Kārtot: Augošā secībā
1 2
kontradmiral 27.01.2022 11:44

Lielākai daļai famīlijas līdzīgi, 4 dienas kā ar gripu un pēc tam viss OK, bet divi no ģimenes mokās ar galvassāpēm, bezspēku jau 3. nedēļu. Draugi izslimoja pasmagi oktobrī un tikai tagad jūtas pilnībā atkopušies

kontradmiral 27.01.2022 10:28

Ja Tev ir skolēni vai b-dārznieki, kas iet klātienē, tad tas drīzāk ir laika jautājums. Tagad visapkārt visi slimo, pēdējā nedēļa ir aizgājusi pīķī. Reāli saslimušo toč ir vairāk, jo nevar tikt testēties un kad tiek, tad tests jau rādās negatīvs, lai gan cilvēks reāli ir izslimojis. Ja Delta būtu tik lipīga kā šītais, tad viss būtu stipri bēdīgāk. Par laimi šis variants mega vairākumam ir mājās slimojams. No savas ģimenes pieredzes saku, ka sekas pēc izslimošanas var viltkies un ģimenes ārsts apstiprināja, ka daudz mokās ne tikai nedēļas, bet pat mēnešus, kamēr atsāk pilnvērtīgi funkcionēt.

kontradmiral 27.01.2022 8:27

SMS jau ir par to, ka kāds, kam ir pozitīvs tests ir norādījis Tavu numuru un visdrīzāk arī personas datus, ka ir bijis kontaktā ar Tevi. Valsts izpratnē Tu tagad esi oficiāla k-persona. Šim SMS nav nekāda sakara ar to vai esi gājis testēties vai neesi.

kontradmiral 20.01.2022 11:17

Mums no 7 ģimenē, viens bērns ievilka jaunu variantu. 2 paspējām izolēt prom no mājsaimniecības. Pārējie visi 5 saslimām. Oficiāli 3, jo es un viens bērns nekādi nevarējām dabūt pozitīvu laboratorijas testu, lai gan simptomi visiem vienādi. Šim paveidam tā esot diezgan liela problēma. Sieva un viena meita jau mokās trešo nedēļu. Visi vakcinēti. Tā kā nevaru piekrist, ka Omikrons ir pilnīgi nevainīgs un viegli izslimojams.

kontradmiral 18.01.2022 16:09

Neesmu pētījis kā ir citās valstīs, neticās, ka LV būtu ar šo unikāla visā pasaulē. Skolotāji sāk slimot, puse klases sēž mājās, jo ir k-personas vai slimi. Vēl viena problēma ir tāda, ka nemaz tik viegli nevar dabūt to pozitīvo testu, jo pēdējā versija biežāk sēž dziļāk organismā nevis degunā. Ne es, ne meita nedabūjām pozitīvo rezultātu, lai gan gājām 2x testēties un simptomi bija tādi paši kā pārējiem.Vienas mājsaimniecības ietvaros neslimojošā k-persona skolā var atgriezties tikai 2 nedēļas (tagad laikam mazāk) pēc slimā izveseļošanās. Ja nedabūtu pozitīvu testu, tad kopā bērns nevar rādīties skolā vismaz 3-4nedēļas un tālmācība alternatīvi netiek piedāvāta. Tad nu direktori izbesās un sūta visu skolu mājās, lai var kaut cik sistemātiski organizēt darbu.

kontradmiral 18.01.2022 10:51

Skolas izskatās, ka tūlīt vērsies ciet. Administrācija vairs nespēj organizēt lietas pie tik strauja saslimstības pieauguma. Viena bērnu skola aizsūtīja visus tālmācībā līdz janvāra beigām. Šī pēdējā versija toč ir mega lipīga, izskatās popig vakcinēts vai nē. Mūsu ģimenē arī ievazājās no meitas basketbola spēles. Pretinieku komandā izrādās bija daži slimas un pēc spēles no meitas komandas tikai viena nesaslima. Tālāk viss uz mājām. Dažiem 4/5 dienas uz viss OK un daži no ģimenes mokās jau otro nedēļu. Ģimenes ārste teica, ka diezgan daudziem ir ilgas sekas - bezsspēks, galvassāpes, koncentrēšanās grūtības.

kontradmiral 07.01.2022 19:05

Jā, pirms pirkšanas aizdzinu uz servisu, džeki vēl brīnijās, ka priekš mazdas var teikt, ka rūsas nav. Uztaisīšu drīzumā īsu aprakstu

kontradmiral 07.01.2022 15:18

Ne tikai mazlietotu, bet it kā arī lietotu mašīnu tirgū it kā tiešām cenas iet augšā, īpaši sakarīgiem variantiem. Es arī ieteiktu uzmest acis japāņiem. Nesen paķēru sievai 10gadīgu mazdu pa 4,5K un ar nelielu diezgan ticamu nobraukumu.

kontradmiral 06.01.2022 15:52

Nikni kūpošais skurstenis ir pamatā tvaiki no žāvēšanas. Galvenā fiška kāpēc koksni uzskata par CO2 neitrālu ir dēļ tā, ka sapūstot mežā tā tāpat radītu CO2 un dēļ tā, ka vietā izaug jauna koksne. Gāzes lobijs stipri par šo karo, lai ņemtu vērā visu kopējo CO2 izmešu apjomu t.sk ražojot, tranportējot utt, bet neizskatās, ka viņiem labi veicas.

kontradmiral 09.12.2021 15:49

Man bija līdzīgi, ka mobilly aplikācija nedaudz nogļukoja un noteica nepareizo zonu, kas bija netālu. Arī dabūju sodu, pazvanīju un sapratu, ka uz ātro nav variantu. Cityparks jau ir patiesājušies ar cilvēkiem pirms dažiem gadiem un tagad zina kā strādāt, tā kā nedomāju, ka ir vērts kaut ko apstrīdēt

kontradmiral 06.12.2021 19:46

tie kas darbojas Zolitūdes lietās ir ļoti, ļoti, ļoti zemās domās par Gobzemu. Viņš tikai skaļi d**** un taisa PR uz citu cilvēku nāvēm, neizpildot savos skaļos solījumus un uzmetot daudzus. Viņa komunikācijas intensitāte un visu aktivitāšu organizēšana bez palīdzības no malas nav fiziski iespējams, tā kā ir kāds teams tam apakšā. Visu laiku monitorē, kas strādā un kas nē tāpēc tik bieži maina savu agresīvi pareizo viedokli, lai izpatiku lielākai auditorijai. Problēma, ka esošā valdība ir vāja krīzes menedžmentā un attiecīgi komunikācijā. Miera laikos domāju pretenziju būtu krietni mazāk un Aldim nebūtu laba fona, kur izcelties. Domāju, ka Aldis super apzināti taisa nesankcionētus piketus, lai tik viņu aiztur un stiprinātu savu mocekļa tēlu.

kontradmiral 03.12.2021 13:33

Šis nav vienkāršs lēmums. Bieži vien ierobežo vieta, jo piemēram granulu katls aizņem vairāk vietas nekā gāzes katls. Bieži vien nav lieki 5+ tūkstoši, lai investētu. + slinkums uzpildīt, tīrīt. Silsumsūkņi būs efektīvi siltinātām mājām un vēlams ar siltajām grīdām. Šā brīža dabasgāzes un elektrības cenas nevar kalpot par pamatu lēmumiem, jo situācija ir neadekvāta un reprezentē riskus cenu nestabilitātei, bet nereprezentē sagaidāmo cenu līmeni. Krievi labi saprot, ka ilgtermniņā turot šādas cenas ātri tiks atrastas alternatīvas, tāpēc, ja nesāksies kariņi, diezgan droši būs cenu kritums uz zemākiem līmeņiem. Ja kas piemēram Pērnavā privātmājām ir ļoti populāri pieslēgties pie pilsētas centralizētās apkures. Viss tas pats komforts kā gāzes katlam, tikai nav vajadzīgs skurstenis. Cena par MWh sapratīgi dārgāka kā granulām un šobrīd krietni lētakā nekā gāzei.

kontradmiral 03.12.2021 12:14

Tev kā privātpersonai piedāvā dažādus līguma termiņus??? LG tarifu maina 2xgadā. ar 01.01.2022. noteikti būs kosmoss, jo biržā tagad ir kosmoss. Elektrum arī it kā cenu rāda mājas lapā un patur iespējas 2xgadā mainīt cenu. Kas Tev piedāvā fiksēt cenu uz gadu? Es noteikti uz gadu nefiksētu. Paskaties biržā future darījumu vērtības, vismaz būs kaut kāda sajūta par to, kam tirgus tic. Tās summas, ko mini ir gala tarifs ar visām pārvadēm, sadalēm, akcīzēm vai tikai dabasgāze? Tagad plika dabasgāze biržā maksā virs 90EUR/MWh

kontradmiral 30.11.2021 16:24

Ir ASV apdrošinātāju izmeklētāju biroja mājas lapas, kur ievadot VIN var redzēt (bezmaksas) vai ir bijis sists vai zagts vai nav. Konkrētai Jettai rādās, ka ir piešķirts SALVAGE statuss, kas vēl nenozīmē, ka viss ir slikti. Bojājumi veidojušies saskrienoities ar citu auto 2012. gadā. Cik stipri sista to gan tur nevar redzēt.

kontradmiral 09.11.2021 17:20

Interesanti, ka pirms tam šādus datus nepubliskoja. Nez vai riska grupās ir tādi pati attiecība vai tur nevakcinētajiem iet bēdīgāk.

kontradmiral 29.10.2021 14:38

porace tomēr nav toyota. Otrs auto viņam ur jaunaus RAV4 hibrīds, tur viss rullē. PIrmie 70K bez problēmām, patēriņš arī sakarīgs

kontradmiral 29.10.2021 8:41

runā, ka toyotas servisa džeki spļaudās, ka viņiem šitās pseidotoyotas jāremontē, kuras gan plīst vairāks, gan tizlāk remontējas. Koleģim kā reiz ir proace, paņēma nullīti pirms gadiem 3. Nekas super krimināls, bet mokas ar visādām garanijtām - add blue, durvis (3xreizes), mašīna pilna vibrē pie liela ātruma (dīleris beidzot atzinis, ka ir tāda problēma), otru reizi teica, ko toč nepirktu

kontradmiral 28.10.2021 20:22

No otras puses baigi daudz uzņēmumi raud, ka trūkst darbinieki gan mazkvalificēti, gan kvalificēti. Lēnā garā paliekam kā attīstītā Eiropa, kur neviens negrib darīt "vienkāršos" darbus. UK var labi redzēt, kas notiek, ka liela daļa imigrantu aizdodas prom. YT ir visādi video, kur angļu jaunieši mēģina dienu pastrādāt, tipa lasot zemenes, tas viņiem prikols, izmēģināt kaut ko grūtu, bet ne jau ilgā par dažām stundām gatavi kaut ko tādu darīt. Man šķiet, ka liels izaicinājums būs jaunās paaudzes integrēšanās darba tirgū - koncentrācijas, fokusa noturēšanas problēmas, digitālās prasmes protams būs OK, bet vai ar to pietiks? Runā, kā nākotnē arvien vairāk būs vajadzīgi digitālie sētnieki, jo AI nespēj visu atkost. Man paziņa google maps rediģēja bildes, ko cilvēki tur ievieto - neticami daudz grib parādīt savas ķermeņa nevis apkārtnes skaistākās vietas.

kontradmiral 19.10.2021 0:25

Kompensē iepriekš pārāk mīkstos ierobežojumus, nogriež visu, lai nenāk muļķīgas domas galvā. Domāju, ka mērķis visus iedzīt alā, droši vien stipri neiedziļinoties cik katra aktivitāte reāli palielina riksu inficēt/ies

kontradmiral 19.10.2021 0:22

Es ceru, ka pozitīvais no šī visa būs attiecībā uz oficiālu nodokļu maksāšanu. Zinu stāstu par 2 frizierēm, kad bija pirmie dīkstāves pabalsti. Vienai viss daudz maz bumbās, jo maksājā nodokļus no karta eiro. Otra skaļi gāna valdību, jo no pabalsta ta neizdzīvot, jo tas ir nedaudz virs 200EUR, bet pierasts bija saņemt ikmēnesī krietni virs 1K, bet nu skaidrītē.

kontradmiral 18.10.2021 23:10

Katrā valstī ir sava garoza. Aizbrauksi uz Norvēģiju, sakliegsi uz bērnu un pēc tam varēsi pusgadu no bērnunama mēģināt dabūt ārā. Aizbrauksi uz Spāniju vai UK, tad LV birokrātija liksies medusmaize. Par postpadomju valstīm nerunāsim, Baltija ir 2-3 galvas tiesas priekšā. Citur nāksies bērnus audzināt dzimumneitrāli. LV ir lieliska valsts, kur dzīvot un esošā valdība ir vāja krīzes menedžmentā, gan jau sūdi pāries un varēs par šo pie alus ierēkt. Padomā, ja Tu būtu valdībā un Tavi lēmumi ietekmē lielu skaitu cilvēku dzīvības un medicīnas sistēmas ne/sabrukumu, zinot, ka valsts ir pasaulē pirmajā vietā pēc saslimušo dinamikas. Tur nevar būt easy lēmumi. Taisnīna, ka valdība daudz ko pati ielaida. liela problēma ir tā, kamēr cilvēku vidējo tieši pašu neskar tikmēr pofig, ka citi smagi slimo, a kad visiem kopā sūdi jāstrebj, tad tik prom uz citu valsti

kontradmiral 18.10.2021 22:41

Izskatās, ka valdība tiešām cerēja, ka kaut jau tiks sveikā cauri un iepriekš pieņēma pārāk mīkstus lēmumus. Prognozes par inficēšanos pildās diezgan precīzi, tāpat arī piepildās ekspertu prognoze, ka iepriekšējie ierobežojumi nedos nepieciešamo dinamikas samazinājumu. Tagad visi dabūs pasēdēt mājās. Bradypusam var piekrist, ka par maz bija fokuss uz riska grupām. Viņa mīļajā Polijā kopējā vakcinācija ir lielāka (bet ne ļoti) kā mums ap 60%, bet riska grupās % ir ļoti būtiski labāks. Piemēram: PL 80+ gadīgajiem ir 72% novakcinēti (LV piemēram, 46%), 70-79 gadīgo grupā 89% vakcinēto (LV 45,9%). Tagad ir tādā pakaļā, ka jārauj visam stopkrāns, jādzen visi alās. Jāļauj mediķiem ievilkt gaisu un max vakcinācija, lai tiek sasniegts %, kad var palaist grožus vaļīgāk.

kontradmiral 15.10.2021 12:14

Paziņa dzīvo Polijā un ik pa brīdim atstāsta viņu peripētijas. Levita fans vispār neesmu runāt viņš īsti nemāk, tad kad visiem jāsavelk jostas, izdomā pirkt klavieres. Es piekrītu, ka daudz ierobežojumi ir neloģiski, nesasniedz mērķi un tas pats Eglītīs, kas aizperas bez maskas uz LIDL atklāšanu. Runājot ar ārstiem un slimnīcu vadītājiem vispār neviens neapšauba, ka vakcinēšanās ir vienīgais risinājums kā neieraut auzās. Kāpēc tad valstīs ar augstu vakcinācijas % tagad var iet iedzert aliņu ar draugiem, bet pie mums atceļ plānveida operācijas?

kontradmiral 15.10.2021 10:53

Apsveicu! Esam otrajā vietā pasaulē aiz Barbadosas (Daily new confirmed COVID-19 cases per million people, Oct 14, 2021) Jāatzīst manā burbulī cilvēki sāk palikt reāli pikti uz nevakcinētajiem un daži jau grib sadot pa zobiņiem visiem tiem gudrīšiem, kuru dēļ cieš bērnu izglītība, pašu bizness/darbs un valsts ekonomika kopā. It kā ir saprotams, ka liela daļa ir vienkāršā tauta, kam pajāt uz citu nāvēm, jo nesavelk elementāro korelāciju un kamēr pašus tuvu neskar, tikmēr viss ir tāls un nereāls. Īpaši jaukumiņi ir tie, kas atrunā vecās tantes no vakcinēšanās un kad tās saslimst un paliek kopjamas uz gultas, tad uzliek mīksto un ģimenes ārste (kas jau tāpat ir nereāli pārslogota) dabū vest ēdienu tantei. Kariņš ir ieknābis s*** ar pārāk vāju cīņu pret vieglprātību. Inside info no ārsta, kas bija komisijā par ierobežojumiem ar valdību. Mediķi vispār visu gribēja aizvērt, bet valdība baidoties (pieņemu, ka nauda biznesu stutēšanai arī vairs īsti nav) no Gobzemveidīgajiem izvēlējās kompromisu, kas prognozējami nozīmē pāris tūkstošus vairāk mirušos. Tagad uz valdību būs dusmīgi gan apzinīgie, jo valdība bija par bailīgu tagad un atslabušu vasarā, gan nevakcinētie, jo viņiem vienmēr valdība pie visa ir vainīga . Skarbākais, ka zems vakcinēto % ir riska grupās, tādēļ vecos pļaus arī vareni. Karoč sūdi būs, man no 5 bērniem šodien arī pēdējais ir kļūvis k-persona, pirms gada nevienam klasē/grupiņā nebija saslimušie, šogad 6 nedēļu laikā visiem ir sanācis. Var protams veikt supergudro analīzi un meklēt pārgudras teorijas par New world order u.tml no otras puses jāsaprot, ka šī pārgudrība iemet LV varenā bedrē vismaz uz pusgadu.

ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?tab=map&zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+cases&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=International~LVA

kontradmiral 13.10.2021 18:06

Ir man tiešām pāris paziņas, kas ir izglītoti profesionāli savā nozarē, kas nevakcinējas. No otras puses lielākā daļa vakcinēto sāk palikt neiecītīgāki un besās, ka viņu radi netiek uz plānotajām operācijām un jāvelta laiks pārplānojot uzņēmuma processus. Bet viņi vismaz nedzen sviestu par 5g un tamlīdzīgi, bet tā masa, kas domā šādās kategorijās ir biedējoši liela. Varu apsveikt biedri LV ar atrāvienu ir izvirzījusies vadībā attīstīto valstu vidu covidsaslimušie uz 1M iedzīvotājiem nedēļas laikā. Es domāju, ka līdz ZSV viss būs pakaļā - covids, enerģijas cenas un bonusā jautrība pie BL robežas

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti