Lēnie pārkāpj noteikumus

Redaktors Reģ.: 31.08.2001

CSN teikts:

AIZLIEGTS

...

118.3. traucēt ceļu satiksmi, bez vajadzības braucot ar pārāk mazu ātrumu;

Ne noteikumos, ne komentāros gan nav pateikts, ko nozīmē „ar pārāk mazu”. Cik man zināms, Latvijā nekad neviens par šo pārkāpumu nav sodīts (nav jau arī soda mēra administratīvajā kodeksā). Anglijā gan kādai izcili lēnai kundzītei tiesa nupat esot piespriedusi 200 mārciņu sodu. Jo pārkāpums ir bīstams. Atļaušos apgalvot – ne mazāk bīstams par +20 km/h drošos ceļa apstākļos, uz ko noregulēti jaunie un dārgie fotoradari.

 
1.. 4 5 6 7 8 9 10
GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Ugga, izlasi uzmanīgāk, ko pats esi nopostojis.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Bija man brīvdienās tas "prieks" izbraukt pa Jūrmalas šoseju.

Pasakiet, tas tagad kāds īpašs stils vai iezīme spītīgi braukt pa kreiso joslu burtiski uz 90, uz skaņas signāliem vispār nereaģējot, jo arī citas joslas aizņemtas, arīdzan visādi citādi izbesījot tos, kuri grib braukt arī ātrāk (mana un tikai mana darīšana, ja es to vēlos, piem., uz 110)?

Kā Golf IV, tā arī jauns Lexus suv u.c. Vai arī cilvēki ir tiešām pastulbi, jūtoties "pierakstīti" tikai kreisajā joslā?

Gaidu to brīdi, kad CP par to sāks "kompostrēt", jo bez iemesla ārpus pilsētas tas nav atļauts

VWfans Reģ.: 21.02.2004
1 0 Atbildēt

kasinsh79

Ja visas joslas pilnas ar intensīvu satiksmi, tad arī pa kreiso drīkst braukt ar 90 km/h.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Kasinsh79, piekrītu, diemžēl pilna Latvija ir tādiem, kas domā līdzīgi kā VWfans. Un pareizi jau saki, kamēr CP nesāks tādus "ņemt mierā", tikmēr tas bardaks nemainīsies. Bet reālists manī saka, ka tuvākās piecgades laikā tas nenotiks.

Starp citu, šodien man aiz dienvidnieka pa jauno izbrauktuvi uz Ziepniekkalna ielu (kas arī ir ļoti iemīļota vieta kreisās joslas čunčinātājiem, kuru dēļ pastāvīgi slaloms jātaisa) viena beibe ar getzu šādi ceļu nogrieza. Braucu pa kreiso pusi, lai apsteigtu labās bet šī pēkšņi man deguna galā izdomāja, ka viņai arī kaut kādi pašasprāt, sev vien zināmu svarīgu iemeslu dēļ ir vajadzīga tieši kreisā josla, pie tam, nerādot pagriezienus. Nebija jau tā, ka bija jāmet pa mēmajiem, bet tā arī nesaprotu - priekš kam tas vajadzīgs?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Šodien sanāca parullēt pa ceļa darbu joslu uz klaipēdas šosejas, veselas četras reizes piedevām [un šāds pat brauciens būs vēl nākamās divas dienas], un man tā palika interesanti, kā šejienieši reaģē, ieraugot aizbērtas tranšejas - vai kā vidējais leitis, apdiršas un burtiski pārrāpo, vai tomēr ar ātrumu, kas ir nosaucams par braukšanu, brauc pāri?

Uggga Reģ.: 04.01.2006
1 0 Atbildēt

GB12, vainīgs, 115.2.punkta pirmo vārdu neredzēju

migla1970 Reģ.: 07.07.2015
0 0 Atbildēt

Interesants raksts, Vai tas nav policijas aicinājums, jo peļņa nav tik liela?

Es uzskatu ,ka +11= 40eur tas ir murgs un rezultāts tavam rakstam.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nu un ko lai dara ar pajoliņiem, kas pie fotoradariem otrā joslā nomet uz 85 un tā arī velkas? pārkārtoties arī nevar uz pirmo, jo pēc tam gan viņam jāsteidzas.

vispār novērota tāda tendence, ka tie lielākie skrējēji ir tie lielākie mīzēji. kā ierauga ceļa malā policiju vai pirms fotoradara, tā uzreiz zem 90 un velkas un pa otro protams.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Pilnīga taisnība.

Vēl piebilstams, ieraugot uz ceļa CP ar konstantu (un apzinātu) ātrumu zem 90, viņiem būs izteikts M.Ī.Z.I.E.N.S to ekipāžu apdzīt arīdzan

Kaut es vēl ne reizi (!) tādā situācijā neesmu sodīts, esmu par to, ka jābrauc raiti, nesaraustīti, nevienu neapgrūtinot.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Vēl izteiktāk tas ir motociklistu vidū.

Tādus brauktmācēji sauc par "laimeniekiem". Kuri nevis brauc, bet stāv pie Laimas pulksteņa un cer nocopēt maziņās.

Kuri prot atvilkt pa taisni, bet smagi sabremzējas līkumos

Aigarcix Reģ.: 15.07.2007
0 0 Atbildēt

Jautrākais šjā ir tas,ka 100%,ka visiem ir krutie telefoni,bet pat ar vienkāršu Waze nemāk apieties,jo tad vismaz varētu pasekot, kaut vai,cik ir spidometra ātrums un gps ,parasti starpība ir pietiekama lai varētu visādiem mentiem uc gudrīšiem iet garām.Bet vispār šamie jaunie traktējumi par ātrumi tikai rada vairāk stresainu situāciju.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

paldies par kumpelmentiem , tas Jūks tiešām ir skaists savā neglītumā waj neglīts savā skaistumā , vienaldzīgo nau un tas man viņā tīk .

un brauc/kalpo viņš gana labi , bet viss jau atkarīgs no ''blīves''...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Aigarcix, normāli aprīkotām mašīnām pietiek apieties tikai ar borta kompi, nevajag nekādu plakano telefonu vai navigāciju.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Par autobraucēju lēnumu nebūtu pamata uztraukties, jo pēc ,,Latvijas Valsts ceļu,, datiem laikā no 8.jūlija līdz 14.jūlijam uz ceļa A8 starp Olaini un Dalbi vieglo auto vidējais ātrums bija 98 km/h, uz A9 starp Saldu un Skrundu 97-100 km/h, uz P80 Tīnūži-Koknese 101-103 km/h, uz A6 starp Lielvārdi un Aizkraukli 91-93 km/h.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Lēnie neko nepārkāpj, viņi garantē sev drošību. Visu laiku skatoties spoguļos jau nemaz ātri nevar pabraukt.

Ātrie braucēji, tie gan pārkāpj, regulāri. It sevišķi uz Saulkrastu apvedceļa, kur notiek apdzīšanas gan pāri vienai, gan divām nepārtrauktajām, pa nogriešanās un ieskrējiena joslām. Braukšana īstā krievu stilā. Uz ko CP vispār nereaģē. Ierosinājumi izvietot videokameras uz pārvadiem tā arī ir palikuši bez atbildes.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tā gan ir. Bet:

lēnie izteikti pārkāpj noteikumus tikai uz vairākjoslu ceļiem, neatļauti velkoties kreisajā joslā ārpus apdzīvotām vietām.

AnK Reģ.: 06.10.2014
0 0 Atbildēt

Lēnie uz ceļiem, kur viena josla katrā virzienā, nemaz netraucē - jo ja nespēj apdzīt vieglo a/m, kas čunčina uz 80, tad pašam vajadzētu pievienoties čunčinātājiem.

Uz vairākjoslu ceļiem vajag striktāku likumdošanu un kontroli, lai cilvēki brauc pa labo un kreiso izmanto tikai apsteigšanai.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Piemēram, ceļa posmā Ķeipene-Taurupe-Līčupe-Ērgļi apdzīšana ir ļoti apgrūtināta, jo ceļš ir ārkārtīgi līkumains.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

vajag ievietot arī diskusiju - ātrie pārkāpj noteikumus

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Šodien pamanīju vēl vienu fenomenu uz Latvijas ceļiem - daži indivīdi, pirms uzsāk apdzīšanu, neskatās spoguļos un nepārlieinās, ka kāds jau nav uzsācis apdzīšanas manevru... Ceļā uz Talsiem šodien 3 reizes nācās bremzēt tādu pīīīī dēļ...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Pilnīgi piekrītu!

Arī novērots un ne reizi vien.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Fan, ir mazi meli, lieli meli un statistika. Kas ir jāizdara, lai dabūtu vidējo ātrumu simts kilometri stundā? Vienam jāpārlido ar 200 kilometriem stundā, un trijiem jāpārvelkas uz 66 kilometriem stundā.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Tas ir vidējais ātrums konkrētā vietā, pie ātruma mērītāja. Tas nav vidējais ātrums ceļa posmā. Līdz ar to pat nevajag lidot lai to sasniegtu. Pietiek ar normālu ikdienas satiksmi.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Man šķiet, ka pēc jauno noteikumu pieņemšanas plūsma Rīga - Pērnava ir palēninājusies no 110/120 km/h uz 100/110 km/h.

Nezinu gan vai tas ko dos kopējai satiksmes drošībai. Sanāk vairak apdzīšanas, un vadītajs, kurš nespēj novērtēt sev un savam auto piemērotu ātrumu jau tāpēc nepaliks gudrāks.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Tas ceļš ir tā nočakarēts, ka ātrāk nemaz nav jēgas braukt. Pēdējā laikā pat nav īsti vietas un apstākļu kruīzkontroles izmantošanai.

Cita lieta ir Rīga - Tallina, aiz Saulkrastu apvedceļa var droši mēģināt max auto un meistarības iespējas.

1.. 4 5 6 7 8 9 10
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti