja:

turbopiile rakstīja: kaut vai kā cerība, ka šī Saeima tiks atlaista pirms termiņa un esošais budžeta deficīts tiks segts no neiegūtajiem nodokļiem..

Saeimu atlaist nav būtiska efekta, bet samazināt liekēžu skaitu, piemēram, uz katriem 100tk nodokļu maksātājiem 1 deputāts, ar šoperi un sekretāri. Samazinātos birokrātiska aparāta uzturēšanas izmaksas, konkrētāk zinatu kurš pa ko atbild utt.

P.S. Devalvācija ir bezjēdzīga, jo LV nav ražošana ko stimulēt. Par to visas iepriekšējās valdības ir godam pacentušās.

Ieej saeimas mājas lapā un apskaties komisijas kas tur klāt ir, tad vispār saķersi galvu.

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

izeja, būtu, ka samazinot skaitu, tiktu paredzets arī darba ražīguma pieaugums un augstāka atbildības pakāpe, bet ta ir utopija,,

kamēr, ir liela atšķirība starp inflāciju un ienākumu mehānisku samazināšanu un devalvāciju, jo ir jorpojām gana daudz iedzīvotāju, kuriem ienākumiem ne tikai nav samazinājušīes, bet arī pieaug..

Siksparnis Reģ.: 17.02.2005
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Nu saīsinās to aparātu. Ko iegūs? Dažus miljonus gadā? Izdalot uz iedzīvotāju skaitu, katram pa dažiem latiem klāt. Tā nav izeja.

Ne jau tikai dažus... A atbrīvotos cilvēkus kur, uz īriju pārdosi verdzībā?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Siksparnis rakstīja:

Ozz rakstīja:

Siksparnis rakstīja:

Ozz rakstīja: nu jau aizgaaja auzaas....

devalvaacija ir noticis fakts-tajaa briidii kad uzraava augsaa nodokljus un samazinaaja algas...pirktspeeja ta samazinaajaas.

Ja būtu devalvācija tad tavi un visu mūsu uzkrājumi izkūpētu, pa saņemto algu varētu iegādāties attiecīgi mazāk, kamēr viss imports uzlektu augšā to skaitā gāze degviela utt, kas paceltu atkal cenas pat mūsu pašu ražotajiem produktiem un aiziet karuselis līdz vemšanai.

a man arii nau uzkraajumu

no kurienes man

ja man nahrenizee 30-50% algas-domaa ka man ar to summu kas ir tagad ir tikpat komfortabli kaa agraak

Protams, ka diez kas nav.

ja man atstaatu to summu kas bija , bet devalveetu tikai latu-buutu apmeeram tas pats kas tagad, tikai man buutu iespeejas izveeleeties.

nebūtu tev nekādas izvēles, jo attiecīgi viss paliktu dārgāks.

kaa lai to ņem...

ir preces, kas ir reaali overpriced, tirgotaaji lai kaut ko paardotu, buutu motiveeti laist cenas lejaa.ja nodevalveetu liidz 1 eiro, tad buutu veel caurspīdīgāks pasaakums...

a tagad paartikai var laist lejaa un var nelaist...viena daļa ēd roltonus, otrai veel nauda ir...

reaals piemeers- Londona- GBP bija liidz EUR nosliideejis... veikalos nu ir mazliet daargaak...var ņemt mazaak, uz svara utt...bet pa lielam kriizi kaa taadu nejuutot...to pat Deksters teica

pie mums atkal pat par neko notiek taada smadzeņu pišana, ka pat radio iesleegt bail...attieciigi uz bodi arii bail iet, uz ielas iziet bail utt...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Vot mlja neiebraucu ko var tik pozitīvi par to devalvāciju runāt -tā absolūti neko nemainīs ja nu vienīgi uz slikto pusi. Domā ka tirgoņi nepacels cenu visma kam vajadzēs !?!?! Domā ka kāds pacels algu atbilstosi inflācijai .... Ta var da kuja turpināt. Tautu vulgaris tas tapat principā izčakarēs.

1 2 3 4 5 6 7 8 ..25
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti