Kvēpu filtra noravēšana

feciic Reģ.: 09.05.2008

Ir Ford focus c-max ar 1,6 litru dīzeli kas aprīkots ar kvēpu filtru(DPF).

Laiku pa laikam jūtami zūd jauda un sākot spaidīt gāzes pedāli iedegas "engine system fault". Cik servisos esmu bijis visur saka vienu-kvēpu filtrs ciet. Cik izpētīju tad kvēpu filtra attīrīšanai visu laiku degvielai tiek piemaisīta speciāla piedeva-ir atsevišķa bāciņa zem auto un arī tā visticamāk ir tukša, Baltic motors saka ka viņi mašīnas ar kvēpu filtriem nav tirgojuši tapec arī neko par piedevām un pašiem filtriem neko īpaši nezin. Piedāvāja tikai uzpildīt to šķidrumu (200ls par škidrumu plus uzpilde) bet bez garantijas ka tas palīdzēs, jo filtrs var būt aizudzis tiktāl ka palīdz tikai nomaiņa (500ls par detaļu). Apzvanot citroen un peugeot dīlerus (abu ražotāju modeļos tiek uzstādīts tas pats dzinējs) noskiadroju ka piedevu var uzpildīt tikai vai sastāvs ir tas pats nemācēja teikt, piedevas cena arī bija stipri draudzīgāka ~90ls.

Pirmo reizi ar šo kļudu Baltic motors tik noteica ka nekādas piedevas neesot un vajag tikai kārtīgi gāžet un viss būs kārtībā.

Tātad kārtīgi gāzējot nekas labāks nepaliek-mašina uz priekš iet bet var just ka turbīna nedabū riktīgi izgriezties dēļ pretestības ko rada kvēpu filtrs

Tātad lūdzu apspriest divus sekojošu variantus

1.Noņemt to filtru un mēģināt mazgāt ar kautkādām ķimijām, vietējais serviss pateica ka varot mēģināt tikai bez garantijas.

2. Izravēt to filtru pavisam-BM baidīja ar to ka nevarēs iziet skati dēļ kvēpiem, man škiet diezgan nereāls kvēpainibas pieaugum no 0,1 kas ir šobrīd līdz 3 kas ir norma. Vienīgais kas šobrīd attur no filtra noņemšanas ir divi dačiki kas ir pirms un pēc filtra, par pirmo ir skaidrs-mēra pretspiedienu ko rada filtrs un palaiž attīrīšanu. Izņemot filtru pretspiediens samazinātos un dačiks problēmas neradītu. Otrs dačiks ir aiz filtra-cik saprotu mēra atgāzes un bez filtra iespējam varētu maldināt ECU ka kautkas nav kārtībā. Viens variants būtu nosimulēt to devēju ar kautkādām pretestībām vai vel sazin ko. Otrs variants pāršūt visu ECU no motora kam tā kvēpu filtra nav.

Pēdējais variants ar filtra noravēšanu škiet patīkams dēļ tā vien ka problēma tiek atrisināt uz visiem laikiem.

Autiņam uz spido ir 120k km, iespējams kautkas kruķits jo nopirku ar 40k km un pie 60k nobira abi priekšējie gultņi.

Ieteikums nomainīt visu nederēs jo iegrūst 800ls piecus gadus veca forda izpūtējā nav interesanti.

 
1 2 3 4 5 6 7 8
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

starp citu

cik kubikmetrs sausa (bez ūdens) gaisa sver var viegli aprēķināt

ņemam 3 galvenās gaisa sastāvdaļas pēc tilpuma

~78% slāpekļa

~21% skābekļa

~1% argona

tātad kubikmetrā ir 780litri, jeb 780/22.4 = 34.8 moli slāpekļa.... līdzīgi rēķinot 9.4 moli skābekļa un 0.4 moli argona

slāpeklis un skābeklis ir 2atomu gāzes, 1 mols attiecīgi sver 28 un 32 gramus... argons sver 40gramus molā

rezultātā man sanāk, ka 1 kubikmetrs sausa gaisa 0C grādos sver ~1.3 kilogramus

izmantojot ne pārāk sarežģītas manipulācijas, kuras aprakstīju jau iepriekš, man sanāk, ka -25 grādos kubikmetrs sausa gaisa sver 1423 gramus

jā.... sasilstot gaiss sver mazāk, tāpēc arī lido gaisa baloni

18 gramiem ūdens tvaika vajadzētu aizņemt 22.4 litrus

šito es teorētiski tagad saku, jo ūdens ir bišķi dīvains radījums, bet pa lielam kļūda nav liela uz vispārējo ciparu noapaļošanu

0.6 grami ūdens tvaika -25C aizņems 0.68 litrus

tas ir 0.068%

iepriekš es teicu, ka 0.1%... atvainojiet, noapaļošanas kļūda, precīzāk būs 0.0678328147%

cēloņus un sekas stutējiet kopā paši.... es tākā raimondsm tagad jūs te mācīšu ķīmiju un fiziku

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Centis_Nuudele

Riepas degšanas uzturēšanai pilnīgi pietiks ar to skābekli kas atrodas apkārtējā gaisā.....

==============================

Ja jau ADAC piemin shaadu efektu, iespeejams, ka riepaa esoshais gaiss , piemeeram, dizhizmeera riepaa, speej izraisiit papildefektus. Pats esmu Vaacijaa dzinies pakalj truckam, kura 2 asiigaas piekabes pakaljritenis pusnolaists jau lika maniit atklaatu liesminju Onka bij baisi pateiciigs Kaa vareetu izskatiities Kirunas dzelzsruudas shahtu trucka riepas degshana (riepa ta vismaz cilveeka augumaa), nenjemos spriest Teiksim amortizatoros ar slaapeklja pielietoshanu viss skaidrs, bet riepaas ...hvz

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

intersanti

vai destilēts ūdens -25grādos gaisā ir vairāk kā parasts ūdens?

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: starp citu

tātad kubikmetrā ir 780litri,

Kopš kura laika??? Kopš vakardienas vai!

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Kopš vakardienas es esmu pilnīgs pāķis

izsaku līdzjūtību

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

japcar rakstīja: Spameri spamo jau 7 lpp. --> bet ko tad topika autors ir nolēmis izdarīt ar sava dīzeļ FOCUSa kvēpu filtru uzklausot visus vietējos iAuto sensejus ?

Mazgāsi, rausi ārā un epīsies ar elektronikas apmuļķošanu???

Vērts čakarēties ar mazgāšanu būtu tikai tad kad atrastu to piedevu par saprātīgu cenu. Ārā ravēšanai pagaidām nav pārliecības ka uzreiz atradīsies kāds cilvis kurš kautko cērt no visas tās elektronikas un sensoru apjāšanas. Būs brīvāks brīdis parakšos pa krievu forumiem, varbūt kautkas sakarīgs atradīsies.

Princīpā jau dikti sāpīga tā bēda nav jo mašina uz priekšu kustās un fūri uz šosejas apdzīt var

Paldies visiem par padomiem ar bremžu kluču, destilēta ūdens un auto gultņu lietošanas īpatnībām

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Pirmais, aizej skolā pamācies vēl reiz!! Patreiz Tu pat neaptver cik esi stulbs!!

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Pirmais, aizej skolā pamācies vēl reiz!! Patreiz Tu pat neaptver cik esi stulbs!!

Interesanti, kāpēc man Pirmā teksti likās pašsaprotami, bet Tu te brauc augumā? Ok, tai teikumā nebija minēts vārds "gaisa", bet tas ir saprotams no konteksta. Tagad paprovē izlasīt vēlreiz, vienkāršotu variantu:

"kubikmetrā gaisa ir 780litri slāpekļa" - nu, skaidrs?

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja:

i_edgars rakstīja: Pirmais, aizej skolā pamācies vēl reiz!! Patreiz Tu pat neaptver cik esi stulbs!!

Interesanti, kāpēc man Pirmā teksti likās pašsaprotami, bet Tu te brauc augumā? Ok, tai teikumā nebija minēts vārds "gaisa", bet tas ir saprotams no konteksta. Tagad paprovē izlasīt vēlreiz, vienkāršotu variantu:

"kubikmetrā gaisa ir 780litri slāpekļa" - nu, skaidrs?

nu... kad es mācījos savā vakarskolā , tad man latviešu valodas skolotāja teica, ka nav labs stils katrā teikumā atkārtot vārdu

par gaisu ir uzrakstīts rakstiņa pirmajā rindkopā, kurā lasītājs tiek iepazīstināts ar problēmu.... atbildes daļā latviešu valodai liekas pašsaprotami to vārdu izlaist....

bet nu tajā laikā vēl nebija forumu....

kaut gan ļeņina rakstos varēja atrast citātu, kas apstiprināja jebkuru tēzi, kas vien varēja ienākt prātā

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: man bija grūta bērnība. neesmu gājis skolā jūtos galīgi stulbs!!

es taču jau līdzjūtību tev izteicu

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Tātad pienāca brīdis kad auto kļuva pavisam gurdens un ēdelīgs. Visas aizdomas tika liktas uz to nelaimīgo kvēpu filtru.

Bunduli noņēmu, filtru un katalizatoru izsitu-no paša filtra izbira pāris kilogrami sarkanīgu ļoti smalku pelnu.

Mašīna iet krietni labāk, degvielu tērē mazāk un apskati arī izgāju, tiesa gan k ar filtru bija 0,1 tad bez filtra 1,5 (norma 2)

Ar aci redzamu dūmu nav, vienīgi smaka kā ikarusam.

Sensors kas mēra spiedienu starpību pirms un pēc filtra savā būtībā ir ļoti vienkārš jo viņam pienāk divas trubiņas no izpūtēja, viena pirms otra aiz filtra un pats sensors mēra spiediena starpību starp abām trubiņām. Apjāt viņu vel neesmu mēģinājis tapēc panelī deg check engine lampiņa.

perkons Reģ.: 30.07.2001
0 0 Atbildēt

japcar rakstīja: P.S. Manam RAVam un daudziem citiem RAViem arī ir modeļa kaite- pie mūsu degvielām katalizators aiz **iršās ļoti ātri. Tipa izplūdes neatbilst EURO 3

Jau no 150 000 braucu ar Check Engine. Tagad 266 000 uz ODO. Manā gadījumā vienīgais diskomforts ir tas kad dzinējs uzliek ierobežotāju uz 150km. Retās reizēs kad atvienoju akumulatoru un "kļūda nodzēšas" auto var pavirināt arī nopietnāk.

Original katalizators 600 LVL, neoriginal 300LVL - nav iekāriena sapiķot tādu $$$ tikai par to lai novāktu to check engine. TA atgāzes iziet godīgi jau kuro gadu.

Šeit www.adparts.lv uneversālo katalizātoru var iegādāties par 75 Ls + 30 Ls iemetināšana, kopumā ~ 100 Ls. Es apdomāju variantus vai griezt savam auto ārā un iemetināt mākslīgās dūmgāzu pretestības barjeras vai iemetināt jaunu katalizātoru.

Pameklēšu papildus info lai saprastu kā labāk rīkoties.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Vai ir tā, ka kaut kādā ne tik lielā auto vecumā kvēpu filtru var iztīrīt, pieslēdzot servisā pie aparātiem un palaižot filtra iztīrīšanas programmu, bet, ja auto vecāks, tad tas vairs nepalīdz un kvēpu filtrs jāmaina? Cik vispār ilgi tie kvēpu filtri kalpo? Vai 200 tūkst.km vidēji iztur?

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Vai ir tā, ka kaut kādā ne tik lielā auto vecumā kvēpu filtru var iztīrīt, pieslēdzot servisā pie aparātiem un palaižot filtra iztīrīšanas programmu, bet, ja auto vecāks, tad tas vairs nepalīdz un kvēpu filtrs jāmaina? Cik vispār ilgi tie kvēpu filtri kalpo? Vai 200 tūkst.km vidēji iztur?

Fordam ir tāda attīrīšanas programma -40minūtes tiek dots trekns degmaisījums un motors apgriezieni turēti tuvu 4000rpm. Lielākie kvēpu filtra ienaidnieki ir īsi pārbraucieni un sēņošana, bet tas viss jau te kautkur atrunāts. Angļu forumos cilvēki tamos filtrus tā arī ir mainījuši ap 100-150k km

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

feciic rakstīja:

VWfans rakstīja: Vai ir tā, ka kaut kādā ne tik lielā auto vecumā kvēpu filtru var iztīrīt, pieslēdzot servisā pie aparātiem un palaižot filtra iztīrīšanas programmu, bet, ja auto vecāks, tad tas vairs nepalīdz un kvēpu filtrs jāmaina? Cik vispār ilgi tie kvēpu filtri kalpo? Vai 200 tūkst.km vidēji iztur?

Fordam ir tāda attīrīšanas programma -40minūtes tiek dots trekns degmaisījums un motors apgriezieni turēti tuvu 4000rpm. Lielākie kvēpu filtra ienaidnieki ir īsi pārbraucieni un sēņošana, bet tas viss jau te kautkur atrunāts. Angļu forumos cilvēki tamos filtrus tā arī ir mainījuši ap 100-150k km

Kādos angļu forumos esat to lasījis?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

feciic rakstīja:

VWfans rakstīja: Vai ir tā, ka kaut kādā ne tik lielā auto vecumā kvēpu filtru var iztīrīt, pieslēdzot servisā pie aparātiem un palaižot filtra iztīrīšanas programmu, bet, ja auto vecāks, tad tas vairs nepalīdz un kvēpu filtrs jāmaina? Cik vispār ilgi tie kvēpu filtri kalpo? Vai 200 tūkst.km vidēji iztur?

Fordam ir tāda attīrīšanas programma -40minūtes tiek dots trekns degmaisījums un motors apgriezieni turēti tuvu 4000rpm. Lielākie kvēpu filtra ienaidnieki ir īsi pārbraucieni un sēņošana, bet tas viss jau te kautkur atrunāts. Angļu forumos cilvēki tamos filtrus tā arī ir mainījuši ap 100-150k km

Bet vai braucieni 150-200 km attālumā ir jau uzskatāmi par gariem? Tādus es veicu regulāri, vairākas reizes mēnesī parasti. Vienreiz pat biju uz Angliju 2500 km no mājām aizbraucis.

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Tu jau neapdzen, lai kārtīgi iztīrītos

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Vo vo,tā meriva tak visa ir aizkvēpusi. Nopērk šitāds tormozs mašīnu,bet pabraukt nejēdz. Lūk rezultāts.

Bet nobraukums jau ir cienījami 114 tūkstoši km.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

VWfans rakstīja:

Sretsked rakstīja: Vo vo,tā meriva tak visa ir aizkvēpusi. Nopērk šitāds tormozs mašīnu,bet pabraukt nejēdz. Lūk rezultāts.

Bet nobraukums jau ir cienījami 114 tūkstoši km.

Nezinu,kas tur tāds cienījams. Tikko piebraukts normāli auto un mazliet esi to palietojis,nekas vairāk.

Jāpiekrīt, ka cienījami tas, varbūt, bija savulaik padomju autobūves sasniegumiem, kam pie šāda nobraukuma jau bija jāveic motoram kapitālais remonts. Un tad arī tas vēl neko daudz neskaitījās. Cienījams varētu būt W123 mersis ar miljonu uz odometra.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Atradu krievu forumā, ka kļūdas pie degošas dzeltenās lampiņas ,,Izplūdes gāzes\'\' var būt ļoti dažādas:

forum.opel-club.ru/...

Attiecībā uz kvēpu filtru tās var būt šādas:

Ограниченный режим работы -

Ограниченный рабочий режим

сажевого фильтра

Цикл регенерации сажевого фильтра

прерывался несколько раз

Высокое напряжение датчика

давления сажевого фильтра

Низкое напряжение датчика давления

сажевого фильтра

Сигнал датчика давления сажевого

фильтра вне диапазона/рабочих

характеристик

Сигнал дифференциального давления

сажевого фильтра не соответствует

массовому расходу воздуха

Высокое дифференциальное

давление датчика давления сажевого

фильтра

Kādi ir Jūsu komentāri par šo lietu?

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Pieslēgt OBD-II readeri un nolasīt kļūdu. Kamēr kļūdas nav nav arī ko remontēt. EGR pie 100k arī nenāktu par ļaunu iztīrīt, būsi pārsteigts cik nokvēpis tur būs.

Vēlviens ieteikums pāriet uz biodegvielu, kvēpu būs mazāk.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja: Pieslēgt OBD-II readeri un nolasīt kļūdu. Kamēr kļūdas nav nav arī ko remontēt. EGR pie 100k arī nenāktu par ļaunu iztīrīt, būsi pārsteigts cik nokvēpis tur būs.

Vēlviens ieteikums pāriet uz biodegvielu, kvēpu būs mazāk.

Bio diemžēl saistās arī ar lielu jaudas zudumu un attiecīgi lielāku degvielas patēriņu. Tas tak fanam nederēs

Bet EGR var arī netīrīt - vajag vienkārši pa reizei auto kārtīgāk padzenāt - viss ļoti labi izdeg pats no sevis. Oi... tas tak arī fanam nederēs...

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

ar lodlampu nevar izkurināt?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Mazliet paskatījos uz stenda veikto Bio un fosilā dīzeļa salīdzinājumu, kas īpaši varētu noderēt pārdomām dažiem Latvijas degvielas kvalitātes "aizstāvjiem". Manā galerijā ir redzami dati diviem vienādiem dzinējiem ar "Iecavnieka" Bio un LV "Nestes" vasaras degvielu. Pēc netā atrodamajaiem datiem augu Bio cetānskaitlis ir 46-52 robežās (nepārliecinoši, bet kaut kādos Iecavnieka netā atrodamajos failos atradu, ka varētu būt runa par 47 konkrētajai degvielai). Pēc ES standartiem fosilajam dīzelim ir jābūt cetānskaitlim 51 vai lielākam. "Premium" DD reāli ir pat ap 60.

Tātad jautājums - vai ir iemesls pieņemt, ka Neste LV bānanu zemē tirgo kaut ko labāku par prasībās noteikto 51? Un ja acīmredzamā starpība starp 47 un 51, tad kādēļ gan tik neticami liekas, ka ar REiropā nopērkamo degvielu degvielas patēriņš tomēr atšķiras?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

P.S. BP viedoklis par šo. www.bp.com/...

Nu jā - nenoliegšu, Vācijā parasti leju Shell V-Power dīzeli, nevis \"parasto\"

1 2 3 4 5 6 7 8
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti