No 5. septembra visos jaunajos elektrovilcienos biļetes var reģistrēt pie biļešu reģistratoriem. Jaunā biļešu reģistrēšanas kārtība nodrošinās vēl ērtāku un mūsdienīgāku pārvietošanos vilcienos.
Pārejas periodā, kamēr pasažieri apgūst jauno biļešu reģistrēšanas kārtību, papildus pašreģistrācijai biļetes turpinās pārbaudīt arī vilcienu konduktori kontrolieri.
Turpinot pasažieru pārvadājumu modernizāciju, turpmāk jaunajos elektrovilcienos iegādātās biļetes neatkarīgi no biļetes veida reģistrēt varēs paši pasažieri, izmantojot biļešu reģistratorus jeb validatorus, kas izvietoti vējtveros pie visām vagonu ārdurvīm. Biļešu reģistratori atpazīst gan papīra, gan elektroniski iegādātas biļetes, tostarp arī bagāžas biļetes.
Katrā elektrovilcienā pieejami 16 biļešu reģistratori. Lai reģistrētu biļeti, pasažierim iegādātās biļetes kvadrātkods jāpietuvina reģistratora optiskajam sensoram, kas novietots reģistratora korpusa labajā sānā, un ekrānā jāsagaida apstiprinājuma paziņojums, ka biļetes reģistrācija ir notikusi veiksmīgi. Ātrākai biļešu nolasīšanai reģistratorā pasažierus aicinām strauji nemainīt attālumu starp biļetes kvadrātkodu un biļešu reģistratora sensoru. Tāpat, lai veicinātu biļešu nolasīšanu bez traucējumiem, veiktas izmaiņas ‘’Vivi’’ mobilajā lietotnē, palielinot ekrāna spilgtumu, tāpēc iesakām izmantot jaunāko “Vivi” mobilās lietotnes versiju..
Biļešu reģistratoru izmantošana sekmēs ne vien pasažieru ērtības, bet arī pasažieru pilnvērtīgāku un precīzāku uzskaiti, sniedzot vērtīgus datus pakalpojumu turpmākai pilnveidošanai.
Neskaidrību gadījumā aicinām vērsties pie konduktora kontroliera vai zvanīt uz diennakts uzziņām pa tālruni 8760.
Pagāja dažas dienas, kad vivi attapās paziņot, ka telefonbiļeti var piereģistrēt vismaz dažas minūtes pēc tās iegādes, ne ātrāk. Kas radīja virkni pārpratumu. Taču arī, ja aparāts parāda, ka sekmīgi piereģistrēts, tad atnāk kontrolieris un konstatē, ka reģistrācija nav notikusi. Par laimi, viņš zin, ka tā var būt.