Ceļu policists nezina satiksmes noteikumus 28

 
9.novembris 2001 9:01

Mūsu lasītājs Mareks Rīgā uz ielas «sastapis» ļoti dīvainu Ceļu policijas inspektoru, kas, kā izrādās, nemaz nezina CSN. Viņam ļoti gribējies redzēt gan Mareka aptieciņu, ugunsdzēšamo, kā arī trijstūri. Šķiet viņš dzīvojis pēc «cita kalendāra», jo esot apgalvojis, ka jau šobrīd esot obligāti jābrauc ar ziemas riepām...

8.XI. vakarā braucot pa J.Asara ielu posmā starp Pērnavas un Tallinas ielām mani apstādinaaja CP inspektors. Pienāk pie auto un saka «CP inspektors #!$!#$!@#$». Es - «Kā lūdzu Jūs sauca?» - «Auzāns» (Ja pareizi saklausīju). Nu labi. Iedodu CP vadītāja apliecību un pārējos dokumentus. Viņš apskata auto un pienāk atkal klāt un saka: «Uzrādiet aptieciņu, ugunsdzēšamo un trijstūri...» Es parādu viņam aptieciņu un ugunsdzēšamo aparātu un saku, ka trijstūris ir bagāžniekā, vai tam arī man līst pakaļ? Šis saka, ka jā. Parādu arī trijstūri. CSN nosaka: 25. Mehāniskā transportlīdzekļa vadītājam jābūt klāt un pēc policijas darbinieku, robežsargu (uz valsts robežas un pierobežā) vai muitas darbinieku (muitas zonā) pieprasījuma (traktortehnikas vadītājam — arī pēc Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas darbinieku pieprasījuma) jāiedod pārbaudei šādi dokumenti: 25.1. dokuments, kas apliecina tiesības vadīt atbilstošas kategorijas transportlīdzekli (1.pielikums). ... 25.2. transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenti; 25.3. dokuments (uzlīme) par transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu. ... ... ... Nekur nav minēts, ka būtu bijis jāuzrāda aptieciņa vai ugunsdzēšamais aparāts! «Kas Jums par riepām uz diskiem?» - Vasaras riepas. «Kāpēc vasaras? Vajag taču ziemas riepām būt!» Es - «nekā nebija, līdz 1. decembrim var arī ar vasaras riepām braukt!» CP: «kas par muļķībām, Tev jau tagad vajadzēja būt ziemas riepām! Es saku, ka likums nosaka, ka ar vasaras riepām drīkst braukt līdz 1. decembrim. CP: «Kāds tad likums?!?! Ielas slidenas, ledus ...» CSN nosaka: 182. Laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos ... Es saku, «apskatieties, kāds te vēl ledus? Iela taču sausa!» CP tikai noteica: «Jūs apdraudat satiksmes drošību», atdeva dokumentus. Pat laimīgu ceļu nenovēlēja... Mareks, iAuto lasītājs
 
Visi komentāri
 
4061. viesis 9.novembris 2001 9:36
0 0 Atbildēt

Heh, jociigi, jaauzraada nav aptiecinja, dzeeshamais un triisstuuris, bet administratiivo sodu par to lietu iztruukumu var uzlikt ..

4064. viesis 9.novembris 2001 9:51
0 0 Atbildēt

Lūdzu:

IZVILKUMS NO LATVIJAS ADMINISTRATĪVO PĀRKĀPUMU KODEKSA:

122.1 pants. Ceļa zīmju prasību neievērošana, cilvēku vai kravas pārvadāšanas noteikumu un citu satiksmes noteikumu pārkāpšana

...

Transportlīdzekļu vadītājiem par braukšanu pa ietvēm vai gājēju celiņiem, par braukšanu gar sabiedriskā transporta pieturām vai pāri gājēju pārejām regulējošo noteikumu pārkāpšanu, par pasažieru pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, par transportlīdzekļu vadīšanu bez atbilstoša aprīkojuma, par ceļa zīmju vai brauktuves apzīmējumu prasību neievērošanu, kā arī par apgaismošanas ierīču lietošanas noteikumu pārkāpšanu -

uzliek naudas sodu līdz desmit latiem.

--------------------------

Un satiksmes noteikumos ir teikts:

180. Autobusiem‚ vieglajiem un kravas automobiļiem jābūt aprīkotiem ar:

180.1. avārijas zīmi;

180.2. medicīnisko aptieciņu (autobusiem‚ kuros ir vairāk nekā 25 sēdvietas‚ — ar divām aptieciņām);

180.3. ugunsdzēšamo aparātu (autobusiem ar pilnu masu virs 5 t — ar diviem aparātiem);

180.4. konstrukcijā paredzētajām drošības jostām.

Šajā apakšpunktā minētā prasība attiecas uz automobiļiem un autobusiem‚ kuru pilna masa nepārsniedz 3‚5 t un kuri izgatavoti pēc 1987. gada 31. decembra.

------------------------------

Ta tad parbaudit ir tiesibas.

P.S. Kurš zin kurš nezin?

4065. viesis 9.novembris 2001 9:59
0 0 Atbildēt

Tikai ir jautājums:

Vai CP uz ielas ir sertificēts speciālists, kurš ir spējīgs atšķirt aptieciņu no Libreses? Un ja es rādīšu dezodoranta flakoniņu, vai viņš būs spējīgs to atšķirt no ugunsdzēšamā aparāta? Tas viss nav tik vienkārši, kā Android raksta. Ne viss, kas nav aizliegts, ir atļauts amatpersonām! Šāds princips darbojas tikai uz indivīdiem!

Redaktors 9.novembris 2001 10:07
0 0 Atbildēt

Lai noteiktu, vai automašīnā ir viss nepieciešamais, ir CSDD tehniskā apskate !

4068. viesis 9.novembris 2001 10:11
0 0 Atbildēt

Ta tad riepas Jūs piekrīt dod parbaudīt, bet parejo ne?

4069. viesis 9.novembris 2001 10:12
0 0 Atbildēt

CP darbinieks bez redzama iemesla nevar man likt izkāpt no auto! Tādēļ man nav jārāda minietie loriņi! Lai iet pa gaisu! Un pareizi redaktors saka: TO!

Par šo lietu trūkumu var sodīt, ja CS negadījumā jums nebūs minēto lietu un jūs nevarēsiet sniegt pirmo palīdzību, nodzēst liesmu zem haubes vai izlikt avārijas trīsstūri!

Tātad : uz ielas lai šis iet pa gaisu!

4070. viesis 9.novembris 2001 10:21
0 0 Atbildēt

Viesim 09:59:52 ir pilnīga taisnība.

Kad būs sertificēts dienes šādu pārbaužu veikšanai ar likumā dotām pilnvarām, tad arī radīsies mums pienākums viņiem šīs lietiņas uzrādīt (pārbaužu laikā). Cita lieta, ja būs bijusi nepieciešmība izlikt uz ielas avarījas zīmi, bet tās nav, vai radusies nepieciešamība pēc aptieciņas vai ugunsdzēšamā aparāta, un to arī nav. Tā jau ir pavisam cita lieta, jo tā nav pārbaude, bet jau reāls satiksmes noteikumu pārkāpums.

Bet kad šīs lietiņas tiek pieprasītas tā pat vien, tas sāk atgādināt labākās Polijas policistu tradīcijas.

Novēlu šim inspektoram Auziņam kādreiz uzgrābties uz poļu policistiem :)) (paņi Auziņ, a gdje vaša aptečka, a počemu ne britij za ruljom?)

4072. viesis 9.novembris 2001 10:27
0 0 Atbildēt

Par riepām viss ir skaidrs, bet, kas būs tad, ja aptieciņā vadāšu atslēgas un krāmus (jo tās sākumsaturs sen jau izlietots citām vajadzībām), bet ugunsdzēšamais sen jau tukšs un izžuvis? Vai CP drīkst arī pārbaudīt šo lietu saturu?

4074. viesis 9.novembris 2001 10:40
0 0 Atbildēt

Uz ceļa viņi var tikai dokumentus pārbaudīt! Vēl viņi var pārtraukt tavu braucienu, ja ir redzami auto bojājumi, ar kuriem kustība pēc CSN nav atļauta! Kā arī , ja esi savārījis promiļu ziepes!

4075. viesis 9.novembris 2001 10:43
0 0 Atbildēt

Nu Auziņš vienkārši gribēja paķert uz muļķi un nokāst kādu latiņu! Gan jau viņam arī izdevās atrast kādu indivīdu, kas nepārzin savas tiesības un kurš labprāt samaksāja "sodu" bez kvīts.

4077. viesis 9.novembris 2001 11:04
0 0 Atbildēt

To Viesis "Nu Auziņš vienkārši gribēja paķert uz muļķi un nokāst kādu latiņu! Gan jau viņam arī izdevās atrast kādu indivīdu, kas nepārzin savas tiesības un kurš labprāt samaksāja "sodu" bez kvīts."

Ja tas indivīds esmu es, tad paskaidro man kāpēc, Auziņš:

"Es parādu viņam aptieciņu un ugunsdzēšamo aparātu un saku, ka trijstūris ir bagāžniekā, vai tam arī man līst pakaļ? Šis saka, ka jā. Parādu arī trijstūri. "

4079. viesis 9.novembris 2001 11:41
0 0 Atbildēt

A tas cirvis neprasiija kaapeec "njebritij za ruljom ?"

4080. viesis 9.novembris 2001 11:43
0 0 Atbildēt

Android: Nekas Tev nav jaaraada, atskaitot dokumentus. Tu vari pateikt, ka Tev aptiecinja, ugunsdzeeshamais, trijstuuris ir, un viss. Jaaraada nav. Prieksh tam ir TA. Ja cp kautkas nepatiik, laipni luugtum rakstiit protokolu, tik to vinji "nezkaapeec" nedariis. Kaapeec CP ir speejiigs / tiesiigs paarbaudiit vai riepas ir ziemas vai vasaras? Taapeec ka uz riepaam ir jaabuut markjeejumam M+S, un ja taada nav, tad taas neskaitaas ziemas riepas. CP izgliitiibai gan jau ka jaabuut taadai, lai burtus M+S atskjirtu no citiem.

4083. viesis 9.novembris 2001 11:47
0 0 Atbildēt

Vel viens:

Likums Par autoceļiem: "7.pants. ...Autoceļu valsts pārvaldi realizē Satiksmes ministrija un valsts ceļu dienests...."

Ceļu satiksmes likums: "25.pants. ... (3) Transportlīdzekļa vadītājam jāievēro šā likuma, Ceļu satiksmes noteikumu un citu ceļu satiksmi reglamentējošu normatīvo aktu prasības, pārvietojoties pa ceļiem, kā arī pa citām vietām, kurās iespējama transporta kustība."

4091. viesis 9.novembris 2001 12:03
0 0 Atbildēt

To Redaktors: "Lai noteiktu, vai automašīnā ir viss nepieciešamais, ir CSDD tehniskā apskate !" Vai liidz ta beigshanas nevien nevar parbaudiit teh.stavokli un apriikojumu? Var buut pec likuma uz vietas ne var, bet kadam gribas tereet laiku lai viss buutu pec likuma? Vai ne taapeec Mareks visu paraadija?

4096. viesis 9.novembris 2001 12:20
0 0 Atbildēt

Android`am ir pilniga taisniba.

4099. viesis 9.novembris 2001 12:38
0 0 Atbildēt

TA jau ar nav škerslis. es vasarā izagāju bez trīstura un ugunsdzeshamā. Aptieciņa gan bija.

4101. viesis 9.novembris 2001 12:57
0 0 Atbildēt

Vel viens:

Saja portala daudz par CSN un ta talak. Bet es redzu kak jums pasiem nav skaidrs ko jums jadara dazadas situacijas.

Mareks , vai tas ir liels prieks paradit CP inspektoram savas CSN zinasanas :) ? Kads izmers riepu protektoram? Viniem ari ir daudz tiesibu. Tacu nevajag visu laiku radit savas zinasanas, jo tas var spelet pret jums :)

P.S. Kam pieder kafijas VW Scirocco ar "www.iauto.lv" - tu esi normalais cilveks vai .... [laikam necenzets] ? Ko ar CSN? Vel viena tada situacija un tu noteikti bus tiesi mana Audi 80 pakala. Lai tev veicas, vecais!

Redaktors 9.novembris 2001 13:28
0 0 Atbildēt

Kungi, vai tad jums nekad negadas «patrakot»? Cik man teica Dzintars (VW ipašnieks), nekas jau briesmīgs neesot bijis...

iAuto redaktors, kā zināt, brauc ar FORD ESCORT XR3.

Un vai bieži esat redzējuši mašīnas ar www.iauto.lv uzlīmi uz loga pārkāpjam CSN?

4129. viesis 9.novembris 2001 17:28
0 0 Atbildēt

Palasiet komentāru par šo jautājumu sadļā "Jautājumi un atbildes"!

4132. viesis 9.novembris 2001 17:59
0 0 Atbildēt

Man rodas sajuuta,ka CP to vien dara kaa bauda aptiecinjas.Es iipassi ar vinjiem nekasos un taadas lietas kaa trijstuuris,aptiecinja man nekad nav prasiita...Manupraat taa ir pašsaprotama lieta,ka massiinai jaabuut apriikotai.Kur ir probleema?

4133. viesis 9.novembris 2001 18:00
0 0 Atbildēt

To dzerins: Izlasiju nu un, var but ta ari ir. Bet tas rakst ne ko nepierada. Tas ja vairak izskatas pec provokacijas, mes pastastiijam, bet parbaudiet jus pashi.

4146. viesis 10.novembris 2001 1:03
0 0 Atbildēt

Tie zaljie pipuki tur visu laiku uz J.Asara ielas seezh. Tur jauzmanaas. A par CSN runajot vinji pashi lielaka dalja tiesibas ir pirkushi

4192. viesis 12.novembris 2001 19:12
0 0 Atbildēt

Ko tur daudz brinities, daudz vinu,tadu duraku ir policija,jo citur jau tadus nenem !!!

4206. viesis 13.novembris 2001 9:54
0 0 Atbildēt

Nu par sho es konkreeti pareecu ;))) Labais lohs !

4299. viesis 14.novembris 2001 14:19
0 0 Atbildēt

A nafig vinjam bija raadiit to aptiecinju un paareejo?

4519. viesis 18.novembris 2001 22:56
0 0 Atbildēt

Nu atžīšos - man mašīnā ir kaut kāda ~80 gada (vai pat vēl vecāks) gada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ugunsdžēšamais aparāts :-)! Tas atradās mana tēva Moskvičā.

Nu par CP - nu abas puses jau ir labas, gan vadītāji, gan protams arī policisti.

132301. viesis 8.jūlijs 2004 11:56
0 0 Atbildēt

Peec jaunajiem noteikumiem:

38. Transportlīdzekļa vadītājam ir šādi pienākumi:

38.1. pirms izbraukšanas pārbaudīt, vai transportlīdzeklis ir tehniskā

kārtībā un vai tas ir aprīkots saskaņā ar šo noteikumu 242., 243. un 244.punktā

minētajām prasībām. Pēc policijas darbinieka pieprasījuma jāļauj veikt šī

aprīkojuma apskati;

242. Autobusiem, vieglajiem un kravas automobiļiem jābūt aprīkotiem ar:

242.1. avārijas zīmi;

242.2. medicīnisko aptieciņu (autobusiem, kuros ir vairāk nekā 25 sēdvietas,

− ar divām aptieciņām);

242.3. ugunsdzēšamo aparātu (autobusiem, kuros ir vairāk nekā 9 sēdvietas,

− ar diviem aparātiem).

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Porsche Panamera ar jaunu Nirnburgringas rekordu

Jaunās paaudzes Porsche Panamera uzstādījis jaunu Nirnburgringas trases rekordu laiks luksusa transportlīdzekļiem ar elektrificētu iekšdedzes dzinēju. Lasīt vairāk

 

Traģēdija pie Roņu salas varēja nenotikt (+ VIDEO) 11

35 stundas. Pēc glābēju aprēķiniem tik ilgi cilvēks var izdzīvot Baltijas jūrā apstākļos, kādi nedēļas nogalē bija Roņu salas apkārtnē. Lasīt vairāk

 

Tiguan, Corolla, Ora Funky Cat - biežāk pirktie jauno auto modeļi šogad

Šī gada pirmajos sešos mēnešos jaunu auto segmentā privātpersonas visaktīvāk iegādājušās Volkswagen Tiguan, savukārt juridiskas personas - Toyota Corolla automašīnas. Tikmēr elektroauto klasē pirktākais modelis ir Ķīnā ražotais Ora Funky Cat, liecina Citadele Leasing apkopotā informācija. Lasīt vairāk

 

Traģiskā negadījumā uz Ventspils šosejas bojā gājis motociklists; trīs automašīnu sadursme uz autoceļa Inčukalns-Valmiera 24

Traģiskā ceļu satiksmes negadījumā uz autoceļa Rīga-Ventspils pie Slokas bojā gājis motociklists, un cietusi motocikla pasažiere, aģentūru LETA informēja Valsts policijas pārstāve Līga Dziļuma. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti