Matīss Mežaks izcīna trešo vietu “Motul Grand Prix” sacensībās

 

Foto: BATCC

BATCC | 27.septembris 2021 9:53

Sestdien Biķernieku trasē norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta noslēdzošais posms “Motul Grand Prix”, kur aizraujošākie notikumi risinājās dalībniekiem kuplajā “BMW 325 CUP” klasē, kur ātrākais no Latvijas pilotiem bija Matīss Mežaks.

“BMW 325 CUP” klasē uz starta stājās 30 dalībnieki. Kvalifikācijas braucienā pārsteidzošu uzvaru izcīnīja tikai 15 gadus jaunā igauniete Karmena Krāva. Blakus pirmajā rindā stājās čempionāta vicelīderis Edvīnas Žadeikis, bet trešajā vietā čempionāta līderis Karolis Jovaiša.

Sacensību startā vadību pārņēma Jovaiša, kuram aizmugurē iekārtojās Latvijas braucējs Artjoms Kočlamazašvili. Slapjā trasē lielisku sniegumu demonstrēja Matīss Mežaks, kurš no desmitās starta vietās ātri vien tika galā ar konkurentiem un nokļuva otrajā pozīcijā. Pirmā brauciena finišā uzvara Jovaišam, otrais Mežaks, trešajā vietā lietuvietis Jonas Ramanauskas, bet ceturto vietu ieņēma Konstantīns Calko.

Sacensību otrajā braucienā vadībā izrāvās Matīss Mežaks, kuram cieši sekoja Edvinas Žadeikis un Karolis Jovaiša. Cīņā par pirmo vietu Mežaks piekāpās Žadeikim un sāka aizstāvēšanos pret Jovaišu. Biķernieku trases pēdējā līkumā lietuviešu sportists Jovaiša veica apdzīšanas manevru ar nelielu kontaktu starp abiem braucējiem, kā rezultātā Mežaks izbrauca ārpus trases un zaudēja trīs pozīcijas. Brauciena finišā pirmais Žadeikis, otrais Jovaiša, trešā un ceturtā vieta igauņu sportistiem Romet Reisin un Enar-Klaus Kunman, Uldis Timaks piektais, Matīss Mežaks sestais.

Abu braucienu kopsummā pirmais Karolis Jovaiša, otrais Edvinas Žadeikis, bet goda pjedestāla trešais pakāpiens Matīsam Mežakam.

Sezonas kopvērtējumā uzvara Karolim Jovaišam, otrais Edvinas Žadeikis, bet trešā vieta latvietim Krišjānim Oskerko. Sezonā kopā piedalījās 55 dalībnieki.

“BTC2” klasē uzvara pirmajā braucienā Atim Veismanim, kas pirms otrā brauciena ļāva panākt vienādu punktu skaitu ar sezonas galveno konkurentu Simo Lind no Igaunijas. Tomēr tehnisks defekts otrajā braucienā liedza Veismanim cīnīties par uzvaru kopvērtējumā. Arnim Baumanim sestā vieta divu braucienu summā.

Foto: Publicitātes attēls

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO) 5

Royal Alloy motocikls ar blakusvāģi ir klasiska dizaina transportlīdzeklis, kas apvieno retro stilu ar mūsdienīgu tehniku. Šis modelis paredzēts nesteidzīgai ceļošanai, izbraucieniem divatā vai ar pasažieri blakusvāģī, piedāvājot unikālu braukšanas pieredzi un izceļoties uz kopējā motociklu. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 1

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 

Jāņu naktī Balvu novadā avārijā gājis bojā jauns vīrietis 11

Līgo dienā Latvijā reģistrēti 106 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 16 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti