Jaunas ierīces inteliģentai saziņai "Sony Xperia X"

Foto: Publicitātes attēls

Sony Mobile Communications | 27.maijs 2016 14:27

Sony Mobile paplašina Xperia klāstu un iepazīstina ar jauno Xperia X viedtālruņu sēriju.

Sērijas tehniski progresīvākie jaunie modeļi ir Xperia X un Xperia X Performance, savukārt Xperia XA ir unikāli izstrādāts vidējās cenu klases viedtālruņa modelis. Sony redzējums par nākotnes saziņas līdzekļiem ietver daudz jauno tehnoloģiju. Tādējādi Xperia produktu sērija turpmāk papildinās viedo ierīču klāstu.

Ar Xperia X sēriju tiek pāršķirta gluži jauna lapa Xperia stāstā. X sērijas trīs jaunie

tālruņi piedāvā ko jaunu ikvienam, sākot ar vidējās cenu klases viedtālruni un beidzot ar augstākās klases viedtālruni, kas ietver visas izsmalcinātākās funkcijas. No visu modeļu kopīgajām iezīmēm var izcelt īpaši kvalitatīvo kameru un novatorisko dizainu, kas tālrunim palīdz vēl labāk iegult plaukstā.

“Domājam, ka novatoriskais dizains un uzmanību piesaistošās krāsas cilvēkus uzrunās vēl vairāk nekā iepriekš, “ apgalvo Sony Mobile sabiedrisko attiecību un produktu daļas vadītājs Ziemeļvalstīs — Rikards Skogbergs (Rikard Skogberg).

Foto: Publicitātes attēls

Xperia X sērija: Xperia X, Xperia X Performance un Xperia XA

Xperia X sērijā ir uzlabotas Xperia galvenie parametri: kamera, akumulators un dizains.

Xperia modeļos jau sen tiek izmantotas augstākās klases kameras. Xperia Z5 sērijas kameras vērtējums ir iekļauts DxOMark testu laboratorijas saraksta augšdaļā. Xperia X sērijas progresīvie modeļi ir sasnieguši jaunu kameru tehnoloģiju attīstības līmeni. Šiem modeļiem ir paredzoša hibrīdā automātiskā fokusēšana: sadarbībā ar Sony α sistēmas kamerām izstrādāto tehnoloģiju, kas objektam seko attēla zonā, paredz tā kustības un pastāvīgi notur to fokusā. Darbības attēlojums ir sasniedzis pavisam jaunu līmeni, un ikviens mirklis tiek iemūžināts nevainojamā asumā. Vairs nav jāraizējas par izplūdušiem attēliem!

Xperia X un Xperia X Performance tālruņu kamerām ir liels 1/2,3 collu un Exmor RS sensors līdz 23 megapikseļiem, tāpēc šie modeļi ir piemēroti īpaši augstas kvalitātes attēlu iegūšanai. Arī priekšējai kamerai ir veikti uzlabojumi, un tagad tai ir 13 megapikseļi un Sony inteliģentais automātiskais režīms.

Turklāt Xperia XA modeļa 13 megapikseļu aizmugurējai kamerai un 8 megapikseļu priekšējai kamerai ir pieejams ātrs automātiskais fokuss.

Xperia X sērijas akumulators spēj darboties bez uzlādes pat divas dienas1. Turklāt Sony sadarbībā ar Qnovo ir izstrādājis Xperia X un Xperia X Performance tālruņiem piemērotas uzlādes tehnoloģijas, ar kuru palīdzību uzlāde ir vēl viedāka un efektīvāka. Akumulatoram ir mazāka slodze, tāpēc tā lietošanas laiks ir ilgāks2.

Visi Xperia X sērijas modeļu dizaini ir atjaunināti sadarbībā ar Sony Lundi un Tokijā izvietotajiem birojiem. Visiem modeļiem ir 5 collu displejs. Tālruņa izmērs, forma un materiāls ir rūpīgi izvēlēts un pielāgots tā, lai ērti iegultu rokā un būtu vienkārši izmantojams. Jaunās formas modeļiem ir noapaļoti stūri un noapaļots stikls. Atbilstoši IP65/68 klasei izveidotais Xperia X Performance ir arī noturīgs pret ūdens un putekļu ietekmi3.

Visiem modeļiem ir jaudīgi procesori: Qualcomm® Snapdragon™ 650 procesors (Xperia X), Qualcomm® Snapdragon™ 820 (Xperia X Performance) un Mediatek Helio™ P10 (Xperia XA).

  • Xperia X pārdošanā nonāks 27. maijā, un tā ieteicamā mazumtirdzniecības cena būs aptuveni 599 eiro*
  • Xperia XA pārdošanā nonāks jūnija sākumā, un tā ieteicamā mazumtirdzniecības cena būs aptuveni 299 eiro*
  • Xperia X Performance pārdošanā nonāks jūlija sākumā, un tā ieteicamā mazumtirdzniecības cena būs aptuveni 699 eiro*

*Cena var atšķirties atkarībā no pārdošanas kanāla

Visi modeļi ir pieejami baltā un melnā, kā arī laima zeltainā un sārti zeltainā krāsā. Katram modelim ir pieejami dažādi, tālruņu krāsām piemēroti apvāki.

Jauna Xperia koncepcija — ierīces apmācība, sensori un dabiskas lietotāja interfeisa izmantošanas perspektīva

Papildus Xperia X sērijas tālruņiem Sony iepazīstina arī ar Xperia viedo produktu koncepcijām.

Xperia Ear

Xperia Ear ir jaunas paaudzes bezvadu ieliekamās austiņas, kas sniedz jaunas saziņas iespējas. Ar to palīdzību visu laiku varat saņemt informāciju par notiekošo, pastāvīgi neturot rokā viedtālruni. Xperia Ear atklās ceļā noderīgu informāciju, piemēram, pulksteņa laiku, laikapstākļus un jaunākās ziņas. Izmantojot balss funkciju, var lūgt, lai Xperia Ear veic zvanus, sniedz ceļa norādes, meklē informāciju Google vai izveido atgādnes.

Xperia Ear var viegli savienot ar Android tālruni, izmantojot NFC un Bluetooth savienojumus. Ar akumulatora uzlādi pietiek visai dienai4, un to var viegli uzlādēt ar kabatā vai somā uzglabājamo portatīvo apvalku.

Xperia Eye

Xperia Eye ir kameras koncepcija, kas palīdz viegli un kvalitatīvi tvert ikdienas notikumus. Šī kamera ir īpaši kompakta, to var nēsāt ap kaklu vai piestiprināt pie krekla. Ar 21 megapikseļa Exmor RS sensora un uzlabotā platleņķa objektīva palīdzību Xperia Eye tver attēlus plašā un dabīgā attēla zonā. Turklāt tā arī tver 4K un tiešās straumēšanas attēlus. Tās viedā automātika attēlu tveršanā izmanto balss un sejas izteiksmju palīdzību, kas ļauj tvert ikdienas mirkļus, nedomājot par tehnoloģijām.

Xperia Projector

Xperia Projector koncepcija ieved digitālajā laikmetā ģimenes sienas kalendāru. Xperia Projector parāda uz sienas interaktīvos attēlus, lai visa ģimene ar to palīdzību varētu paziņot jaunumus un sazināties. Xperia Projector var vadīt ar pieskārieniem, kustībām un balss funkciju — tāpat kā parasto viedtālruni.

Xperia Agent

Xperia Agent ir kā personīgais palīgs uz noderīgas informācijas un ieteikumu pamata, kas ieprogrammēts atcerēties informāciju par jums, jūsu interesēm un jūsu profilu, kā arī to tieši kopīgot. Xperia Agent var viegli vadīt ar balss komandām. Ar to var vadīt arī citu mājas elektroniku. Xperia Agent ir iebūvēta kamera un projektors, kas tāpat kā Xperia Projector atspoguļo informāciju uz jebkuras līdzenas virsmas.

Inteliģenta balss automašīnā

Papildus Xperia koncepcijai tirgū tiek izlaists arī automašīnām paredzēts Bluetooth modulis RM-X7BT, ar kura palīdzību ir viegli izmantot viedtālruni un atskaņot mūziku braukšanas laikā. Ar šī moduļa palīdzību var pārlūkot skaņdarbu izlasi, veikt brīvroku zvanus un saņemt navigācijas instrukcijas, neizmantojot viedtālruni.

Tehniskie dati

 

 

Xperia XA

Xperia X

Izmēri

Svars

143,6 mm x 66,8 mm x 7,9 mm

< 138 g

143 mm x 69 mm x 7,9 mm

< 156 g               

Dizains

Ekrāns bez rāmja līdz pašām malām

Ar pirkstu nospiedumu palīdzību tiek nodrošināta ātra un droša ierīces atbloķēšana

Procesors

Mediatek Helio™ P10, 8 kodolu un 64 bitu procesors

Qualcomm® Snapdragon™ 650, 6 kodolu un 64 bitu procesors

Atmiņa

RAM atmiņa 2 Gb

Zibatmiņa: 16 Gb

(atbalsta microSD™ kartes līdz 200 Gb)

RAM atmiņa 3 Gb

Zibatmiņa: 32 Gb

(atbalsta microSD™ kartes līdz 200 Gb)

Displejs

5 collu HD, 720 p

Mobile BRAVIA engine 2

5 collu Full HD, 1080 p

TRILUMINOUS mobilās ierīces displejs

Saziņa

LTE Cat4, Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.1

LTE Cat6, Wi-Fi, NFC,
Bluetooth 4.2

Akumulators

Līdz divām dienām, 2300 mAh Quick charging Pump Express+ 2.0 (5,5 h telefona darbības laiks pēc 10 minūšu uzlādes)

Līdz divām dienām, 2620 mAh

Qualcomm® Quick Charge 2.0 (5,5 h telefona darbības laiks pēc 10 minūšu uzlādes)

Sadarbībā ar Qnovo izstrādāta pielāgota uzlāde

Kamera

13 megapikseļu kamera ar Exmor RS™ attēlu sensoru un hibrīdo automātisko fokusu

Ātrā uzņemšana ar fizisko pogu

5x clear image zoom

Videoattēla stabilizācija

HDR attēls

Automātiskā sižetu atpazīšanas funkcija

 

23 megapikseļu kamera ar Exmor RS™ attēlu sensoru

Prognozējošais hibrīdais automātiskais fokuss

Ātrā uzņemšana ar fizisko pogu
24 mm platleņķa objektīvs

5x clear image zoom

HDR attēli

ISO 12 800 fotoattēliem /3200 video

SteadyShot attēla stabilizācija

Intelligent Active attēla stablilizācija iestatījums

Superior Auto

Full HD video

Pašportretu kamera

8 megapikseļu kamera ar Exmor R™ attēlu sensoru

Platleņķa kamera (88 grādi)

Videoattēla stabilizācija

HDR attēls

Automātiskā sižetu atpazīšanas funkcija

13 megapikseļu kamera ar Exmor RS™ attēlu sensoru

22 mm F2.0 platleņķa objektīvs

SteadyShot attēla stabilizācija

Superior Auto

Skaņa

Clear Audio+

High-Res Audio: LDAC, FLAC, ALAC, DSD

DSEE-HX

Digitālā trokšņa slāpēšana (DNC)

S-Force Front surround skaņa

Stereo skaļruņi

ClearAudio+

Paredzētā izlaišana

2016. gada jūnijs

2016. gada maija beigas

Plānotā ieteicamā cena mazumtirdzniecībā

Aptuveni 299 eiro*

Aptuveni 599 eiro*

 

*Cena var atšķirties atkarībā no pārdošanas kanāla

1) Attiecas tikai uz modeļiem Xperia X un Xperia XA. Akumulatora kalpošanas laiks tiek mērīts ar Sony Mobile Communications AB viedtālruņa lietotāja profila palīdzību, kas ir definēts 2014. gada septembrī parastu viedtālruņu lietotāju pārstāvībai. Profils iekļauj dažādus lietošanas scenārijus (sarunas, īsziņas, sērfošanu internetā, sociālo vidi, spēles, mūziku, fotoattēlus, attēlu skatīšanos, tiešsaistes video demonstrēšanu, video ierakstīšanu un demonstrēšanu).

2) Saskaņā ar Sony Mobile un Qnovo veiktajiem testiem akumulatora darbības laiks ir divkāršots salīdzinājumā ar Xperia Z2. Rezultāti var atšķirties.

3) Xperia™ X Performance ir ūdensdrošs un noturīgs pret putekļiem, tāpēc tam nekaitē pēkšņs lietus, turklāt tālruni pēc nepieciešamības var arī noskalot zem krāna. Tomēr atcerieties, ka visām savienojumu vietām un aizsargiem ir jābūt pilnībā aizvērtiem. Ierīci nedrīkst pilnībā iegremdēt ūdenī vai pakļaut jūras ūdens, sālsūdens, hlorēta ūdens vai citu šķidrumu, piemēram, dzērienu, ietekmei. Ierīces nepareizas lietošanas gadījumā var tikt anulēta tās garantija. Ierīces aizsardzības klase ir IP65/68. 
Ņemiet vērā, ka Xperia ierīcēm pievienošanai un lādēšanai izmanto USB savienojumus, kuriem nav aizsargvāciņu. USB savienojumam pirms ierīces lādēšanas ir jābūt pilnīgi sausam.

4) Akumulatora darbības laiks ir novērtēts uz 3,5 stundu ilgas lietošanas pamata; izmantojot uzlādes apvāku, akumulatora darbības ilgums ir novērtēts kā par 12 stundām ilgāks. Mērījums ir veikts, izmantojot Sony papildpiederumu lietošanas veida profilu (iekļaujot, piemēram, balss komandas, sarunas un ziņu diktēšanu; sniegums var atšķirties atkarībā no lietotāja).

Foto: Publicitātes attēls

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Pusmiljons vai lētāk - 100 km/h ar kāpurķēžu transportu (+ FOTO)

Hemmings Auctions izlikuši izsolē Howe & Howe Ripsaw EV3-F4 – kāpurķēžu transportlīdzekli, kas spēj sasniegt 100 km/h. Jauns tas maksā aptuveni 450 000 eiro, taču izsolē, iespējams, to varēs iegādāties lētāk. Lasīt vairāk

 

Mārupē Nissan saskrienas ar elektrovelosipēdu - policija aicina atsaukties aculieciniekus 3

Šī gada 19. septembrī ap pulksten 19.20 Mārupes novadā, Mārupē, Mauriņu ielā notika sadursme starp baltas krāsas automašīnu "Nissan" un elektrovelosipēdu "Ride", uz kura atradās divas personas. Lasīt vairāk

 

3,5 miljonu vērtais Bugatti dodas pie klientiem (+ FOTO) 3

Pirmie astoņi Bugatti Chiron Super Sport 300+ eksemplāri ir gatavi nosūtīšanai klientiem. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Toyota RAV4 hibrīds pieslēdzas "štepselim" (+VIDEO) 16

Toyota ražo hibrīdus jau 25 gadus, un RAV4 nav jauns, bet šis ir plug in jeb spraudņa tipa hibrīds. Un kas ir pats labākais, ja RAV4 parasto jāgaida līdz nākamajam gadam, tad šo automašīnu var dabūt krietni ātrāk. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti