Pirmais mācību gada mēnesis allaž ir saspringts visiem satiksmes dalībniekiem. DBS autoskolas direktors Jānis Vanks piedāvā dažus ieteikumus, kā skolēniem sadzīvot ar citiem satiksmes dalībniekiem.
Vasaras brīvlaika mēnešos autovadītāji un skolnieki ir viens par otru aizmirsuši. Tagad ielās parādīsies ne tikai gājēji, bet arī vairāk riteņbraucēju un skrejriteņu lietotāju. Vairums ar skrejriteņiem un velosipēdiem brauks pa trotuāru, kur jāpatur prātā kāds ļoti svarīgs noteikums - gājējs tur ir karalis.
Papildus rūpes allaž sagādā paši jaunākie skolasbērni. Likums atļauj skolēniem sākot ar 2. klasi doties uz skolu un mājup pašiem. Ideālais scenārijs būtu šo maršrutu iziet vai izbraukt kopā. Ar skaidrojumiem kā droši šķērsot ielu var izrādīties par maz, jo bieži rodas kārdinājums darīt to neatļautā vietā, - jo drošākais ceļš uz skolu nemaz nav taisnākais.
Īsceļus bieži nākas meklēt arī pašiem vecākiem, kas varonīgi cenšas divreiz dienā apmeklēt skolas priekšu automašīnā. Te svarīgi domāt ne tikai par sevi, bet arī par citiem. Apstāšanās uz pārejas vai skolas autobusa stāvvietā, pagriezienu signālu nerādīšana un sastrēgumu radīšana uz līdzenas vietas agros rītos ir ierasta aina ne tikai Rīgā, bet arī Pierīgā un citur.
Citiem vadītājiem jāņem vērā, ka rītos un pēcpusdienās automašīnu būs vairāk un vismaz pirmo mēnesi braukšana nebūs raita. Tāpat nedrīkst aizmirst par tuvojošos rudeni, jo dienas kļūst īsākas un vakari - tumšāki. Vienlaikus turpinās ceļa remonti, silto laiku turpina izmantot motobraucēji, un turpinās ražas novākšana, kurā iesaistīta smagā tehnika. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.
Sveikisveiki, cien.Lohi.
2x dienā apmeklēt skolas priekšu- a ko tad, vai viņiem (skolas) pakakaļu vajadzēja apmeklēt?