Sodi no fotoradariem

rudens68 Reģ.: 17.04.2006

Vai kāds jau dabūjis vēstuli . Un cik ir tas tolerances slieksnis . Pats braucot pa Rīga -Jelgava vispār nēesmu redzējis nevienu radaru kopš oktobra .

 
aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

laimīgu jauno gadu

esmu pie stūres braucis gan Indijā, gan Mali, gan Anglijā, gan Norvēğijā, un daudzās, daudzās valstīs starp tām.

Ja kaut kur apstākļi ir graujoši slikti, tas nenozīmē, ka mums viss kārtībā.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Lai uzzinātu kas ir "adekvāta braukšana" pietiek pabraukāties pa Poliju, Čehiju, nemaz nerunājot par Vāciju. Turienes braukšana un Latvijas braukšanas manieres ir diena pret nakti.

Āzijā, Āfrikā neesmu bijis, tā ka nevaru spriest.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Lai uzzinātu kas ir "adekvāta braukšana" pietiek pabraukāties pa Poliju, Čehiju, nemaz nerunājot par Vāciju. Turienes braukšana un Latvijas braukšanas manieres ir diena pret nakti.

Āzijā, Āfrikā neesmu bijis, tā ka nevaru spriest.

Latvijas galvenā problēma ir nerēķināšanās ar citiem satiksmes dalībniekiem. Formāla CSN ievērošana realitātē neko nemaina. Var visi braukt kā vien pagadās, kā to dara arābi, saprātīgi, ka vācieši vai lēni, kā skandināvi - negadījumi ir mazāk, jo visi satiksmes dalībnieki brauc VIENĀDI un rēķinās ar citiem. Ne fotoradari, ne alkoreidi šo problēmu nevar atrisināt. To, kā tieši braukt, nekādi nenoteiks policija, bet gan braucēju vairākums. Un policijas uzdevums (ja vēlas panākt kopējo drošību) ir izķert un audzināt izlecējus VISĀS jomās. Tad, kad sodu sistēma tiks vērsta pret visiem pārkāpējiem, nevis ienesīgajiem, iespējams kaut kas arī mainīsies.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: jo visi satiksmes dalībnieki brauc VIENĀDI un rēķinās ar citiem.

Ne gluži! Tā vācietis Vācijā brauc akurāti, vienmēr laipns, rēķinās ar citiem... Bet tikko tas pat vācietis iebrauca Polijā, tā izteikti agresīvi apdzina un nogrieza deguna priekšā! Pie kam tas nebija vienīgais gadījums ar vāciešiem. T'ā ka ir dažādi frukti. Toties Latvijā ir jābrīnās ka kāds BeMeWē nenogriež! It sevišķi attiecas ja brauc ar kādu retromoci - spiešana apmalē vai trotuārā ir regulāra lieta.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

...Tad, kad...

tad kad visi dabūs pa pirkstiem, es arī būšu labs...

pašam smiekli nenāk?

TUR jau ir mūsu problēma. Re, kā tas aiznesās / noblēdīja nodokļus / izvazāja Eiropas naudu / saņēma kukuli, kāpēc ES nevaru?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Ne gluži! Tā vācietis Vācijā brauc akurāti, vienmēr laipns, rēķinās ar citiem... Bet tikko tas pat vācietis iebrauca Polijā, tā izteikti agresīvi apdzina un nogrieza deguna priekšā! Pie kam tas nebija vienīgais gadījums ar vāciešiem. T'ā ka ir dažādi frukti. Toties Latvijā ir jābrīnās ka kāds BeMeWē nenogriež! It sevišķi attiecas ja brauc ar kādu retromoci - spiešana apmalē vai trotuārā ir regulāra lieta.

Gluži, gluži... Vācietis labi apzinās, ka svarīgi ir IEKĻAUTIES, un Polijā brauc kā Polijā, nevis Vācijā. Rēķināšanās ar citiem nenozīmē vienmēr akurātu braukšanu. Rēķināšanās ar citiem nozīmē arī nogriešanos no apļa iekšējās joslas - piektās! Jā ir vietas, kur tas ir iespējams, nevis raudāt, ka mums agresīvie no otrās nogriežas Nevajag mēģināt mūsu sabiedrībai uzspiest svešu mentalitāti, tādēļ, ka kāds cits kaut kur citur tā dara, nav obligāti pareizi un pieņemami visai pasaulei.

Un ar savu retromoci gribas pajautāt, kur lien? Mocim nepienākas atsevišķa josla. Ja gribi kaut kur ielīst, tad pats apzinies, ka esi pārkāpējs un nevaino citus. Nez kādēļ mani, braucot ar moci, neviens nekur nemēģina spiest... Ak, jā - nelienu tur, kur es negribētu, lai kāds mocis spiežas, kad esmu pie auto stūres.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Un ar savu retromoci gribas pajautāt, kur lien? Mocim nepienākas atsevišķa josla.

Kas tie par brīnumiem?? Kur to salasījies?? Guglē vai??

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Un ar savu retromoci gribas pajautāt, kur lien? Mocim nepienākas atsevišķa josla.

Kas tie par brīnumiem?? Kur to salasījies?? Guglē vai??

Nē, CSN un CSDD eksāmena materiālos, kurus tu laikam neesi redzējis. Tas, ka mocis reizēm VAR tikt garām mašīnām, braucot starp joslām, nenozīmē, ka to DRĪKST. Ja brauksi kārtīgi pa savu joslu, nelienot sķirbās, kur tev nepienākas, neviens pat gribot nevarēs tevi kaut kur spiest. Dzīvē gan viss notiek nedaudz ne pēc noteikumiem un mana pieredze rāda, ka autovadītāji ļoti labprāt pavirzās uz joslas malu, lai ar moci var tikt garām - ja vien neuzskati to par viņu pienākumu un brauc saprotami un tā, lai tevi var pamanīt.

Diemžēl liela daļa motobraucēju uzskata, ka viņu tiesības ir neierobežoti pārkāpt CSN, bet jebkāda atbildība ir visu pārējo ziņā.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Būs pa jaungadu kaut kas noticis... Seensm posts, zem kura daudzi (izņemot atsaldētus mopēdistus) būtu ar mieru parakstīties...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nekas nav noticis, viss pa vecam. Bet tu gan varēji pakladzināt par viņa pirmspēdējo postu ka iekļaušanās ar ātrumu virs 50 ir CSN pārkāpšana, tratata, tiripiri pļºrrrrrrrrrrrr....

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Nekas nav noticis, viss pa vecam. Bet tu gan varēji pakladzināt par viņa pirmspēdējo postu ka iekļaušanās ar ātrumu virs 50 ir CSN pārkāpšana, tratata, tiripiri pļºrrrrrrrrrrrr....

Kāds sakars ar mopēdistu tiespībām pārkāpt vairāk un visu abildību uzkraut uz autovadītājiem ar plūsmas ātrumu, kas ir lielāks par CSN noteikto?

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Nē, CSN un CSDD eksāmena materiālos, kurus tu laikam neesi redzējis. Tas, ka mocis reizēm VAR tikt garām mašīnām, braucot starp joslām, nenozīmē, ka to DRĪKST.

Parādi kurā vietā es tā teicu!! Kārtējo reizi kāds kaut ko nosapņo un tad sāk brēkt un aptirst?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja:

Nē, CSN un CSDD eksāmena materiālos, kurus tu laikam neesi redzējis. Tas, ka mocis reizēm VAR tikt garām mašīnām, braucot starp joslām, nenozīmē, ka to DRĪKST.

Parādi kurā vietā es tā teicu!! Kārtējo reizi kāds kaut ko nosapņo un tad sāk brēkt un aptirst?

Neteici, un arī nepaskaidroji, kādā veidā ir iespējams tavu retromoci spiest pie apmales, ja godīgi brauc pa joslu kopā ar mašīnām un nekur nelien.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja: jo visi satiksmes dalībnieki brauc VIENĀDI un rēķinās ar citiem.

Ne gluži! Tā vācietis Vācijā brauc akurāti, vienmēr laipns, rēķinās ar citiem... Bet tikko tas pat vācietis iebrauca Polijā, tā izteikti agresīvi apdzina un nogrieza deguna priekšā! Pie kam tas nebija vienīgais gadījums ar vāciešiem. T'ā ka ir dažādi frukti. Toties Latvijā ir jābrīnās ka kāds BeMeWē nenogriež! It sevišķi attiecas ja brauc ar kādu retromoci - spiešana apmalē vai trotuārā ir regulāra lieta.

Nu nez nez... Esmu trīs reizes braucis pa Vāciju ar auto, nemaz tik ūberpieklājīgi tie vācieši arī savā zemē nav. Tāpat neiecietīgi, lien priekšā un nedod ceļu-taurē, ja redz, ka netīšām esi ne tur iemaldījies...

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

i_edgars rakstīja:

Seene rakstīja: jo visi satiksmes dalībnieki brauc VIENĀDI un rēķinās ar citiem.

Ne gluži! Tā vācietis Vācijā brauc akurāti, vienmēr laipns, rēķinās ar citiem... Bet tikko tas pat vācietis iebrauca Polijā, tā izteikti agresīvi apdzina un nogrieza deguna priekšā! Pie kam tas nebija vienīgais gadījums ar vāciešiem. T'ā ka ir dažādi frukti. Toties Latvijā ir jābrīnās ka kāds BeMeWē nenogriež! It sevišķi attiecas ja brauc ar kādu retromoci - spiešana apmalē vai trotuārā ir regulāra lieta.

Nu nez nez... Esmu trīs reizes braucis pa Vāciju ar auto, nemaz tik ūberpieklājīgi tie vācieši arī savā zemē nav. Tāpat neiecietīgi, lien priekšā un nedod ceļu-taurē, ja redz, ka netīšām esi ne tur iemaldījies...

skabargas svešās acīs var vienmēr atrast, savējā tik to baļķi jāpacenšas nepamanīt... Pie mums 90% brauc pēc principa es un visi pārjie, tur visi saprot, ka viņi ir daļa no kopuma un viens otru respektē vairāk

Ne dānijā, ne Rumānijā netiku novērojis, ka sastrēgumam pa nomali/pretējo joslu utt sprauktos garām vienlīdzīgākie par pārejiem, lielākajā daļā valstu cilvēki ievēro elementāru principu uz daudzjoslu ceļiem - jo lēnāk brauc attiecībā pret pārējiem, jo tuvāl kabajai malai atrodies... utt.

te vēl ta visa nav...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Izbauc ārā no Rīgas un apskaties! Izrādīsies ka ir ceļi, ar apmalēm un pa vienai joslai katrā virzienā!

Bez paskaidrošanas laikam nespēj saprast, ka ar retromoci neviens neatvelk tā ar 2 sotaki. Ar to par 100 ir riskanti braukt - i žēl i var izjukt. Jo nav tam domāti. Tad atrodas pilns apdzītgribētāju un vismaz katram 2. obligāti ir jānogriež ceļš deguna priekšā (Latvijā). Bez tā atrodas tādi kas vēl neapdzinuši lien atpakaļ savā joslā un spiež apmalē!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Izbauc ārā no Rīgas un apskaties! Izrādīsies ka ir ceļi, ar apmalēm un pa vienai joslai katrā virzienā!

Bez paskaidrošanas laikam nespēj saprast, ka ar retromoci neviens neatvelk tā ar 2 sotaki. Ar to par 100 ir riskanti braukt - i žēl i var izjukt. Jo nav tam domāti. Tad atrodas pilns apdzītgribētāju un vismaz katram 2. obligāti ir jānogriež ceļš deguna priekšā (Latvijā). Bez tā atrodas tādi kas vēl neapdzinuši lien atpakaļ savā joslā un spiež apmalē!

kas Tev traucē braukt pa joslas vidu?

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

Nu nez nez... Esmu trīs reizes braucis pa Vāciju ar auto, nemaz tik ūberpieklājīgi tie vācieši arī savā zemē nav. Tāpat neiecietīgi, lien priekšā un nedod ceļu-taurē, ja redz, ka netīšām esi ne tur iemaldījies...

Nebraucu regulāros reisos pa Vāciju, bet nekad šādas ainas neesmu tur redzējis! Vienīgais ko no teiktā esmu redzējis ir, ka kāds drausmīgi nepacietīgais (kā likums ne ar vācu numuriem) sastrēgumu taisās apbraukt pa apmales zālieni. Tad kāds tam aizšķērso ceļu, i ta ne katru reizi.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

kas Tev traucē braukt pa joslas vidu?

Ja es pa ceļu ārpus pilsētas braucu uz 80, tad vienmēr paraujos uz labo pusi, lai dotu plašāku iespēju apdzīšanai, jo sajēdzu ka traucēju pārējiem. Normāli cilvēki apdzen un viss, bet ir daži... Pie kam to dažu ir diezgan daudz!

Nākamais - droši ka neesi braucis ar moci, ja saki lai brauc pa joslas vidu! Tur ar močiem nebrauc, jo ir pietiekami riskanti. Ah jā Latvijas ceļos. Brauc auto iebrauktām sliedēm - labo vai kreiso, bet ne pa vidu!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

ja man būtu tr. līdzeklis, kurs nevar iekļauties plūsmā dēļ trausluma vai ierobežota max ātruma, es ilgi domātu kur un kāpēc ar to doties pa koplietošanas ceļiem vai vienkārši to transportētu piekabē/treilerī.

Pārējiem satiksmes dalībniekiem nav obligāti jāsadala manas jūtas pret 1908. gadā ražota tvaika auto repliku, kam max ātrums ir 62,7 km/h manā ikdienas smalkajā ceļojumā uz Valmieru pie radiem. Kādas man tiesības čakarēt pārējos ar savu līlestību pret autobūves vēsturi???

Tam ir domāti speciāli salidojumi un slēgtas trases. Ja nu tomēr esmu uz ceļa - tad rēķinos...

Tie, kas Tevi žmiedz malā ar moci žmiedz malā jebkuru, ko tie cenšas apdzīt. Un te nav nekāda sakara ar to, ka tev retrošperraks. Ja kāds motociklists uzskata, ka tuvās ir par maz un tapēc slēdz tālās, tad viņiem vajag parādīt tos gudriniekus, kas naktī neredz nolaistu barjeru un lokomotīves prožektorus...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: ja man būtu tr. līdzeklis, kurs nevar iekļauties plūsmā

Nu tad neprāto!! Kad būs, tad arī parunāsi!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Palaidniex rakstīja: ja man būtu tr. līdzeklis, kurs nevar iekļauties plūsmā

Nu tad neprāto!! Kad būs, tad arī parunāsi!

Ir bijis... Grāmatiņu esmu lasījis...

Visu cieņu, ka kādam ir retrospēkrati. Bet tāpēc čakarēt dzīvi pārējiem tas nedod ne mimiletru lielas tiesības!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

Nākamais - droši ka neesi braucis ar moci, ja saki lai brauc pa joslas vidu! Tur ar močiem nebrauc, jo ir pietiekami riskanti. Ah jā Latvijas ceļos. Brauc auto iebrauktām sliedēm - labo vai kreiso, bet ne pa vidu!

Nu nez... Man tieši pa sliedēm šķiet riskanti. Divritenim tās iebrauktās rises diez ko nepatīk. Man jau liekas, ka tu mazliet jauc šo ar principu, ka blīvā satiksmē ir jāturās autiņam aiz riteņa, lai pēkšņi neuzrautos uz kaut kā, ko autovadītājs ir "apbraucis" pa abām pusem. Uz šosejas, nesēžot kādam astē, 90% braucu tieši pa joslas visu.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Seene, Pa vidu auto riepu iebrauktajām sliedēm ir eļļas pļackas - tās ir slidenas, un pat ja patrāpās kāds necils akmentiņš sausā laikā ir iespējams nomaukties. Lietus laikā tā visudaļa ir slidenāka par sviestu. Pieminēju Latviju, jo teiksim Vācijā, kaut tai pat Polijā eļļainu pļacku nav! Auto tur tiek uzturēti lielākā tehniskā kārtībā, kā Latvijā.

Palaidniex, retomocis nav domāts jāšanai! Ja es to turu un gadā tīri nostaļģijas pēc izbraucu pāris 100 km, ko es citiem čakarēju!? Baļķvedēji dzīvi čakarē miljons reižu vairāk!

Tieši tāpēc lai nečakarētu es arī palaižu citus, bet liela daļa to nenovērtē un paldies vietā iespiež gandrīz grāvī!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja: Palaidniex, retomocis nav domāts jāšanai! Ja es to turu un gadā tīri nostaļģijas pēc izbraucu pāris 100 km, ko es citiem čakarēju!? Baļķvedēji dzīvi čakarē miljons reižu vairāk!

Tieši tāpēc lai nečakarētu es arī palaižu citus, bet liela daļa to nenovērtē un paldies vietā iespiež gandrīz grāvī!

Daudziem cilvēkiem arī ikdienas auto/moto nav domāts jāšanai.

Un baļķvedēji piegriež priekšā arī tiem. Ir vadītāji, kam ir vienalga kam piegriezt priekšā. Nedomā ka speciāli tieši tāpēc ka Tev retromocis kāds tāpēc griež priekšā. VISIEM griž priekšā vienādi!

Tas ka tev retromocis - neko nenozīmē! NU UN?

Elementāras cieņas vienam pret otru uz ceļiem nav. Un teksti - man retromocis tāpēc visiem trīsreiz "kū!" - šo cieņu nevairo!

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti