Vairs nebūs obligāta prasība vadāt līdzi OCTA polises 2

30.maijs 2008 12:15

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) informē: pērn pieņemtās izmaiņas likumdošanā paredz, ka no šī gada 1.jūnija visi noslēgto OCTA standartlīgumu dati atradīsies centrālajā datubāzē, ko izmantos arī Ceļu Policija, lai pārliecinātos par OCTA esamību konkrētajam transportlīdzeklim.

Turpmāk:
•    Transportlīdzekļa vadītājam nebūs līdzi obligāti jāvadā OCTA polise papīra dokumenta veidā (ja līdzi nebūs OCTA polises, Ceļu Policija tās esamību pārbaudīs pēc datubāzes).
•    Kā obligāta prasība ir atcelta speciālās uzlīmes uz transportlīdzekļa priekšējā loga (uzlīmes netiks izsniegtas).
•    Ar distances saziņas līdzekļu (interneta) starpniecību slēgts OCTA standartlīgums (e-polise) būs derīgs bez apdrošināšanas polises oriģināla. Tādā veidā transportlīdzekļu īpašniekiem tiks vienkāršota OCTA iegāde.
•    OCTA standartlīgumu varēs slēgt arī līdzšinējā kārtībā - klātienē pie apdrošinātāja, saņemot polisi papīra formātā.
•    Dodoties uz ārvalstīm, kur darbojas standartlīgums, līdzi jāņem apdrošinātāja izsniegts OCTA polises oriģināls. Tas ir cilvēku drošībai un sirdsmieram, jo iepriekš nevar paredzēt visas situācijas, kādās var nokļūt, un kurā brīdī ir nepieciešams  uzrādīt polises oriģinālu.
•    OCTA polises oriģināls varēs arī nebūt ierastās zaļās veidlapas veidā – tā varēs būt arī apdrošinātāja izsniegta un parakstīta izdruka uz baltas vai citas krāsas apdrošinātāja izsniegtas veidlapas.

Iepriekš minētās izmaiņas attiecas tikai uz OCTA standartlīgumiem (nevis Zaļajām kartēm un robežlīgumiem).

Juris Stengrevics, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs: „Pateicoties pērn veiktajām izmaiņām OCTA likumā, tika atvieglota OCTA standartlīguma slēgšanas kārtība un pārbaudes par OCTA polises esamību. Jaunās izmaiņas ļaus Latvijā daudz veiksmīgāk attīstīties e-polisei, kas nozīmēs, ka iegādāties OCTA polisi varēs internetā, neizejot no mājas vai darba kabineta.”

Slēdzot e-polisi, LTAB iesaka ņemt vērā vairākus padomus: no apdrošinātāja saņemto apstiprinājumu ieteicams izdrukāt un saglabāt, datus par noslēgtu OCTA apdrošināšanas līgumu datu esamību centrālajā datu bāzē pārbaudīt  www.ltab.lv, bet dodoties ar transportlīdzekli uz ārzemēm līdzi ņemt polises oriģinālu.

Viens no galvenajiem instrumentiem, lai nodrošinātu veiksmīgu jaunās kārtības darbību, ir moderna datu apstrādes sistēma. Gada laikā tika investēti aptuveni 60 tūkstoši lati, lai LTAB rīcībā esošo OCTA datu apstrādes sistēmu pielāgotu e-polises slēgšanas vajadzībām.

Informācijai
Latvijā iegādātas standartlīguma polises ir derīgas visās Eiropas ekonomiskās zonas valstīs (t.i., 27 Eiropas Savienības dalībvalstīs, Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā), Šveices Konfederācijā, Horvātijā un Andorā. Šķērsojot šo valstu robežas ar derīgu standartlīguma polisi, nav nepieciešams papildus iegādāties ne robežapdrošināšanas, ne Zaļās kartes polises.
Zaļās kartes ir jāiegādājas dodoties uz Zaļās kartes sistēmas valstīm, kurās nav derīgs Latvijā iegādāts standartlīgums. Piemēram, Baltkrievija, Ukraina, Moldova u.c.
Robežlīgums (kas tiek noslēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš reģistrēts valstī, kas nav EEZ valsts  vai Šveices Konfederācija, ja tā vadītājs nevar uzrādīt Latvijas teritorijā spēkā esošu apdrošināšanas līgumu) ir spēkā tikai EEZ valstīs un Šveices Konfederācijā.
Pārējās valstīs (t.i., valstīs, kas nav Zaļās kartes sistēmas dalībvalstis, piem., Krievijā), uz šo valstu robežām ir jāslēdz apdrošināšanas līgums saskaņā ar šo valstu tiesību normām.
 
Visi komentāri
 
257821. viesis 31.maijs 2008 22:09
0 0 Atbildēt

Nu tak varēja jau pilnu sarakstu uzrakstīt, kur ir jāiegādājās Zaļās kartes, nevis u.c.

257826. viesis 1.jūnijs 2008 22:18
0 0 Atbildēt
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Motociklists paliek uz sliedēm, taču liecinieks steidz palīgā (+ VIDEO) 3

85 gadus vecais motociklists atsitas pret barjeru un nokrīt uz sliedēm. Viņam par laimi to redz kāds vīrietis, kas steidzas palīgā un pēdējā mirklī paspēj izglābt gan veco kungu, gan viņa motociklu. Lasīt vairāk

 

Lexus modernizējis GX apvidnieku (+ FOTO)

Lexus GX piedzīvojis pirmo modernizāciju pēdējo piecu gadu laikā. Tagad tas ieguvis korporatīvajam stilam atbilstošu izskatu un jaunus elektroniskos palīgus. Lasīt vairāk

 

Jānis Baumanis Norvēģijā izcīna bronzu! (+ VIDEO)

Pateicoties tehniskās komisijas lēmumam un cīņassparam Jānis Baumanis WORLD RX OF NORWAY izcīna bronzu! Lasīt vairāk

 

Septiņas vietas un Off-Road režīms - Mercedes ģimenes krosovers (+ VIDEO)

Mercedes-Benz jau līdz 2019.gada beigām uzsāks sava jaunā septiņvietīgā krosovera GLB tirdzniecību. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti