Kārtot: Augošā secībā
1 2
kontradmiral 06.09.2021 19:06

Daudzi ēdinātāji jau tagad laiž iekšā ar Covidpassu. Diezgan apzinīgi pārbauda, prasa arī dokumentus. Nez cik daudz paliks pie saviem principiem "nedalīt sabiedrību" un turēs tikai terases. Bizness tomēr paliek bizness un pašiem jau arī vajag ēst

kontradmiral 02.09.2021 19:48

Enerģētikas uzņēmumiem ir kritiski svarīgie cilvēki dažādos vecumos. Scenārijā, ja viss ir slikti, pilsētas siltumapgāde var tikt traucēta. Atomstacijās Somijā, kad sākās Covids un vēl nebija īsti skaidrības, cik nāvējošs tas ir, tad reāli tiks izskatīts scenārijs operatorus noslēgt no ārpasaules un pievest viņiem pārtiku. Ironiski bet vissmagāk ar Covidu izslimoja pazīstama ~50 gadus jauna daktere, kas specializējas plaušu slimību ārstēšanā. Bija uz brīdi iekritusi komā, bet nu jau ir pilnībā atjaunojusies. Pēdējie dati rāda, ka slimnīcās ar Covidu 98-99% nonāk nevakcinētie.

MK vīrus neapskaužu, ja mums viņu vietā būtu jāpieņem lēmumi, tad tāpat vienmēr būs bļāvēji, ka viss ir slikti. Daudzās valstīs lēmumi ir nejēdzīgāki un dīvaināki, lai arī mūsējie protams arī izceļas. Komunikācijas prasmes ar sabiedrību noteikti, ka nav augstu vērtējamas.

kontradmiral 02.09.2021 17:39

Man ir vairāki zināmi, kas ir izslimojuši lielākā daļa viegli, bet daļa smagāk. Runāju nesen ar reģionālās slimnīcas vadītāju. Šiem 95% ārstu vakcinēti, medmāsas 75%, sanitāri 50%. Besījās par cilvēku muļķību, kas liek mīksto. Atbrauca pie mums zviedrs un viņš vispār nevarēja saprast par ko ir runa, kad mēs viņam pie galda devām mājienus, ka par vakcināciju nepieciešamību mūsu kolektīvā ir dažādi viedokļi. Cilvēkiem vecumā 80+ mirstības procents ir ~15%. Tas ir katrs septītais. Tā kā vismaz riska grupas radiniekus vajadzētu pierunāt vakcinēties arī šeit esošajiem pusskeptiskajiem. No mana paziņu loka pārsteidza 2 antivakseri, kas strādā vadošos amatos. Pārējie aktīvi strādā ar darbinieku izglītošanu un mudina vakcinēties, lai nepakaļautu uzņēmuma darbību nevajadzīgiem riskiem.

kontradmiral 23.04.2021 14:47

Nedaudz zinu vienu sīriešu ģimeni, kas dzīvo LV. Mēgina te iedzīvoties jau kādu laiku, muka no kara šausmām. Būsi izvējojis galvu un būsi kādu laiku pieklājīgāks forumā?

kontradmiral 23.04.2021 14:24

Indijā jau prognozēja, ka sūdi būs.

Ukrainā sadarbības partneri teica, ka viņiem vispār mega lockdauns tagad tiek ieviests, jo baigos apjomos saslimst, tās ir sekas, ka ļāva ZSV un Jaungadā brīvi tusēties. Tā kā in general mūsu valdība ar daudziem diskutabliem lēmumiem, bet cenšas noturēt visu kaut kādos rāmjos. Var čīkstēt kā mums te daži forumā, bet pilnīga brīvība diezgan droši beigtos ar med sistēmas sabrukumu. Ja potēšanu organizētu jēdzīgāk, tad gan jau agrāk varētu atsākt alu kompānijā iedzert. Jācer, ka vūrusa mutācijas nebūs tik straujas un imūnas pret potēm, ka atkal viss aizies svietā uz ilgo.

kontradmiral 17.03.2021 9:44

raimondsm rakstīja: Šitā te taču nav tehniska diskusija, bet gan auto lietotāja personiskais fīlings un par gaumi nestrīdas.

Vienam auto lietotājam patīk elektroauto izskats, paātrinājums, gaita, skaņa, citam vajag iekšdedzes dzinēja auto ar visām tā īpašībām. Par ko tur strīdēties?

Šobrīd, kamēr EV tirgus ir samērā early stadijā, tikmēr uz tām pavelkas šaurāka patērētāju grupa, kas ir gatava piemaksāt par jaunām lietām. Drīz jau viss aizies mass market, kur diskusija būs, kurš EV, hibrīds vai ūdeņraža auto ir labāks un iekšdedze ies vēsturē. Gan jau pēc 15-10 gadiem klasiskie iekšdedzes dzinēji būs jau sentimentāls retro, kur pensijas iauto vecbiedri gremdēsies atmiņās kā skanēja v8. Pazīstu džeku, kurš ar savu Zoju ir pārlaimīgs un izvēlas ar to braukt daudz labāk nekā VAG minivenu. Lielai daļai jaunās paaudzes vispār pajāt uz auto - ir taču car sharing utt.

kontradmiral 16.03.2021 15:55

Izskatās, ka AstrasZenecas problēmām kājas aug no Pfizer. Jo šiem ir izdevies saražot krietni vairāk nekā plānots un tad nu ar melno PR piebremzē konkurentus, lai var notirgot savējo vārījumu. Šeit daudz nevajag, vajag tik pamest dzirksteli un Gobzemveidīgie visā pasaulē uzpūtīs lielu uguni

kontradmiral 09.03.2021 9:20

Kā ar šādu ir braukt, ja ir spēcīgs sānu vējš?

kontradmiral 08.03.2021 16:13

Man ir līdzīga tai Electrolux. Iet jau trešo gadu un viss bumbās, vari pirkt! Boscham navigācija ir neloģiskāka. Vairāk pogas jāspaida, lai regulētu temperatūru.

kontradmiral 17.02.2021 22:22

Man arī ir SE2020. Kompakts, bildes OK, bet dažreiz kaut ko pagļuko, baterija ne visai labi tur. Zinot, ka jebkuru telefonu teorētiski viegli var sadauzīt, tad man jau sen ir pārgājis posms, ka obligāti vajag flagmaņus turēt kabatā.

kontradmiral 16.02.2021 10:09

Queens gambit tiešām gaumīgs

kontradmiral 29.01.2021 12:00

Nīderlandē pirms neliela brīža ieviesa - mājsēde septiņas dienas nedēļā, no 20:00 vakarā. Francijā laikam pat no 18:00. Katrai valstij sava pieeja un izaicinājumi, bet izskatās, ka vismaz pie mums eksponente ir salauzta un situācija stabilizējas. Protams var cepties par zeķbiksēm, bet kad valsts veselības aprūpes sistēma ir tuvu max noslodzei, tad kas valdībai diži cits atliek kā vien visus turēt mājās. Ja noslodze kritīsies un cipari ies uz leju, tad gan jau arī kafenes un kino palaidīs apritē

kontradmiral 11.01.2021 15:17

Es atkal oponēšu. Tikko nomira draugam no Covida mamma (nedaudz virs 60), paziņa daktere guļ reanimācijā. Pāris džeki vecumā 30-40 ļoti smagi izslimoja. Šodien uzzināju, ka 4 attāli radi no 3 dažādām mājsaimniecībām saslimuši. Ārsti, ko es zinu ir pārstādājušies. Covids reāli uzkar visu veselības aprūpes sistēmu. Redzot pa kādu eksponenti sāka pieaugt saslimušie, valdībai bija jārīkojās. Ne jau Kariņš no zila gaisa izdomā ierobežojumus, infektologi un eksperti kopā domā, ko darīt un ko nedarīt. Var piekrist, ka vairāki lēmumi ir dīvaini, bet nedomāju, ka būtu forši valdībai likt mīksto un ignorēt visus ieteikumus, bet pieņemtos lēmumus balstīt piemēram un Gobzema soctīklu poustiem.

Better safe than sorry

kontradmiral 04.01.2021 9:59

Domāju, ka simboliski ielika 10% atlaidi, jo ir bijušas karstas diskusijas, kāpēc gāzētajiem jāmaksā tik lieli nodokļi, ja tā ir dabai draudzīgāka degviela.

kontradmiral 03.01.2021 21:00

Ar šo gadu mainās aprēķins, zinu tikai, ka motoriem, kam uzlikta gāze, piemēro 10% atlaidi, kas ir jaunums pret iepriekšējo sistēmu. Bet tiešām, ja gribi būt drošs, kāds būs nodoklis atrodi ssā sev interesējošo māšīnu un ievadi numurzīmi CSDD, tur toč būs pareizi.

kontradmiral 03.01.2021 20:57

Parunājot ar vairākiem īpašniekiem un auto tirgotājiem secinājums ir kā WALA saka, ka tā ir bēdu ieleja ar retiem izņēmumiem. Protams komforts ir kruts un konkrētais 4.0 motors tiešām cēla labi to kasti, bet birst viss pēc kārtas un ja kaut kas sāk čakarēties ar motoru, tad grūti atrast meistarus, kas jēdz gan gāzi, gan klasisku remontu.

kontradmiral 03.01.2021 20:51

Garš stāsts, bet jā ģimenē ir 5 bērni un bija vajadzība pēc ietilpīga šāda auto. Kopš darbā iedeva 7 vietīgo KIA Carens, tad kopā ar jumta bagāžnieku varam izmantot šo auto ģimenes izbraucieniem un sievai tagad ir palikusi vajadzība šurp/turp bērnudārzs un pa retam uz Rīgu+kādreiz kādu preci iemest

kontradmiral 03.01.2021 16:31

2020. gada pēdējā darba dienā atdevu auto uzpircējiem Town&Country 2009. gada 4.0 gāze/benzīns. Kā te forumā kāds bija izteicies, tad šis ir auto, kuru nav vērts remontēt, jo kad liekas, ka viss ir izdarīts, tad sākas otrais aplis. No pieredzes varu apstiprināt, ka tuvu patiesībai tas ir. Chyslerus lieku savā melnajā sarakstā blakus land roveriem. Jāatrod sievai kaut ko vietā. Vairs tik liels auto nav vajadzīgs. Ņemot vērā, ka bieži jāveic mazi pārbraucieni, tad dīzelis neder un šad tad ir vajadzīgs kaut ko lielāku pārvadāt, tad sedans arī nederēs. Domāju, kādu pruisu vai touranu skatīties. Varbūt parketnieku. Varbūt kādam ir kas piedāvājams? Interesē tikai automāti un budžets max 7K.

kontradmiral 09.12.2020 21:20

Katram savas izklaides, tomēr 70-80to gadu paaudzei auto bērnībā un jaunībā bija kaut kas īpašs un gan jau ir pusapzināta vēlme iemiesot bērnības sapņus. Paziņa tikko paņēma nullīti Q7, ilgi sev gribēja pierādīt, ka nevajag, bet beigās salūza un laimīgs braukā. Būtu man liekāka nauda iespējams arī gribētu kādu neracionālu auto nopirkt, bet ja jāastakās no kaut kā cita, tad auto nav pirmā prioritāte.

kontradmiral 01.12.2020 9:02

Es par šo brīnos, laikam R-Eiropā tikpat kā nevienam nav vairāk par diviem bērniem.

kontradmiral 10.11.2020 21:43

Atceros, ka pirms gadiem sešiem izbraucu ar līdzigu 5 sērijas bembi testa bracienu, kas toreiz arī ar 2 dīzeli maksāja virs 70K. Visi trīs, kas testējām uz pārmaiņām visas dienas garumā nevarējām saprast, bet par ko tas cipars.

kontradmiral 16.10.2020 22:17

Šodien pats izbraucu ar Zoju mazu līkumu pa Rīgu. Dabūju trīs brīdinājumus par strauju akslererāciju, bet bez nopietnākām sekām. Īsajā braucienā nesanāca laika neko izpētīt, bet rāviens un sajūtas bija OK. Apdare nebija galīgs lētucis, biju iedomājies, ka viss būs brutāli lēts, tāpēc likās, ka ir OK. Ja Rīgā vajag kādu mazu līkumu izmest, nav sastrēgumi (apmaksi ir tkai par laiku) un takša vietā gribās elektropiedzīvojumu, tad šis tiešām ir labs variants.

kontradmiral 15.10.2020 22:58

Runā, ka Gobzema runas plūdus sponsorē Šlesers. Tik ilgi un tik enerģiski bļaustīties tikai ar iekšēju motivāciju varētu būt pagrūti. Gobzemam izdodas uzrunāt arī dažus gudrākus cilvēkus, jo spēlē uz kopēja ienaidnieka meklēšanu un vadošo aplikšanu + aktuālās tēmas sadzīvē. Trāpīgums kā brīžiem tiek trāpīts pa pareizajām stīgām liek domāt, ka apakšā ir vēl kādi speciālisti, kas palīdz Gobzemam ģenerēt saturu. Visu laiku tiek mēģināts radīt sajūtu, ka jāiet ielās un jāgāž valdība, bet pamatojums ir ar baltiem diegiem emocijās šūts. Vai Jums arī liekas, ka viss ir slikti un atjās Gobzems baltā zirgā un visus glābs. Reti tie, kas citus apliek spēj paši ko nopietnu radīt.

kontradmiral 13.10.2020 21:57

Runā, ka pieprasījums esot par mazu, bet šis ir veids kā stimulēt atkārtotos pirkumus. Viņiem lielāku izmaksu daļu gan jau veido amortizācija, izdevīgāk gan jau ir, ka kāds brauc ar atlaidi nekā nebrauc vispār. Tūrisma trūkums un Covids gan jau arī ir faktori, kas slapē pieprasījumu.

kontradmiral 06.10.2020 12:32

Fiqsy cilvēki saka, ka ar banošanu cīnās pret agresīvajiem lauzējiem. Ir gudrīši, kas Rīgā laiž uz 140, kur atļauts 50, tad šādiem varoņiem viņi liek banu uz mūžu. Cik sapratu, ka bans ir, ja ātrumu pārsniedz virs +40. Kas man šķiet OK. Pieņemu, ka agresīvās braukšanas algoritms pārāk pieksasās, ja pat prātīgi cilvēki sūdzās.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti