Reklāmas stendi apdraud cilvēku veselību un dzīvību! 11

Aculiecinieka foto Foto: iAuto.lv

Dainis Deigelis | 8.decembris 2022 11:26

iAuto lasītājs vērš uzmanību uz kādu problēmu, kas ir daudz nopietnāka nekā paviršam vērotājam varētu likties.

Mani šokē tas, ko vairākās vietās esmu redzējis pie vides reklāmām Rīgā. Man šķita, ka pēc Zolitūdes traģēdijas visi būvobjekti galvaspilsētā ir sakārtoti un komersanti vairs nepieļauj vaļības kā agrāk, bet izskatās, ka esmu maldījies.

Regulāri pārvietojoties pa pilsētu, pamanīju vides reklāmas, kas pat man, nespeciālistam, šķiet nedrošas apkārtējai sabiedrībai. Parādīju bildes arī savam draugam, kas ir inženieris,- viņš šausmās saķēra galvu un teica, ka labi, ka vēl nekas slikts nav noticis.

Tie elektriskie pieslēgumi jeb vadi, ko mēs bildēs redzam gan uz zemes, gan gaisā, izskatās, maigi izsakoties dīvaini, bet, draugaprāt, bīstami. Kā tas var būt, ka zemē ieraktais kabelis nav nekādā veidā aizsargāts vai paslēpts? Atliek kādam ļaundarim vai trakajam tajā iegriezt, un ies bojā vai nu pats darītājs, vai kāds, kurš uz tā uzkāps. Un tie vadi, ka savieno vides reklāmu ar citiem objektiem, izskatās kā Brazīlijas favelās, kā Indijas graustu rajonos, kur nav vienotas elektrības infrastruktūras, un katrs vadus pievelk savai mājai pēc saviem ieskatiem.

Konkrētie objekti fotogrāfijas atrodas Nometņu ielā 63., kur redzams pieslēgums brīvi vados un Liepājas ielā 5., kur vads brīvi karajas līdz pat Liepajās ielas 7. nama sienai. Kā redzams, reklāmas stendu uzstādītāji un īpašnieki ir uzņēmums "JC Decaux".
Galvenokārt, protams, tā ir pašu vides reklāmas uzstādītāju atbildība.

Bet aicinu arī Rīgas domes būvvaldes cilvēkus pievērst šim jautājumam uzmanību! Vai tiešām šie objekti atbilst normatīvajiem aktiem? Vai cilvēki, kas iet garām šiem kabeļiem un vadiem, var justies droši? Bail pat iedomāties, cik vēl šādas vietas ir Rīgā.

Populārākie komentāri

11 Lasīt visus komentārus →
3 1 Atbildēt

Neredzu problēmu! Vajag skatīties uz ceļu, nevis gaisā!

3 0 Atbildēt

Ko ddraugs teiktu par šo?

2 1 Atbildēt

Augšā esošajam ir jāgarantē!

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Elektriskais Denza N8 spēs nobraukt vairāk par 1000 km bez papildu uzlādes (+ FOTO)

Ķīnas autoražotāja Denza elektriskais apvidus auto N8 bez papildu uzlādes spēj nobraukt 1003 kilometriem. Tiesa gan – aprēķini veikti, izmantojot Ķīnas CLTC ciklu, kas šajā jomā nav tik stingrs kā Eiropas WTLC vai Savienoto Valstu EPA. Lasīt vairāk

Zināms, kāds izskatīsies jaunais Hyundai Tucson (+ FOTO) 5

Kantaināks un asām līnijām apveltīts – Hyundai atklāj attēlus un daļēju informāciju par jauno Tucson. Lasīt vairāk

Miera sarunas starp ASV un Irānu bez progresa; naftas cena turpina kāpt (+ VIDEO) 2

Svārstīgajā Tuvo Austrumu drošības situācijā atkal reaģējis naftas tirgus un "Brent" jēlnaftas cena pārsniedza 90 ASV dolārus par barelu. Lasīt vairāk

Līdz 788 Zs un trīs versijās: Ram atdzīvina Rumble Bee kā 1500 sērijas pikapu muskuļauto saimi (+ FOTO) 11

Ram 2027. modeļa gadam atjauno Rumble Bee nosaukumu un piedāvā to kā trīs jaudīgu V8 pikapu saimi. Visi modeļi orientēti uz braukšanu pa asfaltu, bet jaudīgākā Rumble Bee SRT versija attīsta iespaidīgus 788 ZS un 922 Nm. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti