Kārtot: Augošā secībā
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 376 >

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

“Vienotā EU savienībā” garantija ir 2 vai 3 gadi, papildus garantija, kas ir mūsu reģionā, ir mūsu pašu importieru vai dīleru piepirktās no kāda apdrošinātāja. Tāpat par to mūsu 5 gadīgo garantiju tev Vācijā vai Spānijā neviens to mašīnu neremontēs - nāksies pašam apmaksāt un pēc tam iet pie mūsu dīlera vai importētāja. Un ne visiem ražotājiem ir kopēja datu bāze. 

Un kāpēc lai garantijai nebūtu atteikuma? Lai saglabātu garantiju, ir jāveic apkopes. Ja apkope nav veikta, garantijas nav. Tik vienkārši.

Bet tāpat - kāds sakars ar PTAC? Viņš to mašīnu pats pirka Vācijā (laikam). Mūsu PTAC neies pret Vācijas dīleri, tāpat Vācijas PTAC izskata tikai vietējo pilsoņu sūdzības. Ja esi auto palaidis eksportā, nevienam vairs nekrata.

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Mmmm, jā, par piecgadīgu Grand Scenicu 7 vietīgu 11k liekas dikti maz. Bet 14k es teiktu, ka pat ļoti dāsni, turklāt ja ne Renault dīleris… Tiesa, tu mazliet pārspīlē arī ar tirgus cenu. Nezinot komplektāciju un pieļaujot, ka klasika - benzīns/automāts, tirgus cena viņam ir ap 16000, max 16500, ja laba komplektācija un/vai mazs nobraukums, atkarībā no nobraukuma. 

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Tas, ka Renault nevar pārdot, ir mīts. Captur, Kadjar, Espace (7 vietīgie) ir diezgan pieprasīti tirgū. Jā, Renault straujāk krītas cena, kā Toyotai, Hyundajam vai Škodai, bet pārdot var, ja vien nebūvē sapņu pilis.

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Uz ko tieši? 

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Būtu interesanti uzzināt konkrētus ciparus. Bet tas ir normāli, jo katram dīlerim ar kādiem auto ir sava pieredze - kādam labāk tirgojas prēmiumi, kādam Dačija Attiecīgi, dīleris arī rēķina, cik ātri un par kādu cenu to auto pārdos. Vēl jārēķinās, ka dīleris vienmēr būs elastīgāks, ja vietā ņemsi mašīnu, kuru viņiem stokā iestāvējusies un ļooooti vajag pārdot

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Tas gan. Bet ar tiem De/NL/FR ir cits moments, ko vietējais bāleliņš bieži vien neņem vērā. Visiem Vagiem/Stellantisiem u.c. tur ir 2-3 gadu garantija, Latvijā pārsvarā ir 5, pižiks ar citroenu jau dod 8 gadus… Paziņa nesen nopirka praktiski jaunu ieveestu e-vāģi (2 gadīgu, bet ar kaut kādiem 8 tūkstošiem uz tāfeles), kuram nebija uztaisīta gada apkope, attiecīgi, 25 tūkstošus vērtai mašīnai garantijas nav nekādas… 

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Mēs pamazām ejam uz to (līdzīgi kā daudzviet Skandināvijā un arī R-Eiropā), ka privātpersonai pārdot auto būs nereāli. Pirmskārt, tirgus cena būs tāda, ka nebūs lielas starpības - tirgot pašam vai pēc operatīvā vienkārši atdot atpakaļ (ko, starp citu, visticamāk, jau šogad sāks darīt visi 2021./2022. gada elektroauto pircēji, tādējādi pārpludinot tirgu ar eļektričkām, kurām nevarēs to pašu valsts atbalstu dabūt). 

Un otrkārt - no privātajiem samērā jaunas mašīnas pērk arvien mazāk. Jo plači/dīleri arvien vairāk sāk dot kaut kādas garantijas, un vismaz viņus, ja kas, var pa PTAC izvazāt. No privātā nekādu atbildību neizsitīsi,

Tēma: Krievijas iebrukums Ukrainā!

Ķīnai pohuj… Tas apsveikums krievus neglābs no vēl lielākas Ķīnas atkarības.

Tēma: Krievijas iebrukums Ukrainā!

Par Starlinku ironiski - sākās ar krievu kaušanu, Solovjova draudiem spridzināt termināļus, tad turpinājās ar to, ka krievi sāka šantažēt Ukrainas iedzīvotājus, piemēram, gūstekļnu ģimenes, lai reģistrē Starlinkus uz sevi. Tagad propaganda laiž naratīvu, ka patiesībā jau tas Starlinks neko daudz nedeva - sak, tika izmantots tikai pretinieka mānīšanai, un atbrīvotāju viezību tas nekā neietekmē… Tikmēr ukraiņi, izmantojot situāciju, veic pretuzbrukumu, atgūstot ap 200 kvm teritorijas Zaporižjas, Harkivas u.c. sektoros, kas tiek uzskatīts par lielāko Ukrainas BS panākumu kopš 2023. gada neveiksmīgā pretuzbrukuma.

Tēma: Tramps - ASV prezidents?

Krievi ļoti labi zina, ka kara laikā Zelenskis tiktu pārvēlēts… nu, vai varbūt Zalužniju ievēlētu. Ne viens, ne otrs kapitulāciju neparakstītu.

Tēma: EKII 3.0 Valsts atbalsts elektroauto 2026 un hibrīdiem PHEV – jaunie nosacījumi un līdzmaksājums

Tirgus kropļošana… Nevajag nekādu atbalstu, tur būtu tirgum viss jāsaliek pa vietām. Elektroauto ir un būs savs pircējs, tāpat kā dīzelim un hibrīdam. 

Bet, ja par pašu atbalstu runājam, man lielākais debīlisms šajā šķiet, ka lietotam auto atbalsts pienākas tikai ievestajiem. Būtībā, valsts atbalsta to, ka no rietumiem tiek vilkti iekšā palietoti, bet vietējos auto atkal pārdot būs praktiski nereāli, kā tas bija iepriekšējā atbalsta laikā.

Tēma: Lētākā OCTA? Kurš apdrošinātājs šobrīd piedāvā labāko cenu 2026?

Tā nav tikai Ifam. Arī Ergo ir pusstunda, citiem apdrošinātājiem ir 10-15 minūtes.

Un būtu gan Tu pircis to pašu If, ja tā ir jūtami lētākā…

Tēma: Dīzeļu nenovēršamās beigas

Renault galvenais akcionārs ir valsts, līdz ar to, tur cita opera.

Tēma: Dīzeļu nenovēršamās beigas

https://kursors.lv/2026/02/16/stellantis-maina-kursu-un-eiropa-turpinas-piedavat-dizelauto/

 

Pat Stellantis komunisti atgriež dīzeļus… 

Tēma: Apdrošināšana BALTA: Atsauksmes par OCTA, KASKO un atlīdzībām

Ar Baltu kopumā ir OK, tikai attiecībā uz servisu izvēli viņi ir ļoti ietiepīgi. Ja viņiem viņu sistēmā attiecīgajai mašīnai nebūs paredzēts klienta noskatīts serviss, tad pat pie līdzvērtīgas tāmes viņi tur neļaus remontēties. Nu, vismaz agrāk tā bija, varbūt tagad kaut kas ir mainījies… 

Tēma: Kas Opel Insignia obligāti ir jādara autoservisā?

NOX sensors - tipiska divlitrīgo dīzeļu slimība. Izģērbjas parasti pie 80-120 tūkstošiem.

 

P.S. Man pirms gada uz īsu brīdi bija Insignia ar 1.5 benzīnu, 2019. gada, pirku ar 85k nobraukumu. Tam neplīsa nekas - datu bāze pat neko pa garantiju neuzrādīja. Tikai benzīnu rija neadekvāti. Bet, nu, ilgi pabraukt arī nesanāca, ļoti ātri pircējs atradās.

Tēma: Tramps - ASV prezidents?

Par šo vispār ironiski. Financial Times šonedēļ palaida pīli, ka Zelenskis esot piekritis maijā rīkot vēlēšanas. Porošenko opozīcija gan kategoriski iebilst. Viņi gan iebilda arī pirms tam, bet tagad viņi sāk izplatīt naratīvu, ka Zelenskis grib vēlēšanas, jo ir pārliecināts, ka kara laikā viņš uzvarēs un atkal tiks ievēlēts. Kas arī, ņemot vērā, ko man stāstīja, kad biju Ukrainā, visticamāk arī būtu. Ļoti līdzīgi kaut ko muldēja arī krievu propaganda. Līdz ar to, šie iziet uz kārtējo nekonsekvenci - Zelenskis negrib rīkot vēlēšanas, jo tas nodrošina viņa palikšanu pie varas un tagad Zelenskis gribot vēlēšanas, jo tas nodrošina viņa palikšanu pie varas… 

Tēma: Latvija iecerējusi ieviest brīvprātīgos policijas darbiniekus

Kanibaals rakstīja:

Tu to aizstāvi, jo esi par anarhiju, ka var šaudīties pa labi un kreisi pēc saviem ieskatiem. Policistu pamattiesības ir nelekt zem auto, cik tepat Latvijā nav nobraukti poliči kam fizika sveša un domā, ka svītrainais zizlis ir kā Harija Potera burvju nūjiņa uz kuru 2t smags metāla gabals no 130km/h spēj apstāties 5m distancē.

ASV šis strādā savādāk. Kad biju Teksasā pirms tālajā 2000. gadā, sanāca sačomoties ar vienu ģimeni, kur vīrs bija policists. Viņš stāstīja, ka tur ir apm. tā - jā, katram pilsonim ir tiesības turēt ieroci, bet, ja tu apdraudēsi policistu, tas viņiem skaitās faktiski viens no smagākajiem nodarījumiem. Poličiem ir tiesības visai asi reaģēt uz jebkuru apdraudējumu. Protams, ne viens vien šo ir ļaunprātīgi izmantojis arī… 

Tēma: Tramps - ASV prezidents?

Ja V/pro pienāks beigas, tas būtu tikai labi, protams. Saskaņai jau ir beigas, ja kas… Bet es jau te iepriekš esmu rakstijis - man arī tuvāka ir republikāņu politika, tikai ar to prezidentu viņi pagalam nošāva greizi.

Tēma: Tramps - ASV prezidents?

Tramps dikti uzmetis lūpu uz Polijas Seima vadoni, jo pēdējais atļāvies publiski pateikt, ka T nav pelnījis to kāroto Miera Prēmiju. Redzies, pans esot izrādījis necieņu. Nu, līdzīgi kā ukraiņi, kas neesot dižajam Trampam pietiekami pateicīgi par to, ka viņa politikas dēļ Kijivā nav apkures. Tas, ka Putina sejas glābējs izrādīja necieņu pret Polijas (un Latvijas, un Ukrainas un citu, pat ne-NATO valstu) karavīriem saistībā ar 9/11, protams, neskaitās.

Tēma: Krievijas iebrukums Ukrainā!

SpaceX, pēc Ukrainas lūguma, nogriezis krieviem Starlinku. Propaganda jau ārdās. Solovjovs aicina kosmosā izmantot kodolieročus un iznīcināt Maska satelītus, jo tie tagad esot leģitīmi mērķi. 

Tēma: Tramps - ASV prezidents?

Nuuuu, no vienas puses, ja runājam par impīčmentu, kā tādu, varbūt pat nenāktu par sliktu - lai pat tādi kā Tramps saprot, ka iekļūšana prezidenta krēslā vēl nenozīmē neierobežotu tādu varu un patvaļu gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā, kā to Tramps īsteno, un mūsu šofera dēlu afēra tādi ziediņi vien ir. No otras - a ko vietā? Venss nav alternatīva, tas ir tāds pats kompleksu un bērnības traumu nomākts īpatnis, kurš, ticis pie varas, būtu vēl lielāks mērkaķis ar granātu. 

Gribētos jau dikti, ka tur pie varas nonāk sakarīgs republikāņu prezidents, kurš gan cīnītos pret migrāciju, zaļo un visu pārējo progresīvo šļuru tur, kā arī nekoķetētu ar diktatoriem, atbalstītu Ukrainu. Bet, nu, laikam pārāk naivi cerēt uz to…

Tēma: Green Motors - Škoda serviss Rīgā. Apkope, remonts un lietotāju atsauksmes

Jā un nē. Ir mašīnas, kuras vēl tajā 14. ziemā izskatās daudzmaz civilizēti. 

Reņi (un vispār francūži), cik novērots, rūsē salīdzinoši maz. Nu, izņemot, piemēram, prefeislifta C4 Citroenu - tam slimība ir durvju apakšas. Bet tās arī pa garantiju taisa.. protams, ja virsbūves pārbaude veikta.

Tēma: Šoziem jau -20. Simtiem dīzeļu sasaluši un nevar izbraukt?

Visai interesanti - šorīt uz A7 tikpat kā nebija sastrēguma. PIrmdienās parasti tie ir vistrakākie. Vai tiešām tāpēc, ka tik daudz auto ir palikuši mierā?

Tēma: Netrafarētie Policijas auto bizness vai kārtība Latvijā?

Tikai nevajag. Man aptieciņu pēdējo reizi paprasīja Bosnijā 2017. gadā… Med izziņa ir redzama datu bāzē. 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 376 >

Lasītākie raksti

Jaunie raksti