Fotoradars Vācijā- sods atnāks?

zhuks Reģ.: 01.12.2005

Nobildēja. Vainīgs esmu. Bet vai sods atnāks vai nē? Reāli kāds ir saņēmis to savā pastakstē? Cik ilgā laikā es to varētu sagaidīt? Jebšu- kad beidzas soda noilgums un es varēšu gulēt mierīgi? Paldies jau iepriekš.

 
1 2 3
Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

Seene, viss ir pieradums, mani pašu nofotografēja tādā bāņa remonta vietā ļoti blīvā kustībā, kad es tieši pa šauro joslu pārsniedzu atļauto ātrumu... Tā tiešām nav problēma, vajag tikai spēcīgu nervu sistēmu un pamatīgi koncentrēties uz ceļu savā priekšā, uz malām skatīties aizliegts. Un savējie iemanās pa bundesstrase laist tā, lai riepas līkumos kauc — tomēr lielai daļai tas ir ikdienas ceļš uz un no darba. Kad mani šādi pāris reižu izvizināja pa Alpu kalniem ar gandrīz visu ceļu kaucošām riepām, tad sapratu, ka viņi nevar neiemācīties tiešām labi braukt un pierast pie saviem auto uz jebkādiem ceļiem. Dzīve piespiež. Un tāpēc profilaksei turpat arī noliek pa fotoradaram.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Mizx rakstīja: Seene, viss ir pieradums, mani pašu nofotografēja tādā bāņa remonta vietā ļoti blīvā kustībā, kad es tieši pa šauro joslu pārsniedzu atļauto ātrumu... Tā tiešām nav problēma, vajag tikai spēcīgu nervu sistēmu un pamatīgi koncentrēties uz ceļu savā priekšā, uz malām skatīties aizliegts. Un savējie iemanās pa bundesstrase laist tā, lai riepas līkumos kauc — tomēr lielai daļai tas ir ikdienas ceļš uz un no darba. Kad mani šādi pāris reižu izvizināja pa Alpu kalniem ar gandrīz visu ceļu kaucošām riepām, tad sapratu, ka viņi nevar neiemācīties tiešām labi braukt un pierast pie saviem auto uz jebkādiem ceļiem. Dzīve piespiež. Un tāpēc profilaksei turpat arī noliek pa fotoradaram.

Pa reizei pafotografē arī tos, kas +20 iekļaujas, lai pavisam nepierastu, ka tas ir atļautais ātrums. Bet normāli viņiem (DE) fotoradari esot noregulēti virs +20 ārpus apdzīvotām vietām un virs +10 pilsētās. Un, iekļaujoties +20, sods ir smieklīgs pret viņu algām un ļoti pierasts priekš mūsējām. Vācijā dzivojoša drauga kolēģis reiz esot izsaukts uz pārrunām, jo viņa ikdienas maršrutā uzstādītais fotoradars esot fiksējis ~+15 katru dienu - soda kvīti lidz uzaicinājumam ierasties policijā nav saņēmis nevienu. Un pārrunu laikā ir nācies ne tikai klausīties morāli, bet gan ir arī uzklausīts par to vai šajā vietā atļautais ātrums nav par mazu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Mizx rakstīja: Seene, viss ir pieradums, mani pašu nofotografēja tādā bāņa remonta vietā ļoti blīvā kustībā, kad es tieši pa šauro joslu pārsniedzu atļauto ātrumu... Tā tiešām nav problēma, vajag tikai spēcīgu nervu sistēmu un pamatīgi koncentrēties uz ceļu savā priekšā, uz malām skatīties aizliegts. Un savējie iemanās pa bundesstrase laist tā, lai riepas līkumos kauc — tomēr lielai daļai tas ir ikdienas ceļš uz un no darba. Kad mani šādi pāris reižu izvizināja pa Alpu kalniem ar gandrīz visu ceļu kaucošām riepām, tad sapratu, ka viņi nevar neiemācīties tiešām labi braukt un pierast pie saviem auto uz jebkādiem ceļiem. Dzīve piespiež. Un tāpēc profilaksei turpat arī noliek pa fotoradaram.

Vēl piebilde - par kaucošām riepām arī var sodu atrauties. Labas riepas nekauc - ja nav pieticis naudiņas tad brauc uzmanīgāk. Pārkāpums tiek registrēts zem "agresīvas braukšanas"sadaļas - jeb pēc viņu formulējuma "bīstama braukšana"

A6 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

No pieredzes saku - neatnāks... 2008. gada aprīlī "gadījās" ~210 km/h uz Hamburgas bāņa. Nav atnācis, nu vismaz līdz šim. Lai gan mašīnai bija tranzīta numurs.

vieplis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Pamēģini kaut vai pats, braucot pa 2m platu joslu ar atļauto 80 (uz bāņiem remonta laikā) pārsniegt 100.

Mizx rakstīja: Seene, viss ir pieradums ... vajag tikai spēcīgu nervu sistēmu un pamatīgi koncentrēties uz ceļu savā priekšā, uz malām skatīties aizliegts.

Mizx - viedi vārdi.

Kritiskais punkts sākotnēji ir valdīt auto labās puses gabarītus, lai blīvā kustībā pa tām 2m platuma joslām vari aši pārkārtoties un auļot pats vai - ja gribas braukt godīgi uz 80 - solidāri palaist garām citus auļotgribētājus, turoties labajā joslā ar riteņiem pie labās pagaidu līnijas un spoguli tuvu betona barjerai/metāla malai.

Just un vadīt auto labās puses gabarītus "do miļimetra" ātrumā faktiski sanāk ar perifēro redzi (~45 grādu skata leņķis uz priekšējo labo stūri vai jau iegaumētu "atskaites punktu", parasti vējstikla slotiņu), jo - kā raksta Mizx - pamatīgi jākoncentrējas uz ceļu tieši priekšā (kas ietver ceļu tieši priekšā un tuvākās, kreisās puses gabarītus).

Sākotnējas iemaņas valdīt gabarītus ātrumā parasti pietrūkst, jo LV pilsētu ielās un uz ceļiem ir nešķīsti platas joslas, tādēļ ilgstoši vadīt auto ar intervālu "do miļimetra" blīvā satiksmē parasti mākam tikai mazā ātrumā, piem., 5-20km/h sastrēgumos. Neder arī uz kādas šaurākas LV vai PL šosejas apdzīšanā gūtas iemaņas , jo mazs intervāls ir tikai dažas apdzīšanas sekundes, nevis ilgstoši, turklāt nav barjeru kreiso sānu un spoguļa augstumā.

Ilgstošu šauras joslas 'turēšanu' var labi trenēt ne vien pašos remontposmos, bet arī bezierobežojumu posmos ar normāla platuma joslām un daudzmaz platu avārijas joslu. Proti, ja ir reta satiksme un labā josla bieži ir brīva, tad labo joslu 'ieņemt' un 'turēt' ar labo riteni pie labās līnijas. Remontposmā ātrumā lūrēt sānu spoguļos faktiski nevar atļauties, savukārt šādā imitētā 'treniņā' var ilgāk palūrēt sānu spogulī, apjaušot un samazinot faktisko attālumu no riepas līdz līnijai, un samazinot labās puses gabarītu "baiļu zonu" bez bailēm uztriekties betona barjerai.

Te gan jāpiebilst, ka šāds 'treniņš' veicams tikai labajā joslā, un tādēļ nederēs tādiem aktieriem, kas arī Vācijā brauc tikai pa kreiso vai tikai pa vidējo joslu.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

vieplis rakstīja:

Te gan jāpiebilst, ka šāds 'treniņš' veicams tikai labajā joslā, un tādēļ nederēs tādiem aktieriem, kas arī Vācijā brauc tikai pa kreiso vai tikai pa vidējo joslu.

Starp citu uz pārkārtošanos šajos posmos vietejie skatās ļoti šķībi. Pieņemu, ka izdarot to vairāk kā vienreiz, vari izpelnīties arī "zvanu draugam", kas nemanot parādīsies un pārbaudīs kas tu par putnu.

Un jebkurā gadījumā šajā joslā pārsniegt 100 var mēģināt tikai pilnīgi atsedēts indvīds. Paša vadīšanas precizitāte neko nepalīdzēs pret nobiedētu braucēju blakus joslā, kas arī nav ļoti plata.

Bet lai arī pa Vāciju brauktu pārsvarā tikai pa kreiso joslu, nevajag būt aktierim, bet gan vienkārši braukt kopā ar ātro plūsmas daļu. Tad sanāk tikai pa retam pārkārtoties, lai palaistu kādu no plūsmas izlecošu lidotāju.

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

Paldies par informāciju!

Bet par ceļiem, kuri piespiež iemācīties braukt- tādi ir daudz Norvēģijā, Itālijā, Vācijā- bāņi remontvietās u.c. Arī Anglijā un Skotijā- pat tur 90gadīgs tantuks "nesēņo" uz viņu divvirzienu 5m platajiem ceļiem- bliež uz savi 110km/h!

Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

Seene, mazliet tomēr neprecīzs esi savos apgalvojumos. Jo radaru tolerance ir vienāda visā Eiropā, šajā ziņā prasības ir vienādas, Vācijā nav nekādi izņēmumi un, ja kāds to uzķertu, tad varētu apstrīdēt visus konkrētā radara fotouzņēmumus.

Kaucošas riepas kā agresīva braukšana? — jā, ja taisu burnoutus pie krustojumiem. Ja atļautā ātruma robežās brauc pagriezienos, tad neviens neko neteiks. Stāvajos kalnu posmos nav speciālu zīmju, kas prasītu braukt ar kādu noteiktu mazu ātrumu — jābrauc ar galvu un pēc savām spējām. Ja vari un nav šo ierobežojumu, tad kaut 100 km/h un tas, vai riepas kauc vai ne, nevienu nesatrauks.

Jā, viņiem eksistē "zvans draugam" t.i. policijai, ja kāds uz ceļa taisa "jokus". Bet joslu mainīšana ceļa remontu posmos notiek pēc tiem pašiem noteikumiem kā pie mums — nepārtraukta līnija nozīmē, ka joslas mainīt aizliegts, pārtrauktas gadījumā vari mainīt pēc sirds patikas, protams, ja ar lēkāšanu pa joslām principā kādu nenokaitini.

vieplis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Starp citu uz pārkārtošanos šajos posmos vietejie skatās ļoti šķībi. Pieņemu, ka izdarot to vairāk kā vienreiz, vari izpelnīties arī "zvanu draugam", kas nemanot parādīsies un pārbaudīs kas tu par putnu.

Mizx rakstīja: Bet joslu mainīšana ceļa remontu posmos notiek pēc tiem pašiem noteikumiem kā pie mums — nepārtraukta līnija nozīmē, ka joslas mainīt aizliegts, pārtrauktas gadījumā vari mainīt pēc sirds patikas, protams, ja ar lēkāšanu pa joslām principā kādu nenokaitini.

[Daļēji pārklājas ar Mizx rakstīto.] Seene, pārkārtošanās bij' domāta tajos posmos, kur to atļauts darīt (partrauktā dzeltenā pagaidu līnija) - tādu ir gana daudz un gari (piemēram, nu jau pāris gadus "mūžīgajos" remontdarbos iestigušajā Ķelnes aplī). Turklāt, vajadzība atļauti pārkārtoties - apdzīt - pārkārtoties atpakaļ ļoti bieži sanāk arī uz 80km/h, jo ik pa laikam kāds vieglais auto brauc nevienmērīgā 68-75km/h amplitūdā, vai kāda(s) fūre(s) - uz stabiliem 70km/h.

Tātad iepriekš aprakstītās iemaņas noder apstākļos, kur ceļa apzīmējumi un ierobežojuma zīmes ļauj to darīt.

Bez tam, kā jau minēts iepriekš, risks pastāv vienmēr un "zvanu draugam" + 15min līdz 3h čakaru var izpelnīties arī bez pārkāpumiem, tikai par austrumu auslandera numurzīmi vien. Jo īpaši Austrumvācijā, kur Štazi stukača gēns pilsoņos iesēdies dziļi un pamatīgi.

un vēļ - štrunts par to Vāciju un remontjoslu šturmēšanu...

Tepat LV, labās puses gabarītu 'valdīšanas' un drošas manevrēšanas iemaņas lieti noder, lai šosejas ātrumā turētos tuvāk ceļa labajai malai, tā palīdzot ātrāk braucošajiem raitāk un drošāk apdzīt, kā arī pirms tam palīdzot viņiem pašiem apskatīt apdzīšanas apstākļus (no fūru šoferiem noskatītais īsais labais pagrieziena signāls dzīvē reizēm nestrādā - apdzinējs tomēr vilcinās, un jaunākos auto ir pārmudrīti pagrieziena slēdži, kas neļauj parādīt vienu īsu pagrieziena signālu).

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Mani pa Jāņiem nofotografēja Spānijā ar īrētu Mini. Kvītiņa atnāca pa pastu pēc mēneša. Sods 140 eur,ja sinjors būs labs un samaksās mēneša laikā, tad 98 eur. Gāju uz banku maksāt...figa,nevar. Zvanīju uz Spānijas vēstniecību Latvijā...nekā. Uz Latvijas vēstniecību Spānijā...mēģināja palīdzēt, nekā.

Vienīgā iespēja samaksāt- uz vietas. Nākamvasar tātad...ja nu mani tur ielaidīs

Kāpēc nevar?

Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked, īrēji taču ar kādu kredītkarti? — vai no tās nenovilka attiecīgo summiņu?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Mizx rakstīja: Seene, mazliet tomēr neprecīzs esi savos apgalvojumos. Jo radaru tolerance ir vienāda visā Eiropā, šajā ziņā prasības ir vienādas, Vācijā nav nekādi izņēmumi un, ja kāds to uzķertu, tad varētu apstrīdēt visus konkrētā radara fotouzņēmumus.

Kaucošas riepas kā agresīva braukšana? — jā, ja taisu burnoutus pie krustojumiem. Ja atļautā ātruma robežās brauc pagriezienos, tad neviens neko neteiks. Stāvajos kalnu posmos nav speciālu zīmju, kas prasītu braukt ar kādu noteiktu mazu ātrumu — jābrauc ar galvu un pēc savām spējām. Ja vari un nav šo ierobežojumu, tad kaut 100 km/h un tas, vai riepas kauc vai ne, nevienu nesatrauks.

Jā, viņiem eksistē "zvans draugam" t.i. policijai, ja kāds uz ceļa taisa "jokus". Bet joslu mainīšana ceļa remontu posmos notiek pēc tiem pašiem noteikumiem kā pie mums — nepārtraukta līnija nozīmē, ka joslas mainīt aizliegts, pārtrauktas gadījumā vari mainīt pēc sirds patikas, protams, ja ar lēkāšanu pa joslām principā kādu nenokaitini.

Nu nu... Radaru tehniskā tolerance varbūt. Bet ne jau subjektīvais slieksnis kvītiņu nosūtīšanai. Somu kaimiņi tevi pat LV sadzīs rokā par 5km/h pārkapumu ar lielu rēķinu. Itāļu karabinieris tajā pat laikā pakratīs ar pirkstu un novēlēs laimīgu ceļu arī par +100, ja pareizi uzsmaidīsi un pastāstīsi kaut ko jautru. Vācieši ir punktuāli, bet ļoti lojāli pret brivdomātajiem - t.i. sods nav principiāls, bet tiek izvērtēts reālais sabiedrības apdraudējums, nevis formālais likukmparkāpums.

Kaucošas riepas IR agresīva braukšana. Taisnība, ka vari braukt kalnu serpentīnu ar max atļauto, BET (kā teiktu godmanis) ar atbilstošām riepām. Augstas kvalitātes riepas tu nekādos apstakļos nepiespiedīsi izdot ko vairāk par dūmiem. Kaukšana ir pirmā pazīme santīmpišanai uz drošības rēķina. Un tieši par to tev izrakstīs ļoti lielu rēķinu.

Vairākkārteja bieža joslu mainīšana pat pārtrauktas līnijas gadījumā arī LV CSN ir kvalificēta ka agresīva braukšana. Novēlu tev neuzzināt, ko vācieši domā par joslu lēkātājiem.

Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

Seene, es vienā Vācijā pagājušajā gadā esmu nobraucis vairāk km kā visur citur kopā, jo man katru mēnesi tur 1 nedēļa tika nobraukāta darba darīšanās, tā kā par viņu CP man droši vari nestrāstīt. Ja patīk domāt, ka par +20 km/h šie neliekas nezinis, tad turpini tā domāt, jo ar kvītīm varu pierādīt pretējo. Un 100% riepu kauc, kad noslogo līdz pēdējam, tā ir elementāra fizika.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kas tās par riepām - neslīd, nekauc bet dūmot gan dūmo?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Kas tās par riepām - neslīd, nekauc bet dūmot gan dūmo?

Kur rāvi jebko par neslīdēšanu? Skaņa rodas, kad gumija slīd attiecībā pret ceļa segumu. Dūmi - kad tās virskārta paliek uz vietas. Galējā variantā, mašinai slīdot, riepas vai nu kauc vai dūmo. Realitāte ir kaut kur pa vidu. Pašam ir sanācis tepat LV apstāties dūmu mākonī par godu vienam idiotam, kas no stāvvietas ielas malā izbrauca nepaskatoties spoguļos, bez jebkādas kaukšanas.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ideots rakstīja:

Seene rakstīja: Kaucošas riepas IR agresīva braukšana.

Sēne ?

ir auto, kas nevar savādāk uzsakt

Jā. Tie ir būmeri.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Ideots rakstīja:

Seene rakstīja: Kaucošas riepas IR agresīva braukšana.

Sēne ?

ir auto, kas nevar savādāk uzsakt

Jā. Tie ir būmeri.

Varētu mazliet precizēt - tikai minimālajā komplektācijā - kad riepām un virzienrādītājiem nav pieticis naudiņas.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Kaukšanas speciālisti.

Riepas kauc kad neievēro fizikas likumus. Un kauc jebkādas riepas. It sevišķi D-pils šosejas līkumos un uz Iecavas ceļa.

Īpaši precīza toņkārtā tas notiek labajos pagriezienos divas dienas pirms pilnmēness. Atsaucas visi ciema suņi. Griežot pa kreisi tikai pēc ģeometrijas likumiem, savukārt līdzi gaudo vilki, kas vecāki par 2 gadiem.

P.S. Nopērc kādreiz normālas riepas, nevis "jebkādas".

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Seene rakstīja:

Kaksis rakstīja: Kaukšanas speciālisti.

Riepas kauc kad neievēro fizikas likumus. Un kauc jebkādas riepas. It sevišķi D-pils šosejas līkumos un uz Iecavas ceļa.

Īpaši precīza toņkārtā tas notiek labajos pagriezienos divas dienas pirms pilnmēness. Atsaucas visi ciema suņi. Griežot pa kreisi tikai pēc ģeometrijas likumiem, savukārt līdzi gaudo vilki, kas vecāki par 2 gadiem.

P.S. Nopērc kādreiz normālas riepas, nevis "jebkādas".

nu tev varu ietiekt iemācīties braukt riepas kauc kad izslīd, izņēmums var būt riepas tikko no veikala, kurām vēl nav nosēdusies gumija, tās izslīd bez kaukšanas.

Esi gatavs piedāvāt riepu kaucināšanas nodarbības?

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja: ...

A6, vai tad Vācijā nedrīkst pa bāni uz 210 braukt? Pirms pusotra gada, kad biju tur, drīkstēja. Star citu, jocīga sajūta palika, kad mani ap 6 no rīta uz Hamburgas - Frankfurtes bāņa kā stāvošam (mans ātrums - 205 km/h) Poršs aizgāja garām. Pat nepaspēju saskatīt, kas par Poršu. Bet ātrums ap trīnīti noteikti bija.

jugasvili, Tu laikam tiešām ļoti pavirši pa to bāni esi braucis - arī uz autobāņiem ir ierobežojumi - 100, 110, 130... nav jau visur max atļauts

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tikai maza nianse, Vācijā fotoradari uz bāņiem būs tikai tur, kur vērā ņemami satiksmes ierobežojumi (tas ir, ļoti šauras divas joslas katrā virzienā), pārsvarā ar zīmi 80 km/h

Tur, kur 130km/h, nekad neesmu manījis nevienu radaru un nevienu kontroli. Samazinām ātrumu uz kādiem 160 km/h un kad ierobežojumi vairs nav - pedal to metal

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

DimanC rakstīja:

jugasvilli rakstīja: ...

A6, vai tad Vācijā nedrīkst pa bāni uz 210 braukt? Pirms pusotra gada, kad biju tur, drīkstēja. Star citu, jocīga sajūta palika, kad mani ap 6 no rīta uz Hamburgas - Frankfurtes bāņa kā stāvošam (mans ātrums - 205 km/h) Poršs aizgāja garām. Pat nepaspēju saskatīt, kas par Poršu. Bet ātrums ap trīnīti noteikti bija.

jugasvili, Tu laikam tiešām ļoti pavirši pa to bāni esi braucis - arī uz autobāņiem ir ierobežojumi - 100, 110, 130... nav jau visur max atļauts

Nepretendēju uz drošām ziņām, bet no vietējiem esmu dzirdējis, ka ierobežoti ar ~50% bāņu kopgaruma. Nezinu vai tā ir vienkārši leģenda, vai kaut kur izlasīta oficiāla statistika.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Varētu mazliet precizēt - tikai minimālajā komplektācijā - kad riepām un virzienrādītājiem nav pieticis naudiņas.

Kļūdies. Tā kā būmeros lika/liek būmera bīdeļus tad nav kā tavam - kad uzgāzēšana lai liktu vienam ritenim kaukt un spolēt kauj nost motoru.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

P.N. Man patīk Sēņotāja iecepiens par kaukšanu un smirdēšanu. Nav tā ka tu esi iedomājies savu pasmago opeļsābu par Maclaren F1 un sevi par šūmaheru? Man kaut kā nekas ne kauc, ne smird, kad pēdējoreiz hvz kad atrāvu kādu skaidu, tad, protams, gan kauca, gan smirdēja bet dūmu nez kāpēc nebija...

P.N. Ja bez skaņas sāk smirdēt pēc gumijas tad ir jāpārbauda elektrosistēma

Mizx Reģ.: 17.02.2003
0 0 Atbildēt

kasinsh79, man pēdējā "bilde" pagājušā gada nogalē bija kur uz bāņa no neierobežota ātruma bija zīme 120 km/h, pēc kādiem 300-400 m 100 km/h un vēl pēc 300-400 m bija fotoradars, kas man piefiksēja ap 120 km/h. Pats vainīgs, jo pēc 220 km/h man bija vienkārši slinkums tik stipri spiest pedāli un ātrumu gribēju samazināt pakāpeniskāk. nekas tur šaurāks nekļuva, tikai mazliet līkumaināks un tuvumā apdzīvota vieta.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti