Visi komentāri - PAPILDINĀTS; Vai Balasta dambī Ķirsis (JV) rūpējas par drošību uzliekot 30 km/h? Vai arī naudas pelnīšana? (+ VIDEO)

PAPILDINĀTS; Vai Balasta dambī Ķirsis (JV) rūpējas par drošību uzliekot 30 km/h? Vai arī naudas pelnīšana? (+ VIDEO) 47

 
iAuto | 20.janvāris 2025 13:00

iAuto redaktors Māris Ozoliņš izsaka viedokli par satiksmes posmu Rīgā, Balasta dambī, kur izliktas ceļazīmes ar maksimālā ātruma ierobežojumiem līdz 30 km/h.

PAPILDINĀTS 20.01.2025 plkst.15.40 ar Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatores Leldes Rudzikas atbildi iAuto redakcijai:

"Satiksmes organizācijas izmaiņas Balasta dambja posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Daugavgrīvas ielai ieviestas 2024. gada jūnija sākumā. Izmaiņas, samazinot maksimālo atļauto braukšanas ātrumu uz 30 km/h, ieviesa, jo uz ielas braucamās daļas ierīkoja velojoslas, tādējādi sašaurinot brauktuves daļu. Ātruma ierobežojums ieviests autovadītāju un pasažieru drošībai, ņemot vērā ne tikai brauktuves sašaurinājumu, bet arī uz brauktuves ierīkotās automašīnu stāvvietas. Tāpat pie ēkas Balasta dambī Nr. 15 ir nepārredzams līkums ar pieslēgumiem blakus teritorijām.

Autovadītāju ievērībai Balasta dambja posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Ranķa dambim ir uzstādītas sešas 30 km/h ceļa zīmes – divas ielas galos un četras atkārtojošās ielas vidus posmā."

iAuto redaktora Māra Ozoliņa viedoklis: "Ar šādu motivāciju kā sašaurināta brauktuve, mēs visur varam noteikt ātruma ierobežojumus 30 km/h un vēl.mazāk. Tomēr argumentēta atbilde būtu, ja brauktuves daļa pilsētā ir šaurāka par tik un tik metriem, tad tiek noteikts maksimālais braukšanas ātrums tik un tik, balstoties uz konkrētu pētījumiem vai negadījumu statistiku šajā ielas posmā. Uzskatu, ka šajā posmā nav pamata ierobežot braukšanas ātrumu, vairāk kā noteikumos ir paredzēts.

Turklāt 30 km/h ir jau no 2024.gada jūnija, sūdzības mums sāka nākt pēc automātiskās Rīgas domes naudas iekasēšanas mašīnas darba uzsākšanas."

Vai te vias ir pareizi? Izsaki komentāros arī Tu savu viedokli!

 
Visi komentāri
 
anonimikis 20.janvāris 2025 13:19
1 3 Atbildēt

Māris Lopoliņš var pateikt kas ir Kiršis?

iAuto 20.janvāris 2025 13:37
0 0 Atbildēt

Paldies, ir labots

uupis 20.janvāris 2025 22:29
2 2 Atbildēt

Nu ātrumu pilsētas centrā samazinās šā kā tā - ar to būs jāsadzīvo!

4r 20.janvāris 2025 13:27
20 1 Atbildēt

Šis jau sāk atgādināt vecu anekdoti, kur ceļu policistam, maiņas sākumā izsniedz ceļa zīmi.  

Bet būtībā, Rīga  pārvēršas nepatīkamu kretīnu pilsētu. Skumjākais, ka kretīnisms pamazām sāk pārvietoties arī uz Pierīgu, uz kurieni sākumā pārvācās visi normālie  😁

Janis 20.janvāris 2025 13:32
7 7 Atbildēt

Mana iz aizdomas ka savā ziņā šitas ceļš ir iecienīts drifteriem naktīs. Arī tāds variants varētu būt par to kāpēc tur tā ir izdarīts. Iespējams tā varētu būt viena no veidiem kā pret to it kā cīnās. Es reiz tieši uzz balasta dambja redzeju nu ritīgu ""ārdekli"" taisija zvaignzīti tā ka griezās zili dumi un aiz brauca.

0pis 20.janvāris 2025 13:44
3 1 Atbildēt

Drifterus neķer uz ātrumu, man šķiet, bet agressīva braukalēšana. Mērot ātrumu saulei, radars vispār var padomāt ka auto stāv uz vietas 😄

Sviesc 20.janvāris 2025 13:48
4 1 Atbildēt

Bet kāpēc atkal , dēļ dažiem nakts kretīniem, visi pārējie japataisa par Lohiem !? Sūdus taisa ārdekļi, bet sodu saņem normāli pilsoņi ?! Sviesc.

0pis 20.janvāris 2025 13:54
0 8 Atbildēt

Daži slepkavas nogalina līdzpilsoņus, bet likums attiecas uz visiem, nevis konkrētajiem ļaundariem. Vari nepateikties.

uupis 21.janvāris 2025 10:56
0 0 Atbildēt

Kolektīvā atbildība...

Kanibaals 20.janvāris 2025 13:36
1 1 Atbildēt

Tas lai Waze neved caur šejieni.

0pis 20.janvāris 2025 13:36
1 3 Atbildēt

Nu, posmā pretī bankai ir stāvvietas ielas malā un tas posms ir ļoti īss, kam galos pagriezieni - tur tāpat nav jēgas celties gaisā. 

Tā iela, kurai malās tukšas stāvvietas - vai tur nav 2 iebrauktuves būvlaukumā, kurā no Preses nama taisa appartamentu bloku?

Labāk uzrakstītu ka tur asfalts ir dirsā - kad braucu ar velo, sanāk faktiski pa brauktuves vidu un vēl līkumojot, lai apbrauktu dziļās vagas.

iAuto 20.janvāris 2025 13:39
1 0 Atbildēt

Bet vai 30?

0pis 20.janvāris 2025 13:42
1 5 Atbildēt

Iespējams, tur ir tā - uz 50+likumīgie 10 laiž pa dambi un tad PĒKŠŅI tas beidzas ar pagriezienu, bet nav kur likties jo gar banku ir sastrēģis lai izbrauktu tilta virzienā. Kā tur avārijām, nav bijušas šāda iemesla dēļ?

Freijers 20.janvāris 2025 16:29
4 0 Atbildēt

Ar vello varbūt arī uz 50 var gaisā pacelties, bet tas nenozīmē, ka auto ir mākslīgi jāstopē...un, kur tad liekulīgā tiršana, ka tas jau neesot maksimālais....

ro 20.janvāris 2025 13:56
7 1 Atbildēt

Vistīrākā naudas pelnīšana..adekvāti būtu, ja atbildīgie ierēdņi skaidrotu ar pamatojumiem balstītiem faktiem, kādēl ierastie 50 mainīti uz 30.. nu jā kautvai bijušas tik un tik avārijas pēdējo 3 gadu laikā.. principā sevi jāieskolo - automātiski redzot 30 uzlikt kruīzu, jo nu kad 25 gadus esi pa pilsētu braucis, apzinoties, ka atļautais ātrums ir 50, vilkties uz 30 ir vienk nereāli..un es te nerunāju par mazām šaurām līkumainām ieliņām..bet Miera ielu un citus līdzīgus posmus..arī Balasta Dambī tie 30 ir uzlikti ne jau, lai kādu paglābtu no crash, bet , lai tupa slauktu pilsoņus

0pis 20.janvāris 2025 14:04
4 5 Atbildēt

Nu, es arī domāju līdzīgi - uzlieciet 30 visā pilsētā un miers, nekādu galvas mežģu. Pārslēdz galvā slēdzi uz 30 un viss, problēma atrisināta.

Sviesc 20.janvāris 2025 14:11
14 1 Atbildēt

Kamēr Doma laukumā nebūs kauna stabs,  kur piekārt visu šo ierēdņu vismaz foto, tikmēr kārtības nebūs un visi tik taisīti par Lohiem 😁

eseris 20.janvāris 2025 14:55
1 0 Atbildēt

Ķirsis  taisa priekšvēlēšanu kampaņu, nu saprotiet viņu - beņķis iesilis, bet vēl nav pieaudzis !!!

uupis 20.janvāris 2025 22:27
3 4 Atbildēt

Var uzzināt kas tev spiež neievērot (pārkāpt) satiksmes noteikumus?

Mr_Rums 21.janvāris 2025 1:07
5 2 Atbildēt

uupi -tu gadījumā neessi resna, briļļaina tante, kura nevar spēlēt ping-pongu?

uupis 21.janvāris 2025 10:59
0 0 Atbildēt

Nu gan sadsmīdināji - Ūpis ir sirms onka kurš sver nieka 100 kg.

Jord1ans 20.janvāris 2025 13:58
4 1 Atbildēt

Laikam Swedbankai nepatika, ka viņiem brauc uz 50 km garām, tāpēc uzlika 30km. Skaidrs kurš vainīgs.

Ja, kas būvdarbi Preses namam ir apstājušies, taka 30 km zīme ir ļoti apšaubāma.

0pis 20.janvāris 2025 14:08
3 3 Atbildēt

Banka aizdod naudu uz %% nevis liek zīmes 😄

boliks 20.janvāris 2025 14:11
0 0 Atbildēt

Par to otro zīmi, ja tā stāv aiz koka stumbra pagrieziezienā un to ir grūti ieraudzīt, kas darīsies vasarā, kad kokiem parādīsies lapas?

Conqueror 20.janvāris 2025 15:03
3 0 Atbildēt

par avārijām šajā rajonā un ielā, katrs pats var apskatīties oficiālo CSNg karti

www.ltab.lv/riki-autovaditajiem/csng-karte/

karte ir jāsamazina un jāpalielina. lai atrastu interesējošo rajonu

manuprāt, tai Balasta dambī nekas īpašs - kā visur, ne par daudz un ne par maz CSNg

Freijers 20.janvāris 2025 16:24
28 1 Atbildēt

Šeit par šo vietu un arī kasēšanas veidu uzreiz 2 komentāri secinājumi :

1) Iela šaurāka ir padarīta ar RS slaukšanas D zonas palīdzību, kaut arī "klienti" tur vairāk nav, ja kāda jēga 30 zīmei ir tieši pie Sweda, tad tālak gar preses nama aizmuguri, tā ir muļķigi uzstādīta, laikam domājot par RS maksas slauktuves klientiem (kur, jā, tas šķietami ir ērtāk...), ne tur skola, ne kas kādēļ tas 30 tajā posmā tur būtu vajadzīgs.....

2) Un tagad par galveno - manuprāt ir vienkārši jāaizliedz netrafarētiem (un arī trafarētiem) policijas auto - kā CP, tā arī pašvaldību darboņu, darboties kases aparāta režīmā, proti sūtīt kvītiņas bez autovadītāja apturēšanas - prevencijas tur ir apaļa 0, bet cūcības daudz. Kādreiz, kad cūkojās vitroniks, ar P.Timrota palīdzību/starpniecību tika panākta "izlīguma" jautājumi jeb kompromiss - proti +10 zonā kases piecīši tika likvidēti - pēc kā jau kāri snaikstās dirškens, jo tur ir vislielākais pesso UN ! tika noteiktas vietas, kur tiek likti pārvietojamie radari, tagad tas ir kaķim zem astes, jo radari vizinās savā gaitā (iespējams tāpēc vairs bulku vāģis nav sen redzēts A6 pie Ikšķiles)....Kas ir absolūtā pretrunā policijas būtībai un tās jēgai satiksmē. Par kameriņu karināšanu pāris metrus pirms A joslas beigām arī nerunāsim. 

P.S. "nepārkāp - nemaksā" dzeltenā lietutiņa cienītāji var slaidā lokā iet d.... (vai dēt) un nomainīt plati, jo čips kases aparātam jau sen ir cits, ne jau par to, ka kāds halujs savā paštaisnumā neredz 5m uz priekšu.

Freijers 20.janvāris 2025 16:27
10 1 Atbildēt

Ļoti līdzīga situācija savulaik bija ar droniem, kur zēniem kasse bija iepatikusies, bez policing darba darīšanas, tagad tā kā drusku ir labojušies....bet super policajas draiveriem gan labi patīk robotus tēlot...kas ir aboslūti nepareizi ! Tieši tāpat, ka vienā 1.8 miljonu valstiņā katrs sūda vietvaldītis ar savu kabatas policiju tagad var kontrolēt ko vien tīk un kā vien patīk !

👍 20.janvāris 2025 16:53
11 2 Atbildēt

Vārds vietā!   Tas ir pilnīgs sviests,  ja policija,  it īpaši pašvaldības,  nevis gadā par pilsoņu drošību,  bet snauž ceļmalā un tēlo kasierus.

iJuris 20.janvāris 2025 22:26
4 0 Atbildēt

precīzi teikts, vienkārši braukt ātrāk ir maksas pakalpojums, jo neviens jau tevi neaptur. Vēlāk saņem rēķinu un mauc vēlreiz.

Teslists 20.janvāris 2025 22:42
4 0 Atbildēt

Freijeram viena sakarīgs komentārs. Piekrītu par 100%

0pis 20.janvāris 2025 21:51
0 1 Atbildēt

Tad jau pēc loģikas, uz Vanšu tilta arī būtu jāsamazina ātrums, jo tiltam pāri brauc ar velo. Pa joslu.

uupis 20.janvāris 2025 22:22
0 3 Atbildēt

Jā...

Freijers 20.janvāris 2025 22:57
0 0 Atbildēt

Un velllo joooslu - karalim !!!!!

uupis 21.janvāris 2025 11:00
0 0 Atbildēt

Nu pagrūti tur ies ar velojoslu...

Teslists 20.janvāris 2025 22:46
3 0 Atbildēt

Nevar ieviest kaut kadu tur maksas pakalpojumu CSDD? Nu kad es iesu skati uz 2 gadi, tad teisksim, samaksāju vienu vai divas štukas un visur varu rullēt ar līdz +30. Tā tak valstij būtu daudz izdevīgāk. Nauda uzreiz rokā, policisti varētu darīt kaut ko lietderīgu. Nebūtu tas mašīnas ar radariem jāaprīko un lieki jātērējās.  Nu kāpēc šitā čakarēties ko?

0pis 21.janvāris 2025 8:49
4 0 Atbildēt

1-2 štukas, tas nosegtu tikai dažas reizes nenozīmīgi pārsniegt ātrumu un 1x noparkoties zem zīmes. Nevajag knauzerēties, biedri Teslist - jābūt gatavam maksāt PAR/atbilstoši realitātei, nevajag dzīvot 20g tālā pagātnē kad štuka bija nauda.

Teslists 21.janvāris 2025 14:56
0 0 Atbildēt

Ja strādā budžeta iestādē, tad loģiski ka nav nekādas sajēgas par to kur nauda rodas, jo algu jau maksā ziemassvetku vecitis, nevis tā ir jānopelna, brivā konkurejošā tirgū. 

Tādēļ šitāda sūda Opja vervelejumus droši var nenemt vērā. Opja viedoklis ir kā suņa sūds zālienā, kuram jāiet ar līkumu.

0pis 21.janvāris 2025 15:35
0 0 Atbildēt

Raksti, sēžot rindā uz bezmaksas uzlādi, tik nepalaid garām savu kārtu, klaidoni 😄

ZZZZ 21.janvāris 2025 10:12
0 0 Atbildēt

Nesen kurinājām udžiņus 

www.youtube.com/watch?v=dWpUNkhWIXQ

13 21.janvāris 2025 12:14
0 0 Atbildēt

Mierā ielas posmā uz nedēļu uzlika 30km/h. Precīzi 3 dienas tur visu dienu sēdēja pašvaldības hyundai un fočēja.... protams, ātrums ir jāievēro..bet.....

Arnis 21.janvāris 2025 12:38
5 0 Atbildēt

Fotoradari ir ieviesti satiksmes drošībai, pilnībā atbalstu ka viņi ir, bet noteiktās vietās saskaņojot ar CSDD par bīstamajām vietām( biežām avārijām un utt) informējot cilvēkus, izveidojot pieejamu karti vai uzstādot ceļa zīmi!

Šobrīd policisti slēpjas mašīnās (NEAPSTADINA AUTO, PĀRKĀPĒJU) atļauj apzināti pārkāpt ātrumu! Tas kā uzlabotu satiksmes drošību? ,Viņš kā brauca 70kmh tā arī aizbrauca, satiksmes drošība pilnībā nule, tikai papildinājums pašvaldības budžetam! 

Šeit noteikti būtu jāiesaistās kādam juristam, kurš šo skaisto biznesu izbeigtu! 

Ļoti daudz nepilnības šeit, tāpēc autovadītājiem būt jāapstrīd šie sodi.

0pis 21.janvāris 2025 12:59
0 3 Atbildēt

Fotorobots tieši ļauj panākt labāku pārkāpuma izskaidrošanu.  Jo kamēr aptur, izskaidro kāpēc apturēts - tikmēr simts citi brauc garām un pārsniedz. Bet pēc soda samaksāšanas tas pats cilvēks vairs nepārsniegs. Vienkārši jātur ieslēgta sodu drukāšanas mašīna, tad visi rozā poniji kas mauj "es netīšām pārsniedzu, un arī tad pirmo reizi!" ātri tiks izārstēti no ieraduma braukt ar +15. Ceru, saprotami paskaidroju?

Freijers 21.janvāris 2025 13:29
1 0 Atbildēt

Pēc tādas loģikas "cilvēks valstīj un ne otrādāk" un zīmītes jākarina pēc iespējas dziļāk krūmos un nelielākas (lai vizuālo piesārņojumu "mazinātu"), lai skaidrošanā viecās...tad jau nav no policijai uz izsaukumiem arī ko braukt - pēc tam piestādīs kvītiņas...vai ne vellosektant ?

0pis 21.janvāris 2025 14:05
0 0 Atbildēt

Nu labi, tagad pēc būtības - kā vajadzētu "strādāt"  ar pārkāpējiem? Kādi ir tavi piedāvājumi? Tikai nesaki "saprast un piedot"  😊

650 21.janvāris 2025 13:57
0 0 Atbildēt

Kurš pagājušgad izplānoja un ieviesa smalki izdomāto afēru par izmaiņām sabjoslu lietojumā,veicot "labos pagriezienus"?

Kāpēc tika novākta (acīmredzami absurdā) kasses kamera Dzirciema ielā,taču apkāstajiem lohiem netika atgriezta izkrāptā nauda?

Rex 21.janvāris 2025 23:13
0 0 Atbildēt

Pareizi Timrots Zebrā teica....lai nākošajās vēlēšanās tauta padomā par ko balso.....

Sanita 23.janvāris 2025 0:51
2 0 Atbildēt

Piedàvàju pārsēsties uz zirgu pajūgiem, jo tas , kas pašreiz notiek, ir vairàk nekà bēdīgi. Velosipēdi , ieņemot braukšanas joslas daļu, to braucamie ir apliekami ar pilnvvērtīgu ceła nodokli.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Baltijas valstu atslēgšanās no Krievijas elektrotīkla noritējusi veiksmīgi 35

Baltijas valstu atslēgšanās no Krievijas elektrotīkla noritējusi veiksmīgi, aģentūru LETA informēja "Augstsprieguma tīkla" (AST) komunikācijas vadītāja Līva Jēgere. Lasīt vairāk

 

Bedrainu ceļu sekas – norakstīta automašīna un desmitiem bojātu disku 12

Lai gan īstā bedru sezona uz autoceļiem vēl nav sākusies, apdrošināšanas sabiedrībā BALTA (PZU grupa) jau konstatēts gadījums, kad bedres dēļ automašīnu nācies norakstīt, jo bojājumi bijuši tik pamatīgi, ka to remontēt nav bijis ekonomiski pamatoti. Klientam izmaksāta 23 800 eiro liela atlīdzība, bet kopumā pēdējo trīs gadu laikā bedraini ceļi izmaksājuši ap pusmiljonu eiro gadā. Lasīt vairāk

 

57 000 -75 000 eiro: Stellantis apakšzīmola flagmanis DS Nr`8 pieejams pasūtīšanai (+ FOTO) 6

Stellantis atvēris pasūtījumu grāmatu jaunajam elektrisko modeļu flagmanim DS Nr`8. Cenas sākas no atzīmes 57 000 eiro. Lasīt vairāk

 

Elektrotīklu sinhronizācijas laikā sagaida operatīvu reakciju uz visiem riskiem

Sinhronizācijas ar Eiropas elektrotīkliem gaitā jābūt gataviem operatīvi reaģēt uz visiem iespējamiem riskiem, ceturtdien, tiekoties ar ar klimata un enerģētikas ministru Kasparu Melni (ZZS), uzsvēris Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti