Ogres policistu tiesās par traģiskas avārijas izraisīšanu (+ video) - iAuto

Ogres policistu tiesās par traģiskas avārijas izraisīšanu (+ video) 3

 
Nozare.lv | 10.februāris 2014 9:47

Ogres rajona tiesa šā gada 11.augustā plāno skatīt krimināllietu pret Ogres pašvaldības policistu Juri Lauzumu, kurš apsūdzēt traģiskas avārijas izraisīšanā pagājušā gada februārī.

Lauzums apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Kā vēsta LTV raidījums "De facto", pašvaldības policijas vecākā inspektora Lauzuma un kārtībnieka Arta Antonova patruļmašīna pērnā gada 28.februārī kādā krustojumā Ogrē saskrējās ar automašīnu "VW Golf", kā rezultātā "VW Golf" vadītājs mira notikuma vietā. Ogres novada pašvaldības policija izmeklēja negadījumu un uzskatīja, ka policisti nav vainīgi - policijas patruļa ar bākugunīm un skaņas signālu steigusies uz patversmi pēc suņu ķērāja, un autovadītājs nav devis ceļu. Suņu ķērājs bijis vajadzīgs, jo pašvaldības policijas priekšnieks bija telefoniski ziņojis, ka pie Ogres 1.vidusskolas klaiņo agresīvs suns.

Savukārt krimināllietas izmeklētāji konstatēja, ka pašvaldības policijas automašīnas ātrums bija ne mazāk par 128 kilometriem stundā. Prokuratūra uzskata, ka operatīvajam transporta līdzeklim nebija pamata lietot bākugunis un skaņas signālu un traukties tādā ātrumā. Pērnā gada 29.novembrī krimināllieta par satiksmes negadījumu nosūtīta tiesai.

Tikmēr Valsts policijas 95.gadadienā lauzums apbalvots par godprātīgu un profesionālu darbu, par ko sašutuši avārijābojā gājušā vīrieša radinieki.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Vernons 11.februāris 2014 9:50
3 8 Atbildēt

Viens likums - viena taisnība visiem!

Nu lūk,saskaņā ar CSN 4., 6. un 10. punktiem, kas noteic kārtību un secību, kā darbojas ceļu satiksmes Noteikumi, kā katram satiksmes dalībniekam ir jābūt aprīkotam un kā katram uz ceļa ir jārīkojas.

Tātad CSN ir spēkā pie noteiktiem ātruma limitiem, tas kurš pārkāpj šo limitu ir zaglis un slepkava ar iepriekšēju nodomu! Policists ir 100% vainīgs un nekādi attaisnojoši iemesli šeit nav saskatāmi!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Porsche uzsācis Cayenne Electric sērijveida ražošanu Bratislavā (+ FOTO) 3

Dažus mēnešus pēc oficiālās pirmizrādes Porsche šonedēļ uzsācis Cayenne Electric sērijveida ražošanu savā Bratislavas ražotnē. Lasīt vairāk

 

Arī busiņš var būt sportisks – Volkswagen piesaka Transporter Sportline (+ FOTO) 12

Volkswagen Commercial nolēmis iepriecināt klientus ar populārā furgoniņa T7 Transporter Sportline modeli, kas veidots vācu autoražotāja sportisko GTI automobiļu stilā. Lasīt vairāk

 

BMW iX3: ceļš uz sērijveida ražošanu Minhenē jau sācies 3

BMW Group Minhenes rūpnīca uzsākusi iX3 pirmssērijas testa automobiļu ražošanu, iezīmējot pēdējo sagatavošanās posmu pirms pilnvērtīgas sērijveida ražošanas uzsākšanas 2026. gada otrajā pusē. Lasīt vairāk

 

Jaunā Mercedes S-klase arī kā vairāk kā pusmiljonu vērtais S 680 Guard (+ FOTO) 3

Modernizētais Mercedes-Benz S-klases sedans, ar kuru vācu uzņēmums nesen iepazīstināja savā mājaslapā, būs pieejams arī kā īpaši aizsargāts S 680 Guard modelis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti