Itālija ceļ trauksmi: ES iekšdedzes dzinēju aizliegums var izvērsties par Eiropas autobūves krīzi 9

 

Foto: iAuto.lv

iAuto | 11.septembris 2024 14:04

Itālijas valdība aicina drīzumā pārskatīt ES noteikto iekšdedzes dzinēju aizliegumu no 2035. gada, uzskatot, ka pašreizējie plāni var ievest Eiropas autobūves nozari krīzē.

Vācu izdevums Focus.de raksta, ka Itālijas enerģētikas ministrs Gilberto Pičeto Fratins kritizējis aizliegumu kā “absurdu” un ideoloģiski motivētu. Ņemot vērā Eiropas autobūves nozares vājināšanos, plāns ir jāpielāgo mainītajiem tirgus apstākļiem, turklāt progresu šajā virzienā vajadzētu novērtēt jau nākamā gada sākumā, nevis gaidīt līdz 2026. gadam.

Itālijas rūpniecības ministrs Ādolfo Urso brīdinājis par iespējamo Eiropas autobūves sabrukumu, kas cieš no Āzijas konkurences un sarūkošā tirgus. Volkswagen un Stellantis apsver radikālus pasākumus, piemēram, rūpnīcu slēgšanu un darba vietu samazināšanu, lai pārvarētu krīzi.

Kamēr ES no 2035. gada koncentrējas uz klimatneitrāliem transportlīdzekļiem, Itālijas valdība aicina veikt elastīgāku tehnoloģiju izvēli un pakāpenisku pāreju. Līdzsvars starp elektrifikāciju un konkurētspējas saglabāšanu ir ļoti svarīgs Eiropas rūpniecības aizsardzībai.

Savukārt Renault izpilddirektors Luka de Meo svētdien intervijā norādījis, ka Eiropas autoražotājiem var draudēt naudassods līdz pat 15 miljardu eiro apmērā, ja tie nesasniegs ES ambiciozos klimata mērķus šā brīža krīzes apstākļos, ko izraisījis pieprasījuma kritums elektroautomobiļu segmentā.

 

 

 
Visi komentāri
 
650 11.septembris 2024 14:13
8 1 Atbildēt

Trauksmi vajadzēja celt savlaicīgi.Nevis glumi manevrēt, cerot uzvārīties uz dažādām "apgūšanām" un uz savu atlikušo klientu atklātā textā apjāāšanu.No itāļu auto neesamības te diez vai kāds nosprāgs.Laiks mācīties ķiniešu valodu un pieņemt ilgi gaidīto Likumu- jaunu auto Tikai caur vecā/esošā utilizāciju!

Freijers 11.septembris 2024 15:35
9 0 Atbildēt

putniņi šahtās dzied viens pēc otra, domājams, ka drīz arī iestāsies kapzdec visas zemes elektrifikācijai un komunismam.

Elektrifikācija 12.septembris 2024 13:47
1 0 Atbildēt

Par mani drīkst izteikties tēmu apguvušie speciālisti, kas mani zina un pazīst. Savu komūnismu iebāz sev kaut kur.

anonimikis 11.septembris 2024 16:23
0 9 Atbildēt

Pareizāk bija atļaut ražot un tirgot, bet visās pilsētās ar iedzīvotāju skaitu virs 10k no 2035.gada ļaut iebraukt tikai ar Euro7 atbilstošiem auto. Un no 2040.gada tikai bezizmešu. Lai pāķi lieto savus traktorus laukos kamēr tie iet uz priekšu.

Sergejs 11.septembris 2024 16:46
4 1 Atbildēt

Pasaki mums, pāķiem, kādā tad veidā pie mums nonāk putekļi no Saharas tuksnēša?

darklight 11.septembris 2024 17:53
4 1 Atbildēt

Nebija nekādu Sahāras putekļu. Eiropas valdības izmēģināja jaunu ķīmiju uz iedzīvotājiem. Tā vismaz es internetā izlasīju, tad jau būs taisnība!

Sergejs 12.septembris 2024 11:57
0 0 Atbildēt

Tad jau jā, aģentūra VTT (Viena Tante Teica) nekad nemelo, piekrītu😁

spriidiic 11.septembris 2024 19:27
3 0 Atbildēt

Tak nepērk diezko tos akumulatorniekus. Uz mirkli biezie pavilkās, tad sāka skaitīt ciparus.

rajux 12.septembris 2024 9:05
11 1 Atbildēt

Interesanti vai šis iekšdedzes dzinēju aizliegums attiecas arī uz tankiem un citu kaujas tehniku? A nē,tad tas ir blefs nevis kaut kas reāli sasniedzams.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik pamatoti ir izsūtīt ĀRKĀRTAS BRĪDINĀJUMU, ka šodien 35 grādi? 11

Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti