Briti izpētījuši, ka šo sistēmu izmantošana pie stūres ir daudz bīstamāka nekā alkohola lietošana, jo vadītāja reakcijas ilgums ievērojami palielinās.
Britu organizācija IAM Road Smart, kas ar dažādu drošības risinājumu izpēti nodarbojas jau kopš 1995.gada, noskaidrojusi, ka rīkošanās ar mūsdienīgajām Apple CarPlay un Android Auto multimediju ierīcēm brauciena laikā, piemēram, meklējot iemīļoto mūzikas gabalu vai iestatot navigāciju, ir vadītājam daudz bīstamāka nekā alkohola lietošana.
Pārbaudot reakcijas laiku, eksperimenta gaitā veica trīs braucienus iepriekš modelētā testa maršrutā. Pirmajā reizē vadītājs nelietoja nekādas ierīces, otrajā un trešajā reizē izmantoja balss vadību un skārienjutīgo ekrānu. Izrādījās, ka abās pēdējās reizēs reakcijas laiks būtiski palielinās, turklāt pēdējā variantā – ievērojami.
Zinot, ka parasti vadītāja reakcijas laiks ir viena sekunde, reakcijas laiks lietojot multimediju balss vadību un skārienjutīgo paneli pieauga attiecīgi par36 un 57% (Apple CarPlay). Salīdzinājumam tiek norādīts, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā (Lielbritānijā pieļaujamā norma ir līdz 0,8 promilēm) nav tik bīstama, jo reakcijas laiku palielina par 12%. Pētījuma autori uzsver, ka viss ir slikts, kas novērš vadītāja uzmanību, taču šīs sistēmas ir īpaši bīstamas, jo lietojot Apple CarPlay un Android Auto, autovadītāji braukšanas laikā novirzījās no kursa par aptuveni pusmetru pat nepamanot to.
Kā palielinās vadītāja reakcijas laiks, ja
- lietots alkohols - par 12%
- lietotas narkotikas - par 21%
- notiek saruna pa tālruni brīvroku režīmā - par 27%
- +30% — lieto sistēmu Android Auto
- raksta SMS - par 35%
- izmanto Apple CarPlay balss funkciju - par 36%
- sarunājas pa telefonu, turot to rokā - par 46%
- izmanto Android Auto skārienekrānu - par 53%
- izmanto Apple CarPlay skārienekrānu - par 57%
Rezultāti labi. Tie nozīmē, ka cilvēikiem auto vadīšana ir sekundārā lieta pārvietojoties un ātrāk jāievieš bezpilota automobiļi.