Vai Latvijas infrastruktūra ir gatava elektroauto pieaugumam?

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Kas ar uzlādēm, cik tās ir?

 
WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

diez vai ir gatava, ja DUS atrašanos zinu un pārsvarā tās ir grūti nepamanīt, tad uzlādes punktus tā uz sitienu zinu 3 ... Un nevarētu teikt ka tos būtu vienkārši atrast, ja nezini to atrašanās vietu.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

13.marts 2015 - CSDD Rīgas nodaļas klientu apkalpošanas centrā, Bauskas ielā 86, autovadītāju ērtībām ierīkota Rīgā pirmā elektromobiļu līdzstrāvas ātrās uzlādes stacija

iauto.lv/zinas/latvija/19032-pirma-elektromobilu-atras-uzlades-stacija-latvija-5-eur-par-30-minutem-video

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

17.marts 2016 - Zaļā gaisma elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūrai - 221 stacija līdz 2020.gadam

15.martā, ir apstiprinājusi VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) iesniegto projekta pieteikumu elektrotransportlīdzekļu (ETL) uzlādes infrastruktūras izbūvei Latvijā.

Projekta apstiprinātās kopējās attiecināmās izmaksas ir 7.84 miljoni eiro.

Projekta mērķis ir izveidot nacionālā līmeņa uzlādes infrastruktūras tīklu, kas nodrošinās ETL lietošanas iespēju visā Latvijas teritorijā, tādējādi novēršot ETL braukšanas attāluma ierobežojumu.

ETL uzlādes stacijas tiks izbūvētas uz TEN-T autoceļiem (55 uzlādes stacijas) un uz TEN-T autoceļus savienojošiem reģionālajiem autoceļiem (163 uzlādes stacijas).

iauto.lv/zinas/latvija/21233-zala-gaisma-elektrotransportlidzeklu-uzlades-infrastrukturai-221-stacija-lidz-2020-gadam

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

8.oktobris 2017 - CSDD iepirkumā par 70 elektromobiļu uzlādes staciju piegādi uzvar "Reck"; līgumcena - divi miljoni eiro

iauto.lv/zinas/latvija/26568-csdd-iepirkuma-par-70-elektromobilu-uzlades-staciju-piegadi-uzvar-reck-ligumcena-divi-miljoni-eiro

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

Interesanti šitā pasekot līdz laikam, kā viss noticis!

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

5.jūlijs 2018 - Darbu uzsāk elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls

Kopumā jūlijā darbu uzsāks 70 uzlādes stacijas.

Atbilstoši Ministru kabineta 2018.gada 12.jūnija lēmumam, maksa par uzlādes pakalpojumu CSDD ātrās uzlādes stacijās noteikta 0,15 eiro/min.

Darbs pie elektromobiļu uzlādes staciju tīkla izveides turpinās, un līdz 2021.gadam kopumā paredzēts uzstādīt līdz 150 ātrās uzlādes stacijām.

iauto.lv/zinas/latvija/28834-darbu-uzsak-elektromobilu-atras-uzlades-staciju-tikls

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

18.maijs 2019 - Valsts kontrole brīdina par elektroauto uzlādes tīkla negatīvo ietekmi uz valsts budžetu

iauto.lv/zinas/latvija/31625-valsts-kontrole-bridina-par-elektroauto-uzlades-tikla-negativo-ietekmi-uz-valsts-budzetu

ArnisET Reģ.: 09.09.2021
1 0 Atbildēt

Uzlādes punkti Latvijā:

1) Ne-tīkla uzlādes punkti: www.e-transports.org/index.php/features-mainmenu-47/team/236-uzlades-punkti-2

2) e-mobi tīkls: www.e-transports.org/index.php/features-mainmenu-47/team/95-uzlades-punkti

3) Elektrum tīkls: elektrumveikals.lv/lv/majai/e-auto-uzlade/e-auto-uzlades-stacijas

Atbilstoši Latvijā noteiktajai kārtībai, informāciju apkopo Latvijas Valsts ceļi:

lvceli.lv/celu-tikls/celu-kartes/uzlades-stacijas/

ArnisET Reģ.: 09.09.2021
1 0 Atbildēt

Par gatavību: pagaidām Latvijā nepietiekama izpratne par neizbēgamo - vieglo auto tirgus pāreju uz elektrisko piedziņu.

Piem., Lietuvas valdība nospraudusi mērķi – 46'000 elektromobiļi 2025. gadā, kas, pārrēķinot proporcionāli esošajam autoparkam, Latvijā atbilstu ap 23'000. Latvijā šāds mērķis nav nosprausts.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Man pa lielam vienalga ko tur kurš nosprauž, izskatās ka EV būs tikai viens mazs auto no 4 vai 5, jo nekam citam izņemot pilsētas braukšanu es tam e-auto pielietojumu neredzu. Un tādam mērķim mierīgi palādēšu mājās,ja vispār, jo alternatīvi man pat laikam arvien vairāk patīk doma par velo

ArnisET Reģ.: 09.09.2021
1 0 Atbildēt

Izskatās, ka pieredze tikai ar 24kWh EV?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Kāpēc lai vispār skatītos uz EV ja man ir pāris auto (benzīns un dīzelis) kuri vēl nav sasnieguši pat 100 K nobraukumu un pāris vecāki auto. Ev tiek apsvērts kā velo aizvietotājs, jo ziemā ar velo kaut kā īsti nevelk. Un tur man patīk 500 EV Fiats, tika maita dārgs pret to kas šams ir, līdz ar ko drīzāk būs Smart EV.

iciks Reģ.: 29.05.2013
5 0 Atbildēt

Tam pat nav dižas nozīmes, cik kWh. Paskaties, kādi elektromobiļi apkārt ripinās. Ir 2 kategorijas: dārgie (a la Tesla S, visādi e-troni u.tml.) un sīki hļupiki. Kā zināms, tādā hļupikā 4-5 cilvēki normāli sakāpt un nobraukt 2-3 h īsti nevar. Par bagāžu neizteikšos. Ir kāds universāļveidīgais auto ar normālām 5 vietām un bagāžnieku?

Ja kādam ģimenei vajag kārtējo auto tīri pilsētas satiksmei, var domāt, bet ja tas ir vienīgais auto ģimenē, jābūt tērētam, lai domātu par elektromobili, ja piemīt vidusmēra latvieša tieksmes brīvdienās braukt uz laukiem vai vizināties apkārt.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 1 Atbildēt

Paga paga - neaizmirsti ka visur visu laiku tiek stumtas bazņas par "nepieciešamību mainīt paradumus" - patīk brīvdienās braukāt apkārt? Nebraukāsi - nu vai arī pisīsies kā Mendziņš

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Ķīnieši taisa MG5 EV universāli. Izskatās 1:1 kā 2000-o vidus "pasāts". Salons bez aziātiskā blinga, 400 km no 1 uzlādes. Anglijā starp universāļu braucējiem esot kļuvis diezgan populārs.

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

Nevis neizbēgamo, bet neiespējamo. Paskaties uz vidējo Latvijas mašīnu un iztēlojies kāda elektrokaste sanāk par to naudu...

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Atkarībā no nop*suma pakāpes: labs elektrovelo vai tikai skūteris parastais.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Kā't ne, kaut kur figurēja cipars 30 000 2030. gadā

ArnisET Reģ.: 09.09.2021
1 0 Atbildēt

Prognozes ir dažādas, bet vienīgais valdības nolemtais ir 2% EV 2027.gadā, taču bez skaidra pasākumu plāna.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 2 Atbildēt

Nu šitas mainīsies strauji. Būs arvien vairāk. Pirkt dīzeli tikko no nīderlandes ar 700 000 km reālo nobraukumu? Nu, juku laiki sākušies

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 1 Atbildēt

Reālā dzīvē tas 700K + auto droši ka nobrauks vairāk un ilgāk kā 5 gadīgs EV ar 50K uz odometra ;)

Cits jautājums gan ir par to vai abos gadījumos patērētāju prasti neapjāj ...

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
1 1 Atbildēt

Vienmēr pastāv iespēja neļaut sevi "apjāt".

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

tā ir laba iespēja, bet vai reālistiski izpildāma ?

Jo kā jau te laiciņu atpakaļ rakstīju par Teslu X ko paziņa tikko nopirka 100% jaunu un es aptaustīju - tad auto ārējo paneļu salaiduma vietas izskatas tā kā sūdīgi atremontētam sistam auto...

Es tādu nopērkot un pirmoreiz ieraugot justos prasti appists, jo tam otrajam CR-V ko nopirku un zināju ka sists, to praktiski redzēt nevar, un salīdzinot ar to konkrēto Teslu - mans CR-V bija vienkārši "odziņa".

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
1 5 Atbildēt

Tu pīpē labu kapronu

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Man nav žēl varu padalīties ...

taču nav jēga aizdrist inetu ar praktiski vienu un to pašu kontentu:

youtu.be/yFfgpHkNCOM

Mans eksperiencs ir ļoti līdzīgs, tik to nevar stāstīt un rādīt īpašniekam, jo jams ir tieši tikpat laimīgs un lepns par Tesla kā Šīrs, dienām ar mani nerunās ja sabojāšu viņa iespaidu par Tesla.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
1 2 Atbildēt

Davai brauc šurp un parādīsi kur manai mašīnai ir kaut kas tāds. nopietni. parādīsi kur kaut kas tāds ir, dabūsi no manis 300 eiro.

Bet ja neko neatradīsi, tad tu man 300 eiro uz kapota noliksi. sarunāts?

jeb esi mīzeļdirsējs, kurš atgremo interneta huiņu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Nesip prātu, es saku par reālu dzīvē redzētu auto Model X kuram ir vismaz tādas pat probzas ar kvalitāti kā konkrētam auto no video. Viss vat būt ka tavējais izskatas pieklājīgi ne tikai no 5 metru attāluma. BET jebkurā gadījumā varu nolikt pretī 300, ja tev tā gribas. Taču model X kontekstā pieej jebkuram LV esošam un paskaties uz tām pašām vietām kas video- 99,9 % ka vismaz vienā salaiduma vietā tās problēmas būs redzamas.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
3 1 Atbildēt

OK. Viss skaidrs. Apsveicu tevi ar vienu redzētu model x. tagad ej un nospārdies.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nē nu zinot cik daudzi ir dabūjuši sūdigi saliktas Teslas - mani reāli interesē tavējās izskats.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 1 Atbildēt

Tad tomēr esi gatavs šķirties no 300 eur? Jo pagaidām izskatās ka vienīgo informāciju par tesla tu esi guvis no interneta heiteru video, bet dzīvē esi redzējis 1 mašīnu, visticamak garāmejot.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Ko lai tev pasaka, netā es sekoju Tesla attīstībai kopš dzimšanas, labi saprotot, ka "IT kompānija" sākumā ražos ļoti dranķīgu auto, tad sāka parādīties arī skatījums ārpus "fanu loka", un tad parādījās arī pirmie video par lažu, sekoja pirmie atsaukumi utml.

Un tad vienā tusā saskrējos ar jaunizceptu Tesla Model X īpašnieku kurš bija to pircis tīri praktisku apsvērumu dēļ, tik nu ļoti lepns par pirkumu ... Nu un man momentā iekrita acīs pàrītis kasjaku, un cits čoms kas ar veciem auto ņemas, paràdīja vēl kādas 10 diezgan kretīniskas kļūdas/nepareizi saliktus paneļus, un viena bija problēma durvju blīvgumijai, un tā toč sāks laist ūdeni ...

Tas pats ir redzēts garāmejot arī uz Model 3.

Protams varētu cerēt ka visvecākais modelis līnijā ir "salabots". Pamet kontaktus, tad izdomāsim kā un kur ;)

fckns Reģ.: 29.11.2020
3 0 Atbildēt

Cik nu redzēts, tad var piekrist par Teslu - kvalitāte tai mašīna ir vēl trakāka nekā korejietim vai francūzim. Plastmasa skan visur kur pieskarās, salaiduma vietas un durvju spraugas ir fantastiski lielas ( ja ne lielākas par geļiku). Vienīgā pievienotā vērtība ir baterijas un haips ap to kasti.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
2 0 Atbildēt

Eiropā dramatiski trūkst elektromobiļu uzlādes staciju;

Latvija, Lietuva pēdējās vietās

iauto.lv/zinas/pasaule/38777-eiropa-dramatiski-trukst-elektromobilu-uzlades-staciju-latvija-lietuva-pedejas-vietas

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 1 Atbildēt

Viss pareizi,savādāk nemaz nevar būt jo Latvija ir nabagmāja.Pat manā draugu/paziņu lokā neviens nevar atļauties nopirkt jaunu auto,kur nu vel sapņot par elektroauto.Tikmēr valdība tik domā kur nopizģīt kādu ļimonu.

Discoteeka Reģ.: 12.11.2019
2 5 Atbildēt

ja tava draugu/pazinu loka neviens nevar sakasit paris k pirmajai iemaksai un atlikt 100 ar kapiekam e prieks menes amaksajuma jaunam auto, problema nav latvija, bet tevi un tavos draugos

core Reģ.: 03.01.2017
2 0 Atbildēt

Parādīsi elektroauto pa 100eur mēnesī?

Krotow Reģ.: 09.09.2008
2 0 Atbildēt

Šķiet ka viņš to vispār auto iegādi vispār teica.

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 0 Atbildēt

Līdz šim jau vispār uzlādes tīklu organizatori nav pievērsušies "komunistu bloku" daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju elektroauto uzlāžu iekārtošanai. Jo, acīmredzot, nav nobriedusi vajadzība. Vajadzētu masveida uzlādes blokus ar kādām 100 pieslēgumu vietām migrorajonu stūros.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Pag, bija jau teikts, ka viņi to "risinās".Tāteikt, vajadzētu novietot tos uzlādes aparātus tur, kur šobrīd daudzdzīvokļu pagalmos visas iespējamās šķirbas jau tā ir maksimāli pārpildīti pārblīvētas ar stāvošajiem transportlīdzekļiem.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
1 0 Atbildēt

Padomju laiku mikrorajoni IMHO būs pēdējais, kur ko risinās. Tur tagad jau auto vispār stāv krustām šķērsām. Lādēšanas vietas ielu malās pie daudzstāvenēm būs aizsistas ar koļas un jānīša no blakus podjezda dīzeļa nosipteņiem. Var jau saukt pašvaldībniekus reizi dienā... pēc tam pret lādētāju īpašniekiem sāksies klusā sabotāža ar olām, līmi un auto apliešanu ar baldriāņiem. Civilizētā variantā prasās pēc auto novietnēm ar lādētājiem. Taču hz kur tādām bardakā, kur vienam zemes gabalam 5 īpašnieki, atradīs vietu. Un jāceļ apakšstaciju jauda, par ko maksās visi.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
2 1 Atbildēt

pa priekšu sabūvēs tās papildu autostāvvietas visās iespējamās brīvajās vietās tajos daudzdzīvokļu blokmāju rajonos, pēc tam sāks uzstādīt arī elektrouzlādes kastes, tā varētu būt nākotnē

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Daudzdzīvokļu rajoni IMHO būs pēdējais kur ko darīs. izlasi manu atbildi 650 augstāk.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 1 Atbildēt

Jā.Daudzstāvu mājās deg lifti,smird aizmetinātie atkritumuvadi un bedroti izvagotajos stāvošo mašīnu stāvgrūdām pārpildītajos "pagalmos" var riteņus nozlauzt.Bet tas ir po/uj.

Ir jāpļauj idejass, kamēr var. Jo lielāks Fufelis padomā, jo vieglāk izmanipulēt finansējumu.Tūliņ reku atkal dalīs,inficēti smirdošo ekonomiku atjaunosim, pag,drīz..

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
2 2 Atbildēt

Hrušcenes iedzīvotāji noteikti būs pirmie kas skries uz molleru pirkt id3.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 1 Atbildēt

Bet padomājies cik patiesā labuma varētu izkačāt, deklamējot ka jāuzlabo hruščoviešu dzīves kvalitāte.Jā.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
1 1 Atbildēt

Viņi jau stāv rindā uz elektrsūdu. Ir jāuzbūve. Janodrošina. Jawohl

Krotow Reģ.: 09.09.2008
3 0 Atbildēt

Neesi Porsche Cayenne un bentlijus pie hruščobām redzējis

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Ko lai tev pasaka, netā es sekoju Tesla attīstībai kopš dzimšanas, labi saprotot, ka "IT kompānija" sākumā ražos ļoti dranķīgu auto, tad sāka parādīties arī skatījums ārpus "fanu loka", un tad parādījās arī pirmie video par lažu, sekoja pirmie atsaukumi utml.

Un tad vienā tusā saskrējos ar jaunizceptu Tesla Model X īpašnieku kurš bija to pircis tīri praktisku apsvērumu dēļ, tik nu ļoti lepns par pirkumu ... Nu un man momentā iekrita acīs pàrītis kasjaku, un cits čoms kas ar veciem auto ņemas, paràdīja vēl kādas 10 diezgan kretīniskas kļūdas/nepareizi saliktus paneļus, un viena bija problēma durvju blīvgumijai, un tā toč sāks laist ūdeni ...

Tas pats ir redzēts garāmejot arī uz Model 3.

Protams varētu cerēt ka visvecākais modelis līnijā ir "salabots". Pamet kontaktus, tad izdomāsim kā un kur ;)

Hmmm, arī mani interesē, kā šis beigsies. Nez kāpēc Šīrs uz reālu tikšanos un kontaktu došanu nemaz nav tik nadzīgs...

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 3 Atbildēt

Tikai 40 minūtes.

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
1 2 Atbildēt

ja kādam vajag uzprojektēt elektrouzlādes vietu, varu palīdzēt

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Discoteeka rakstīja: ja tava draugu/pazinu loka neviens nevar sakasit paris k pirmajai iemaksai un atlikt 100 ar kapiekam e prieks menes amaksajuma jaunam auto, problema nav latvija, bet tevi un tavos draugos

Parādi man auto, kam bankas dos finansējumu ar LV vidējo brutto algu.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
2 0 Atbildēt

imzz rakstīja: Līdz šim jau vispār uzlādes tīklu organizatori nav pievērsušies "komunistu bloku" daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju elektroauto uzlāžu iekārtošanai. Jo, acīmredzot, nav nobriedusi vajadzība. Vajadzētu masveida uzlādes blokus ar kādām 100 pieslēgumu vietām migrorajonu stūros.

Aha. Ņemot vērā mūsu vidējā iedzīvotāja attieksmi pret visu jauno pamēģini dabūt visu dzīvokļu piekrišanu, ka pie mājas piegulošajā zemesgabalā varētu pievilkt un uzstādīt uzlādes vietu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Tā kā mūsu veco mikrorajonu iedzīvotāji nereti nav redzējuši neko labu, es arī viņus saprotu. Kad dzīvoju Valdemāra 120. vienīgā vēlme bija tikt no tā sviest kaut kur tālu prom. Ja pagalmā mētājas CCCP stila bērnu laukumiņa paliekas, nodrupušas celiņu plātnes utml. tad vai nu tu centies no turienes notīties, vai sāc ar elementāru lietu sakārtošanu, bet par "apelsīniem resnākajām cūkām" var padomāt arī kaut kad "pēc tam"

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Lielai daļai šo rajonu iedzīvotāju izpratne par notiekošu arī ir sabrukušā PSRS laika bērnu laukumiņa līmenī. Pirms dažiem gadiem manā mājā "PSRS-valodīgo pensionāru" vairākums tā norāva podā mājas siltināšanu, no kuras būtu labums pašiem. Beigās nācās dzīvokli siltināt pašam.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Nezinu kā ir tagad bet gadi 13+ atpakaļ kad dzīvoju Rīgā, skaidri zinu ka pa visu māju atļauties kaut ko investēt labākai nākotnei varēja pa lielam tie kuriem bija vismaz auto, un pārējiem īpaši pensionāriem (daudzi ar Krievijas pensiju), no kuriem daži pat bija konkrētās mājas celtnieki - bija stipri jāpadomā ko veikalā pirkt lai badā nenosprāgtu.

+ tie siltinājumu risinājumi arī uz to brīdi pat man šķita tādi vairāk "naudas apgūšanai" nekā reālam labumam + mājai ar plakanu jumtu baigi jāmāk jumta daļa pareizi nobeigt, citādi mitrums iet zem siltinājuma ...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Mājai ar plakanu jumtu jumts jāuztaisa slīps

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Es ar principā par to pašu ...

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
0 1 Atbildēt

nu re, mans variants, es arī savu migu nosiltināju no iekšas, protams, pārējie kaimiņi turpina bļaut, ka viņiem ziemā auksti

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Chalenger rakstīja: ja kādam vajag uzprojektēt elektrouzlādes vietu, varu palīdzēt

O. Apsveru pieskrūvēt jaunajam nekusteklim.

Bet privātmājā jau vnk ej un pērc?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 0 Atbildēt

ezis71 rakstīja: Tikai 40 minūtes.

Elektrību ražo tikai no oglēm!

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

No kurienes tāda pārliecība? Ko tad ar hidroelektrostacijām dara?

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Īsti nesapratu ko tu ar to gribēji man pateikt.

Vismaz video visu noskatījies?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Raimonds tak līdz šai dienai nav aptvēris, kas ir marginālās izmaksas.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
2 0 Atbildēt

CSDD noslēdz nacionālā līmeņa elektromobiļu ātrās uzlādes staciju izveidošanas projektu iauto.lv/zinas/latvija/39785-csdd-nosledz-nacionala-limena-elektromobilu-atras-uzlades-staciju-izveidosanas-projektu

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti