Visi komentāri - Nausēda: Lietuva nākotnē varētu apsvērt iespējas veidot mazjaudas atomelektrostacijas

Nausēda: Lietuva nākotnē varētu apsvērt iespējas veidot mazjaudas atomelektrostacijas 8

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 5.janvāris 2022 11:06

Lietuva nākotnē varētu apsvērt iespējas veidot mazjaudas atomelektrostacijas, norādījis prezidents Gitans Nausēda, vienlaikus aicinot straujāk pārveidot enerģētikas nozares struktūru, lai tā būtu noturīgāka pret krasu cenu celšanos.

"Mēs varam diskutēt, piemēram, par mazjaudas atomelektrostacijām, bet pagaidām mums ir skaidri jāpasaka, ka pirmām kārtām jāražo zaļā enerģija un, otrkārt, jādažādo enerģijas avoti, ko mēs jau daļēji esam izdarījuši," viņš otrdien sacījis radiostacijai "Žiniu radijas".

Nausēda atgādinājis, ka par mazjaudas atomelektrostacijām tiek runāts arī citās tuvējās valstīs.

"Cik esmu dzirdējis, gan Igaunija, gan dažas citas valstis - Nīderlande - ir pieņēmušas zināmus lēmumus," viņš piebildis.

"Pirmām kārtām es runāju par atjaunīgo enerģiju. Bet redzu citu valstu nostāju, kuru esam pārrunājuši Eiropas Savienības formātā, ka arī kodolenerģētikas idejas pieredz zināmu renesansi un prāva daļa Eiropas Savienības valstu runā par atomreaktoru būvi," izteicies Lietuvas prezidents.

Viņš uzsvēris, ka atjaunīgo energoresursu īpatsvars Lietuvas enerģētikā aizvien pieaug.

Kā uzskata Nausēda, neparasti augstā inflācija, ko veicinājusi energoresursu cenu celšanās, būs pārejoša un ilgākā laikā varētu norimt.

"Vēl kādu laiku inflāciju veicinās energoresursu [cenas], ar ko lielā mērā arī skaidrojams šis cenu kāpums, kas lielākoties pilnīgi nav atkarīgs no Lietuvas. Tāpēc jau mēs apspriežam enerģētikas situāciju gan Eiropadomē, gan Eiropas Savienības formātā kopumā. Jā, tas ir milzīgs izaicinājums, tas skar visas valstis," viņš atzinis.

 
Visi komentāri
 
Leons37 5.janvāris 2022 11:28
4 1 Atbildēt

Somiem jau ir kādas 3 ātomelektrostacijas un četri bloki.

Viņi mērķtiecīgi attīsta geotermālo enerģiju, vēja ģenerātorus un ātomelektrostacijas.

37 5.janvāris 2022 11:30
1 1 Atbildēt

bet Vācija sistemātiski no šī enerģijas veida atsakās un draud iesūdzēt Franciju, kas domā līdzīgi kā Somija

anonimikis 5.janvāris 2022 13:33
0 0 Atbildēt

Ne somiem, ne vāciešiem nav rakstā minēto reaktoru.

viencexperc 5.janvāris 2022 15:39
1 0 Atbildēt

vāciešiem skauž, kad kāds viņus apsteidz.

1984 5.janvāris 2022 12:01
3 0 Atbildēt

Sensenos laikos leišiem bija Iganalina....

Krotow 5.janvāris 2022 12:46
0 0 Atbildēt

Tas bija cita tipa reaktors. Te runā par jaunākas paaudzes daudz drošākiem reaktoriem.

1984 5.janvāris 2022 14:08
1 1 Atbildēt

Džive it kā visu laiku kaut kā attīstās un virzās uz priekšu. Kas traucēja Ignalinu saglabāt un modernizēt? Francijā 70% elektroenerģijas tiek saražots kodolstacijās

msh 5.janvāris 2022 20:17
1 0 Atbildēt

Kas traucēja? Ekofašistu iesētās bailes. Tie tomēr bija RBMK-1200, Černobiļā uzsprāgušā RBMK-1000 jaudīgākā versija ar zināmiem konstrukcijas kāšiem.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 24

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 

351 211 eiro: Porsche gatavo kolekciju modeli par godu Ferdinandam Aleksandram Porše (+ FOTO) 2

Vācijas sportisko luksusa automobiļu ražotājs Porsche paziņojis par jaunu īpašo modeli, kas tiks saražots 90 vienībās un piedāvāts kolekcionāriem par nedaudz vairāk kā 350 000 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti