BIODĪZELIS

Master_D Reģ.: 29.09.2004

Biju uztankoties iemīļotajā Tālavas autobusu parka tankštellē un pamanīju, ka jamie par tīri draudzīgu cenu lej arī biodīzeli (kaut kādi 45s litrā).

Sabaidīts par šā izstrādājuma kaitīgumu gumijas detaļām (kaut kur tepat pa forumu viens baumoja), neielēju, tomēr paņēmu informatīvu lapiņu.

( foto.inbox.lv/citroen/BIODIESEL/biodizelis.gif )

Nekādi draudi tajā dīzeļpasāta dzinēja gumijām tajā lapelē izteikti netika, vienīgi pie tanka pielīmēts ieteikums sākumā, ja nav jauns filtrs, tankoties 50/50 ar parasto dīzeli.

Varbūt kādam ir pieredze ar zaļo zupu?

 
1.. 13 14 15 16 17 18
scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Es neesmu "pašlabuma meklētājs", bet es netaisos sponsorēt šo valsteli vairāk kā varu atļauties. Par kādu nodokļu samazinājumu tu tur murgo? Kā saprotu, tas algu palielinājums domāts attiecīgo dažu bioetanola firmu darbinieku algas, no kurām man ne silts, ne auksts.

Nu jā, to jau mēs redzam pēc LT numuriem

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

scope rakstīja:

Nu jā, to jau mēs redzam pēc LT numuriem

Nezinu ko tu ar savām šķībajām acīm redzi. Mans B3 piederēja [uz papīra joprojām pieder] manam brālēnam, lietuvas pilsonim [diemžēl brālēns sanāk trešās pakāpes rads, vienīgais otrās pakāpes rads, viņa mamma, tieši pirms desmit gadiem nomira] un es netaisos reģistrēt latvijā mašīnu, par kuras reģistrāciju man kosmonauti @ CSDD paprasa tik, cik tās mašīnas tirgus vērtība, tas nekas, ka es divarpus gadu laikā esmu tur sagrūdis vairākas reizes vairāk. Ja tu uzskati, ka maksāt to kosmosu šādos apstākļos ir normāli, tā ir tava problēma. Es bundžas maiņas plānus apturēju krīzes dēļ, mūsu jaukā valdība toties vēlējās lai es nebrauktu un tātad nemaksātu akcīzi

P.N. Lietuvā mašīnas pirmreizējā reģistrācija latos rēķinot maksājot dažus desmitus latu - un nevis to kosmosu, ko mums. Esošo bundžu, kad tā vairs nebūs vajadzīga, varēs norakstīt mans brālēns, un nevis kāds leišu šrots vai "leišu tolmets". Ir par ko padomāt

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Par to nodokļu samazinājumu un VISU algu palielinājumu, ko mūsu valsts varētu atļauties, ja "treknajos gados" nebūtu uzaudzējusi patreizējo atkarību no importa.

Piedod, ja spirtiņš būtu ekvivalents kurināmais zupai, vēl varētu saprast, pie fakta ka tur enerģijas ir labi ja puse no tā, tas izskatās pēc kārtējā biznesiņa lobēšanas

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

msh

27.06.2009 13:38

Priekš FFV tie 5% būs kā pīlei ūdens, dot tie tādam neko nedos. Ja bioetanols tiešām būtu dārgāks, jebkuru motoru var attiecīgi pārbūvēt

==========================

Tieshi taapeec arii braziilji izbeidza braukshanu ar tiiru spirtu un tagad lieto benziina un spirta maisiijumu, liidziigu B85. Atkrita nepiecieshamiiba peec iipashi pielaagotu dzineeju izmantoshanas / razhoshanas. Pashlaik vinjiem daudz izdeviigaak ieguuto spirtu ir eksporteet. Neaizmirsti, ka spirts ir ne tikai degviela, bet arii veertiiga kjiimiskaas ruupnieciibas izejviela!

msh

Iesūtīts: 2009-06-28 00:04

Piedod, ja spirtiņš būtu ekvivalents kurināmais zupai, vēl varētu saprast, pie fakta ka tur enerģijas ir labi ja puse no tā, tas izskatās pēc kārtējā biznesiņa lobēšanas

===========================

To mazaako spirta sadegshanas siltumu daljeeji var kompenseet paaugstinot dzineeja kompresijas pakaapi Kaa nekaa, spiidveja motocikli darbojas ar metanolu, un kompresijas pakaapes vinju dzineejiem ir kaut kur ap 14. A taa lobeeshana ... ja ir iespeeja samazinaat fosilaas degvielas izlietojumu pret pashu valstii razhoto, tad jebkuraa valstii tas sastaada ieveerojamas summas. Vareetu domaat, ka tikai LV taadas lietas notiek, nekaa, mees esam pashaa aizmuguree

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Jā, par to kompresijas pakāpi tas nav nekas jauns. Bet man kaut kā labāk patīk motors, kurš tad, kad kaut kāds spirta šķaidījums nav pieejams, darbojas ar 95E un nevis 98E

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Jā, par to kompresijas pakāpi tas nav nekas jauns. Bet man kaut kā labāk patīk motors, kurš tad, kad kaut kāds spirta šķaidījums nav pieejams, darbojas ar 95E un nevis 98E

Nesatraucies, derēs jebkurš turbodzinējs - tiem ECU var kompresiju (!) uzturēt pēc vajadzības. Nejauciet kompresiju un kompresijas pakāpi - otrā NAV aktuāla mainoties degvielas veidam.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Tu gribēji teikt - virsspiedienu

Jā, un ko darīt, ja es netaisos tērēt pāris štukas, lai uzstellētu, teiksim, 1.8 20vt kā FFV?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

P.N. Tavuprāt brazīlijā entās desmitgades visām tačkām zem haubēm ir ļurbo?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: P.N. Tavuprāt brazīlijā entās desmitgades visām tačkām zem haubēm ir ļurbo?

Nē - tur ir pofig efektivitate, jo visi brauc ar amīšu benzīna kapsētām. Turbo kļūst aktuāls tādiem kā tev - kas sāk satraukties par jaudas zudumu un lielāku degvielas patēriņu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Amūrikāņu kastēm? Ej nu ej, nez kāpēc fofāgens brazīlijā n gadus aktīvi ražojas.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Amūrikāņu kastēm? Ej nu ej, nez kāpēc fofāgens brazīlijā n gadus aktīvi ražojas.

Kā piemēram VW Routan ar 4 litru atmosfērisko benzīnnieku? Eiropā tadu vari dabūt? VW tak!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Amūrikāņu kastēm? Ej nu ej, nez kāpēc fofāgens brazīlijā n gadus aktīvi ražojas.

Vai šitas vispār rullē - kā reiz brazīļiem - www.volkswagen.com/...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Motor EA 111 1.4 L Total Flex

Vakar kak raz nejauši gadījās palasīt, kas zem kevroleta krusta ticis tirgots brazīlijā - visādi opeļi ar amūrikāņu četru katlu motoreļiem - riktīgas zupas kapsētas.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Seene

Nesatraucies, derēs jebkurš turbodzinējs - tiem ECU var kompresiju (!) uzturēt pēc vajadzības. Nejauciet kompresiju un kompresijas pakāpi - otrā NAV aktuāla mainoties degvielas veidam.

====================

Tieshaam , nejauciet ))) Kompresija ir dzineeja darba taksts, saspieshana. Kompresijas pakaape, gjeometriskaa vai fiziskaa (reaalaa), ir saspieshanas pakaapes izteiksme ciparu formaa, un to var izmainiit, mainot sadegshanas kameras tilpumu vai cilindros nokljuustoshaa gaisa daudzumu ar jebkura tipa kompresora paliidziibu. Un tieshi taa IR aktuaala, mainoties degvielas veidam, resp. taas oktaanskaitlim.

Seene

msh rakstīja: Amūrikāņu kastēm? Ej nu ej, nez kāpēc fofāgens brazīlijā n gadus aktīvi ražojas.

Kā piemēram VW Routan ar 4 litru atmosfērisko benzīnnieku? Eiropā tadu vari dabūt? VW tak!

==========================

Routan vispaar ir "rebadged" Grand Voyager vai Town & Country )) Plashi izplatiita prakse autoruupnieciibaa. Un VW Truck Braziilijaa razho arii kravas auto - Dienvidamerikai un eksportam uz konkreetaam valstiim, piemeeram , Dienvidaafriku.

Pamataa jau tie braziilji un dalja citu dienvidamerikaanju zaagjeeja ar "vaboleem", ko tur sauca par VW Bug, peec tam ar Golfiem, kurus tur sauca VW Gol utt.. Braziilijaa vien "vaboles" sarazhoja ap 3.350.000 gabalus ....

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Seene

Vai šitas vispār rullē - kā reiz brazīļiem - www.volkswagen.com/...

=========================

Nu shito vinji razho veel aizvien , principaa tas ir vecvecais T2

mikrinjsh, bet ar 1.4 litru SHKJIDRUMA DZESES dzineeju, taatad

"gaisinieks" ir beidzis savas shiiszemes gaitas. "TotalFlex" tipa 8V dzineejs, var darboties ar benziina un spirta maisiijumu jebkaadaas proporcijaas, 78 ZS ar tiiru benzhu, 80 ZS ar tiiru spirtu. Gan jau braziilju apstaakljiem tas, ko vajag, citaadi nerazhotu )))

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja:

Tieshaam , nejauciet ))) Kompresija ir dzineeja darba taksts, saspieshana. Kompresijas pakaape, gjeometriskaa vai fiziskaa (reaalaa), ir saspieshanas pakaapes izteiksme ciparu formaa, un to var izmainiit, mainot sadegshanas kameras tilpumu vai cilindros nokljuustoshaa gaisa daudzumu ar jebkura tipa kompresora paliidziibu. Un tieshi taa IR aktuaala, mainoties degvielas veidam, resp. taas oktaanskaitlim.

Varbūt kaut ko jaucu terminos, bet manā izpratnē kompresija ir max spiediens cilindrā saspiešanas takts beigās. Savukārt kompresijas pakāpe ir attiecība starp cilindra tilpumu virzuļa augšējā un apakšējā stāvoklī.

Degvielas sadegšanai svarīgs ir tieši spiediens, nevis veids, kā tas ir panākts. Idejiski - 10 atmosfēru kompresiju var panākt atmosfēriskajam dzinējam ar kompresijas pakāpi 1:10 vai turbodzinējam ar 1 atmosfēras ieplūdes spiedienu un kompresijas pakāpi 1:5 (cipari protams ir tīri izgudroti un aprēķini nebūt nav tik vienkārši un lineāri)

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Seene

Varbūt kaut ko jaucu terminos, bet manā izpratnē kompresija ir max spiediens cilindrā saspiešanas takts beigās.

------------------------

Izpratnee jaa, bet tas, ko tu nosauci taa arii saucas "kompresijas spiediens". Tas ir pilniigi oficiaals termins Aizko pliks vaards "kompresija" pieder 4-taktu dzineeja darbiibas aprakstam - iepluude / kompresija (saspieshana) / darba gaajiens / izpluude. Arii tie ir pilniigi oficiaali termini.

Savukārt kompresijas pakāpe ir attiecība starp cilindra tilpumu virzuļa augšējā un apakšējā stāvoklī.

================

Jaa, tieshi taa.

Degvielas sadegšanai svarīgs ir tieši spiediens, nevis veids, kā tas ir panākts. Idejiski - 10 atmosfēru kompresiju var panākt atmosfēriskajam dzinējam ar kompresijas pakāpi 1:10 vai turbodzinējam ar 1 atmosfēras ieplūdes spiedienu un kompresijas pakāpi 1:5 (cipari protams ir tīri izgudroti un aprēķini nebūt nav tik vienkārši un lineāri)

========================

Starp kompresijas spiedienu un kompresijas pakaapi nav lineaaras attieciibas, patiesi Teiksim VAZmashiinai ar kompresijas pakaapi 8.5, labaa staavoklii esosham dzineejam spiediens cilindros normaali bija 10.5 ...11.5 Uz kompresijas spiedienu iespaidu atstaaj startera apgriezieni, droseljvaarsta staavoklis, sadales faazu platums, vaarstu / ligzdu staavoklis utt.. Atminu, ka Lancia Delta Integrale 16V spiediens cilindros bija

ap 9.5 atm, seerijveida virsspiediens max 1.1 atm ... saciikshu versijaa jau 2.8 ...3 atm )) Nu, bet zirgu arii bija ~500 nevis seerijveida 220

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja:

Starp kompresijas spiedienu un kompresijas pakaapi nav lineaaras attieciibas

Es jau negribu apgalvot ka lineāra - tapēc ja teicu, ka skaitļi ir tikai idejiski. Bet vai tad nav taisnība, ka degvielas sadegšanai svarīgs ir kompresijas spiediens (nevis pakāpe) un tas paaugstinās vienlaicīgi (kaut nelineāri) ar ieplūdes spiediena palielināšanos?

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Seene

Es jau negribu apgalvot ka lineāra - tapēc ja teicu, ka skaitļi ir tikai idejiski. Bet vai tad nav taisnība, ka degvielas sadegšanai svarīgs ir kompresijas spiediens (nevis pakāpe) un tas paaugstinās vienlaicīgi (kaut nelineāri) ar ieplūdes spiediena palielināšanos?

============================

Kompresijas pakaape un tai atbilstoshais spiediens kompresijas takta beigaas vissvariigaakais ir, lai to dzineeju vispaar vareetu iedarbinaat. Shis spiediens gluzhi dabiski pieaug , paaugstinoties spiedienam (un atbilstoshi- cilindraa padotaa gaisa daudzumam) ipluudee, taapeec dzineeju ar jebkura tipa kompresoru (turbo, pievadkompresors, Comprex) var droshi uzskatiit par dzineeju ar mainaamu kompresijas pakaapi

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Crankshaft rakstīja: Seene

Es jau negribu apgalvot ka lineāra - tapēc ja teicu, ka skaitļi ir tikai idejiski. Bet vai tad nav taisnība, ka degvielas sadegšanai svarīgs ir kompresijas spiediens (nevis pakāpe) un tas paaugstinās vienlaicīgi (kaut nelineāri) ar ieplūdes spiediena palielināšanos?

============================

Kompresijas pakaape un tai atbilstoshais spiediens kompresijas takta beigaas vissvariigaakais ir, lai to dzineeju vispaar vareetu iedarbinaat. Shis spiediens gluzhi dabiski pieaug , paaugstinoties spiedienam (un atbilstoshi- cilindraa padotaa gaisa daudzumam) ipluudee, taapeec dzineeju ar jebkura tipa kompresoru (turbo, pievadkompresors, Comprex) var droshi uzskatiit par dzineeju ar mainaamu kompresijas pakaapi

Pag vēlreiz - kā turbīna var mainīt kompresijas PAKĀPI??? Tā, kā jau vienojāmies, ir noteikta cilindra ģeometriskajiem izmēriem un virzuļa gājienu. Turbīna var mainīt tikai ieplūdes un attiecīgi arī kompresijas SPIEDIENU.

Daniliano Reģ.: 26.08.2005
0 0 Atbildēt

........ Etananolu mājas apstākļos iegūt ir daudz vienkāršāk, nekā biodīzeli. Un izejmateriāls ir katram pieejams - jebkādi pūstošie atkritumi.

Labdien. Par spirta ražošanu mājas apstākļos.

Etanolu arabsolūtā spirta saturu līdz 96% tiešām mājās kaut kā var saražot. Bet cik man zināms spirtam kā degvielai(vai pidevai benzīnam) ir jābūt ar tīrību min.99,3%. Tād šādu koncentrāciju iegūt šķūnīti iegūt nav ispējams, jo spirts ar ūdeni veido azeotropo šķīdumu. Tur ar vienkāršu destilāciju vairs cauri neies. Es par to ka biodīzeli mājās savārīt vienkāršāk.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Daniliano rakstīja: Tur ar vienkāršu destilāciju vairs cauri neies. Es par to ka biodīzeli mājās savārīt vienkāršāk.

Abiem ir pēdējā fāzē jāgāž klāt ķimikālijas, kas pabeidz apstrādi. Izmaksas un daudzumi apmēram vienādi. Metanola pagatavošanai man zināmais "mājas starta komplekts" sākas no ~10l dienā, biodīzelim - ~100l dienā. Uzglabāšana - metanolam visai neierobežota, ja vien ir hermētiski noslēdzams trauks. Biodīzelim vēlams ne vairāk par pāris mēnešiem (siltā laikā pat mazāk).

Nu tad padomā - ko lai vidusmēra mājsaimniecība (vai neliela lauku saimniecība) dara ar to biodīzeļa kvantumu, kas tiek saražots. Neaizmirsti, ka tirgot šādu pašiegūtu un nesertificētu degvielu ir aizliegts. Drīkst izmatot tikai pašpatēriņam.

scope Reģ.: 16.09.2005
0 0 Atbildēt

\"Dažādi viedokļi par biodegvielas piejaukuma iespaidu uz automobiļiem\"

www.delfi.lv/...

Ekspertu-autodīleru viedoklis ir vienkārši psc

Vai nu Latvijai speciāli ražo citādākus auto kā pārējai EU, kur ar to 5% piejaukumu nav problēmu, vai arī cilvēki vienkārši nezin ko paši tirgo(moš grib nošmugulēt ar garantijām).

Arī tauta parastā-apdāvinātā komentāros spriež par BIO piejaukumu, nemaz nefiltrējot, ka runa nav par tīru BIO...

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Pag vēlreiz - kā turbīna var mainīt kompresijas PAKĀPI??? Tā, kā jau vienojāmies, ir noteikta cilindra ģeometriskajiem izmēriem un virzuļa gājienu. Turbīna var mainīt tikai ieplūdes un attiecīgi arī kompresijas SPIEDIENU.

=========================

OK , lai buutu taa, kaa nekaa shitaa teeze par mainaamu kompresijas pakaapi naak no viena visai gaisha teela dzineeju konstrueeshanaa, taa pasha, kursh savulaik uzbuuveeja "daudzdegvielu" SAAB Ja peturamies, ka kompresijas pakaape ir tikai "gjeometriskaa", tad viss ir pareizi, buutu jaasaka "mainaams kompresijas spiediens". Jebshu visaadas superadvanceetaas gjeometriskaas kompresijas pakaapes izmainjas ieriices kaut kaa nav iedziivojushaas ...

1.. 13 14 15 16 17 18
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti