DSG ātrumkārbas atsauksmes, VAG (VW, Audi, Škoda)

bobcat Reģ.: 12.10.2006

Sveiki cienījamie foruma dalībnieki!

Padalamies ar pieredzi par DSG kārbu ekspluatāciju Latvijā, mazpilsētā Rīga. To problēmām, plusiem un mīnusiem. Degvielas patēriņa iespaidiem un citām niansēm.

Es esmu lasījis un skatījies video par DSG kārbu modeļiem DQ200, DQ250, utt. Patreiz ir radies iespaids, ka tautai vairāk patīk DSG kārba ar slapjo sajūgu, jaunā DSG 7 ar sauso sajūgu ir problemātiskāka. Interneta dzīlēs ir daudz apskatītas problēmas ar sausā sajūga DSG kārbām, īpaši pirmās paaudzes. Bet, cik saprotu, ja vēlies ekonomisku dzinēju (1.0; 1.5; 1.8), tad VAG pielieto tikai DSG7 (DQ200) ar sauso sajūgu. Pērkot piemēram jaunu Škoda mašīnu var iegūt 5 gadu garantiju, kas šķiet pasargās vismaz pirmos piecus gadus vai 150tkm kilometru. Bet kā ir patiesībā?

 
1 2 3
rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Guzis

Ir man lietošanā Mersis ar CVT.

.

Nezināju ,ka mersedes liek CVT . Kuram modelim ?

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

insekc

Interesanti, vai kāds var pakomentēt "DSG vs CVT".

1. +, -

2. paredzamais mūža ilgums

3. remontu izmaksas

,,

Man CVT 4 gadi m180K .DSG nekad nav bijusi

1.Ekonomisks ,pilsētas satiksmē Līdz 70-80 km h atsucīgs dinamisks , Pie ātrumiem 90 + krietni gausāks nepatīk struja paātrināšanās ( pauzē ) . Neiesaka vilkt , un neieska strauji spolēt it sevišķi ja viens ritens spolē un otrs pēķšņi uzķer cietu virsmu . Ja patīk ātri pārvietoties trasē kurā liela satiksme tagd gan CVT nē

2 . Redzēs , pagaidā nekādas saguruma pazīmes . Runā ,ka vienreizēja ,bet ilgmūžīga

3. Arī nezinu .Laikam drīzāk pareiza atbilde , neremontēt ,bet mainīt .

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

CVT ir lēta, viegla transmisija, kas nav paredzēta lielām slodzēm, jaudīgiem motoriem un papildus tam ir ļoti liels jaudas zudums. Piekabju vilkšanai šādu kārbu noteikti nevar izmantot.

Man personīgi nepatīk šāda motorollera veida darbība, bet parastam autobraucējam derēs.

CVT resurss ir atkarīgs no mašīnas jaudas un ekspluatācijas veida, bet par ilgmūžīgu to nevar saukt un šaubos, ka kaut ko tur var normāli remontēt. Jāņem vērā, ka ja nāksies mainīt CVT, tad lietotu nav jēgas likt, jo tai resurss arī būs beidzies.

Īsumā sakot, CVT ir lētākais veids kā auto ražotājam pārdot klientam automašīnu ar "automātu".

Šādā ziņā DSG kārba ir labs vidusceļš, jo tā nav tik dārga ražošanā, kā klasiskais automāts, bet ir gana izturīga un efektīva.

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Sveiki!

Passat B6 3.2 būs DQ250 DSG?

Ir interese par tādu auto. Kārba nejuks ārā katrus 30tkm?

Jau kad liku tiesības, sapratu ka ar manuālo kārbu nebraukšu. Man kā iesācējam, drošība ir svarīga, negribas novērst domas no ceļa, lai domātu kad jāpārslēdz robi un ar sajūgu jāapietas, kā ar jēlu olu.

Pats pusotru gadu nobraucu ar 2003.gada Mercedes CLK500 ar 5pakāpju automātu un nekādu problēmu. Cik saprotu, tas vecis merša automāts ir grūti nokaujams.

feciic Reģ.: 09.05.2008
2 0 Atbildēt

Noteikti nebūs DSG, bet tur būs citas bēdas.

Radio arī neklausies lai netraucētu braukt un nenovērstu domas?

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Mūziku klausoties nav jādomā un jāskatās tahometrā kādi apgriezieni

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Tātad ar drošību ir švaki, jo koncentrējies uz mūziku, nevis ceļu, un kāpēc tahometrā vispār būtu jāskatās? Vēl pirms pārdesmit gadiem dažai labai mašīnai tahometra nebija - tavuprāt ar šādām mašīnām nevar pabraukt? Nē, pārslēdzas pēc izjūtas un spidometrā skatās uz spidometru.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kāpēc lai nebūtu DSG? Pirmais DSG bija iekš mk4 R32, nu tad kur vēl lai nebūtu B6 passātā ar VR6...

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
2 0 Atbildēt

Tev kā iesācējam, rūpējoties par tavu un tev apkārtējo drošību, ieteiktu neņemt 3.2, iesākumā pietiks ar 1.8.

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Es jau pusotru gadu nobraucu ar 5.0, bet vairs finansiāli to auto vairs nevarēju pavilkt. Tāpēc izskatu Pasātu kā nākamo auto, bet kkādu jaudu arī gribas.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Liec gāzi tam meserim un brauc tik tālāk.

Visi tie 3,2 ir nojāti un prasīs patstāvīgus ieguldījums plus patēriņs kārtībā neesošam motoram nebūs diži mazāks kā 5.o plus sagāzēt nevar.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Visgrūtāk pierast pie mehānikas man bija ar SAAB 9-5, gandrīz 3 nedēļas pagāja, kamēr pieradu. Ar tagadējo auto vairāk par dienu nevajadzēja. Man automāti nepatīk, jo reizēm patīk braukt sportiskāk un baudas no tā automāta nekādas. Vislabāk to var izjust uz zemes ceļiem, kad bieži jāmet zemākos robos un jāliek līkumā šķērsām. Neviens automāts, pat ar ātrumu pieturēšanu un pārslēgšanu uz stūres nav spējīgs sniegt to, ko mehānika. Izņēmums ir sekvenciālā kārba un Subaru CVT.

TDIOTS Reģ.: 07.01.2007
0 0 Atbildēt

Tu saki?

Nevar ''iemest'' un tā.....

Nabadziņš

Damn Reģ.: 07.12.2003
2 0 Atbildēt

Par ātrumu pārslēgšanu nav jādomā, tam jānotiek instinktīvi.

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Nu ja sāktu braukt ar manuālo, ar laiku jau pierastu. Bet kāpēc to darīt, ja var nopirkt auto ar automātu.

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Tikko parunāju ar viena servisa īpašnieku.

Ja maina eļļu ik pa 60tkm DSG, tad tās kārbas ilgi strādās. Pirms pirkšanas, obligāti ir jāveic diagnostika un, vēlams, iegūt arī servisa vēsturi.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

A garantiju (saistošu) viņš saviem diagnostikas rezultātiem arī dod?

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Negāja runa, ka pie viņa jādiagnosticē. Tas bija vispārīgi domāts

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

Iedzep

Īsumā sakot, CVT ir lētākais veids kā auto ražotājam pārdot klientam automašīnu ar "automātu".

..

Nissan murano 245 zirgi , CRV 182 zirgi . citas auto jaudīgos auto ar CVT nezinu .

Labi ,muskuļauto patiesi vēl neliek . Lux arī ,lai gan tie pamatā arī ir muskuļauto

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Subaru CVT liek lombinācijā ar pilnpiedziņu un turbomotoru. Jaudas arī ap 240 zs.

ledzep Reģ.: 16.03.2017
0 0 Atbildēt

Šeit pie vainas japāņu vēlme uz visu ietaupīt. Vispār jau tādu kārbu likt šādām mašīnām ir diezgan bezcerīgi, bezceļu apstākļos to pārkarsēt var ļoti viegli. Bet kā jau minēju- ikdienas lietošanai tas nav tik aktuāli.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

lvrhs rakstīja: Tikko parunāju ar viena servisa īpašnieku.

Ja maina eļļu ik pa 60tkm DSG, tad tās kārbas ilgi strādās. Pirms pirkšanas, obligāti ir jāveic diagnostika un, vēlams, iegūt arī servisa vēsturi.

Kurā vietā kārbā tas servisa īpašnieks maina eļļu? Sausajā sajūgā un spararatā, kas parasti izjūk?

Vai arī, kā eļļas maiņa kārbā pasargā sausos sajūga diskus un spararatu no izjukšanas?

lvrhs Reģ.: 17.04.2018
0 0 Atbildēt

Tik sīki neprasīju, bet pats Wolkswagen apgalvo, ka eļļa ir jāmaina ik pa 60tkm.

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

Tas ir atkarīgs no DSG kārbas modeļa. Tipa, eļļas maiņa oficiāli nav paredzēta, bet modeļiem virs mazākas DQ200 kam ir tikai sausais sajūgs, tiem ar slapjo sajūgu teorētiski būtu vēlams nomainīt,. Un noteikti izmantojot tikai VAG oriģinālo kārbas eļļu. Tā vismaz krievu forumos ir vairkārtīgi pieminēts.

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti