Riteņu balansēšana

Dzēsts lietotājs Reģ.: 16.04.2024

jugasvilli rakstīja: Tā kā neesmu diži tehnisks cilvēks, radās jautājums.

Nomainīju autiņam apavus, tobiš, noliku gulēšanai vasaras R17 un uzliku ziemas R16. Vai ir riteņi jābalansē? Stūre nepurina (līdz 140 km/h pamēģināju, ātrāk pa slapjo ceļu neriskēju).

Cik saproti, esi pārskrūvējis riteņus komplektācijā, nevis mainījis riepas. Mana atbilde - ja ripo gludi, tad gaumes jautājums. Es pārbalansētu, ņemot vērā, ka tas necik daudz nemaksā. Bet tas vairāk tādēļ, ka braukāju garus gabalus un negribētu sasniegt kritisko "purināšanas" brīdi, esot tālos ceļos. Ja braukā tikai uz vietas, neko nenokavēsi - ja sāksi just, ka parādās disbalanss, aizbruksi nobalansēt.

 
1 2 3 4 5 6 7 8
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

bobcat rakstīja: Mana matemātika balstījās uz izmēra cenu. Ja vasarai ir 16 ", tad par jaunu riepu cenu iegādājos 15" riepas ar visiem diskiem. Un lietie sen jau vairs nemaksā kosmosu. Ziemai diskus izvēlējos un pasūtīju iekš pkp.lv, par drauga cenu protams. Diski ir tādi kādus es gribēju, jauni, smuki, apaļi.

Nu jā... Matemātika tev spēciga. Interesanti tikai, cik man izmaksātu bremžu sistēmas nomaiņa, lai varētu tavus 15" uzstutēt

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Pagājušais gadsimts ir beidzies pirms nu jau gandrīz 9 gadiem. Laiks mosties. Riteņu pārsrūvēšanai un piekares diagnostikai mūsdienās izmanto pacēlāju. Un balansēšanai elektronisko stendu. Protams, ja tev tuva ir folklora un sentēvu metodes, vari gulēt zem sava auto un dziedāt tautasdziesmas ejot uz mežu pēc lāpstas kāta. Bet es tomēr labāk izvēlēšos lāpstu ar stiklšķiedras kātu.

Pamosties vienreiz - lielāko daļu auto apkopj tādi cilvēki kam saprašanas par auto ir 0,štrunc, da labi ko nu par auto par mehāniskām ieºīcēm kā tādām.

P.S. es atkal izvēlēšos to darbarīku kas konkrētam darbam piemērotāks

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Pamosties vienreiz - lielāko daļu auto apkopj tādi cilvēki kam saprašanas par auto ir 0,štrunc, da labi ko nu par auto par mehāniskām ieºīcēm kā tādām.

P.S. es atkal izvēlēšos to darbarīku kas konkrētam darbam piemērotāks

Man ir pofig, kas apkopj lielāko daļu. Esmu sev atradis uzticamus cilvēkus, kas to var izdarīt kavlitatīvi, un nevēlos (nevis nemāku) to darīt pats. Nenoliegšu, ka būtiski tomēr ir pašam tomēr saprast auto uzbūvi un mācēt izdarīt kaut ko saviem spēkiem, lai būtu iespējams novērtēt tos, kuriem darbi tiek uzticēti.

P.P.S. Kā rakšanai tad ir piemērotāka lāpsta ar zarainu, mežā nozāģētu kātu?

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

STALINS rakstīja:

bobcat rakstīja: ...

Bleķa diskus ar vai bez kaplakiem lai lieto taupīgie nabagi.

Lūk izteiciens, kas piedien spēcīgam vīram ar stabilām vērtībām!

Vēl varēja pieminēt kaut ko par infantīliem tizleņiem.. Tevi kāds apdalījis bērnībā?

STALINS Reģ.: 12.11.2003
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:

STALINS rakstīja:

bobcat rakstīja: ...

Bleķa diskus ar vai bez kaplakiem lai lieto taupīgie nabagi.

Lūk izteiciens, kas piedien spēcīgam vīram ar stabilām vērtībām!

Vēl varēja pieminēt kaut ko par infantīliem tizleņiem.. Tevi kāds apdalījis bērnībā?

Man nepatīk tipiņi, kas kaut netieši caur mantiskām vērtībām cenšas pazemot citus... vai Tev nešķiet, ka tieši tur ir vieta domai par "apdalīšanu bērnībā", kas nu gan nebūtu jāizsmej.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

STALINS rakstīja:

Man nepatīk tipiņi, kas kaut netieši caur mantiskām vērtībām cenšas pazemot citus... vai Tev nešķiet, ka tieši tur ir vieta domai par "apdalīšanu bērnībā", kas nu gan nebūtu jāizsmej.

+1

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

STALINS rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

STALINS rakstīja:

bobcat rakstīja: ...

Bleķa diskus ar vai bez kaplakiem lai lieto taupīgie nabagi.

Lūk izteiciens, kas piedien spēcīgam vīram ar stabilām vērtībām!

Vēl varēja pieminēt kaut ko par infantīliem tizleņiem.. Tevi kāds apdalījis bērnībā?

Man nepatīk tipiņi, kas kaut netieši caur mantiskām vērtībām cenšas pazemot citus... vai Tev nešķiet, ka tieši tur ir vieta domai par "apdalīšanu bērnībā", kas nu gan nebūtu jāizsmej.

Tu pārprati. Tas bija adresēts bobcat, lai gan, šķiet, līdzīga nievājošā attieksme un izteiciens par infantīliem tizleņiem pieder seenem.

STALINS Reģ.: 12.11.2003
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:...

Tu pārprati. Tas bija adresēts bobcat, lai gan, šķiet, līdzīga nievājošā attieksme un izteiciens par infantīliem tizleņiem pieder seenem.

Atvainojos

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

bobcat rakstīja: Mana matemātika balstījās uz izmēra cenu. Ja vasarai ir 16 ", tad par jaunu riepu cenu iegādājos 15" riepas ar visiem diskiem. Un lietie sen jau vairs nemaksā kosmosu. Ziemai diskus izvēlējos un pasūtīju iekš pkp.lv, par drauga cenu protams. Diski ir tādi kādus es gribēju, jauni, smuki, apaļi.

Nu jā... Matemātika tev spēciga. Interesanti tikai, cik man izmaksātu bremžu sistēmas nomaiņa, lai varētu tavus 15" uzstutēt

Nē, manam auto priekšējie suporti atļāva, bet daudziem auto neatļauj, kaut gan pēc kataloga rādās ir iespējams uzlikt mazākus.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:

Tu pārprati. Tas bija adresēts bobcat, lai gan, šķiet, līdzīga nievājošā attieksme un izteiciens par infantīliem tizleņiem pieder seenem.

Citātu lūdzu....

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Es varu nomainīt riteni un esmu to darīijis.

Malacis!!!!!

Neaizmirsti vismaz vienreiz nedēļā izmazgāt riteņu diskus no iekšpuses un izlobīt no protektora akmentiņus. Tie svešķermeņi rada disbalansu, kura rezultātā pastiprināti dilst piekares bukses un amortizatori.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

bobcat rakstīja:

Seene rakstīja:

bobcat rakstīja: Mana matemātika balstījās uz izmēra cenu. Ja vasarai ir 16 ", tad par jaunu riepu cenu iegādājos 15" riepas ar visiem diskiem. Un lietie sen jau vairs nemaksā kosmosu. Ziemai diskus izvēlējos un pasūtīju iekš pkp.lv, par drauga cenu protams. Diski ir tādi kādus es gribēju, jauni, smuki, apaļi.

Nu jā... Matemātika tev spēciga. Interesanti tikai, cik man izmaksātu bremžu sistēmas nomaiņa, lai varētu tavus 15" uzstutēt

Nē, manam auto priekšējie suporti atļāva, bet daudziem auto neatļauj, kaut gan pēc kataloga rādās ir iespējams uzlikt mazākus.

Nu redz - man ir viens no šadiem auto. Pat dīleris nezināja pareizo atbildi uz šo jautājumu, kad auto biju tikko iegādājies, un ar pārliecību apgalvoja, ka 15" varot uzlikt visiem 9-5, izņemot Aero. Bet, kā izrādās, 3.0 dīzelis arī tika komplektēts ar Aero bremzēm.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja: Es varu nomainīt riteni un esmu to darīijis.

Malacis!!!!!

Neaizmirsti vismaz vienreiz nedēļā izmazgāt riteņu diskus no iekšpuses un izlobīt no protektora akmentiņus. Tie svešķermeņi rada disbalansu, kura rezultātā pastiprināti dilst piekares bukses un amortizatori.

Tev ir kādas problēmas ar to, ka man patīk braukt ar labi koptu auto? Skauž vai kā? Neesmu teicis, ka būtu jāievieš likumu, kas noteiktu atrādīt CP izziņu par regulāru riepu balansēšanu. Katram ir tiesības izvēlēties savu dzīvesveidu, kamēr tas neapdraud un neraucē apkārtējos.

STALINS Reģ.: 12.11.2003
0 0 Atbildēt

Fetišs uz savu mašīnu.

Līdzcilvēki parasti to piecieš līdz momentam, kamēr tāds subjekts nesāk mācīt citus

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

STALINS rakstīja:

Fetišs uz savu mašīnu.

Līdzcilvēki parasti to piecieš līdz momentam, kamēr tāds subjekts nesāk mācīt citus

Nu nez... Nekopju mašīnu vairāk, ka māju, u.c. lietas savā dzīvē. Un par lietām, ko tavuprāt pārspīlēju, lai spriež tie, kam sanāk braukāt pa bāņiem. Tur defekti, kas Latvijas ceļos ir nenozīmīgi, parāda sevi citā gaismā.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

STALINS rakstīja:

Fetišs uz savu mašīnu.

Līdzcilvēki parasti to piecieš līdz momentam, kamēr tāds subjekts nesāk mācīt citus

Nu nez... Nekopju mašīnu vairāk, ka māju, u.c. lietas savā dzīvē. Un par lietām, ko tavuprāt pārspīlēju, lai spriež tie, kam sanāk braukāt pa bāņiem. Tur defekti, kas Latvijas ceļos ir nenozīmīgi, parāda sevi citā gaismā.

man jau bija aizdomas, ka tev mājai riteņi iek balansēti vismaz 2reiz gadā

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

STALINS rakstīja:

brmbrmm rakstīja:

STALINS rakstīja:

bobcat rakstīja: ...

Bleķa diskus ar vai bez kaplakiem lai lieto taupīgie nabagi.

Lūk izteiciens, kas piedien spēcīgam vīram ar stabilām vērtībām!

Vēl varēja pieminēt kaut ko par infantīliem tizleņiem.. Tevi kāds apdalījis bērnībā?

Man nepatīk tipiņi, kas kaut netieši caur mantiskām vērtībām cenšas pazemot citus... vai Tev nešķiet, ka tieši tur ir vieta domai par "apdalīšanu bērnībā", kas nu gan nebūtu jāizsmej.

Nū džeki, jūs iebraucāt auzās. Katrs var iefist santīmu kā viņam tīkas, manis pēc lai vispār nebrauc, brīvāka pārvietošanās būs pa Rīgu. Man ir pilnīgi vienalga ar kādiem ratiem jūs vai kāds cits pārvietojās.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

bobcat rakstīja:

Seene rakstīja:

bobcat rakstīja: Mana matemātika balstījās uz izmēra cenu. Ja vasarai ir 16 ", tad par jaunu riepu cenu iegādājos 15" riepas ar visiem diskiem. Un lietie sen jau vairs nemaksā kosmosu. Ziemai diskus izvēlējos un pasūtīju iekš pkp.lv, par drauga cenu protams. Diski ir tādi kādus es gribēju, jauni, smuki, apaļi.

Nu jā... Matemātika tev spēciga. Interesanti tikai, cik man izmaksātu bremžu sistēmas nomaiņa, lai varētu tavus 15" uzstutēt

Nē, manam auto priekšējie suporti atļāva, bet daudziem auto neatļauj, kaut gan pēc kataloga rādās ir iespējams uzlikt mazākus.

Nu redz - man ir viens no šadiem auto. Pat dīleris nezināja pareizo atbildi uz šo jautājumu, kad auto biju tikko iegādājies, un ar pārliecību apgalvoja, ka 15" varot uzlikt visiem 9-5, izņemot Aero. Bet, kā izrādās, 3.0 dīzelis arī tika komplektēts ar Aero bremzēm.

Tāda pati situācija bija ar Volvo V70,2.4 benzīns, 2002 gada, bremzes bija no D5 versijas. Tas pats ar 2004 Avensi.

šit hapens.

bogy Reģ.: 14.10.2004
0 0 Atbildēt

....Jau šobrīd ziemenēm ir labāka saķere, nekā vasaras riepām ......

vot tās gan ir muļķibības, ja vien tu nebrac ar plikiem vasaras slikiem. Jebkura vasaras riepa (ne vecāka par 4 gadi) ar protektoru šobrīd būs uz slapja ceļa labāka par ziemeni.

Par kritušajām lapām un dziļajām peļķēm jāsāk skatīties pēc protektora dziļuma un zīmējuma.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja: Es varu nomainīt riteni un esmu to darīijis.

Malacis!!!!!

Neaizmirsti vismaz vienreiz nedēļā izmazgāt riteņu diskus no iekšpuses un izlobīt no protektora akmentiņus. Tie svešķermeņi rada disbalansu, kura rezultātā pastiprināti dilst piekares bukses un amortizatori.

Visiem jau nav iespēja jāt darba auto pa labi un pa kreisi

Tu par to fiatu

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Skatos tu arī rubī fišku.

Pareizi, šitas ir īstais vasareņu laiks.

he he ka smejies, teču man joprojām ir lietus riepas virsū un tā būs līdz nedēļās nogalei. Un riepām nav ne vainas - tik visādi pasvaigi auto ar ziemenēm vai nu guļ vai kas ar viņīem un ieliek gandrīz pakaļā manam Avensim, labi ka jamam rokas no pakaļas neaug un smadzenes strādā - ielīda blakus un sabremzējās.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Centis_Nuudele rakstīja:

Seene rakstīja: Es varu nomainīt riteni un esmu to darīijis.

Malacis!!!!!

Neaizmirsti vismaz vienreiz nedēļā izmazgāt riteņu diskus no iekšpuses un izlobīt no protektora akmentiņus. Tie svešķermeņi rada disbalansu, kura rezultātā pastiprināti dilst piekares bukses un amortizatori.

Visiem jau nav iespēja jāt darba auto pa labi un pa kreisi

Tu par to fiatu

Ne, tas ir mans...es par Renaultu

Oij, piedod...aizmirsu ka tu tak esi Darba Devējs....visgodīgākais darba devējs un vispār pilsonis visā valstī, tāpēc tev vienīgajam ir neapstrīdamas tiesības dalīt pareizas dzīves pamācības pa labi un pa kreisi.

Ja par Renaultu - es nejāju, bet normāli braucu. Nevis pa labi vai kreisi, bet tur kur uzskatu par lietderīgu. Un ja kāds man par to prasīs atskaiti, tad tas nekādi nebūsi tu, pat ja aiznesīsi iesniegumu uz policiju.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Tas,ka tev tādas riepas ir, nenozīmē, ka tas ir pareizi. Pēc būtības pareizi. Protams, var dzīvot 1980. gada atmiņās... bet vai vajag ??

Pabraukt jau var arī ziemā pa ledu ar vasarenēm,protams. Vasaras riepa tagad vienkārši ātrāk izslīd,pretstatā ziemenei.

Nu kā lai tev pasaka - es pa ziemu braukšu ar šīpenēm - tāda ir tā nepieciešamība, un ja domā ka tagad uz plika asfalta jamās bremzējas ar kaut ko labāk par patreizējām riepām - krietni kļūdies.

Principā man pašam nekas netraucētu braukt cauru ziemu ar lietus riepām, tajā skaitā pa sniegu, taču ņemot vērā visādus blakus apstākļus un pārgudros skrējējus ar izcilām jaunākajām ziemas riepām - tāds joks varētu aºī slikti beigties. Ja visi normāli brauktu savos ~90km/h (vai atbilstosi apstākļiem) lieki neraustoties utml. - tad to braukšu ar "vasaras" riepām varētu pat nodēvēt par relatīvi "drošu".

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

Nu kā lai tev pasaka - es pa ziemu braukšu ar šīpenēm - tāda ir tā nepieciešamība, un ja domā ka tagad uz plika asfalta jamās bremzējas ar kaut ko labāk par patreizējām riepām - krietni kļūdies.

Principā man pašam nekas netraucētu braukt cauru ziemu ar lietus riepām, tajā skaitā pa sniegu, taču ņemot vērā visādus blakus apstākļus un pārgudros skrējējus ar izcilām jaunākajām ziemas riepām - tāds joks varētu aºī slikti beigties. Ja visi normāli brauktu savos ~90km/h (vai atbilstosi apstākļiem) lieki neraustoties utml. - tad to braukšu ar "vasaras" riepām varētu pat nodēvēt par relatīvi "drošu".

Te nu mēs atgriežamies pie apsiekalotās tēmas par radzēm polijā. Tur gan visi centās apgalvot, ka radzes uz asfalta bremzē ideāli... Un braukšana atbilstoši apstākļiem ir ļoti laba lieta, ko visiem vajadzētu ievērot. Tikai tas nekādi nenozīmē, ka man sava dzīve būtu jāpakārto TAVIEM apstākļiem, t.i. vasaras riepām uz ledus, un ziemā jāaizmirst par normālu pārvietošanos ar auto.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Normālus 16" lietos jau nu pa 50Ls gan gluži nedabūsi. Un tur jau arī tie paši 300Ls tuvojas (Vai 360, ja ņemam tavu augšējo cenu). Apmainīt pusstundā... Nu jā, ja viss izdodas perfekti un visas skrūves var atskrūvēt bez pārsteigumiem, tik un tā nesaredzu nekādu baudu domkrata stutēšanā. Izteikums, ka ziemas diski padara tevi mierīgāku, man ļoti patīk... bet nu katram savs.

Sābiem visi ļitaki ir apzeltīti un ar dimanta uzrakstiem "saab"? Jeb vai tev princips neļauj pirkt kaut ko lietotu? Un kādiem jārodas pārsteigumiem ar skrūvju skrūvēšanu?

P.N. No bleķa diskiem lido nost safisti kalpaki un tādi lai droši lido.

1 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti