Pētījums: par elektromobiļiem visvairāk interesējās skandināvi, Vācija nav pat desmitniekā 8

Foto: iAuto.lv

iAuto.lv | 5.aprīlis 2021 8:59

Elektroautomobiļu tēmu būtu pēdējais laiks uztvert nopietni, taču izrādās, daudzu valstu iedzīvotāji nebūt nesteidzas savu benzīna/dīzeļa mašīnu vietā meklēt ko jaunu.

To pierādījis pētījums, ko veicis jaunuzņēmums Ahrefs – šīs komandas izstrādātā programmatūra minūtes laikā apseko aptuveni piecus miljonus interneta mājaslapu, piefiksējot par ko interesējas globālā tīmekļa lietotāji.

Izrādās, ka elektromobiļu tēma visvairāk aktuāla Skandināvijā: Norvēģija ieņem pirmo vietu ar 38,5 pieprasījumiem uz 1000 iedzīvotājiem, Islande atrodas trešajā vietā (26,6), bet Dānija (25,3), Īrija (24,8) un Zviedrija (20,8) ieņem 4.-6.vietu.

Zemāk nostājusies Lielbritānija (7 / 20,6), Nīderlande, Šveice (17,8) un Somija (16,5).

Pārsteigums ir 2.vieta, ko ieņem Malta (31,2), bet Eiropas lielākā autotirgus Vācijas iedzīvotāju interesi par elektromobiļiem atspoguļo 13.vieta (13,1).

Vēl mazāka interese par šo transportu no 38 apsekotajām Eiropas valstīm ir Dienvid un Austrumeiropas zemēm: Portugālei (15.vieta; 12,6), Itālijai (21.vieta; 7,9) un Spānijai (23.vieta; 7,7).

Noslēdzošās vietas šajā sarakstā ieņem Rumānija (5,4), Slovākija (5,1), Bulgārija (3,3), Albānija (3.2), Melnkalne (3,0), Bosnija un Hercegovina (2,4), Serbija (2,2), Ukraina (1,6), Moldāvija (1,4), kā arī Baltkrievija (1,0).

Tikmēr degvielas cenas turpina augt – Vācijā tās kopš gada sākuma palielinājušās attiecīgi par 7 un 8 centiem benzīnam un dīzeļdegvielai. Iemesls ir tā dēvētais degvielas emisijas kvotu nodoklis, kas pievieno 25 eiro katrai CO2 tonnai. No 2022.gada tie būs jau 30 eiro par tonnu, bet 2025.gadā – jau 55 eiro par tonnu.

Visi komentāri

7 2 Atbildēt

Jan nav privātmājas un jābrauc aukstā laikā, tad šāds auto ir metama mēslainē.

Te ir video kas parāda, ka elektroauto nav nekādas brīnumzāles.

4 3 Atbildēt

Jo tad cauri Fāterlandei būs jābrauc 5 dienas. Ne braukt, bet lādēt vajag.

1 1 Atbildēt

Iemesls ir tā dēvētais degvielas emisijas kvotu nodoklis... Kamēr ir aitas, būs arī cirpēji. Čupiņa neliešu apmuļķoja miljardus un tagad neko nedarot iekasē. Izskatās ka sabiedrībai ir tik smagi smadzeņu bojājumi, ka ir gatavi pieņemt šo e-auto strupceļa tehnoloģiju.

1 1 Atbildēt

Sabiedrībai kāds ko prasa?, uzliks degvielai tādu cenu, ka raudādams pats aizskriesi elektrisko pirkt.

1 1 Atbildēt

Man liekas, ka nevajag dusmoties uz šo, bet censties kļūt par čupiņas neliešu daļu. Tad varēs apmuļķot miljardus...... un konstatēt, ka tas nav īsti iespējams Ka šis ir tomēr kolektīvais līgums ar konkrētu labas gribas mērķi. Ar patizliem risinājumiem (tizla baterija visticamāk ir tomēr pārejoša problēma), bet pareizu virzienu ilgtermiņā.

1 0 Atbildēt

Kāds elektro,viņi ceļo ar krievu buhanku,kā raksta iAuto.

3 0 Atbildēt

Malta nav nekāds pārsteigums.

Malta ir vieta, kur varētu nebūt nevienas iekšdedzes mašīnas (drusku pārspīlējot). Vienalga no kuras vietas brauc, tālāk kā 70 kilometrus no turienes nevar aizbraukt, tā sala ir tik maza. Tā ka parastam cilvēkam arī divas paaudzes veci elektroauto var būt pavisam pietiekoši (ar gaitas rezervi ap 150 km).

1 0 Atbildēt

Skandināviem nauda birst no dibena, nav brīnums ka tādi rezultāti. Vācijā braucēji ir diezgan praktiski un bez iemesla no esošajiem vēl labiem braucamajiem neatteiksies. Un arī viņiem diezgan daudz tautas dzīvo pilsētu dzīvokļos bez iespējas lādēt auto mājās. Kad ar degvielas auto aizliegs braukāt pa pilsētām, tad ... būs cita valdība :P Pārējās Eiropas zemēs vienkāršais braucējs elektroauto vnk nevar atļauties. Un lētākie modeļi ar nobraukumu no 1 uzlādes zem 400 km nav praktiski.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Aktuālā situācija Rīgas dzelzceļa stacijā. Kā izskatās iesāktais dzelzceļa tilts pār Daugavu 15.7.26 (+ VIDEO)

iAuto.lv nofilmē, kāds izskatās "Rail Baltica" projekts, iebraucot Rīgā ar vilcienu no Jūrmalas puses. Lasīt vairāk

PAPILDINĀTS 14.07; Kā gāja smago kravas auto saietā Engurē Zvejnieksvētkos 11. jūlijā (+ FOTO) 8

11. jūlijā Engurē notika Zvejnieksvētki, kuru ietvaros tika sarīkots arī smago auto saiets no visas Latvijas. Lasīt vairāk

Par sajūgu vari aizmirst Honda Transalp ticis pie e clutch sistēmas (+ VIDEO) 3

Honda Transalp ir vidēja izmēra ceļojumu/piedzīvojumu motocikls, kas pārmet tiltiņu no lielajiem Adventure modeļiem uz Honda ielas močiem. Tagad ar to arī ir vieglāk braukt, jo, sākot ar šo modeļu gadu, braucot ar Honda Transalp, vairs nav nepieciešams izspiest sajūgu. Lasīt vairāk

Elektroauto baterijām pēc auto mūža ir arī otrā dzīve (+ VIDEO) 8

Elektroauto skaits arvien pieaug, un daudziem rodas jautājums, kas notiks ar šo transportlīdzekļu baterijām pēc daudziem ekspluatācijas gadiem? To dzīves cikls nebeidzas reizē ar automašīnu. Daļu bateriju var izmantot stacionāri, uzkrājot enerģiju saules parkos vai mājsaimniecībās. Bet vēl citas nākotnē tiks pārstrādātas, no tām ražojot jaunas baterijas. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti