Masks: ''Tesla'' aiziešanā no biržas ieinteresēts Saūda Arābijas valsts investīciju fonds

 

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 14.augusts 2018 8:22

ASV elektroautomobiļu ražotāja "Tesla" aiziešanā no biržas ir ieinteresēts Saūda Arābijas valsts investīciju fonds, kurš nesen iegādājies gandrīz 5% "Tesla" akciju, pirmdien paziņojis "Tesla" vadītājs Īlons Masks.

"Pēdējos gandrīz divos gados Saūda Arābijas valsts investīciju fonds daudzkārt vērsies pie manis saistībā ar "Tesla" aiziešanu no biržas," savā blogā raksta Masks, kurš 7.augustā pārsteidza investorus, tviterī paziņojot, ka apsver iespēju pārtraukt "Tesla" akciju kotēšanu biržā.

"Nesen, pēc tam, kad Saūda Arābijas fonds biržā iegādājās gandrīz 5% "Tesla" akciju, viņi lūdza vēl vienu tikšanos. Šī tikšanās notika 31.jūlijā. (..) Pēc 31.jūlija tikšanās man nebija šaubu, ka vienošanos ar Saūda Arābijas fondu ir iespējams noslēgt," norāda "Tesla" vadītājs.

"Acīmredzami, ka Saūda Arābijas valsts investīciju fondam kapitāla ir vairāk nekā pietiekami, lai īstenotu šādu darījumu," savā blogā piebilst Masks.

Saūda Arābijas valsts investīciju fonds vēlas palielināt tam piederošo "Tesla" akciju skaitu, ziņo laikraksts "Wall Street Journal", kam to apliecinājuši informēti avoti, kas vēlējušies palikt anonīmi.

Viens no šiem avotiem arī teicis, ka ar "Tesla" palīdzību Saūda Arābija vēlas sākt elektroautomobiļu ražošanu valstī.

7.augustā Masks tviterī paziņoja, ka tiek apsvērta iespēja par "Tesla" aiziešanu no biržas, un ir nodrošināts finansējums akciju atpirkšanai no tiem akcionāriem, kas tās vēlēsies pārdot.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Mercedes eActros 600 pierakstās Beniluksa valstīs (+ FOTO) 5

Pilnībā elektriskais Mercedes-Benz eActros 600 iekļāvies Nīderlandes Dobbe Transport sastāvā, lai nodrošinātu bezemisiju pārvadājumus Beniluksa valstīs. Lasīt vairāk

 

Krievijas lielākais kravas auto ražotājs KAMAZ sācis “buksēt” 8

Ar problēmām saskaras ne tikai KAMAZ, bet arī AvtoVAZ. Smago automobiļu tehnikas ražotājs to risina, paziņojot par pāreju uz četru dienu ražošanas ciklu. Lasīt vairāk

 

Degvielas tirgotājiem plāno solidaritātes maksājumu, cenai par 3% pārsniedzot noteiktu līmeni 8

Degvielas mazumtirgotājiem plānots piemērot solidaritātes maksājumu, ja to faktiskā mazumtirdzniecības cena pārsniegs objektīvi aprēķināto orientējošo mazumtirdzniecības cenu par vairāk nekā 3%, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegtais likumprojekts. Lasīt vairāk

 

Škoda Fabia 130 - īpašs modelis par godu 
Škoda Auto jubilejai un autosporta tradīcijām.(+FOTO) 1

Škoda iepazīstina ar īpašo sēriju Fabia 130, kas ir izveidota uz esošās Fabia Monte Carlo 1,5 TSI. Šis ierobežotā daudzumā izgatavotais sērijveida modelis piedāvā lielāku jaudu, pazeminātu balstiekārtu, precīzāku vadāmību un dizaina elementus, kas atsaucas uz Škoda bagātīgo un veiksmīgo autosporta vēsturi. Turklāt tas ir līdz šim ātrākais Škoda sērijveida Fabia modelis, kas sasniedz maksimālo ātrumu 228 km/h. Par godu Škoda Auto 130. gadadienai Fabia 130 apvieno tehniskos raksturlielumus un eleganci, lai iepriecinātu dinamiskas braukšanas cienītājus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti