Vai motociklu radītais troksnis ir problēma Latvijā? Vai vajadzētu ko darīt?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kādi viedokļi par šo jautājumi?

Šodien: Ceļu satiksmes drošības padomes domnīcu Nr.36, kas notiks 2021.gada 12. martā pl.13:00 runāja par šo tēmu!

 
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Jānis Liepiņš no CSDD teica, ka CSDD pārbauda tehniskajā apskatē motociklu trokšņu līmeni statiskā stāvoklī, tā atbilstību.

Pagājušajā gada esot bijuši policijas reidi, pārbaudīja vairāk kā 100 motociklus, bet tikai 2 -3% bija pārsniegts trokšņu līmenis.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

Tēze: Vai lielāka problēma nav ar mopēdiem un skūteriem, kuri maina izputējos un tiem neveic attiecīgo tehnisko pārbaudi!

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Neesmu saskāries ar šādu problēmu. Pareizāk sakot, ir manīti moči ar diezgan pamatīgu troksni, tāpat arī veci BMW un Subāri ar spoooorta izplūdi. Bet man nekādu problēmu nav 8-)

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Juris Jančevskis no Valsts policijas teica, ka šobrīd policija nevar pat sodīt trokšņa pārkāpējus!

2020.gadā VP Rīgā saņēma sūdzības par trokšņiem, vairākums Brīvības ielā.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

8. GRUPA. APKĀRTĒJĀS VIDES APDRAUDĒJUMI

8.1. Troksnis

8.1.1. Trokšņa slāpēšanas sistēma

A. Prasības

A1. M un N kategorijas transport­līdzekļa radītā trokšņa līmenis, transport­līdzeklim nekustīgi stāvot uz vietas, nedrīkst pārsniegt izgatavotāja noteikto trokšņa līmeni. Ja tas nav zināms, tad minētais trokšņu līmenis M un N kategorijas transportlīdzekļiem nedrīkst pārsniegt 85 dB(A). L kategorijas transportlīdzekļa radītā trokšņa līmenis nedrīkst pārsniegt 95 dB(A) vai izgatavotāja noteikto robežvērtību, ja tā ir augstāka par iepriekš norādīto.

Transportlīdzekļa radītā trokšņa līmenis gaitā nedrīkst pārsniegt 8.1.1.1. tabulā norādītās robežvērtības.

Trokšņa slāpēšanas sistēmas sastāvdaļām jābūt atbilstoši nostiprinātām. Aizliegts trokšņa slāpēšanas sistēmā ievietot vai uzstādīt sastāvdaļas vai materiālu, kas īslaicīgi nodrošina zemāku trokšņa līmeni. Nav pieļaujami trokšņa slāpēšanas sistēmas elementu bojājumi

Saite: likumi.lv/ta/id/292396-noteikumi-par-transportlidzeklu-valsts-tehnisko-apskati-un-tehnisko-kontroli-uz-cela

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Neesmu manījis nevienu kas speciāli zem loga "purkšķinātu" nepatīkami skaļi, un pašam nekad nav paticis skaļš izpūtējs uz jebkura braucamā - tas ļoti ātri apnīk braucot garus ceļa gabalus.

Un pat tie kas ir skaļi, ļoti ātri "aizpirž" tālumā, bet nu man nav muzikālās dzirdes, un vecums vēl tāds ka uz nerva parāk daudzas lietas nekrīt. Pašam tik Celica bija ar tādu "pirdpūtēju" - nopirku to verķi sistu, un kāds bija, tāds ari tika braukts, bija prikolīgi pa lauku ceļiem "pirdelēt" kādā 3 robā, bet tāpat uz garu posmu jau drusku kaitināja.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 2 Atbildēt

Izpūtējs var būt skaļš dažādos veidos

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 3 Atbildēt

Ko vajadzētu darīt - ievērot likumus, un policijai beigt izlikties par muļķiem, bet sākt strādāt. Uz aizdomu pamata ejakulēt uz TA vietu, sods kā par agresīvu braukšanu ar soda punktiem. pie atkārtota pārkāpuma atņemt tiesības un moci.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 2 Atbildēt

Oskars Irbītis tieši uzdeva retorisku jautājumu, kur var iepazīties ar skaņas karti! Uz ko ir balstīti secinājumi?

Viens kravas auto rada troksni, kas ir līdzvērtīgs 3 motociklu radītajam troksnim.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Īpaši kokvedējs bez kravas 100km/h pa bedrainu ceļu

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

kokvedēji bez kravas uz 100kmh pa Raiņa bulvāri nebrauc. apgraizītu čoperu un superbaiku īpašniekiem gan bieži patīk izgriezt pulksteni

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 1 Atbildēt

(Dzēsts) tiešām visi tik jutīgi kļuvuši ??? Man te visulaik kravas transports garām vazājas - visi vēl dzīvi ;)

imzz Reģ.: 27.02.2015
3 1 Atbildēt

Runa neapšaubāmi ir par konkrētiem jauniešu motoru rēcināšanas pasākumiem vienās un tajās pašās vietās, dažu kvartālu robežās vairākas stundas ilgi, parasti ap pusnakti. Ne jau tikai moči, auto dragreisi arī.

"Viens kravas auto rada troksni, kas ir līdzvērtīgs 3 motociklu radītajam troksnim." ?

Nekas tamlīdzīgs. Nevienu kravas auto nevar dzirdēt no kilometra attāluma, bez tam tas nebraukājas turp atpakaļ.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

" Nevienu kravas auto nevar dzirdēt no kilometra attāluma"

Man šoseja atrodas kāda kilometra attālumā - klusos vakaras vakaros fūres var dzirdēt labi; neticu ka moci varētu dzirdēt tikpat labi...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
2 2 Atbildēt

Man ir pretenzijas. Jo tie tūdaliņi ar saviem čoperiem to vien zin, kā bariem braukt uz Siguldu un vizināties saulainā laikā. Stingri aizlocīt to trubu, kas ir neoriģināla, un/vai neatbilst konkrētiem db. Piem, Austrijā un/vai Šveicē pa konkrētiem kalnu ceļiam nupat cicknecik nesen bija / tika aizliegts braukt ar tādiem troķšņa taisītājiem.

PN - komentētājus tipa 'a mēs jau neko, mēs mierīgie motobreucēji' aicinu ar vismaz neizpratni izturēties pret saviem nesaprātīgajiem sugas brāļiem un māsām.

PPN - vēl viņi nekādi neatšķit tuvos no tālajiem, un joslu sadalījumus, kā arī ātruma ierobežojumus neredz principā

Rant Over

msh Reģ.: 16.04.2007
1 4 Atbildēt

"vēl viņi nekādi neatšķit tuvos no tālajiem"

Es pilnīgi saprotu visus motociklistus kas dienas laikā brauc ar tālajiem - tas ir elementārs pašsaglabāšanās instinkts. Cik nav lasīts par avārijām kur vieglā mašīna nogriežoties nogirež ceļu mocim - tas ka mocis ir tik plats, cik tas ir, un ar tikai vienu lukturi, tā pamanāmību pasliktina pietiekami - tā nu tiek lietoti tālie.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
2 0 Atbildēt

nu davai, visi, kas braucam ar vieglajiem, spiežam tālos acīs smagajiem, tīri tā, pašsaglabāšanās instinkta dēļ.

PN - tos močus NEPASPĒJ pamanīt, jo viņi mēdz zemu lidot!

PPN - esmu izbraukājis Indiju, Mongoliju, Maroku - no ekzotiskākām zemēm - ar motociklu. man neprasījās tālie pat Indijā, kur tev brauc virsū visi

Tā trokšņa, tālo, ātruma, un joslu neievērošanas epidēmija strap motociklistiem NAV pašsaglabāšanās instinkta dēļ. Tas ir kaut kāda mazvērtības kompleksa izrādīšanās dēļ.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ļauj, es minēšu - Indijā, Mongolijā un Marokā dienas laikā lukturi nav jāslēdz - trāpīju?

Par pēdējo - nē, tie ir cilvēki kuri nopirkuši močus jo vēlas atstiept. Es neteiktu ka es atbalstītu tevis nosauktās lietas, bet es pilnīgi saprotu kādēļ tās notiek, un uz tādām muļķībām kā tu ["mazvērtības kompleksi"] to nevaru norakstīt. Padomā kādas dinamikas īpašības ir litrīgam mocim - nu ko ar tādu Latvijas apstākļos var pasākt, ievērot CSN? Tas būtu tas pats kas pirkt niknu Ferrari lai ar to brauktu uz 50 un 90...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

atstiept? tad nah viņiem tas troksnis? Jo skaļāk, jo labāks 'stiepiens'?

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 0 Atbildēt

Parasti jau ar tālajiem brauc tie, kas ar nolocītām numurzīmēm. Nez kāpēc ir arī tādi moto braucēji, kuri prot būt pamanāmi arī ar tuvajām gaismām, tas laikam kautkā būs saistīts ar to, ka viņi daudzmaz tomēr ievēro noteikumus

Dzīvoju šosejas malā, zona "70" darbības zonā. Tad nu vasarās, lai izbrauktu no sava pagalma uz šosejas, labāk lai es tos skrējējus donorus dzirdu pa gabalu - no manas mājas izbrauktuves līdz šosejas līkumam ir metri 100-120, lieki piebilst ka braucošu uz 150+kmh moci aiz meža es neredzu, tikai dzirdu. Tas tā, atkāpe no tēmas.

Un paturpinot offtopiku - bļe, kā tās fakinās ribjoslas besī. Labi, es saprotu tur to domāto drošības apsvērumu apakšā, bet ja agrāk mani netraucēja uz Saulkrastu apvedceļa braucošās fūres, moči, un sazin kas vēl - tad tagad es dzirdu katru apdzīšanas manevru. Tas ir vienkārši pizdjec, tā zemo basu dunoņa, lūk šis mani traucē vairāk nekā vaimanas par kovidu...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Nepareizā vietā gadījies dzīvot

Jā, tās ribjoslas ir koks ar vairākiem galiem. Tāpat kā šosejas vispār. Tuvumā tām dzīvot, manuprāt, ir drusku mazohisms

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Es te dzīvoju vēl sen pirms apvedceļa priedes tika zāģētas. Un nē, neesmu gluži dažus simtus metru klāt. Kā jau teicu, man 15 gadus netraucēja neviens tur braucošais transportlīdzeklis. Bet kā safrēzēja tās ribjoslas, tā dun visa pamale. Un pajāt, vai tas vieglais, vai smagais, vai liselli, vai naglenes, vai vecs dīzelis vai jauns elektro - visiem viņiem ir riepas, un visas viņas vibrē. Un šito zemo frekvenci neaiztur ne tās trokšņu sienas, ne kas. Pieliec pirkstu mājās pie loga rūts, un tu jūti, kā uz apvedceļa notiek apdzīšana...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Jā! Pie attiecīgi nokonfigurēta gāzu sadales mehānisma noteikti arī bik pieaug jauda, bet pats galvenais jau ir tas trobelis.

Es tagad nesen arī beidzot uztaisīju savu golfu skaļāku; tas variants par ko WALA cepas nav, salonā gaitā tagad ir klusāks nekā pēdējo pusgadu, toties ir palicis foršāk mīt grīdā

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

nu lūk, tos attiecīgos pieregulētājus, kas sava prieka dēļ gatavi citu vai nu dūmos, vai troksnī noslīzināt, vajag aiz pautiem pacelt, un ar finansu āmuru iedodot pa galvu iesēdināt trolejbusā

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Šaubos ka mans golfs būtu skaļāks par vidējo belarusu. Ja tāda skaļuma skaņas tev nozīmē "noslīcināšana troksnī", tad dzīvo meža vidū un laukā nelien.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

mežā ar nevar - atbrauks kaimiņš gāzt savu mežu nost, un "kovārnis" ausīs sāks džinkstēt uz pastāvīgas bāzes ;)

P.S. patiesībā ja apkārt ir konstants troksnis, tad "perdaļoti" ar nemaz tā neizceļas un uz "ausīm nekrīt", bet vajag tikai kādu klusāku vietu - un pamanīsi jebko ...

arba Reģ.: 16.12.2002
3 0 Atbildēt

nezinuvai tā ir problēma LAtvijā, bet Rīgas centrā, naktīs tā ir problēma

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 1 Atbildēt

Problēma ir ar tiem zilīšiem, kuri saviem mopēdiem uzliek izpūtējus kā vīriešu močiem.

Lūk, kāda sulīga skaņa: tādu var klausīties katru dienu aiz loga.

Man pirmajā vietā Showelhead 70.to gadu.

Var klausīties mūžīgi

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

Kādreiz tās skaņas tādas dabīgākas bija...

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
1 1 Atbildēt

tie baikeri kaut kur www sūdzējās, ka tā esot naida runa - sūdzēties par moču radīto troksni

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Baikeriem arī ir jūtas, šņuk. Tie sliktie ir autobraucēji un tos drīkst un vajag nolikt līdz ar zemi un vēl tālos acīs iespiest un vēl spoguļus nolauzt.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Ar šo ir divējādi. Savam mocim savulaik iegādājos un uzstādīju paskaļu (izteikti dobja skaņa) Delkevic izpūtēju. Čaļi trasē teicās dzirdam mani pa gabalu. Patika skaņa un laikam - arī pazīmēties toreiz

Šobrīd dzīvoju netālu no Vienibas gatves un dzirdu visus močus - no standarta līdz mega skaļiem. Jā, traucējošu ir vairums. Jā, vairs neatbalstu. Vai skauž? Drīzāk besī. Dzīvesvieta tik un tā lieliska, skaņas pacietīsim.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti