Valsts Policija rīkos akciju par virzienrādīju rādīšanu (+ video) 6

 
Valsts Policija | 30.novembris 2017 11:04

Šodien, 30.novembrī, visas dienas garumā Valsts policija organizē tematisko vienas dienas akciju, kuras laikā vērsīs šoferu uzmanību brīdinājuma signālu lietošanas nozīmīgumam.

Tāpat likumsargi atgādinās par to, kādas sekas var radīt virzienrādītāju nelietošana. Sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju ir izveidots videoklips, ar kura palīdzību Valsts policija atgādina – ikvienam satiksmes dalībniekam jāatceras, ka uz ceļa mēs neesam vieni, jebkuras pārgalvīgas darbības var ietekmēt un apdraudēt arī citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Nereti Valsts policija no satiksmes dalībniekiem saņem informāciju, kā arī likumsargi paši ikdienā pildot darba pienākumus, regulāri novēro, ka ir atsevišķi satiksmes dalībnieki, kuri klaji neievēro tik elementāru ceļu satiksmes noteikumu kā brīdinājuma signālu lietošanu.

Šogad laika periodā no 1.janvāra līdz 28.novembrim par brīdinājuma signāla nelietošanu sastādīti 2259 administratīvo pārkāpumu protokoli, savukārt pērn tādā pašā periodā autovadītājiem sastādīti 2717 protokoli. Lai gan pēc statistikas datiem nākas secināt, ka šogad pārkāpēju skaits ir samazinājies par 458, tas joprojām pierāda, ka daļa autovadītāju rīkojas ļoti neapdomīgi un bezatbildīgi, apzināti neievērojot ceļu satiksmes noteikumus. Šādā veidā pārkāpēji neciena un maldina citus satiksmes dalībniekus, radot dažādas bīstamas situācijas ceļu satiksmē.

Jāpiebilst, ka par virziena signāla nerādīšanu, likumā paredzēts sods – brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, kā arī tiek piešķirts viens soda punkts. Valsts policija norāda, ka autovadītāji diemžēl bieži neaizdomājas, ka pagrieziena nerādīšanai var būt nopietnas sekas.

Likumsargi uzsver, ka ikvienam satiksmes dalībniekam jāatceras – Tu neesi viens uz ceļa, tavas darbības var ietekmēt un apdraudēt arī citus ceļu satiksmes dalībniekus!

Videoklips ir tapis sadarbībā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju, un tas ir veltīts ceļu satiksmes drošības uzlabošanai ar mērķi pievērst transportlīdzekļu vadītāju uzmanību virzienu radītāju izmantošanai.

 
6 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
anonimikis 30.novembris 2017 11:28
4 2 Atbildēt

Gājēji arī mēdz skatīties uz šiem signāliem un atkarībā no to rādīšanas/nerādīšanas izlemt iet pāri ielai.

Vernons 30.novembris 2017 17:40
4 34 Atbildēt

Nu un kur CSN ir sadaļa: "Brīdinājuma signāli un to lietošana"?

Nav? Un kāpēc STOP signāls 30 gadus ir ar augšup paceltu roku? CSDD "mežsargiem" un "juristiem" nepietika prāta? Cik ilgi var skatīties atpakaļ uz Krieviju? Nu un kur ir CSN pasniedzēju armija? Arī Jums prāts par īsu?

Laikam ārkārtīgi grūti Normundam Krapsim pateikt normu sekundēs un metros? Pilsētā virzienrādītājam jābūt vismaz 5 sekundes ilgam, bet ārpus apdzīvotām vietām 8 sekundes ilgam, tas atbilstu brīdinājuma zīmes statusam!

LMT 30.novembris 2017 18:20
2 1 Atbildēt

Kas ir CSDD mezsargi un juristi?

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Palika 18 kilometri: 3 miljonus vērts Ferrari F40 piedzīvo avāriju Vācijā 8

Automašīna bija ceļā uz automobiļu izstāžu un pārdošanas kompleksu Motorworld Bublingenē, netālu no Štutgartes. Līdz mērķim bija atlikuši 18 kilometri. Lasīt vairāk

 

Kurš izraisīja bīstamu situāciju? (+ VIDEO) 34

Abu vadītāju domas par to, kurš izraisīja bīstamu situāciju, dalās. Lasīt vairāk

 

Arī kā sedans - Volkswagen Passat Ķīnai 7

Jaunākais Volkswagen Passat Eiropā ir pieejams tikai universāla modifikācijā, taču Ķīnā to var nopirkt ar sedana virsbūvi. Lasīt vairāk

 

ADAC: Ķīnas autobūve ir nopietni konkurenti 8

Vācijas automobiļu kluba ADAC eksperti nonākuši pie secinājuma, ka Ķīnas autobūves produkcija pēdējos gados ir stingri pielikusi un min Eiropas ražotājiem uz papēžiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti