Rolleris uz ietves un likums

BadAss Reģ.: 27.09.2006

Pēc manas saprašanas ar mopēdu (arī rolleri

 
1 2 3 4 5
Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Nu ko var niekus nest... Tiko ir vēl kāds (gājējs, velo, u.t.t.) tā ir satiksme un attiecīgi satiksmes dalībnieki, ja slēgtā trasē tad uz organizatora vai braucēja atbildību, tikko cietušais, tā pa fimfi visiem pa ķēdi...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: Nu ko var niekus nest... Tiko ir vēl kāds (gājējs, velo, u.t.t.) tā ir satiksme un attiecīgi satiksmes dalībnieki, ja slēgtā trasē tad uz organizatora vai braucēja atbildību, tikko cietušais, tā pa fimfi visiem pa ķēdi...

Es nebūtu tik pārliecināts.

Paskaties no cita skatu punkta (tā ka nekāda sakara ar skolu) - tu uz savas privātas zemes "ārdies" ar traktoru un kaut kādis bomārs pakļūst tev zem ratiem vai vēl trakāk uz izkapts.

1) bomāram tavā privātīpašumā nekas nebija meklējams

2) CSN uz lauka principā nestrādā, tādēļ ar nereģistrētiem kvadiem, sniega močiem utml. pa savu lauku vālē līdz izmisumam.

3) vienīgais kas šāda situācijā būtu attiecināms - darba drošības likumi/noteikumi.

Kā jau teicu tas principāli atšķiras no skolas teritorijas, bet tas minēts kā piemērs ka nav tik viennozīmīgi ar tām "balkusteritorijām", privātīpašumiem, whatever.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Yetti rakstīja: Nu ko var niekus nest... Tiko ir vēl kāds (gājējs, velo, u.t.t.) tā ir satiksme un attiecīgi satiksmes dalībnieki, ja slēgtā trasē tad uz organizatora vai braucēja atbildību, tikko cietušais, tā pa fimfi visiem pa ķēdi...

Loģiski domājot es tev piekrītu, bet loģika nav likums.

Ir sanācis reiz par šo diskutēt ar poličiem, kurus sūtīju nah, kad parasīja uzrādīt traktora dokumentus, arot zemi.

Viņi apgalvoja, ka CSN ir spēkā, kamēr apkārt nav žogs, kas norobežo nepiederošas personas, un ar privātu teritoriju vien nepietiek. Es teicu, ka gribu redzēt, kur tas ir teikts... Šamējie aiztinās. Es paliku nezinot vai vienkaºši viņi nezina, vai arī patiešām nav.

Kujviņzin, kā ir pēc likuma, bet dzīvē traktorus uz privātas zemes liek mierā - visi mierīgi rosās savos lauciņos bez skatēm u.t.t. Pēc juridiskā formulējuma situācija ir identiska - transportlīdzekļa vadīšana nenorobežotā privātā teritorijā.

Un mazliet novirzoties no tēmas - te atkal medusmaize burta kalpiem - pie skolas rīcība visnotaļ nosodāma, ar traktoru kartupeļlaukā diez vai... Kā jāsoda? Nevienu? Abus?

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Pēc juridiskā formulējuma situācija ir identiska - transportlīdzekļa vadīšana nenorobežotā privātā teritorijā.

Skolas teritorija, ja vien tā nav privāta mācību iestāde, nav privāta teritorija, tā ir publiska, Rīgas domes vai valsts, kā nu kurā gadījienā, īpašums.

Šinī gadījumā šī teritorija ir RD īpašums, kura ir spēkā visi RD saistošie noteikumi, skolas iekšējās kārtības noteikumi. Ja kāds no šiem noteikumiem paredz kaut kādu sodu, par šo noteikumu pārkāpumu, tad pārkāpējs var tikt sodīts. Sodīt var kaut vai par sabiedriskās kārtības traucēšanu.

P.S. Un šīs skolas teritorija, sporta laukums, ir nožogots.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja:

Seene rakstīja: Pēc juridiskā formulējuma situācija ir identiska - transportlīdzekļa vadīšana nenorobežotā privātā teritorijā.

Skolas teritorija, ja vien tā nav privāta mācību iestāde, nav privāta teritorija, tā ir publiska, Rīgas domes vai valsts, kā nu kurā gadījienā, īpašums.

Šinī gadījumā šī teritorija ir RD īpašums, kura ir spēkā visi RD saistošie noteikumi, skolas iekšējās kārtības noteikumi. Ja kāds no šiem noteikumiem paredz kaut kādu sodu, par šo noteikumu pārkāpumu, tad pārkāpējs var tikt sodīts. Sodīt var kaut vai par sabiedriskās kārtības traucēšanu.

P.S. Un šīs skolas teritorija, sporta laukums, ir nožogots.

Arī valsts un pašvaldības īpašumi var būt privāta teritorija - teritorijas pieejamības, nevis īpašuma nozīmē.

Pārkāpējs var tikt sodīts par kaut kādu iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu vien tad, ja viņš ar tiem ir iepazīstināts. Vispārējā kārtā ievērojamie noteikumi ir pieejami publiski - tātad vari iedot linku uz to, kas ir pārkāpts.

Un teritorija NAV nožogota un tā IR publiski pieejama, ja reiz tur kāds var vizināties ar rolleri. Ja vien viņš ar visu rolleri neleca pāri žogam vai arī neuzlauza vārtiņus, kas cik saprotu, šajā gadījumā nenotika.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Sēēne, ja tavai mājai vārtiņi vaļā palikuši, tad jebkurš drīkst iebraukt un ar mopēdu uzart piemājas maufriņu? Sētai pāri kāpis nav, publicētu iekšējās kārtības noteikumu nav...

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Sēne, tu pacs esi riktīgs burta kalps

www.likumi.lv/...

punkts 6.10.

Un ja reiz atrodies iestādes teritorijā, tad ir saistoši iekšējās kārtības noteikumi. Iestādes vadība, vai tās pilnvarotās personas, var būt laipnas un pirmajā reizē iepazīstināt Tevi ar noteikumiem bez maksas

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja: Sēne, tu pacs esi riktīgs burta kalps

www.likumi.lv/...

punkts 6.10.

Un ja reiz atrodies iestādes teritorijā, tad ir saistoši iekšējās kārtības noteikumi. Iestādes vadība, vai tās pilnvarotās personas, var būt laipnas un pirmajā reizē iepazīstināt Tevi ar noteikumiem bez maksas

Es esmu burta kalps? Tāpēc, ka māku no šada viedokļa noformulēt situāciju, lai izprastu tos kas tādi ir?

Tavā linkā nav nekādu aizliegumu, kas būtu pārkāpti minētajā situācijā.

Tev ir pilnīga taisnība par iespējam informēt. Bet arī tas netika darīts. Tādad juridiski nav pārkāpuma.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: Sēēne, ja tavai mājai vārtiņi vaļā palikuši, tad jebkurš drīkst iebraukt un ar mopēdu uzart piemājas maufriņu? Sētai pāri kāpis nav, publicētu iekšējās kārtības noteikumu nav...

Iebraukt drīkst. Uzart nedrīkst. Īpašuma bojāšana ir atrunāta krimināllikumā.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Palaidniex rakstīja: Sēēne, ja tavai mājai vārtiņi vaļā palikuši, tad jebkurš drīkst iebraukt un ar mopēdu uzart piemājas maufriņu? Sētai pāri kāpis nav, publicētu iekšējās kārtības noteikumu nav...

Iebraukt drīkst. Uzart nedrīkst. Īpašuma bojāšana ir atrunāta krimināllikumā.

Pag, vai uzaršana ir bojāšana?? Kopš kura laika?

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

CRDI rakstīja: Sēne, tu pacs esi riktīgs burta kalps

www.likumi.lv/...

punkts 6.10.

Un ja reiz atrodies iestādes teritorijā, tad ir saistoši iekšējās kārtības noteikumi. Iestādes vadība, vai tās pilnvarotās personas, var būt laipnas un pirmajā reizē iepazīstināt Tevi ar noteikumiem bez maksas

Es esmu burta kalps? Tāpēc, ka māku no šada viedokļa noformulēt situāciju, lai izprastu tos kas tādi ir?

Tavā linkā nav nekādu aizliegumu, kas būtu pārkāpti minētajā situācijā.

Tev ir pilnīga taisnība par iespējam informēt. Bet arī tas netika darīts. Tādad juridiski nav pārkāpuma.

Tajā punktā ir norādīts, ka ir aizliegts pārkāpt iestāžu iekšējās kārtības noteikumus. Šeit, kā sapratu, šīs skolas audzēkņa pārstāvis paskaidroja, ka ir skolas iekšējās kārtības noteikumi, kuri aizliedz tur (sporta laukumā) atrasties ar šperriņiem, bentlijiem un traktoriem, tātad, ja šis kāds ir tur bijis, viņš ir pārkāpis šīs skolas iekšējās kārtības noteikumus, līdz ar to arī Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumu punktu 6.10.

Par bijušo vairs neko izdarīt nevar, to var tikai ņemt vērā nākamajās pārkāpumu reizēs.

Un neaizmirsti- LIKUMA NEZINĀŠANA NEATBRĪVO NO ATBILDĪBAS.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja:

Seene rakstīja:

CRDI rakstīja: Sēne, tu pacs esi riktīgs burta kalps

www.likumi.lv/...

punkts 6.10.

Un ja reiz atrodies iestādes teritorijā, tad ir saistoši iekšējās kārtības noteikumi. Iestādes vadība, vai tās pilnvarotās personas, var būt laipnas un pirmajā reizē iepazīstināt Tevi ar noteikumiem bez maksas

Es esmu burta kalps? Tāpēc, ka māku no šada viedokļa noformulēt situāciju, lai izprastu tos kas tādi ir?

Tavā linkā nav nekādu aizliegumu, kas būtu pārkāpti minētajā situācijā.

Tev ir pilnīga taisnība par iespējam informēt. Bet arī tas netika darīts. Tādad juridiski nav pārkāpuma.

Tajā punktā ir norādīts, ka ir aizliegts pārkāpt iestāžu iekšējās kārtības noteikumus. Šeit, kā sapratu, šīs skolas audzēkņa pārstāvis paskaidroja, ka ir skolas iekšējās kārtības noteikumi, kuri aizliedz tur (sporta laukumā) atrasties ar šperriņiem, bentlijiem un traktoriem, tātad, ja šis kāds ir tur bijis, viņš ir pārkāpis šīs skolas iekšējās kārtības noteikumus, līdz ar to arī Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumu punktu 6.10.

Par bijušo vairs neko izdarīt nevar, to var tikai ņemt vērā nākamajās pārkāpumu reizēs.

Un neaizmirsti- LIKUMA NEZINĀŠANA NEATBRĪVO NO ATBILDĪBAS.

+1 pirms slepkavības, ja cietušais ar oficiālu policijas vai tiesu varas pārstāvja palīzību nav darījis zināmu atbildību par nodarījuma sekām potenciālakjam killerim - slepkavība sodīa pēc definīcijas, jo slepkava netika pirms tam iepazīstināts ar KK?

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Vienīgi topika autoram nav morālu un ētisku tiesību sūdzēties, jo kā jau minēju iepriekš, pats pirms ašpacmit gadiem tieši tāpat un tieši tajā pašā vietā izklaidējās ar krosa motociklu Čezeta un mopēdu Delta

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Likums ir viens - ja rolleris (da pokuj lispēds, baiks, hoķ auto) ir novietots tā, ka traucē man pārvietoties, tad es ar kājas spērienu drīkstu to pārvietot tā, lai tas netraucē. Nu labi, auto gadījumā drīkst atstāt tikai nospiedumu ķip līdzīgi PP plāksterim.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Kārtējā virspusējība - kaut ko izlasīja pirmajos 2 - 3 teikumos un nu visiem klārēs!

Ar iekšējās kārtības noteikumiem ir jāiepazīstina rakstiski! Tie nav likums vai saistošie noteikumi, kur pietiek ar publikāciju oficiālos publiski pieejamos izdevumos.

M77 Reģ.: 06.08.2008
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

CRDI rakstīja: Sēne, tu pacs esi riktīgs burta kalps

www.likumi.lv/...

punkts 6.10.

Un ja reiz atrodies iestādes teritorijā, tad ir saistoši iekšējās kārtības noteikumi. Iestādes vadība, vai tās pilnvarotās personas, var būt laipnas un pirmajā reizē iepazīstināt Tevi ar noteikumiem bez maksas

Es esmu burta kalps? Tāpēc, ka māku no šada viedokļa noformulēt situāciju, lai izprastu tos kas tādi ir?

Tavā linkā nav nekādu aizliegumu, kas būtu pārkāpti minētajā situācijā.

Tev ir pilnīga taisnība par iespējam informēt. Bet arī tas netika darīts. Tādad juridiski nav pārkāpuma.

Katrā ziņā var sodīt jebko jebkurā laikā par 4.1 punktu. Vienā no bez tabu vai tautas balss bija sižets par vīrieti, kas pēc darba atnācis mājās (tā ap 6-7 vakarā) uzgriezis muzonu ne pārāk skaļi, bet lai dzird pa visām dzīvokļa istabām, un par to saņēma 20 Ls sodu no pašvaldības policista - kaimiņam laikam sabvūferis traucēja, vai vienkārši ļoti jūtīgs/nervozs bija.

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Kārtējā virspusējība - kaut ko izlasīja pirmajos 2 - 3 teikumos un nu visiem klārēs!

Ar iekšējās kārtības noteikumiem ir jāiepazīstina rakstiski! Tie nav likums vai saistošie noteikumi, kur pietiek ar publikāciju oficiālos publiski pieejamos izdevumos.

Pats kaut ko izlasi līdz galam un pasmadzeņo pirms ļurini.

Ir Rīgas domes saistošie noteikumi (publicēti visur, kur vajag publicēt), kura punkts 6.10. nosaka, ka ir aizliegts pārkāpt iestāžu, organizāciju utt. iekšējās kārtības noteikumus.

Iestādes vadība, vai atbildīgā persona var būt tik laipna un pretimnākoša, ka pirmajā pārkāpšanas reizē iepazīstināt ar noteikumiem bez maksas un sankcijām. Bet var arī nebūt laipna.

Šie noteikumi ir saistoši atrodoties iestādes teritorijā. Tev ir visas tiesības ar tiem iepazīties, tas ka tu negribi tās izmantot tā ir tava sāpe.

P.S. Kad ta brauksi uz ausu testu?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Kārtējā virspusējība - kaut ko izlasīja pirmajos 2 - 3 teikumos un nu visiem klārēs!

Ar iekšējās kārtības noteikumiem ir jāiepazīstina rakstiski! Tie nav likums vai saistošie noteikumi, kur pietiek ar publikāciju oficiālos publiski pieejamos izdevumos.

Kad kāds pie Tevis atnāk ciemos, tad tu tos iepazīštini ar sava dzīvokļa/mājas iekšējās kārtības noteikumiem rakstiski?

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Likums ir viens - ja rolleris (da pokuj lispēds, baiks, hoķ auto) ir novietots tā, ka traucē man pārvietoties, tad es ar kājas spērienu drīkstu to pārvietot tā, lai tas netraucē. Nu labi, auto gadījumā drīkst atstāt tikai nospiedumu ķip līdzīgi PP plāksterim.

Ja vien tu būtu uz to spējīgs Mutes varonis.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja:

P.S. Kad ta brauksi uz ausu testu?

Te Tev jābrauc uz ausu testu!! Jeb pareizāk sakot uz rāceņu izraušanu no ausīm. Absolūti nekorektu failu uzdod par wavu, sakompresē un stāsta kā saspiež!

Ieraksti līdzstrāvas komponenti kādas 3 minūtes wavā, tad saspied to ar raru un nebrīnies, ka saspiedīsies vairāk kā 1000 (tūkstotis) reižu. Tad ieraksti signālu, kas ne reizi neatkārtojas teiksim sekundes laikā arī 3 min, un saspied rarā - tikai nebrīnies, ka faila mūzikas daļa nesaspiežas ne par baitu!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Kad kāds pie Tevis atnāk ciemos, tad tu tos iepazīštini ar sava dzīvokļa/mājas iekšējās kārtības noteikumiem rakstiski?

Lai jebkā sodītu naudas izteiksmē vai ar sutkām pienāksies!! Citādi vari "palūkt" izvākties un tikai.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja:

Bucefals rakstīja:

Māri, Māri!

Tagad Tevi tas uztrauc! Kad pirms pacmit gadiem pats akurāt tāpat izdarījies ar Luca čezetu, Galiņa deltu, tad tevi tas nesatrauca

A Nestere nespēj līdzēt? Tev tak ar viņu bija visnotaļ laps kontakts

Wow...

Tagad man ir zinjkāre, kas ir cienījamais CRDI, kā mani pazīst, un kāpēc par mani zin šādas tikai visnotaļ šauram cilvēku lokam zināmas lietas!

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

Bucefals rakstīja:

CRDI rakstīja:

Bucefals rakstīja:

Māri, Māri!

Tagad Tevi tas uztrauc! Kad pirms pacmit gadiem pats akurāt tāpat izdarījies ar Luca čezetu, Galiņa deltu, tad tevi tas nesatrauca

A Nestere nespēj līdzēt? Tev tak ar viņu bija visnotaļ laps kontakts

Wow...

Tagad man ir zinjkāre, kas ir cienījamais CRDI, kā mani pazīst, un kāpēc par mani zin šādas tikai visnotaļ šauram cilvēku lokam zināmas lietas!

Nu ir daudz kas kopā darīts tajā mācību iestādē.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Palaidniex rakstīja:

Kad kāds pie Tevis atnāk ciemos, tad tu tos iepazīštini ar sava dzīvokļa/mājas iekšējās kārtības noteikumiem rakstiski?

Lai jebkā sodītu naudas izteiksmē vai ar sutkām pienāksies!! Citādi vari "palūkt" izvākties un tikai.

Un sanāk, ka pie Tevis, ja nav aizslēgtas durvis drīkst ienākt arī nelūgti viesi?

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

P.S. Ar Nesteri man labs kontakts ir joprojām, es pat skaitos vecāku padomē.

1 2 3 4 5
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti