Pirmos 99 Ķīnas superauto Zeekr 001 FR eksemplārus rezervē 15 sekundēs (+ VIDEO) 14

 

Zeekr 001 FR pirmais eksemplārs noripo no konveijera Foto: Ekrānbilde no facebook.com/carnewschina/

iAuto | 24.oktobris 2023 9:50

Ražotājs ziņo, ka pirmie 99 1265 Zs jaudīgā superauto eksemplāri rezervēti rekordlielā ātrumā.

Ķīnas autobūves uzņēmums Zeekr, kas ir viena no koncerna Geely markām, uzsācis superauto Zeekr  001 FR ražošanu. Preses relīze, kas izlaista saistībā ar šo notikumu vēsta, ka ražošanas kapacitāte ir ierobežota līdz 99 vienībām mēnesī, taču pircēju interese par 1265 Zs jaudīgo elektroautomobili bijusi tik liela, ka visi pirmajam ražošanas mēnesim plānotie 99 automobiļi iepriekšpārdošanā tikuši rezervēti 15 sekunžu laikā.

Zeekr 001 FR tiek dēvēts par Tesla Model S Plaid konkurentu. Tas ir elektriskās piedziņas liftbeks ar četriem elektromotoriem un 1265 Zs kopējo jaudu. 100 km/h automašīna sasniedz 2,07 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 280 km/h. Iepriekš tika ziņots, ka Zeekr 001 FR atbalsta uzlādi ar 800 V un ir apgādāts ar CATL ražoto 100 kWh Qilin akumulatoru, bet uzlādes laiks no 10% līdz 80% ir tikai 15 minūtes. Superauto cena vēl netiek atklāta.

Zeekr ir viena no Ķīnas markām, kas ir aktīva arī ārpus savas valsts robežām. Nesen tika ziņots, ka modeļi 001 un X ir pieejami iepriekšējai pasūtīšanai Nīderlandē, Vācijā un Zviedrijā, bet tālākos plānos ir Kazahstānas, Izraēlas, kā arī vairāki arābu valstu tirgi.

 
14 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
0pis 24.oktobris 2023 10:59
46 3 Atbildēt

EV bija domāti kā dabai ne tik kaitīgi auto. Rezultāts? Viss tas pats, tikai smirdoņa mazāka.

0pis 24.oktobris 2023 15:11
36 1 Atbildēt

Un kāda no tā jēga? Cilvēki bez visiem Teslas aviadragšoviem māk izbraukt uz Liepāja-Rīga ceļa, izraisīt vairākas avārijas situācijas tad kā paveicās - tomēr tikt līdz Rīgai vai Anneniekos iespaidīgi iebraukt ābeļdārzā.

WALA 24.oktobris 2023 12:42
26 1 Atbildēt

Un tad vēl atkarīgs no tā vai nedzīvo Ķīnā blakus kādai no EV komponeņšu rūpnīcām. Ja riepu ražotnei, tad var gadīties, ka pat smakas ir vairāk kā no ICE izpūtēja ...

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Gandrīz vai Lamborghini - Hyundai parāda jauno Elantra (Avante) (+ FOTO)

Dienvidkorejas autoražotājs prezentējis astotās paaudzes Elantra (Avante), kas izceļas ar pilnīgi jaunu, kantainu dizainu "Art of Steel" stilā, kas ne vienam vien atgādina Lamborghini Urus. Lasīt vairāk

 

Šogad Jāņu brīvdienās pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados (+ VIDEO) 4

Šogad Līgo un Jāņu dienā pieķerti vairāk dzērājšoferu nekā divos iepriekšējos gados. Likumsargi skaidro, ka daļa braucēju kļūdaini uzskata, ka alkohols ātri izgaist no organisma, bet citi cer, ka pēc svētkiem policijas klātbūtne uz ceļiem būs mazāka. Taču policija arī šodien pārbauda autovadītājus. Lasīt vairāk

 

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 10

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Operatīvie dienesti aicina Jāņos nesēsties pie stūres reibumā un pieskatīt bērnus ūdens tuvumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina Jāņu svinētājus ievērot drošību, nevadīt transportlīdzekli reibumā, piesardzīgi rīkoties ar uguni un īpaši pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, liecina NMPD tīmekļvienē publicētā operatīvo dienestu informācija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti