Visi komentāri - Verstapens svin uzvaru F-1 Lasvegasas "Grand Prix" posmā; cīņa par kopvērtējumu saasinās

Verstapens svin uzvaru F-1 Lasvegasas "Grand Prix" posmā; cīņa par kopvērtējumu saasinās

 

Foto: Ekrānbilde no Facebook.com/Formula1

Nozare.lv | 24.novembris 2025 8:37

Makss Verstapens no "Red Bull" komandas sestdien uzvarēja Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Lasvegasas "Grand Prix" posmā.

Verstapens, kurš kvalifikācijā lietainos laika apstākļos bija izcīnījis otro vietu aiz kopvērtējuma līdera Lando Norisa no "McLaren", saulainos apstākļos sacensībās startā apdzina Norisu, kurš izbrauca no trases, un svinēja savu 69. uzvaru F-1 posmos.

Nīderlandietis Norisu apsteidza par 20,741 sekundi, bet trešais, atpaliekot no Verstapena 23,546 sekundes, bija Džordžs Rasels no "Mercedes".

Ceturto vietu ieņēma Oskars Piastri no "McLaren (+27,650), piekto - Kimi Antonelli no "Mercedes" (+30,488), sesto - Šarls Leklērs no "Ferrari" (+30,678), septīto - Karloss Sainss no "Williams" (+34,924), astoto - Isaks Adžārs no "Racing Bulls" (+45,257), devīto - Niko Hilkenbergs no "Sauber" (+51,134) un desmito - Luiss Hamiltons no "Ferrari" (+59,369).

Pēc sacensībām tika konstatēts, ka Norisam un Piastri automašīnu grīdas plāksnes biezums ir mazāks par minimālo pieļaujamo biezumu, un abi "McLaren" piloti tika diskvalificēti.

Tādējādi "Haas" piloti Estebans Okons un Olivers Bīrmens pakāpās uz attiecīgi devīto un desmito vietu.

Jau ziņots, ka pirmajos treniņbraucienos ātrākais bija Leklērs, bet otrajos un trešajos - Noriss.

Pēc "McLaren" pilotu diskvalifikācijas kopvērtējumā līderis ar 390 punktiem joprojām ir Noriss, par 24 punktiem apsteidzot komandas biedru Piastri un Verstapenu.

Uzvaru Konstruktoru kausā jau ir nodrošinājusi "McLaren" vienība.

Šosezon F-1 čempionātā tiek aizvadīti 24 posmi.

Pagājušajā sezonā ceturto reizi pēc kārtas par čempionu kļuva nīderlandietis Makss Verstapens, bet Konstruktoru kausā uzvaru svinēja "McLaren".
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Austrijas policisti vīlušies elektromobiļu pieredzē 19

Austrijas policijas un glābēju dienesti jau kopš 2024. gada testē elektriskās piedziņas transportlīdzekļus, tomēr vērtējums tiem ir neglaimojošs – nopietnu uzdevumu pildīšanā var paļauties tikai uz benzīna un dīzeļa automašīnām. Lasīt vairāk

 

MINI īpašais modelis par godu uzvarai 1965. gada Rallye Monte Carlo 2

Apaļi 60 gadi kopš MINI uzvaras Montekarlo jau nedaudz pagātnē, tomēr ražotājs šo notikumu nav atstājis bez ievērības un ar nelielu laika nobīdi laiž klajā īpašo modeli „1965 Victory Edition“. Lasīt vairāk

 

Volvo EX30 atsaukums akumulatoru aizdegšanās riska dēļ 20

Volvo paziņojis par vairāk nekā 40 000 elektroauto EX30 atsaukumu visā pasaulē, jo konstatēts akumulatoru pārkaršanas risks, kas var izraisīt aizdegšanos. Lasīt vairāk

 

Dārga izprieca, maza atdeve: Lamborghini svītro sava pirmā elektroauto Lanzador projektu 9

Itālijas superauto ražotājs Lamborghini ir atteicies no pilnībā elektriskā Lanzador, kas jau piedzīvojis pirmizrādi koncepta statusā, kā uzņēmuma elektriskās nākotnes priekšvēstnesis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti