Saistībā ar izmešu skandālu "Volkswagen" pārbauda vairākus citus dīzeļdzinējus 3

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 23.oktobris 2015 14:36

Vācijas autobūves koncerns "Volkswagen" ceturtdien paziņoja, ka veic pārbaudes vairākiem citiem dīzeļdzinējiem, lai noskaidrotu, vai arī tie nav aprīkoti ar programmatūru, kas falsificē kaitīgo izmešu datus.

Ja šajos dzinējos šīs programmatūras tiks atklātas, tad uzņēmums varētu būt spiests palielināt atsaukšanai paredzēto automašīnu skaitu.

"Volkswagen" septembra beigās izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Šis skandāls ietekmējis EA 189 dzinējus, kas izstrādāti saskaņā ar "Euro 5" izmešu standartu.

Programmatūra ieslēdz izmešu kontroli, kad tā konstatē, ka automašīnai tiek veiktas pārbaudes. Kontrole tiek izslēgta, kad automašīna piedalās satiksmē, tādējādi ļaujot tai radīt palielinātu izmešu apjomu.

"Volkswagen" norāda, ka uzņēmums sācis pārbaudīt arī EA 288 dzinēju vecākas versijas, taču Eiropā pārdotās versijas nav ietekmētas.

Visi komentāri

3 0 Atbildēt

Es neesmu pārliecināts, bet, manuprāt. ja jau šāda programmatūra ir pieejama, vai gala beigās nevajadzētu krist krāgā visiem zīmoliem? A to liekas, ka ir atrasts viens grēkāzis un pārējie ir svēti. Neaizstāvu tagad šo zīmolu, bet nu kaut vai principa pēc... Kaut kā liekas, ka to ''ļaundaru'' ir krietni vairāk, kā tikai ''Volkswagen''...

1 0 Atbildēt

Programmatūru piegādāja BOSCH tā kā pasūtītāju netrūkst, ja jau tāda tika izstrādāta.

3 0 Atbildēt

Es šeit domāju, ka pie šādas neatbilstības nevis daži citi dzinēji ir jāpārbauda, bet gan visu ražotņu pilns audits. Viņiem visiem ir sertifikāti, un ir kompānijas, kuras uzrauga, lai tiktu ražots saskaņā ar tehnoloģiju. Ja līdzīga situācija atklātos, piemēram, ar kuģi, sertifikācijas kompānijas izraktos cauri visai ražošanai, līdz pat materiālu piegādātājiem. Un turpmākā ražošana nebūtu iespējama, kamēr atkal no jauna veiktu testus, un pierādītu produkta atbilstību tehnoloģijai.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Smaga avārija Rīgā - iAuto.lv ziņo no notikuma vietas (+ VIDEO) 7

No policijas - Pulksten 17.04 Rīgā, Avotu ielā notika sadursme starp Valsts policijas dienesta transportlīdzekli "Volkswagen", trolejbusu, automašīnu "BMW" un "Renault". Valsts policijas ekipāža bija braukusi uz izsaukumu, un pašreizējā informācija liecina, ka tai bija ieslēgti skaņas un gaismas signāli, un tā vadīta pie luksofora zaļā signāla. Notikuma vietā šobrīd bloķēta satiksme. Lasīt vairāk

Iznīcinātāji notriekuši Latvijas gaisa telpā ielidojušu dronu; apdraudējums beidzies (+ VIDEO) 1

Agrā piektdienas rītā sabiedroto iznīcinātāji ir sekmīgi notriekuši Latvijas gaisa telpā ielidojošu bezpilota lidaparātu, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Lasīt vairāk

Drifts ar BMW M4 Biķernieku trasē, no Red Bull Show Run! Tas būs arī krastmalā 15.augustā (+ VIDEO)

Efektīgas sānslīdes, dūmu mutuļi un adrenalīns uz pilnu jaudu - tas šobrīd Biķerniekos, bet parīt arī Krastmalā. Lasīt vairāk

Volkswagen ID. Era 5X – vēl viens jaunums Ķīnas tirgum 3

Vācijas autobūves uzņēmums piedāvā vēl vienu šīs vasaras jaunumu. Tas ir Tiguan izmēru krosovers, kas izstrādāts kopā ar Volkswagen partneri SAIC. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti