Izstrādāts jauns ceļu satiksmes drošības plāns 1

iAuto | 19.septembris 2013 9:37

Satiksmes ministrija sadarbībā ar iesaistītajiem partneriem izstrādājusi Ceļu satiksmes drošības plānu 2014. – 2016.gadam.

Plāns izstrādāts atbilstoši Transporta attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam izvirzītajiem mērķiem – līdz 2020.gadam par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, kā arī par 50% samazināt smagi ievainoto skaitu, salīdzinot ar 2010.gadu, portālu "iAuto" informēja Satiksmes ministrijā.

Plāna izstrādes gaitā apskatīti divi iespējamie situācijas attīstības scenāriji – pesimistiskais un optimistiskais.

Foto: iAuto

Pesimistiskais scenārijs: paredzams, ka ne bojāgājušo skaits, ne smagi ievainoto skaits nesamazināsies, salīdzinot ar 2010.gada rādītājiem. Optimistiskais scenārijs atbilst Eiropas Savienības izvirzītajam mērķim – līdz 2020.gadam divas reizes samazināsies gan bojāgājušo, gan smagi ievainoto skaits salīdzinājumā ar 2010.gadu, t.i. 7 – 10% ik gadu. Vienlaikus plānā norādīts – ja netiks rasts atbilstošs finansējums plāna mērķu īstenošanai, jārēķinās ar pesimistisko scenāriju – t.i., bojāgājušo un smagi ievainoto skaits nesamazināsies.

Plāna pasākumu mērķis un uzdevumi ir orientēti gan uz ceļu satiksmes dalībniekiem un viņu informēšanu, gan uz transportlīdzekļiem un vidi. Proti, gājēju, velosipēdistu, moto transporta vadītāju un pasažieru, automobiļu vadītāju un pasažieru drošības garantēšana; cietušo skaita samazināšana ceļu satiksmes negadījumos, kuros iesaistīts komerctransports, kā arī bērnu drošības līmeņa paaugstināšana ceļu satiksmē. Tāpat plānā tiek runāts par drošu braukšanas ātrumu, braukšanu alkohola un narkotisko vielu iespaidā, nogurušiem transportlīdzekļu vadītājiem, ceļu satiksmes negadījumu smaguma pakāpes samazināšanu, inteliģento transporta sistēmu izmantošanu, sabiedrības izpratnes paaugstināšanu un autotransporta infrastruktūras pārvaldīšanas pasākumiem.

Plāna darbības virzieni un pasākumi noteikti, izvērtējot Ceļu satiksmes drošības programmas 2007.-2013.gadam rezultātus, analizējot līdzšinējos rādītājus, kā arī turpinot iepriekš uzsāktos darbus ceļu satiksmes drošības paaugstināšanā.

Būtiski uzsvērt, ka kopējie ieguvumi no ceļu satiksmes drošības pasākumu īstenošanas 2007.-2012.gadā ir aptuveni 430 miljoni latu, piecos gados izglābtas 1167 dzīvības un par 6988 mazāk cilvēku guvuši savainojumus un traumas.  

Ceļu satiksmes drošības plāna 2014.-2016.gadam ieviešanu pārrauga Ceļu satiksmes drošības padome. Plāna īstenošanā iesaistītas institūcijas, kuru pārstāvji piedalījās plāna izstrādē: Satiksmes ministrija, Iekšlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Veselības ministrija un Rīgas dome.

Plāna projekts tika izskatīts un atbalstīts 2013.gada 18.aprīļa Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē, kā arī nosūtīts saskaņošanai nozares nevalstiskajām organizācijām, no kurām iebildumi netika saņemti.

Jaunais Ceļu satiksmes drošības plāns ceturtdien izsludināts valsts sekretāru sanāksmē.Lai sāktu plāna īstenošanu, to nepieciešams apstiprināt Ministru kabinetā.

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
REX 19.septembris 2013 12:56
1 0 Atbildēt

Attiecībā uz komerctransportu- tepat ir labs raksts-"Pret darba automobiļiem izturas nevīžīgāk.....

Vajadzētu te vēl apdrosinātajus piesaistīt....

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Jeep Grand Cherokee 2022 pirmais tests (+VIDEO)

Domāju ka vārds Jeep, tieši tāpat kā modeļa nosaukums Grand Cherokee, komentārus neprasa. Mūsu prātos tas vienmēr asociējies ar ko nesalaužamu, izturīgu, ne tiem labākajiem ceļiem piemērotu braucamo, ar kuru iespējams doties gan uz mežu, gan uz teātri. Savā jaunākajā paaudzē Jeep ir pacēlis “Granda” kvalitātes latiņu - savā ziņa pārvēršot to līdz nepazīšanai. Lasīt vairāk

 

Aicinājums sabiedrību ziedot okupācijas pieminekļa nojaukšanai Pārdaugavā (+ VIDEO) 22

Simboliem ir nozīme. Piemineklis Uzvaras laukumā ir simbols, kas pamatnācijai atgādina par represijām, zaudētām dzīvēm un valsts okupāciju. Mēs nedrīkstam noskatīties uz agresiju, mēs nevaram to pieļaut savās mājās, Latvijas galvaspilsētā. Lasīt vairāk

 

Mercedes kupeju pārdevuši par 137 miljoniem dolāru 3

Tiek ziņots, ka 1956.gadā ražoto Mercedes 300 SLR Uhlenhaut Coupe kāds kolekcionārs samaksājis 136,8 miljonus dolāru! Lasīt vairāk

 

Atsevišķos valsts galveno autoceļu posmos vasaras sezonā ieviesīs lielāku atļauto braukšanas ātrumu 29

No 20. maija atsevišķos valsts galveno autoceļu posmos tiks ieviests palielināts atļautais braukšanas ātrums. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti