Kārtot: Augošā secībā
1 2
Bradypus 17.01.2020 17:38

Laikam nesaprati... Ne jau par konekciju ir runa, bet par to, ka plīts māk izdomāt, cik ļoti vārās ūdens katlā un mainīt nosūcēja apgriezienus. Katls un ūdens daudzums tajā nav kalibrēts.

Bradypus 17.01.2020 15:03

Kādam analfabētam ir jābūt, lai runātu par "naftas un ogļu lobiju"? Pirmajā teikumā parādīji, cik maz saproti no pasaules kārtības...

Bradypus 17.01.2020 12:58

Jāpiekrīt. Ir vērts padomāt, kādēļ zaļie/kreisie ir tik ļoti attālinājušies no racionālas diskusijas, ka jau jāslēpjas aiz garīgi slimas, nepilngadīgas meitenes muguras. Bija reiz laiki, kad bērnus un sievietes aizstāvēja, nevis izvirzīja frontes pirmajā rindā... Man ir viedoklis par cilvēkiem, kas šādu rīkojas, kāds - izdomājiet paši, baidos, ka iAuto satura filtri varētu uzkārties ;)

Bradypus 16.01.2020 13:17

Man ir lieka 21w vienkontakta spuldzīte.

Bradypus 16.01.2020 12:30

Liec mieru raimonda tehniskajām zināšanām - tās pamatprincipu līmenī ir ok. Mana jaunā plīts māk vadīt nosūcēja apgriezienus atkarībā no tā, cik intensīvi vārās ūdens katlā. Tas ir ar kārtu sarežģitāks process, nekā vada bojājuma identificēšana.

Bradypus 16.01.2020 12:27

"kaut kas tajā visā man tā kā pietrūkst lai šo "bildi" uzskatītu par reālistisku"

Pietrūkst elementāra pamatprincipu loģika atmosfēras CO2 līmeņa saistībai ar šiem procesiem. Tieši tāpat kā visā CO2 afērā kopumā. Tiek propagandēta apgriezta cēloņsakarība starp diviem faktiem, kas paši par sevi ir pareizi.

Bradypus 16.01.2020 12:23

Es arī pa bruģi "lidoju no sirds" un guļošos policistus lielākoties šķērsoju, nesamazinot ātrumu. Auto nav ne balts, ne bulcinieks un ir mans privātais

Bradypus 16.01.2020 12:21

Tavi pamatprincipi ir vispārzināmi fakti. Tos nav vērts atkārtot.

Neko vairāk uzrakstīt par šo faktu jēgu un aptvert sarežģītākas kopsakarības tu nespēj. Tas ir vispārzināms fakts.

Bradypus 16.01.2020 11:29

Izcili - kārtējais, kurš uzskata, ka lietu kārtība ir jāpielāgo, pakļaujoties idiotismam. Un šobrīd tieši tas, ka teorijā šāds brauciens nav atļauts, ierobežo sēšanos pie stūres reibumā (kas arī nav atļauts). Perfekts domu gājiens!

Bradypus 16.01.2020 11:26

Raimonds ir gatavs ķerties pie katra salmiņa, lai pierādītu, ka nevien, izņemot viņu, neko nejēdz, tādēļ piedomā pie tā, ko raksti - ar muļķibām mani nepārliecināsi, bet viņam iespēju pavērsi

Piedevām arguments bija pilnīgi nevietā - jebkuram elektromobīlim pēc definīcijas ir nepieciešamas visas iespējamās aizsardzības un diskusija sākās ar to, ka šobrīd tiek ieviesti sarežģiti risinājumi pāris efektivitātes procentu iegūšanai - mehāniskās transmisijas izmešana ir ievērojams efektivitātes uzlabojums un piedevām ļoti veca ideja - tā eksistē kopš 1925. gada un ir dominējošais transmisijas veids milzīgā transporta nozarē - tieši tādēļ, kā tā ir vienkārša un efektīva, nevis sarežģita, kā tu mēģini apgalvot.

Bradypus 16.01.2020 11:04

Volvo XC60. Perfekti strādā automātiskais gaismas režīms, ieskaitot paneļa apgaismojuma spilgtumu un "multeņu ekrāna" krāsu shēmu. Bet problēma tur, kur to neviens nav iedomājies - mehāniskais slēdzis, ar kuru ieslēdz gaismu automātisko režīmu atrodas vietā, kas vadītājam nav redzama (stūre aizsedz), bet tiek nemanot aizķerta ar celi iekāpjot vai izkāpjot. Un tad pienāk brīdis, kad tikai krēslā attopies, ka nezināma ilguma gaišo laiku esi braucis bez gaismām...

Bradypus 16.01.2020 10:28

Citybee vajadzētu piedāvāt iespēju starptautiskajiem braucieniem, atstājot auto citā valstī. Sixt tas ir iespējams. Būtu laba biznesa niša, kas interesētu lēto aviokompāniju pasažierus, kuru izdevīgie lidojumi ir "izmētāti" starp Kauņu, Viļņu, Rīgu un Tallinu.

Bradypus 16.01.2020 10:14

Bla... bla...

Tu kļūdījies. Tas bija vispārzināms fakts, pirms pats savu kļūdu (es gan nesauktu par kļūdu viedokļa pamatošanu ar virspusīgi sagrābstītām atsaucēm, ko neesi pat izlasījis) aptvēri un atzini.

Tu nespēj atbildēt par šādu ĢMO baktēriju radīšanas risku iespējamību un sekām. Tas ir vispārzināms faksts.

Visi zin tavus elementāros skaitļus, kurus tu nerimsti atkārot, bet tu nespēj šajā komplektā pievienot atbilstošos H2O skaitļus. Tas ir vispārzināms faksts.

Tu nespēj paskaidrot H2O lomu šajā fizikālajā mehānismā. Tas ir vispārzināms faksts.

Bradypus 16.01.2020 7:45

Protams, ka var konstatēt. Veiksmīgi nocitēji muļķību, ko kāds izspļāva izmisīgi cenšoties noliegt manu viedokli.

Uz tev uzdotajiem jautājumiem neatbildi. Tas ir vispār zināms fakts.

Inženieri domā politiski, ražojot komunistiem piemērotu mēslu. Arī PSRS autobūve tā darbojās. Tas ir vispārzināms fakts.

Bradypus 15.01.2020 22:03

"Katram komponentam sistēmā ir kaut kādas zināmas robežas, pie kurām tā sistēma funkcionē. Tas ir vispārzināms fakts."

Šis robežas CO2 gadījumā tu nezini. Tas ir vispārzināms fakts.

"Tas, ka dabā dažādas sugas viena ar otru konkurē, bet arī papildina un nodrošina veselu ekosistēmu, ir vispārzināms fakts."

Tu nespēj pat aptvert, ka neviens tavus no konteksta izrautos faktus neapstrīd kā tādus, bet norāda uz trūkumu to kontekstam. Tas ir vispārzināms fakts.

"Tās nebija ĢMO baktērijas"

Rakstā ir konkrēti aprakstīta izmantotā gēnu inženierija. Tu iekopē kaut kādus linkus uz rakstiem, kuriem pats esi spējis izlasīt tikai virsrakstu. Tas ir vispārzināms fakts.

"Tas, ka tādā veidā faktiski gandrīz vai "no gaisa" var ražot degvielu, tas taču ir skaidrs?"

Tu nespēj aprakstīt risku varbūtību un iespējamās sekas šādai "ražošanai". Tas ir vispārzināms fakts.

Bradypus 15.01.2020 21:36

"Netika atbildēts, pateicu priekšā."

Nesadomājies par daudz. Neviens pat nemēģināja atbildēt. Tu atgremoji kaut kādu puskoka lēcēja definīciju un nespēji paskaidrot, kādēļ mērķtiecīgi censties iznīcināt mēri, gripu, malāriju ir labi, lai gan tā ir bioloģiskās daudzveidības samazināšana.

Tā vietā spēji izdomāt atsevišķu jautājumu, kurā iekļaut vārdus, tomēr jēgpilnu kontekstu atrast neizdevās.

Robežvērtības "pārāk treknam vai pārāk liesam degmaisījumam" nespēj nosaukt, bet vajadzētu - ja reiz šādu līdzību izvēlējies. CO2 ir normāla gaisa sastāvdaļa un nav nekāda pamata domāt, ka tā kļūs par nenormālu. Ja spētu minētās robežvērtības nosaukt, varbūt saprastu...

Atbildēt, cik liels risks un ar kādām sekām pastāv, radot tevis minētās ĢMO baktērijas tu nespēj.

H2O lomu klimata procesos acīmredzot pat nenojaut.

Bradypus 15.01.2020 18:49

Nav nepieciešams aizdirst vidi, bet tas neizbēgami notiek, ja netiek apmierinātas pamatvajadzības. Sakopta vide kļūst par vajadzību pie relatīvi augsta labklājības līmeņa. Savukārt tieši fosilā enerģētika ir tas, kas pašreizējā tehnoloģiju attīstības stadijā ir izaugsmes pamatā. Ierobežojot to, tiek ierobežota izaugsme un nabadzības novēršana un liegta vai vismaz aizkavēta sakoptas vides līmeņa sasniegšana lielākajai daļai pasaules iedzīvotāju.

Bradypus 15.01.2020 18:43

Iespējams neesi dzirdējis, bet ir risku vadības metodes. To pamatā ir riska iespējamības un iespējamo seku novērtējums. Saņemies un pamatoti novērtē iespējamību šādām baktērijām kļūt par invazīvu sugu. Un apraksti iespējamās sekas.

Bradypus 15.01.2020 18:18

Tātad tu nepieļauj risku, ka tik dzīvelīga baktērija, kā E.coli var izmukt no laboratorijas, pielāgoties zemākam CO2 līmenis un kļūt par invazīvu sugu? Pats esi lietojis vārdu "pagaidām".

Kāda ir praktiskā saimnieciskā jēga mērim, gripai malārijai? Arī tā ir bioloģiskā daudzveidība, kuru cilvēks ļoti apzināti cenšas iznīcināt.

Bradypus 15.01.2020 17:25

Vēl viens jautājums raimondsm - ko, visticamāk, kā visus iepriekšējos neatbildēs.

Par jauko CO2 ēdošo E.coli baktēriju. Kā tavā skatījumā ir vērtējama iespējamība un sekas scenārijam, kurā šī ĢMO baktērija izrādās tik veiksmīga un efektīva, ka kļūst par invazīvo sugu un pilnībā attīra gaisu no CO2?

Bradypus 15.01.2020 15:25

Jā, saldūdens ir ne vien izejviela, bet arī būtiska daļa no klimata sistēmas un tā aprites izjaukšana ir vērā ņemams faktors klimata pārmaiņās. Diemžēl slimie ekofanāti šo ignorē un ir akli attiecībā uz HES ietekmi. Gribētos dzirdēt, piemēram, raimondsm skaidrojumu, kā tiek celti HES, neapdraudot biotopus un sugu daudzveidību. Un kā veselu ūdnesnoteces baseinu aprites izjaušana neietekmē klimatu.

Bet, atbildot uz tavām bažām - tāda upe kā Reina, bija faktiksi mirusi piesārņojuma dēļ. Tomēr Vācijai un Francijai sasniedzot attiecīgu attīstības līmeni radās gan iespēja gan vēlēšanās to atdzīvināt. Tā vietā, lai ar CO2 demonizāciju censtos iznīcināt enerģētiku, kas ir visa progresa pamatā, būtu tieši pretēji jācenšas atpalikušo valstu līmeni pēc iespējas ātrāk pacelt līdz šādam, kas dabiskā veidā ierobežo piesārņojumu, izmantojot labklājības resursu pārpalikumu, nevis uzspiežot nabadzību.

Bradypus 15.01.2020 15:03

Izdomā, ko es esmu iedomājies! Izcili.

Nu tad pēc tava parauga.

Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās uzlabo mūsu dzīves kvalitāti un palielina mūža ilgumu. Izdomā kādēļ.

Bradypus 15.01.2020 14:02

Interesanti. Tikai, kā jau parasti, nav saprotams, ko tu ar to vēlējies pateikt tēmas sakarā.

Bradypus 15.01.2020 13:18

Ko šī jēga maina kontekstā ar tēmu "transports un īsta ekoloģija"? Pamato saistību ar tēmu, pirms prasi atbildi vai arī veido jaunu topiku.

Bradypus 15.01.2020 13:08

Vēlreiz - piekrītu tev par rietumu kreisajiem. Bet tev pašam iesaku izmantot savu lasītprasmi, kuru tu acīmredzot nespēj novērtēt, jo uztver par pašsaprotamu, lai uzzinātu vairāk par pasauli, kes ne tuvu nesastāv tikai no rietumu kreisajiem.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti