A.Kulbergs: lai katrs Latvijas autovadītājs kļūtu pat Latvijas vēstnesi, valsts ģerbonis jāiekļauj automašīnu numurzīmēs 34

 
A.Kulbergs | 17.novembris 2023 13:57

Ar mērķi stiprināt Latvijas tēlu un veicināt transportlīdzekļu īpašnieku piederības sajūtu valstij, tiek gatavoti grozījumi tiesību aktos, lai Latvijas transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmēs tiktu iekļauts valsts ģerbonis, informē Saeimas deputāts Andris Kulbergs.

“Sekojot mūsu kaimiņvalsts Lietuvas un citu Eiropas Savienības valstu piemēram, tādām kā Slovākija, Horvātija, Slovēnija un Austrija, mēs vēlamies, lai arī Latvijas autovadītāji varētu just lepnumu par savu valsti, redzot tās simbolu – ģerboni – uz saviem transportlīdzekļiem. Šāda simbolikas iekļaušana ikdienas dzīvē ir veids, kā veicināt nacionālās vienotības un piederības sajūtu. Tas ir arī veids, kā mēs varam palīdzēt veidot Latvijas atpazīstamību ārpus valsts robežām. Tādējādi, katrs ceļojums ar automašīnu kļūst par mazu, bet nozīmīgu patriotisma izpausmi,” uzsver A. Kulbergs.

Šāda iniciatīva ir pēc Lietuvas nesena paziņojuma par jaunām transportlīdzekļu numurzīmēm, kurās no 1.oktobra tiek iekļauts valsts ģerbonis. “Lai gan mūsu pašreizējās numura zīmes ir funkcionālas, tās neizceļ Latvijas identitāti simbolikā. Ģerboņa iekļaušana numura zīmēs būs spēcīgs stimuls valsts piederības celšanai. Lietuvas piemērs ir apliecinājis, ka šādas izmaiņas ir efektīvs veids, kā veidot iedzīvotāju valstspiederību,” norāda deputāts.

Lai realizētu iniciatīvu un atrastu labāko iespējamo risinājumu, šobrīd norit aktīvas konsultācijas ar dažādām institūcijām. “Mēs esam sākuši konsultācijas ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un citām institūcijām, jo bez grozījumiem likumā jāveic arī grozījumi standartā LVS 20:2009 “Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes”. Šie grozījumi nodrošinās, ka jaunās numura zīmes atbilst visiem tehniskajiem un vizuālajiem standartiem.

Esmu apņēmies nodrošināt, ka šis process būs pārdomāts un efektīvs, lai jaunās numura zīmes ne tikai veicinātu mūsu valsts tēla stiprināšanu pasaulē, bet arī būtu praktiskas un ilgi izmantojamas. Ceru, ka Latvijas valsts iedzīvotāji jau drīzumā varēs redzēt jauno numurzīmju dizainu uz saviem transportlīdzekļiem. Šī iniciatīva ir daļa no plašāka mērķa - veidot Latviju kā modernu valsti, kas ciena savas tradīcijas, vērtības un vēsturi. Vēlos, lai katrs Latvijas iedzīvotājs, vadot savu transportlīdzekli, ir savas valsts vēstnesis, lepojoties ar savu valsti, to, kas esam un ko pārstāvam,” uzsver A.Kulbergs.

Foto: Publicitātes attēls

 
Visi komentāri
 
es 17.novembris 2023 14:07
11 2 Atbildēt

Lai viņš sev uz pieres uzliek ģērboni! Ar ērgļiem, vēlams!

kvā 17.novembris 2023 16:50
0 1 Atbildēt

sastiķēsim viņam ģerboņotajām apenēm.

es 17.novembris 2023 14:10
21 0 Atbildēt

Stiprināt tēlu vajag ar darbiem un nodokļu politiku! Piederības sajūtu valstij mēs stipri jūtam pie CSDD kases...

17.novembris 2023 15:18
5 0 Atbildēt

protams laba ideja,  bet vai šis ir tas ar ko jānodarbojas vienam no 100 mūsu pārstāvjiem valdībā  ???

650 17.novembris 2023 15:32
0 0 Atbildēt

Ā.Nujā. Nututakzin kā. Vajadzētu ne to ka jaunus,bet vispār nomainīt visus vecos. Brīv prātīgi.Pa mazām.Pakā peniski.Drusku piemaksājot nelielu (taisnīgu) maksas piemaksu. Un būtu visiem ko darīt. Varētu (mēs, Lohi) izGūt, tāteikt, tā dēvēto Patieso Labumu.

doma 17.novembris 2023 15:59
0 0 Atbildēt

Nedraugi kropljos uz nr. novietoto gjeerboni, un policija varees vinjus tvarstiit un sodiit! Ar ko arii apsveicu, buus tapis jauns naudas iekaseeshanas veids.

0pis 17.novembris 2023 16:04
1 1 Atbildēt

Vajadzētu uzlikt Patriota nodokli, kas maksājams ejot TA. Samaksā 1Keur uz dabū uz nummura zīmes LV karodziņu. Samaksā 2Keur un saņem ģerboņa uzlīmi. Par 3Keur un vairāk - ģerbonis + prezidenta portrets uz nummura.

Lai patriotisms plauktu, atļaut auto ar īpašajām nummura uzlīmēm izmantot sabidtransa joslas, stāvēšanu zem zīmes bez soda, bezmaksas stāvvietas Vecrīgā - atkarībā no uzlīmes.

msh 20.novembris 2023 20:41
1 0 Atbildēt

Man golfa numuros karodziņš atrodas kā bezmaksas opcija 😏

klau! 17.novembris 2023 16:47
0 0 Atbildēt

Par viņu taču diezgan daudzi nobalsoja?Par šo "muļķu zemes" (V.Krištopans) tautas priekšstāvi!

pierīdzinieks 17.novembris 2023 16:48
8 1 Atbildēt

Daugavpilī-oblgāti un nekavējoties.

Nja 17.novembris 2023 16:51
3 0 Atbildēt

Un ko tieši šis mainīs ārzemēs? Liela daļa nemaz nezina kur ir Latvijā, bet ieraugot ģērboni uzreiz visu zinās par valsti?

iAuto 17.novembris 2023 19:40
0 3 Atbildēt

Daudz ceļoju, var teikt, ka visi zin Latviju.

Nja 18.novembris 2023 11:05
0 0 Atbildēt

Himnu arī zin? Pilnīgs bull shit ir šis ģērbonis uz auto numura. Lai liek kā pretviltošanas elementu.

es 17.novembris 2023 17:41
2 0 Atbildēt

Man reizēm liekas, ka tas auns ir kontūzēts tajā avārijā. Kāds varētu uzlauzt viņa e-veselību un paskatīties, kādus trankvilizatorus viņš lieto. Ir vesela kaudze ar lietām, kas gadu desmitiem gaida risinājumus, bet viņš tikai audzē sev priekšvēlēsanu nimbu uz galvas!

Kā paildinājumu tam ģērbonim, varbūt vajag to numura zīmju krāsoto sūda alumīniju nomainīt pret ņeržaveiku, ko? Spīdēs kā kaķim olas un ne tikai nesīs, bet reāli zibeņos acīs to tēlu!?

Kādēļ nesekot piemēram un drukāt numura zīmes uz kartona? Cik piķi ietaupīs?

LMT 17.novembris 2023 19:34
2 1 Atbildēt

Tas gadienā nav tas indvalīds, kas pēc ievēlēšanas sāka staigāt?

iAuto 17.novembris 2023 19:38
1 3 Atbildēt

Kaut nedaudz domā, ko raosti

Andris Kulbergs dalās pieredzē ar iAuto.lv pēc piedzīvotās avārijas; Svarīgākie ieteikumi 1.daļa (+ FOTO) iauto.lv/pie-stures/sa...umi-1-daa-foto

650 17.novembris 2023 19:53
1 0 Atbildēt

Nu tas ir kā skatās.Kā mēs izskatāmies.Kāds ir mūsu paskats (izskats).Šo dien jāskatās ir skatoties ar plašāka skata skatienu, un/vai no augstāka (pāskatāmāka) skatpunkta.Ar tālakā Tālumā vērstu skatienu,tāteikt, mums ir tālu jāskatās.Skaisti uzskatāmi pārskatāmi jāizskatās.Jo citi uz mums skatās.Kādam tomēr ir jāskatās līdzi,lai mēs savā izskatā izskatītos labāk.Izskatīgāk, nekā izskatījāmies, skatoties ar vakar dienas skatienu (atskatoties uz pirms/tam).Lai viņi (tie citi/mazākizskatīgie skatītāji), turpmāk skatoties uz mums,ieskatītos mūsu izskatā ar labskatīgi skaudīgu skatienu.

eh 17.novembris 2023 20:24
2 1 Atbildēt

Ieviesīs un atkal maksāsim,nevis lepnuma,bet kauna cenu,tāpat jau visa eiropa zina tos nabagus no Latvijas

zuze 17.novembris 2023 22:33
1 1 Atbildēt

Interesanti ,cik CSDD iekasēs no tā ,kad visiem transporta  vadītājiem būs jāmaina numurzīmes ,vai tad nepietiek ar LV un eiropas savienību ,riepas ar nākošo gadu ar kalniņiem ,ko vēl izdomās ,kur iekasēt naudu?

Nja 18.novembris 2023 11:06
0 0 Atbildēt

Tev neviens neliks mainīt numurus! Dažiem ir arī LV karodziņi palikuši.

Viedoklis 17.novembris 2023 22:48
4 0 Atbildēt

Numurs ar ģērboni izskatās tizli. Kopumā stulba un nevienam nevajadzīga ideja. Deputāti māk nodarboties tikai ar hui..u, jo nekam prātīgam smadzeņu nav. Aunu bars!

Po 18.novembris 2023 0:13
1 0 Atbildēt

Kopējās naudas izšķiešana!

Ja nu akurāt nevarēs bez tā ģērboņa iebraukt Lietuvā tad, lai izsniedz 2 uzlīmītes katram uz robežas.

Pa gabalu izskatīsies reti tizli, mājās atbraucot, varēs lūkot plēst nost ...

650 18.novembris 2023 2:25
2 1 Atbildēt

Vajag a/m jumtu un visas duris aplīmēt ar Ģērboņiem.Arī motoru un/vai tā pārsegu.Stiklus nomarķēt ar akcīzes markām un izpūtējam uzlikt PVN-u.Iekāpšana tikai pa priekšējām labajām,izkāpšana pa kreisajām aizmugurējajām,vispirms (iepriekš) noliekot labo Pēdu pēc iespējas tuvāk labajai malai. 

Noteikumos noteikt noteikti vadāt līdzi karoga krāsās ieturētu vesti ar trjiu virsotņu Kangar kalna (KK) stilizēti simulētu attēlu trīs zvaigžņu kAlpu tripleksa sniega pārsliņu formātā  - meteoroLoģiskās ziemas sezonā ar garām piedurknēm un/lai tā saucamā Vidējā strīpa būtu izvietota stingri vertikāli vidējā vidus stāvoklī.Tas būs ritīg Kūl (richtig cool). Jā.

Ps.- Priecīgus Svētkus.

es 18.novembris 2023 9:58
1 1 Atbildēt

Uz jumta vajadzētu uzkrāsot auto numuru, lai droniem vieglāk fiksēt pārkāpējus.

650 18.novembris 2023 14:00
0 0 Atbildēt

Dažiem varbūt arī vajadzētu uzkrāsot tā dēvēto ppi uz tā saucamās pieres.

Kas šobrīd ir augstākminētais tā dēvētais Latvijas Vēstnesis (LV)- tas vai nu ir Lohs, kurš ārpus Lietuvas izbraucis pārreiz mūžā un kuram maz sajēgas par "vadīšanu"(iekļaušanos) tā dēvētajā euro-plūsmā, 

vai nu (iespējams) latviski nerunājošs labi situēts bandīts "aiz barankAss".Kurš publiski uzspļauj uz galvas gan "savai" Valstij,gan iespļauj personīgi acī tā dēvētajam "policijas Priekšniekam" un visiem 99 Deputātiem.Kuriem "es" (un/vai Tu arī) esam dāsni apmaksājuši "deinesta"dzīvokļa īri un tā dēvētos "trans sporta izdevumus".

Muldoņas labāk varēja noorganizēt tā dēvēto 6dienas Talku- saslaucīt Bandītu sazīmētās saules uz Jū-malas šossejas un sakārtot kādreizējās "Brīvvalsts Vadītāja" vārdā nosauktajā "gatvē" slaveno zaļo 38 vietās izbagarēti izvaroto Kaunuma Sētu (nejaukt ar konventa sētu).Sakarināt tur Ģerboņus uz katra tā izlauztā sētas laiduma, kuri tur GADIEM ILGI šihitā te priecīgi "priecē" Latvijas iedzīvotājus un RIXā njauši ielidojušos vies-LOHUS.

Vernons 18.novembris 2023 11:58
1 0 Atbildēt

KLAUNS ! deputāts un ar galvas traumu,pasargi LATVIJU ! no šiem !!!

650 18.novembris 2023 20:03
1 0 Atbildēt

Kāds tāds DEPUĀTS varēja saņemties un (varonīgā policijas Pr-nieka vietā) no savas AUGSTĀS TRIBĪNES (ar Ģērboni aprīkotās..) tā dēvētajiem Lohiem "profesionāli" nokomentēt šo sižetu : twitter.com/realNepareiza...2224240595138? - kas konkrēti tur notika un kas šie ir par augsti situētieem vip-Bandītiem, ka viņi jo projām nav arestēti un viņu braucamrīki joprojām "brauc" pa Latvijas republiikas brauktuvēm (ne Ukrainas laukiem, uz kurieni pēc idejas viņus bija steidzamības kārtā jānosūta). 

Kur ir REĀLIE sodi par reālu bandītismu un reālu spļaušanu jebkura Latvijas iedzīvotāja sejā? Un kur ir par atklātā textā noziedzīgu nolaidību ceļu satiksmes uzraudzībā?

650 18.novembris 2023 20:22
0 0 Atbildēt

Un kas šis ir par sižetu : www.tvnet.lv/7898275/noska...eju-200-soferi -par ko tur runa un kam vispār tas domāts.

(c) ...Pēc tam, kad tika saņemti signāli par to, ka uz Lietuvas valsts ceļiem notiek nelikumīgas sacīkstes, huligānisms un autovadītāju nekaunīga uzvedība, policija sāka vākt šādus materiālus un organizēt pārsteiguma reidus. Lai savāktu pierādījumus un sauktu personas pie atbildības, policisti uzraudzīja e-telpu, organizēja nakts reidus ar nemarķētām automašīnām un veica citus publiskus un ne publiskus pasākumus..

buutiiba 19.novembris 2023 7:57
0 0 Atbildēt

Pilsonis Coolais Bergs neko sliktu neparedzot, novietojies auto pie savas darbavietas autostaavvietaa. Policijai ierodoties tiek fikseets, ka uz pilsonim CB piederoshaa auto valsts numurziimes esoshaa gjeerbonja pieziimeetas npiedieniigas papildus detaljas.... Notiek tiesa, kas apsuudz pilsoni Coolo Bergu Valsts simbolu zaimoshanaa, kas paredz , ka tiks zaudeets darbs Valsts stuktuuraas, jo izraadiita klaja necienja Valsts simboliem, un veel papildus iespaidiigs naudas sods! Peedeejaa vaardaa pilsonis Coolais Bergs pazinjo, ka savu vainu neatdziist, jo kaads cits sho nodariijumu paveicis, bridii, kad auto tika atstaats bez uraudziibas. Tiesa pasludina pilsoni CB par vainiigu, jo vinja pienaakums bija sekot liidzi sava iipashuma tehniskajam un vizuaalajam staavoklim, un tas ka ir tumshie rudens vakari un riiti, vai laika truukums veikt regulaaru vizuaalo apskati nevar buut nekaads attaisnojums nodariijumam, un nekaadaa veidaa neatbriivo pilsoni no atbildiibas.

Un tagad jaasaprot, ka mees katrs varam tikt apsuudzeeti pretvalstiskaa riiciibaa, pat nenojaushot par to, ar visaam no taa izejoshajaam sekaam.

Lai jau 19.novembris 2023 10:36
0 0 Atbildēt

Lai atdod manus 3,6k€ par individuālo numura zīmi ko es samaksāju LV un tad var ķēpāt tos numurus kā grib!

sviests 19.novembris 2023 13:29
0 0 Atbildēt

Tajā pašā laikā - mūsu valstī nav nekāda regulējuma par autoservisu profesionālo darbību. Tāpat nav regulējuma par elektromobiļu remontu.

Vai tiešām ar ģerboņiem ir jānodarbojas?

es 19.novembris 2023 14:07
0 0 Atbildēt

Un kurā valstīt tad ir regulēti autoservisi?

imzz 19.novembris 2023 14:12
0 0 Atbildēt

Tas ir neracionāli un nevajadzīgi. Ģerbonis nesniedz nekādu papildu informāciju par transporta līdzekli, bez tam numuri paredzēti aplūkošanai no attāluma, tieši tāpēc simboliem uz numura ir noteikts izmērs un krāsa.

Bet mūsu detaļās sarežģītais ģerbonis jau no par 10m mazāka attāluma izskatīsies pēc krāsaina ķebura. Ja vēl numurs tiks nedaudz apšķiests, no ģerboņa vispār neko nevarēs redzēt. Citu valstu ģerboņi:

en.wikipedia.org/wiki/Armorial_of_Europe

650 19.novembris 2023 17:55
0 0 Atbildēt

SLO ģērbonis stipri atgādina "jauno" ziemas riepu marķējumu. Savukārt Farēru salu ģēērbonim varētu būt kāds sakars ar paša tr.līdzekļa Vadītāja personību.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Speciāli sagatavots Porsche 911 sasniedz 6,7 kilometru augstumu (+ FOTO) 1

Vācu autoražotājs Porsche ierakstījis savu vārdu Ginesa rekordu grāmatā, kļūstot par vienīgo automobili pasaulē, kas izdevies uzbraukt līdz 6734 metru augstumam virs jūras līmeņa. Lasīt vairāk

 

Jaunā stacija top, izmaksas palielinās (+ VIDEO) 3

Pagājuši nedaudz vairāk nekā trīs gadi kopš sākta Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla izbūve. Pa visam nesen arī Rīgas ainavā parādījās jaunās stacijas galvenās konstrukcijas. Gan darbu pasūtītājs, gan veicējs neslēpj – projekts ir dārgāks nekā sākotnēji domāts un līdz pabeigšanai izmaksas vēl varētu palielināties. Lasīt vairāk

 

Elektrisko modeļu izvēle - kurš ražotājs piedāvā visvairāk? 8

Kad runa ir par elektroautomobiļiem, mēs parasti iedomājamies par šo transportlīdzekļu pionieri Tesla, taču kaliforniešu piedāvājumā ir vien četri modeļi – nevar teikt, ka daudz. Lasīt vairāk

 

Lai nebūtu jāslidinās stāvlaukumā - CSDD rīkos bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijas Rīgā un Rēzeknē 16

Šonedēļ Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju rīkos bezmaksas ziemas braukšanas konsultācijas Rīgā un Rēzeknē, aģentūrai LETA pavēstīja CSDD pārstāvji. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti