Toyota 2020.-2025.gadam piesaka sešus jaunus EV modeļus 1

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

iAuto | 14.novembris 2019 14:42

Reaģējot uz arvien pieaugušo pieprasījumu pēc elektriskās piedziņas automobiļiemToyota paziņojusi par sešiem jauniem modeļiem, kas tirgū ienāks 2020.-2025.gada periodā.

Toyota, kas līdz šim uzsvaru lika uz hibrīdautomobiļiem, nepaliks malā arī pilnībā elektrisku spēkratu ražošanas jomā, tādēļ līdz 2025.gadam plānots izveidot jaunu EV (Electric Vehicles) saimi. Tās pamatā būs e-TNGA platforma, kas pieļaus dažādas koncepcijas: priekšējo riteņu piedziņu ar elektromotoru priekšā, aizmugurējo piedziņu ar elektromotoru pie pakaļējās ass un pilnpiedziņas variantus ar diviem e-motoriem.

Platformas garums būs maināms, kas nodrošinās dažādu segmentu produktus. Mediji vēsta, ka Toyota elektrisko modeļu klāstā varētu būt maza automašīna, ko izstrādās kopīgi ar Subaru un Daihatsu, krosovers, ko uzskata par C-HR elektrisko modifikāciju, kompakts sedans, minivens un vidēja lieluma SUV. Viens no pirmajiem modeļiem varētu krosovers, ko Toyota izstrādās sadarbībā ar Subaru. Iespējams, tieši šis modelis arī kļūs par Toyota pirmo e-TNGA platformas produktu, kas jau 2020.gadā kļūs pieejams Ķīnā un vēlāk arī ASV un citos pasaules tirgos.

Pašmāju tirgum Toyota plāno arī tikai šim reģionam raksturīgus elektriskās piedziņas transportlīdzekļus, tostarp trīsriteņu I-Road, Smart izmēra automobiļus, motorollerus utt.

Atgādināsim, ka vācu koncerns Volkswagen savā jaunākajā paziņojumā par tuvāko gadu plāniem apsolījis līdz 2028.gadam laist klajā 70 elektriskās piedziņas modeļu.

 

 
Visi komentāri
 
gunbox 15.novembris 2019 9:38
0 1 Atbildēt

Kāds būs nedaudz apzadzies. ;)

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ķīnas TOP-10 pārdotāko auto sarakstā neviena iekšdedzes motoru modeļa 2

Dati par pasaules lielāko automobiļu noieta tirgu Ķīnu rāda, ka maijā visvairāk pārdoto auto desmitniekā vairs nav neviena modeļa, kas būtu aprīkots ar tradicionālo iekšdedzes dzinēju. Lasīt vairāk

 

Sagaidām Peaq - lielākās Škoda pirmizrāde 23. jūnijā

Čehijas autobūves uzņēmus Škoda gatavojas sava lielākā modeļa Peaq prezentācijai. Lasīt vairāk

 

Kas ir Triumph Scrambler 400 XC no 7 990 EUR par 400 cm3, 40 Zs, 179 kg (+ VIDEO)

Triumph Scrambler 400 XC ir jaunākā Scrambler 400 sērijas versija, kas paredzēta braucējiem, kuri vēlas vairāk bezceļu spēju un piedzīvojumu stila elementu nekā piedāvā standarta Scrambler 400 X. Lasīt vairāk

 

Latvijas gaisa telpā pirmo reizi notriekts no ārzemēm ielidojis drons 14

Sabiedroto iznīcinātāji pirmdienas rītā notriekuši Latvijas gaisa telpā ielidojošo dronu, informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti