Zolitūdes Maxima iebrūk jumts

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Šobrīd vēl nav apstiprināts oficiālais traģiskā notikuma iemesls, bet viena no versijām ir, ka ēkas konstrukcija nav izturējusi zaļās zonas veidošanu uz jumta. Šādā gadījumā ir jāskatās uz:

1) projektētājiem

2) būvniecības kvalitāti

3) būvmateriāliem

 
1 2 3
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

iAuto rakstīja: Lūk publicētas oficiālās versijas: Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem.

Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi

Trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu. "Vai tas nebija par iemeslu pārāk lielam smagumam, kas bija uz šī jumta," par trešo versiju uzsvēra VP priekšnieks.

Internetā, kā pirmā iespējamā vājākā vieta tiek minēta metāla nesošās konstrukcijas savienojuma vieta (tieši pa vidu). Par mazu skrūvju diametrs un to skaits.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

iAuto rakstīja:

iAuto rakstīja: Lūk publicētas oficiālās versijas: Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, šodien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem.

Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi

Trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu. "Vai tas nebija par iemeslu pārāk lielam smagumam, kas bija uz šī jumta," par trešo versiju uzsvēra VP priekšnieks.

Internetā, kā pirmā iespējamā vājākā vieta tiek minēta metāla nesošās konstrukcijas savienojuma vieta (tieši pa vidu). Par mazu skrūvju diametrs un to skaits.

Pēc definīcijas nepārliecinoša konstrukcija. To apliecina pēdējā - 3. Nobrukuma video...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Bams rakstīja: Bija jau gadījumi, kad kādam lielveikalam pat no sniega(!) iegāzās jumts. Acīmredzot normas uz pieļaujamās slodzēm ir par mazu vai netiek ievērotas.

Liepājas Depo. Būvmateriālu nodaļai, ja pareizi atceros.

Arī t/c Alfa ir ar sniegu ielauzts jumts, tik par to maz kurš zina, jo tas ņotika virs rekonstuējama veikala un biznesu tak nedrīkst tricināt ar šādiem stāstiem, tāpēc visi turēja mutes naudas un zava darba nezaudēšanas vārdā...

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Mani nedaudz satrauc fakts, ka aicinājumi ziedot ir vairāk dzirdami, nekā pieprasījumi no vainīgajiem kompensēt reālos zaudējumus pēc Eiropas mērogiem. Kā savā rakstā paziņoja advokāts, kas aizstāvējis Talsu traģēdijā cietušo intereses - 3 vainīgie jau tagad zināmi - būvvalde, ēkas īpašnieki, maximas īpašnieki. Visi trīs ir pārkāpuši konkrētās juridiskās normas un par to jāatbild obligāti!

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Uzskatu, ka ziedošana ir atbalstāms un labs darbs, kur reāli var palīdzēt visi. Īpaši labi, ja to dara kāda organizācija.

Ziedot privātpersonām gan jāuzmanās, man vienreiz zvanīja no policijas un informēja, ka es esmu ziedojis personai, kas izrādījās krāpnieki un prasīja vai es rakstīšot iesniegumu. Atceros, ka ziedojumu šī persona man prasīja ar vēstules palīdzību portālā draugiem.lv

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Mani nedaudz satrauc fakts, ka aicinājumi ziedot ir vairāk dzirdami, nekā pieprasījumi no vainīgajiem kompensēt reālos zaudējumus pēc Eiropas mērogiem. Kā savā rakstā paziņoja advokāts, kas aizstāvējis Talsu traģēdijā cietušo intereses - 3 vainīgie jau tagad zināmi - būvvalde, ēkas īpašnieki, maximas īpašnieki. Visi trīs ir pārkāpuši konkrētās juridiskās normas un par to jāatbild obligāti!

Ameriks (Gods kalpot Rīgai ) Jau sāk vainu velt uz VALSTI nevis RD būvvaldi un būvinspekciju , nezinu gan kā pareiz šīs iestādes sauc .

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

iAuto

Internetā, kā pirmā iespējamā vājākā vieta tiek minēta metāla nesošās konstrukcijas savienojuma vieta (tieši pa vidu). Par mazu skrūvju diametrs un to skaits.

--------------------------

Tieši tā! To pateiks jebkurš inženieris, ne tikai "būv-" ,

inženieris ir STATUSS, nevis "paklājiņš", saprast vajadzētu, sovjetu mantinieki ...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Mani nedaudz satrauc fakts, ka aicinājumi ziedot ir vairāk dzirdami, nekā pieprasījumi no vainīgajiem kompensēt reālos zaudējumus pēc Eiropas mērogiem. Kā savā rakstā paziņoja advokāts, kas aizstāvējis Talsu traģēdijā cietušo intereses - 3 vainīgie jau tagad zināmi - būvvalde, ēkas īpašnieki, maximas īpašnieki. Visi trīs ir pārkāpuši konkrētās juridiskās normas un par to jāatbild obligāti!

Kas mani šajā lietā besī, ka vēl nekas nav zināms, bet visi jau tādi eksperti, ka nav, ko d..t pasūtīt...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Un vēl... tagad uzrodas visādi "sertificēti būvinženieri", kas "pēc kara visi gudri" stilā nu tik pārgudri raksta "es jau toreiz redzēju, ka būda ilgi neturēs, vajadzēja tā un šitā..."... Kur tad šamie bija TAD? Pareizi, gļēvi noraudzījās, kā ekspluatācijā nodod lietošanai nederīgas ēkas, jo savs maks ta' tuvāks... Faktiski, viņi ir līdzvainīgi un līdzatbildīgi par tām 54 dzīvībām.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Un vēl... tagad uzrodas visādi "sertificēti būvinženieri", kas "pēc kara visi gudri" stilā nu tik pārgudri raksta "es jau toreiz redzēju, ka būda ilgi neturēs, vajadzēja tā un šitā..."... Kur tad šamie bija TAD? Pareizi, gļēvi noraudzījās, kā ekspluatācijā nodod lietošanai nederīgas ēkas, jo savs maks ta' tuvāks... Faktiski, viņi ir līdzvainīgi un līdzatbildīgi par tām 54 dzīvībām.

Kad sākās ekonomiskā krīze tad arī saradās tā saucamie ekonomisti kuri jau bija paredzējuši , jo vajadzējis darīt tā un tā ......

Diemžēl daudzi uz šo traģēdiju mēģinās pacelties .

prezidents i netā velta smagus vārdus .

Šorīt dombrovskis arī i netā mētā skarbo . Tautai jau patīk tādi "apņēmīgi " vadoņi . Kas būs vainīgi vai vispār būs ?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja: Kas būs vainīgi vai vispār būs ?

Man ir smagi nelāgas aizdomas, ka lietu mēģinās norakt. Un, ja tauta būs tikpat kūtra kā iepriekš, tad tā arī būs. Labākajā gadījumā kādu sīku funkcionāru iesēdinās. Katrā ziņā, sabiedrībai ir ĻOTI jāskatās uz pirkstiem izmeklēšanai. Man patika vakar "Nekā personīga" ieteiktais variants par neatkarīgu institūciju, kas nesaņem finansējumu ne no vienas no iesaistītajām pusēm.

Lai nu kā, ja atklās vainīgo, mums kā sabiedrībai ir jādara viss iespējamais, kaut vai jāiet ielās, lai šis vainīgais sodu saņemtu. Piemēram, ja "viens no" būs Maxima, par kuru jau šobrīd ir skaidrs, ka cilvēku drošība šiem ir pajāt, mums kā sabiedrībai ir jādara viss iespējamais un neiespējamais, lai tā bodīte Latvijā tiktu aizklapēta ciet uz visiem laikiem bez iespējas atgriezties.

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

pavisam vienkārši - jāboikotē tā bodīte, un tad pati beigsies.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Par politiķiem runājot - interesanti, ko gan citu šamie tagad varētu teikt. BET - galu galā Dombrovska valdības laikā tika likvidēta valsts būvinspekcija. Nu, labi, gan jau tā tāpat bija uzpērkama, bet, nu, tomēr... Lai nu kā, nevar varbūt izcelt šajā gadījumā, ka, redz, valdība vainīga tieši pie Maximas sabrukšanas, bet diemžēl mūsu valdošie (sākot ar Rīgas domi, beidzot, jā, ar valdību, kur tāpat ir NĪ spekulanti, kuriem šī situācija bija izdevīga) ir radījuši šādu sistēmu, kur viens tirdzniecības milzis var atļauties nospļauties uz cilvēku drošību, kur būves var celt tādas, kādas bezmaz pašiem ienāk prātā.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja: pavisam vienkārši - jāboikotē tā bodīte, un tad pati beigsies.

100% piekrītu. Es gan to bodīti boikotēju kopš laikam janvāra, kad tā viena žurnāliste iefiltrējās tur par darbinieci un aprakstīja, kā tur pret viņiem izturas.

Sabiedrības veidošanā piedalāmies mēs paši, un, ja nesāksim ar sevi un kaut ko darīt arī kāda augstāka mērķa dēļ, nevis tikai, lai apmierinātu savas patērētāja vajadzīgas, tad nekas te nemainīsies. Manuprāt, no šīs traģēdijas IR jāizdara secinājumu un jāmācās. Savādāk šo cilvēku nāve tiks padarīta vēl bezjēdzīgāka.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Nu Jelgavā būs viena droša vieta , jo jau inspicēs no pamatiem .

zz.diena.lv/...

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt
Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Es pamanīju divas lietas, nesaistītas ar traģēdiju:

1)Mums ir ļoti neprofesionāli žurnālisti/reportieri. Bez teksta priekšā vai iepriekš iekalta sakāmā neprot skaidri runāt. Stostās, kautko nesakarīgu vervelē. Galīgi nemāk improvizēt un nav gatavi krīzes situācijām.

2)CP vajadzētu turpmāk pastiprināti kontrolēt krīzes vietas apkārtni. Pat ja tu esi tuvinieks vai radinieks bojā gājušam, vai cietušajam, tas nedod nekādas tiesības rupji pārkāpt CSN un apdraudēt citu cilvēku drošību.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Es pamanīju divas lietas, nesaistītas ar traģēdiju:

1)Mums ir ļoti neprofesionāli žurnālisti/reportieri. Bez teksta priekšā vai iepriekš iekalta sakāmā neprot skaidri runāt. Stostās, kautko nesakarīgu vervelē. Galīgi nemāk improvizēt un nav gatavi krīzes situācijām.

2)CP vajadzētu turpmāk pastiprināti kontrolēt krīzes vietas apkārtni. Pat ja tu esi tuvinieks vai radinieks bojā gājušam, vai cietušajam, tas nedod nekādas tiesības rupji pārkāpt CSN un apdraudēt citu cilvēku drošību.

Par otro varētu piekrist, bet par pirmo... jāatceras, ka žurnālisti arī vispirms tomēr ir cilvēki, tātad, ar emocijām, pārdzīvojumiem utt. Un tas, ka nav gatavi krīzes situācijām, ir normāli vietā, kur tādas krīzes tikpat kā nenotiek.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Es kā uzturēšanās termiņatļauju tirdzniecības pretinieks iespējams būšu neobjektīvs bet . Par blakus esošo 12 stāvīgo ēku .

* Iespējams 12 stāvīgo ēka tā īsti tur tik tuvu nedrīkstēja būvēt . Augsne , gruntsūdeņi u t t

* Iespējams būves laikā uz veikala jumta krāva kādus materialus .

* Bērnu laukumu būvēja lai investoriem ēka intresantāka un tas laukums iespējams bij paredzēts tikkai mājas iedzīvotājiem , nevis visiem apkārtējiem .

PS To vietu nēsmu nekad redzējis .

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
0 0 Atbildēt

Jāsaka, ka man todien paveicās. Tieši, 21.11. biju paredzējis doties uz to maximu iepirkties - tas atrodas netālu no manas sievas dzīvokļa - kā saka "savējais" veikaliņš. Jau pāris gadus, Sieva gan uz to maximu gāja reti, viņai labāk patīk vietējais tirgus. Viņai patīk izbazarēties ar tirgus tantukiem. Bet, es gan to maximu apmeklēju vismaz reizi nedēlā. Todien sagadījās, ka pēc darba ar kolēģi kompanijas pēc iegāju vietējā Mego jēkabielā, un veiksmīgi sapirkos tur visu man vajadzīgo. Kad ar sievu piebraucām zoļļukā pie mājas, laiks rādīja 17:15. Teicu sievai, ka maximā sākas PIK laiks, un būs atkal pustundu jāstāv pie kases - labāk iztiksim ar to kas ir jau nopirkts mego. Kopā nolēmām, ka uz maximu šodien nebrauksim, lai nesanāk arī lieki "tranžēties" - bez dvacāra izlietošanas parasti no maximas laukā netikt... pārcēlām veikala apmeklējumu uz sestdienu. Noparkoju auto, un devāmies uz dzīvokli. Kad pēc stundas paskatījos pa dzīvokļa logu, visapkārt maximai jau zibinājās neskaitāmu operatīvo dienestu zilās ugunis... Stresiņš tomēr bija- trīs dienas lietoju relaxena tabletes. Tāds, lūk stāsts.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Te vēl vairāk sakidrība ..www.apollo.lv/...

Aigarcix Reģ.: 15.07.2007
0 0 Atbildēt

IkdienasViesis rakstīja: Jāsaka, ka man todien paveicās. Tieši, 21.11. biju paredzējis doties uz to maximu iepirkties - tas atrodas netālu no manas sievas dzīvokļa - kā saka "savējais" veikaliņš. Jau pāris gadus, Sieva gan uz to maximu gāja reti, viņai labāk patīk vietējais tirgus. Viņai patīk izbazarēties ar tirgus tantukiem. Bet, es gan to maximu apmeklēju vismaz reizi nedēlā. Todien sagadījās, ka pēc darba ar kolēģi kompanijas pēc iegāju vietējā Mego jēkabielā, un veiksmīgi sapirkos tur visu man vajadzīgo. Kad ar sievu piebraucām zoļļukā pie mājas, laiks rādīja 17:15. Teicu sievai, ka maximā sākas PIK laiks, un būs atkal pustundu jāstāv pie kases - labāk iztiksim ar to kas ir jau nopirkts mego. Kopā nolēmām, ka uz maximu šodien nebrauksim, lai nesanāk arī lieki "tranžēties" - bez dvacāra izlietošanas parasti no maximas laukā netikt... pārcēlām veikala apmeklējumu uz sestdienu. Noparkoju auto, un devāmies uz dzīvokli. Kad pēc stundas paskatījos pa dzīvokļa logu, visapkārt maximai jau zibinājās neskaitāmu operatīvo dienestu zilās ugunis... Stresiņš tomēr bija- trīs dienas lietoju relaxena tabletes. Tāds, lūk stāsts.

Nu tad tiešām Jums sargeņģelis ir stāvējis klāt.bet citādi,ja nesāk kaut no Maximas,piedzīt miljonus kompensācijām,vapārējie vainīgie neatradīsies.Nekas tā nemotivē nodot otru kā liela nauda.Diemžēl.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja: Es kā uzturēšanās termiņatļauju tirdzniecības pretinieks iespējams būšu neobjektīvs bet . Par blakus esošo 12 stāvīgo ēku .

* Iespējams 12 stāvīgo ēka tā īsti tur tik tuvu nedrīkstēja būvēt . Augsne , gruntsūdeņi u t t

* Iespējams būves laikā uz veikala jumta krāva kādus materialus .

* Bērnu laukumu būvēja lai investoriem ēka intresantāka un tas laukums iespējams bij paredzēts tikkai mājas iedzīvotājiem , nevis visiem apkārtējiem .

PS To vietu nēsmu nekad redzējis .

Re: Ir ceturtā versija, un tā diemžēl laikam būs pati galvenā. Man gadījās būt šī kāršu namiņa, ko sauc par veikalu, būvbedrē tad, kad bija uzsliets pagrabstāvs. Tur bija kaut kas gadījies ar ūdeņiem un tika runāts par kvalitāti. Bet – konstruktīvā daļa te ir šāda. Katrai ēkai ir divas galvenās sastāvdaļas – pamati un jumts. Jums nav jābūt speciālistam, vienkārši fiziski iedomājieties, ka blakus veikalam noliek nesamērojami smagāku jaunu celtni. Veikala pamatā ir plātne, ko tur kolonnas. Bet tā lielā māja, ko tur blakus rāva augšā, atstāj ietekmi uz grunti. Daudz smagāka būdama, šī ēka spiež blakus esošo grunti uz augšu. Tā ir elementārā fizika. Pietiek telpiskai, ar fermām un saitēm savienotai rāmja sistēmai vienā vietā izļodzīties, un panelis sāk slīdēt nost. Paneļa atbalsta laukums nav lielāks par 12 centimetriem. Panelis noiet lejā, un sākas brukšana. Sākas ķēdes reakcija, nostrādā domino princips. Ja konstrukcija būtu monolīta, būtu drusku savādāk. Bet telpiskās, karkasa ēkās, saliekamajā variantā mazākā šūpošanās, mazākā kustība draud izjaukt konstrukciju.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

rudens68 rakstīja:

Kad sākās ekonomiskā krīze tad arī saradās tā saucamie ekonomisti kuri jau bija paredzējuši , jo vajadzējis darīt tā un tā ......

Tā pamatiformācija par problēmām tak ir daudziem zināma. Pietiekami daudz medijos tā nonāk tikai pēc krīzes.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

IkdienasViesis rakstīja: Jāsaka, ka man todien paveicās. ................Stresiņš tomēr bija- trīs dienas lietoju relaxena tabletes. Tāds, lūk stāsts.

Šodien +/- esmu 'atjēdzies'.

Manai ģimenei arī paveicās , uz čeka stāv laiks 15.10..................

'Po žizņi' , dēļ šaurības un tūļīgajām kasēm , riebās Zolitūdes Maxima abās versijās -gan IXO gan 'jaunā' .

Itkā 'baigi' ērtā vietā -praktiski zem loga , bet nu nepatika un viss.... tagad skaidrs kāpēc. Mums bij izstrādājusies shēma -normālbrenda fasētie produkti iekš 'supergetto' , 'frukti/ovošči' SKY , gaļa/izstrādājumi -Ernhards ( iekš) IXO , a tajās Maximās retu reizi kāda šmiga vai 'sāls un sērkociņi' , bet todien skuķis gatavojās ekšiem , sievai ar kaut kāda steiga un rezultātā abas iepērās tai zārkotavā .....

Vienīgais 'gaišais stariņš' tai ūķī bija kasieris Mārtiņš - bišķ pāri 20 gadi vecs ,ārkārtīgi jauks un atraktīvs kasieris bijis , cik sapratu no massmēdijiem puisis tagad smagā stāvoklī cīnās par izdzīvošanu , esot izvilkts pēc 9stundu gulēšanas drupās ,iespējama roku amputācija .

Saziedojām , iekš ziedot.lv krietnu kāpi un aicinu arī JŪS , cik nu kurš var , jo tiem cilvēkiem dzīve ir safista tādās lupatās ka visss cic - piem. kas būs gada auto vai xuļi manam megarulzam pelnu trauks krīt ārā ,ir pinīgs BUĻĻA KLUCIS .

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti